ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

katkacernakova
30. máj 2014

@kaciatko81 ahoj, mas pravdu 🙂 najprv som si to overila ja, potom aj car. Dneska vsetko prebehlo bleskovo 🙂

mozartka
31. máj 2014

Ahojte 🙂 katkacernakova Go asi bude Gonal druhy liek. Tiez som na zaciatku, zajtra bude 1 pichanie Diphereline a od pondelka Diphereline+Menopur, sama doma, nebude to najlahsie. Pekny vikend 🙂

evadek
31. máj 2014

@ada83 ja viem..najhorsie je, ze tu stitnu zlazu mi nevedia nastavit..najhorsie je, ze oni nad tym privieraju oci...a vsade sa pise ,ze ths je velmi dolezita hodnota..ktora sposobuje neplodnost...takze mam pocit, ze s tym nic nenarobim...
Mam pocit, ze vsetkym ide len o peniaze a budu robit na mne vsetky pokusy ...aj napriek tomu ,ze sanca otehotniet je asi nulova..
teraz ked dostanem menzes pojdem sa objednat do centra...a vazne sa s nimi porozpravam, ci ma vobec nieco zmysel ked tie hodnoty su take ake su..
najhorsie je,ze moj endokrinolog to riesi, riesi a nic z toho...
najhorsie je, ze mam k tomu aj ine diagnozy....a neviem co mam robit..lebo nemam cas aby som liecila stitnu...a endometrioza sa neda zastavit a myom v maternici tiez nie...
tak neviem...Mam pocit, ze nikto nevie co ma robit....a ja mam chut sa na vsetko vykaslat ...lebo nemozu otehotniet zdrave zeny..a nie ja co mam diagnoz na dve ruky....

evadek
31. máj 2014

@kaciatko81 testy na trombofiliu som mala uz predv iui...mam tam nejake krvne mutacie...pichat fraxiparin som si mala zacat az ked budem tehotna..evidentne to nestacilo..a mala som si pichat od prveho dna stimulacie liekmi aj ked som isla len na iui....stale ma bolia nohy a to som uz treti den od toho co som skoncila na hematologii..ale uz to bude len lepsie....picham si injekcie..vela pijem...najhorsie je to vecer...
stitnu zlazu mi nastavuju uz skoro rok a nic s toho.....vraj to moze trvat i roky...ach

ada83
31. máj 2014

@evadek skus sa porozpravat z dr urcite na nieco pridete a asi najlepsie bude podat ziadost na ivf a ist na to. Jasa chcem objednat bud pondelok na kontrolu tak uvidime aj my ako sa dohodnrme

ada83
31. máj 2014

@evadek a nechcex zmenit emdokrinologa keď ten ti nevie pomoct a nastavit ti lieky

katkacernakova
1. jún 2014

@mozartka ahoj 🙂 vdaka za info 🙂 ako ti ide pichanie? ja som bola viac vystrasena z toho, ze nebudem vediet namiesat injekciu, vcera som ani necitila pichnutie, ale dnes rano to bolo trosku bolestive, asi som trafila nejaku zilku, lebo som aj trosku krvacala 😒 Ty si to pichas na jednej strane, alebo striedavo? Lebo o tom mi nic nepovedali. Musim si vybavit aj predoperacne vysetrenia, min. odber krvi, pisala som aj svojmu gynekologovi doma, ze to potrebujem. A odpisal mi, ze mozem zajtra rano prist a sestricka urobi odber, ak teda viem, konkretne na co treba, na ake vysetrenia. To som nechapala, lebo vzdy tie iste krvne testy sa robia na predoperacne, ci nie? hematologia a to druhe, uz som zabudla...

mozartka
1. jún 2014

No dnes som to 1x pichala, Diphereline, vobec som to necitila. Uvidime zajtra ráno, zajtra uz mám pichat Diphereline + Menopur 50 jedn. Asi budem striedavo pichat. Mne povedali, ze staci raz za 6 mes. celkove vysetrenie - lebo OPU bude v krátk. narkóze. Stvrtok mám ist do Ba na kontrolu /ultrazvuk, vtedy myslim vysetria aj krv, teda hormonálne vysetrenie/. Aj ty chodis do Iscare Ba?

katkacernakova
1. jún 2014

@mozartka ano, do iscare BA. Ja idem v stredu na kontrolu, ale nehovorili, co budu robit, len predpokladam, ze sonografiou pozru ci mi rastu folikuly, ci ich vobec mam, lebo bez liekov nemam ovulaciu.

mozartka
1. jún 2014

Mozno, ze ten isty den budeme mat OPU 🙂 a tam sa stretneme. Co pichas? Ak chces mozme pisat sukromne 🙂

evadek
1. jún 2014

@ada83 idem skusit si najst aj neho..aj ked v Ba je velky problem s endokrinologmi...

evadek
1. jún 2014

@ada83 neviem ci je vhodne ist na ivf....skusim sa objednat a porozpravat sa s nou..Lebo co som si citala o hodnotach ths, tak je to take diskutabilne...nechcem ist do niecoho strmhlavo..ale urcite chcem vediet jej nazor aj nejakeho endokrinologa...
Rozmyslam, co teraz..neviem...mozno treba si dat pauzu ... doriesit stitku..nesilit to...ja neviem..
TY ides zajtra do iscare,ze?...daj vediet, ci cysta zmizla...ok?...a ako si dopadla..

ada83
2. jún 2014

@evadek nie idem az buduci pondelki este mam lieky chcem tam ist zavolat.ja chodim do karlovky endrinol.a enviem ci je super zatial mi nic nedala.. uvidis co ti povie dr ked tam pojdes . Ja by som chcela tiz ist dalej aj chcem si uzit leta tak uvidime ci to nenechame na september

evadek
2. jún 2014

@ada83 aha...ja ze tento 🙂
Tak dolezite je ako mas hodnoty tsh a t4 ....
Ja som si povedala, ze si uzijem leta....a je zbytocne nieco riesit ked mam taketo hodnoty....skusim to nejak ustalit....a potom sa uvidi...

smejlicka
2. jún 2014

ahojte. idem sa prave objednat na konzultaciu ..neviete aka je dr. reismullerova?

ada83
2. jún 2014

@smejlicka je dobrá a ukecan

ada83
2. jún 2014

@evadek ja ani neviem ake mam tie hodnoty

evadek
2. jún 2014

@ada83 ale tak neberies lieky...nie si sledovana...tak je to asi ok...

smejlicka
2. jún 2014

@ada83 dakujem uz som k nej objednana teraz v piatok ideme na prvu konzultaciu tak som zvedava 🙂

ada83
2. jún 2014

@smejlicka bude sa ti pacit ja idem k nej v pondelok akurat som sa objednala

ada83
2. jún 2014

@evadek chodim k nej raz do roko povedala ze lieky dostanem ked budem tehotna mam prist do 2 mesiaca

smejlicka
2. jún 2014

@ada83 a ty k nej chodis..

evadek
2. jún 2014

@ada83 tak potom mas hodnoty ok🙂

kaciatko81
2. jún 2014

@katkacernakova super, tesim sa 🙂
@evadek kam chodis na endo? Chvalia dr. Gonsorcikovu, to je v Petrzalke, na Zaporozskej, ale ma toho vela tak neviem, myslim, ze uz asi neberie. A dobra dr by mala byt aj v medissime, tam sa myslim ani nejako brutalne necaka, tak skus 🙂 A asi by som aj ja najprv stitku dala dokopy a potom ivf... ona moze potvora narobit velke problemy. Som zvedava, co ti povie dr, drzim palce!
@ada83 Adi, no pokracujeme... uprimne, rada by som s vami otvorene popisat, ale viem, ze su tu spehovia, tak radsej nie... ale mozeme popisat cez spravy 😉

evadek
2. jún 2014

@kaciatko81 chodim do medissima...idem sa k nej objednat len na konzultaciu..lebo nic ine nerobi..len mi zoberie krv a zmeni lieky..nic mi nevysvetluje..nerobi sono atd..Takze sa pojdem objednat...a uvidim....

kaciatko81
2. jún 2014

@evadek fuha... a je tam len jedna? Skus pripadne tu dr, co som pisala, ci neberie

evadek
2. jún 2014

@kaciatko81 len jedna...Skusala som roznych mudr...v Ba je problem..vsetci maju vela...neberu...Ale teraz mi mamina vraj po nejakej znamej , znameho mudr. v Ruzinove vybavi..tak som zvedava...

alexia17
2. jún 2014

ahojte, ja som tiez bola na krvi po IUI minuly tyzden a nic. buduci tyzden idem opat na kontrolu

ada83
2. jún 2014

@smejlicka hej chodim k nej viac ako pol roka

smejlicka
2. jún 2014

@ada83 🙂 no dufam ze budem spokojna..zda sa byt sympaticka 🙂...inac co mi hovorila na recepcie tak budeme platit 15e za zalozenie karty a 9e za spermiogram...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre