ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

alexia17
24. máj 2015

@dorotka2013 asi ako ti pise aj kika, chod ako si objednana, radsje skorej, nech je vsetko ok. ubehne to ani sa nenazdas a je tu 3.6. 🙂

kika0510
24. máj 2015

@dorotka2013 no v piatok som sa aj ja potesila, ked som videla, ze uz ti prisla.. ze pojdeme mozno aj v jeden den.. ale este nie je nic stratene, kedze ti dosla neskor, ale mas kratsie cykly.. a ja ich mam dlhsie... tak to mozeme ist este aj spolu.. 🙂 no, mala by som mat 2.!!! ET som ani nemala, kvoli hyperstimulaku.... mesiac som pockala na KET vkladali mi dve embrijka, najprv velka radost z pozitivneho testu (aj krvneho HCG 740...) a na mikulasa potrat... takze preto sa teraz budem urcite za kazdych okolnosti drzat nohami pevne na zemi..!!

dorotka2013
24. máj 2015

@kika0510 tak to mi je luto :(...drzim palce nech to tentokrat vyjde az do konca...ja som este tehu nikdy nebola...este sme sa nedostali ani po transfer :(...ta sliznica moja nizka nechce spolupracovat...teraz mi dali estrimax postupne davky a vkladat...ty mas ako? a co beries? a na kolkaty den mas tu kontrolu co ides den po mne?

kika0510
24. máj 2015

@dorotka2013 dakujem.. ved uvidime.. ale vzdy je vsetko tak, ako ma byt.. ja mam teraz postupne zvysovanie davok estrimaxu.... tak uvidime... minule som mala 3x1 od zaciatku cyklu.. tak snad to tentokrat bude lepsie.. a hlavne sa chystam viac oddychovat.. minule som bola hrdinka...
pevne verim, ze uz sa dostnes dalej... a budeme sa spolu tesit..!!
4.6. som 15DC... tak uvidime.. ale ja mam dlhe cykly.. teraz som dostala az po vyvolavacke..!! na nejaky 48 DC..!!!!

dorotka2013
24. máj 2015

@kika0510 takze si 4 dni predo mnou...pri KET je asi jedno ake dlhe mavas cykly...zavisi od sliznice ci bude dobra...tak mi to vysvetlovala dr...a potom sa vklada embryjko podla toho ci si mala PK...ja som mala, takze mne hovorila ze transfer by mal byt 19-22den...ak som to teda dobre pochopila 🙂

ada83
24. máj 2015

@dorotka2013 tak super ze nemusis ist do car

dorotka2013
24. máj 2015

@ada83 som ti pisala ze tam nepojdem 🙂... a chvalabohu teraz poobede sa spustila uplne, takze nemam ziadne pochybnosti... takze vecer idem na to...prvy estrimax 🙂 inac pomohli asi tie horuce sprchy, hlavne vcera som si dala dlhu a dobre horucu 🙂...

ada83
24. máj 2015

@dorotka2013 to som rada ze pomohla sprcha. Tak sa tesim ze teraz konecne bude aj vklad 🙂

katulka25
24. máj 2015

@smejlicka super spravy 🙂 a malinka je nadherna ;) drzte sa

kika0510
24. máj 2015

@dorotka2013 ved uvidme.. 🙂 ja budem mat tiez PK... cize mi vychadza vklad na nejaky 20.DC...(teda ak bude vsetko ok..) .. lebo mame zamrazene "cerstve"... tak som zvedava.. pevne verim, ze sa budu pekne delit... to este bude par kvalitnych stresov... ale dali sme sa na boj.. tak musime bojovat.. a urcite to stoji za to.. 🙂

smejlicka
24. máj 2015

@katulka25 dakujeme 🙂

dorotka2013
25. máj 2015

@kika0510 co znamena ze zamrazene cerstve? iba oplodnene? ci ani to? my zamrazene 3 po PK (2 nam mrazili na 5den, 1az na 6ty)... 🙂...ale tesim sa aj z nich, bali sme sa ci vobec budem mat dobre vajicko...nakoniec mi odobrali len 3 ale chvalabohu vsetky sa aj oplodnili, aj delili... 🙂...bolo to na nervy veru tych 5-6dni, ze co s nimi bude...vela som tu citala ze baby mali aj vyse 20 vajicok a nakoniec z toho len 2-3...tak som sa bala...

kika0510
25. máj 2015

@dorotka2013 boli oplodnene a zmrazene, kvoli hypertimulaku... no ja mam PCO... vajicok bolo dost... len kto vie, ci su aj dobre... vkladali mi 2 embrijka, jednu blasto a jedno 8 bunkove... najprv sa aj chytili, ale potom odisli... len neviem dovod.. tak preto mam obavy, ako to pojde dalej... radsej by som mala len 2-3 vajicka, ale poriadne kvalitne.. lebo kvantita nie je kvalita..!! 😨

dorotka2013
25. máj 2015

@kika0510 tentokrat to vyjde...musis verit 🙂...drzim palce...daj vediet ked budes mat nieco nove 🙂

kika0510
25. máj 2015

@dorotka2013 noooooo.. ved ja verim... ale aj obavy su poriadne.. :D ale raz bude dobre.. 🙂 jasne... ozvem sa.. 🙂 uz nech je aspon 4... 🙂

mistisa
25. máj 2015

@kika0510 ahooj idem sa ta spytat ty ms dostavas normalne? Ja mam velmi silne pco a ms nedostavam iba po injekcii.teraz sme boli na konzultacii u doc. Valkyho v piatok a nasadil mi siofor ze ziadne vyvolavacky toto nusime dostat do takeho stadia ze dostanem ms sama.chceli sme skusit nieco nove tak som nas objednala do iscare.chodili sme do ferticentu. 😉

kika0510
25. máj 2015

@mistisa ahoj.. no, moja ms si chodi ako chce.. aj ja som brala siofor... minuly rok..!! 2x1... par mesiacov bolo fajn a potom zasa ms chodila ako sa jej chcelo... ale pevne verim, ze tebe zaberie lepsie..

mistisa
25. máj 2015

@kika0510 ja mam 3x1 tak som zvedava hm.no hlavne nech uz itehotnetniem zo stastnym koncom lebo uz ma to nebavi.bud to nevide a aj ked to vide potratim. Hruza.kolko sa snazite?

kika0510
25. máj 2015

@mistisa silno drzim palce.. podarilo sa ti otehotniet aj prirodzene..?? mne nie.. zatial som mala jeden KET v novembri.. ale skoncilo to v 6. tt.... no do CAR chodime 2. rok.. a cca rok predtym sme si prestali davat pozor.. tak uvidime.. co nam prinesie buduci mesiac..

mistisa
25. máj 2015

@kika0510 nie ani raz.mam aj nepriechodne vajickovody.my sa snazilkujeme uz 6 rokov po 3 rokoch snazenia sme sa obratili na dr rok som to riesiila s mojou dr stale nic tak sme isli do centra.poslali ma na laparku tam sa zistili velmi tazko priechodne vajickovody.tak isla ziadost na ivf. Prvy cyklus ivf sme mali 4 zamrazene tam boli dva krat ket to bolo negativne.poslala sa ziadost na dalsie ivf schvalili to a pokracovali sme.zamrazili sme 10 vajicok.nasledoval 3 KET ten bol pozitivny ale potratila som v 9tt potom sme isli na 4 ket na 13 den po ket som mala 730 hcg a na 14 den som zacala krvacat opat potrat potom 5 ket opat pozitivne opat potrat v 8tt a 6 ket teraz v aprili negativny. Mam genetiku,hematologiu,imunologiu vsetko mi povedali vo ferticentre ze je ok.dosli sme do iscare nedalo mi to chceme zmenu a pociut iny nazor ineho dr.dali nas ku docentovi valkymu a ten povedal ze sa mu nieco nelubi ani na genetike ani na imunologii.taktiez mam vraj velmi tazky syndrom pco ja ms nedostanem bez vyvolavacky.tak mi kazal brat siofor a nemam ist na vyvolavacku.bude ma liecit az kym ms nepride sama.tak som zvedava.dnes mal konzultovat s ich genetikom ohladom mojich vysledkov a ma mi volat ci sa nebudu robit znova geneticke testy.vraj pricina tych potratov je tym ze mi nepracuje system ako ma.verim ze ma prelieci a vsetko sa na dobre obrati konecne 😉 budem ti moc drzat palceky aby sa podarilo 😉 😉

kika0510
25. máj 2015

@mistisa fuha.. tak uz si si toho teda zazila az az... :( len nechapem, ze ako je mozne, ze po tolkych potratoch ti niekto stale tvrdil, ze je vsetko ok.. niekde predsa musi byt chyba.. najhorsie je, ze v takom skorom stadiu sa malokedy zisti pricina.. :(..
a ako to mysleli, ze nepracuje system ako ma..?? ved od toho su lieky, aby ta nastavili.. nechapem.. som velmi zvedava, ako bude docent pokracovat.. inak pripominaj sa mu.... ;) aj ja som k nemu zo zaciatku chodila..
a neni to aj kvalitou vajicok, ci spermii??
dakujem...!! aj ja ti velmi velmi drzim palce.. chce to fakt pevne nervy.. a veeeela trpezlivosti..!

mistisa
25. máj 2015

@kika0510 no presne tomu nechapem ani ja. A keby si nevidupem imunologiu nemam ani tu.povedali ze musime vkladat az to nevide ale vidis nohli by sme vkladat az do dochodku a asi by to nevyslo.nikto sa nesnazil ma liecit vsetci mi pchali agolutin a nie aby riesili a liecili problem ktorymamze ms nechodi vobec.valky je prvy ktory konecne riesi koren problemu.veru vela sme si presli uz.no podla tohto je problem u mna ze mi telo neprijime ten plod.ako prijat prijime ale kedze mi nefunguju veci ako maju v tele tak nedokaze sa ten plodik vyvijat.vidis a stacia lieky za 3 eura a uz zacinam mat mrchovske bolesti po troske spinim tak som zvedava ci sa mrcha rozbehne.ak ano tak to bude prvy krat bez injekcie vyvolavacky.takze dufam ze ma nastavi a najblizsie ket bude uspesne.kedy idete na dalsi vklad? Dakujem moc musi nam to uz vijst vsetkym😉

kika0510
25. máj 2015

@mistisa tak to je sila fakt.. ved ked to nevyjde raz, druhykrat ok... ale tolkokrat... a vkladat kym sa nepodari..???to je trosku sila... ved sme ludia, a nie tovar urceny ma experimenty..!! no tak super, ze takto fajn reagujes.. 🙂 drzim palce, nech to pekne nabehne samo.. 🙂 teraz zaciatkom juna by som mala mat vklad.. aj sa tesim.. ale asi viac sa bojim.... uvidime..

ada83
26. máj 2015

Ide niekto v pondelok do car?

lucia2505
27. máj 2015

@mistisa ahoj, len taka mala rada...daj si vybrať tie nepriechodne vajcovody. Sposobuju tzv. Sactosalpinx - drzi sa v nich zapalova tekutina,ktora sa dostava do maternice a zabija embryjka. Cudujem sa,ze ti toto este v centre nepovedali.

mistisa
27. máj 2015

@lucia2505 aha to vidis to som este nepocula a ani mi to nikto nepovedal 😒 😒 ozno valky mi to povie ale ked poriesime toto. dakujem moc za radu budem sa na to pytat. 🙂
@kika0510 juuuj tak budem silno drzat palceky 🙂 🙂 no vidis hruza nase zdravotnictvo.ale verim ze teraz se uz v dobrych rukach 🙂

lucia2505
27. máj 2015

@mistisa hej urcite sa nato opytaj, ja som si tiez dala radsej vybrat pred ivf,moj gynekolog mi to navrhol a vysvetlil...v centre mi o tom nic nepovedali,az ked som sa sama ozvala,tak mi povedali,ze aha vidite,to je dobry napad...tak akoze pomaly musi mat clovek vsetko do detailu nastudovane...nenechaj sa odbit tym,ze ten zapal tam nemusi byt,to oni takto nevidia ultrazvukom,ja som tiez nemala ziadne problemy a nic nenasvedcovalo tomu,ze ten sactosalpinx mam a predsa to potvrdila histologia po laparke. A dalsia vec vyhnes sa tak moznemu mimomat. tehotenstvu

karkana
27. máj 2015

@lucia2505 aj mne oba vajcovody vybrali pred umelým,,,,,ale našli tam aj cystu

denulka85
27. máj 2015

@lucia2505
@mistisa ahoj Lucka aj ja mam nepriechodné vajcovody a podarilo sa nemám ich vybraté to je podla mna o šťastí

lucia2505
27. máj 2015

@denulka85 ja viem Deniska,niekomu sa podari aj s nepriechodnymi a ano urcite je to aj o stasti. Ale moze to byt jedna z pricin,ze sa jej už tolko krat nepodarilo. Ty si ten sactosalpinx nemala,ale ona ho moze mat. Ked sa niekomu viac krat nepodari,tak uz musi mysliet na vsetko a snazit sa odstranit vsetky mozne priciny neuspechu. A ako sa ma malicka? Rozmyslate aj o druhom babatku?

lucia2505
27. máj 2015

@karkana ahoj ano viem, my sme si uz davnejsie pisali a potom som sa docitala,ze mate uz doma drobceka,tak gratulujem 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre