ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

simonini
9. feb 2011

@bibi24 ano moja 1. injekcia, ktoru som si pichala sama. No mne to povedala Dr. ze mam zacat pit 4l denne aby sa zamedzilo OHSS

kaciatko81
9. feb 2011

@simonini a este vela bielkovin 😉 a ako bibi, ani ja nepijem kavu, tak nepomozem...
@lowee nemyslim si, ze by sa tu ktokolvek spraval k tebe namyslene... snazili sme sa ti odpovedat a ty naoplatku utocis? co vlastne cakas? mozno, keby si si po sebe prispevok precitala nez ho odosles a opravila, bolo by to jednoduchsie. o tom, ci rozpravat alebo nerozpravat, vies, kazda tieto veci prezivame inak a je to na rozhodnuti kazdej z nas ako sa k tomu postavi... mnohe z nas to skusame uz mesiace, roky a vieme, ze viera nie vzdy staci...

bibi24
9. feb 2011

@simonini Jaaaj, tak to drzim palce 😉 Ja som sa preto pytala na tu vodu, lebo podla toho, co som citala a co mi vravel docent, tak pit sa ma vela az po OPU, resp. vtedy, ked uz je nabeh na OHSS. Dovtedy do moc vyznam nema, lebo pitie vody nezabrani vzniku ohss, ale ked ho uz mas, tak pomaha predist inym tazkostiam.
Podla mna, zatial vobec nemusis pit vela vody 😉

@lowee No vidis, nieco mame spolocne. Ja ak pojdem na dalsi pokus, tak tiez asi na ivm - in vitro maturaciu oocytov, ako ty 😉

lowee
9. feb 2011

@bibi24 povedala som,ze neodpisem ,ale neviem to urobit vtedy je to nenarocne...tak povedal docent valky. Ze po 36 hodinach oplodni a potom vlozi. povedal ze sa pri tom beru lieky ci i njekcie cca3dni az si dobre pamatam?! ze vela zien stale caka ,caka....a sami si to robia musime si verit ked sa to nepodari na 1, 2,tak na treti alebo 4 pokus.Ja tomu pevne verim aj ,ked chybu mama ja a moj partner sice mam 21rokov netreba sa ponahlat nikam,ale jeho spermii je co raz menej,.tak teraz alebo nikdy,pondelok mi robili histeroskopiu prezila som ale krvacam no neviem ci to ma byt tak alebo nie? kedy pojdes na dalsi odber ? ja by som mala ist od polovice februara

simonini
9. feb 2011

@bibi24 no ale ja som taky fajn adept PCO , a viem ze tie baby maju nabeh....
@kaciatko81 na ranajky som si supla jogurt 🙂

bibi24
9. feb 2011

@lowee Ano, rozumiem, co ta asi caka. Drzim palce, nech to vyjde. Ja este neviem kedy, ale urcite nie tak skoro, kedze ja som len teraz mala 2. ivf. Urcite si dam pauzu.

lowee
9. feb 2011

@bibi24 aj pri tej metode mozem mat ohss? a dakujem

kaciatko81
9. feb 2011

@lowee kazda z nas veri, bez toho to nejde... ja si pamatam ako si sem prisla s tym, ze ci mas vobec sancu a teraz nam hovoris o tom, ze musime verit... keby sme nie, tak to vsetko nepodstupujeme 😉 ked krvacas, tak zavolaj do car, urcite ti povedia, ci je to normalne... bibi najprv caka et a ten, verime, bude uspesny 😵
@simonini tak sa pridavam s pco 😉

bibi24
9. feb 2011

@lowee Myslim, ze nie 😉 Prave kvoli ohss sa voli takyto pristup, aby sa mu predislo. Nemas za co 😉

lowee
9. feb 2011

dakujem moc 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 uz viem co som chcela

lowee
9. feb 2011

@bibi24 mne doteraz hovorili o inom postupe klasickom a ked mi zistili pco ci ako sa to vola tak mi powedali ini postup to znamena ze ked budem mat menzes tak mi nasadia liecbu len 3 dnovu? a potom odoberu vajicka a to je vsetko? pockam kym ich oplodnia a vlozia? a odber ako dlho trva? su aj po nom bolesti? kolko po odbere krvacas?

kaciatko81
9. feb 2011

@lowee predpokladam, ze pokial ti budu odoberat vajicka na ivm, tak ti daju len malu davku liekov, aby podrastli folikuly, pripadne ti daju lieky na rast sliznice maternice. odoberu vajicka, nechaju ich dozriet, oplodnia, budu sledovat embryjka a potom ti ich vlozia. myslim, ze ked si zvladla hystero, tak toto zvladnes 😉

lowee
9. feb 2011

no veru aj tu maternicu mam mensiu powedal ze preto lebo som este mlada....no myslim si ze ano prezijem to a dam si zamrazit nech uz nemusia ma uspavat to je premna to najvacsie trapenie ,cakanie na salu ☹ .
Vsetci uz velmi chceme aby to preslo a bolo fajn.dakujem inak ak si s okolia senca tak byvame blizko 😀

kaciatko81
9. feb 2011

@lowee odber vajicok sa tiez robi v narkoze 😅 a vies, ono to mrazenie... nie vzdy je co mrazit... ale verim, ze vsetko bude ok 🙂 a narkoza je predsa pohoda, chvilku si pospis 😉
ja som vyrastla v ba, ale ano byvame v okr. senec

bibi24
9. feb 2011

@lowee Ano, tak je to. Vajicka nechaju stimulovat hormonmi len cca 3 - 4 dni, to je individualne. Potom ich odoberu a budu kultivovat. Po nejakej dobe ich oplodnia a tie dobre a spravne sa deliaci ti vlozia do maternice 😉 OPU trva asi 15 min., robia ho v narkoze, takze neboli. Potom mas trocha bolesti, ale su znesitelne. Mozes troska spinit 2 - 3 dni, alebo aj menej. To je rozne.
Inak, po hysteroskopii mozes krvacat, alebo spinit aj dlhsie. Ja som to mala asi tyzden.

simonini
9. feb 2011

Bambule, tak toto som tu nasla. Takze tie ktore stimulujete asi predsa len pite 🙂

OHSS sa môže dramaticky zhoršiť v priebehu 24 hodín a môže skončiť trvalým poškodením orgánov alebo smrťou ženy. Ak máte pri stimulácii IVF alebo po OPU tieto príznaky, obráťte sa urýchlene na lekára alebo nemocnicu. OHSS sa utlmuje infúziami HAES, fyziologickým roztokom a injekciami proti zrážanlivosti krvi /Fraxiparín/, ktoré sa pichajú do brucha. OHSS sa vždy stratí, keď žena dostane menštruáciu. OHSS sa zhoršuje, ak žena otehotnie.

lowee
9. feb 2011

@kaciatko81 🙂 aha.... no viem zesa robi narkoze no ja ked mam tich vela hormonou tak mam aj vela vajicok mam ich cca hadam 20 a to som nebrala nic nijake lieky a podobne....

lowee
9. feb 2011

@bibi24 dakujem uz som mudrejsia teda ,nechcem sa pytat tych doktorov zase vsetko dopredu,dost co maju starosti semnu 🙂 no vcera ma dost p bolel spodok brucha a tak pohode ked to je ok, ze moze byt krvacanie dlhsie,,!!!!,,,tak potom odber trva celkovo tak asi ako histeroskopia, a ty ides teraz na vkladanie? a to ti po stimulacii odobrali len 2vajicka?

lowee
9. feb 2011

@simonini aj ja som sa toho bala ale myslim,ze este nidko nato neumrel .vedia co maju robit centre ked mas taki pocit musis tam ist

simonini
9. feb 2011

@lowee nie zatial sa mi neprejavuju ziadne priznaky 🙂, ale doporucila mi Dr. pit vela. Jasne treba sa kontrolovat a hned ako zena spozoruje nejake priznaky , by mala letet do centra. Alebo aspon do nemocnice a vediet, cim sa to tlmi ...

bibi24
9. feb 2011

@simonini Ale toto pisali zeny - amaterky, chcem povedat, ze nie lekarky. Ja som do tej temy chodila, radili mi vselijake veci a nakoniec to u mna aj tak malo uplne iny priebeh, ako pisali. Aby co som sa zbytocne vystrasila. Preto odvtedy radsej verim lekarovi a tomu co mi povie on. 😉 Pit mozes vela, ale neprehanaj to, lebo potom zase zbytocne zatazujes oblicky. A zvlast, ked si este len zacala pichat, tak este nemozes mat nabeh na ohss, ten moze prist az po niekolkych dnoch stimulacie.

@lowee Ano, zajtra mam vklad. Odobrali len 2 vajicka, neviem preco tak malo a kde sa stala chyba. Ale embryjko mam len jedno. Snad zabojuje!

lowee
9. feb 2011

@simonini vsak ano ale keby sme sa tak vela bali vedlasjich ucinkou, tak by sa to just stalo..
netreba nato mysliet. ved to uz malo vela zien a prezili to . a kazda to fakt nemusi mat 🙂

lowee
9. feb 2011

@bibi24 ver si !teraz sestranici tiez vkladali len jedno bolo to jej 3ivf a nakoniec sa podarilo . je cela bez seba teda poviem 7 rokou cakanie nie je malo. aj tak po vacsine vkladaju 2? nie? jedno dve?ked sama ujmut ujme sa aj jedno .....a toto bude tiez tvoje 3tie? 😉

simonini
9. feb 2011

@bibi24 je pravda, ze som piaty den cyklu 🙂.

kaciatko81
9. feb 2011

@lowee a aky hormon mas zvyseny? pri pco je bezne vela folikulov na utz. ono je lepsie vediet, co sa ti moze stat, aby si vedela reagovat a zasa radsej ist dr zbytocne ako nieco podcenit.

holly74
9. feb 2011

Babuľky, ale ste sa rozpísali...ani nestíham čítať, a už vôbec písať...ale zaujímam sa čo sa u vás deje ! 🙂
@bibi24 Bibi, moc sa teším, gartulujem k žijúcemu embryjku, maličkému, a verím verím, že toto bude práve to bábetko, ktoré má prísť na svet 😉
@kaciatko81 Kaciatko, prepáč uniklo mi, aký zákrok to máš zajtra?
Mili78, 5 embryjok je veľmi optimálne číslo, držím palce, len nech to ďalej pokračuje do úspešného konca.

kaciatko81
9. feb 2011

@holly74 nastastie ziadny 😉 idem na utz a ak bude vsetko ok chcela by som ist konecne do stimulky 😵 😵

nemko
9. feb 2011

baby pojdem na IVFko asi s darcom, zacali sa nam kopit neg vysledky u partnera 😒 ale nevadi, pokial by to vyslo aj tak bude babo len nase

timona
9. feb 2011

chcem sa spytat, buduci tyždeň idem prvýkrát na konzultáciu do Iscaru k Dr. Válkymu,na co sa mam pripravit? Je prístupný rozhovoru? Snaží sa pomoct?

kaciatko81
9. feb 2011

@nemko to mi je luto, nieco som zachytila o hormonalnych hladinach, viem, ze tam je velmi dolezita genetika. drzim velmi palce
@timona kocky ti urcite napisu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre