ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

dorotka2013
20. okt 2015

@luciatrencin haha...ja mam uz 36...snazime sa 3 roky...ved prave preto sa na to aj pytam...ze uz nemam 20 a casu kolko chcem 😞...u mna ked nasla myom tak ma poslala na 4D ultrazvuk...tam mi zaroven skontrolovali aj priechodnost...chodim k nej uz viac ako rok...a od marca sa snazime dopracovat ku KET 😞...myslim ze uz by bolo nacase nieco zacat riesit...ved nemam za sebou 1-2 cykly neuspechov...uz je to vela casu...uplne zbytocne...😞

smejlicka
20. okt 2015

ahojte babeny...tak dnes sme boli na kontrole u neurologa a antro mame 5140g a 57.7cm a vsetko mame v poriadku uz sme pekne dobehli svojich rovesnikov 🙂 tak sa tesime 🙂

katulka25
20. okt 2015

@smejlicka super spravy 🙂 drzte sa a len tak dalej. ste velke bojovnicky obidve 😉

dorotka2013
20. okt 2015

@smejlicka supeeeer...este ich nakoniec aj predbehnete tymto tempom ☺...nemas aktualnu foto?

smejlicka
20. okt 2015

@dorotka2013 dnesna 🙂

dorotka2013
20. okt 2015

@smejlicka jeeeeej...aka je uz velka ☺...zlatucka...urcite sa z nej velmi tesis... Snad uz bude vsetko v poriadku a vsetko zle ste si uz odskakali...

fatma1
21. okt 2015

@smejlicka kraaasnaaa...cmuuk malinkej

dorotka2013
22. okt 2015

@luciatrencin
@melmel78
@nisa_666 takze baby pytala som sa dr na tu hysteroskopiu...vysvetlila mi to tak ze pri beznej hysteroskopii sa pozrie dovnutra,odstrania cysty a zrasty ked sa da a takym tenkym katetrom sa odoberie vzorka sliznice,pricom sa akoby poskriabe a to sposobi ze na dalsi cyklus moze lepsie rast, preto sa odporuca stimulka...ale mne vraj to "poskrabkanie"ona uz robila bez tej hysteroskopie a nezabralo to...takze teraz chce urobit pocas nej kyret a pri nom sa odstranuje vsetka sliznica a vtedy vraj treba 2-3 cykly pockat kym sa to zahoji lebo to je uz vacsi rozsah...a citala som tu potom aj ine diskusie a je pravda ze baby pisali ze po kyrete im odporucili pauzu...tak mam v tom teraz uz aspon jasno ☺...

melmel78
23. okt 2015

@dorotka2013 no super, aspon vies na com si 🙂 . Nieco som uz citala o tom, ze je dobre v pripade ak sliznica nepracuje spravit celopovrchovy kyret a potom pockat par mesiacov, az sa zregeneruje. No vraj sa to robi vynimocne, kedze je to vacsi zasah a dlhsie trva rekonvalescencia. Dufam, ze mna sa to nebude tykat a uspesne sa vyhnem tomu 😒 Ale drzim ti palce, nech ti to pomoze. Aj si sa dohodla uz ze kedy na to ides? Mna caka o mesiac vysetrenie a uvidime ako zareagovala sliznica . Zrejme ma rovno supne na stimulku na dlhy protokol, pred tym robila kratky a ten nezabral.

dorotka2013
23. okt 2015

@melmel78 pockam na ms a vtedy mam zavolat...no dufam ze to aspon pomoze...ale nemam uz velmi na vyber ked uz nic ine nepomohlo...ja som este dlhy protokol ani nemala...ale pri KET sa asi ani nedava...budem drzat palce nech ti to pomoze...mne dr este radila skusit aj DHEU...tak uvidim...

matusik6
23. okt 2015

Ahojte dievčatá
Chcem sa opýtať na dr.Grossovu aké máte s ňou skúsenosti?

luciatrencin
23. okt 2015

@dorotka2013 ufff. Dorotka, budem velmi drzat palceky a aj vsetky prsty. Neboj priklad nadeje mam v rodine. Sesternica po 15 rokoch snazenia a(v 24 mala krasnu dcerku) v 39r.otehotnela.

melmel78
23. okt 2015

@dorotka2013 jasne drz sa a daj vediet ako pokracujes. Mne na test dala kratky protokol a vraj dlhy je v mojom pripade lepsi. Tak uvidime. My sme KET ani neriesili zial mala som len 4 vajka,z toho 2 vlozene a zbytok nepouzitelny. Ja beriem tu Dheu nedavno som zacala. Citala som si rozne recenzie na to a vyzera to celkom nadejne. Akurat kazda z nas moze zareagovat inak. Udajne sa to nema moc prekombinovat...cize papam okrem nej aj Kotvicnik s Macou a moj Euthyrox na stitnu zlazu. Mam od doktorky tuto kombinaciu povolenu. Druhe ivf mame schvalene uz sa len caka na mna a moju sliznicu, kym sa jej uraci narast. Kedze sme nechceli premarnit dalsie ivf tak sme sa pustili do riesenia problemu pomocou preparatov a ked to bude aspon trochu mozne ideme na to....

alica311
24. okt 2015

Je tu niekto, kto má leukocyty v spermiograme leukocyty? Dakujem.

dorotka2013
24. okt 2015

@melmel78 mas nieco so stitnou? Ake mas hodnoty? Mne minulu stredu zistili zvysene hodnoty 😞...som na utorok objednana k endokrinologicke...tak sa jej mam opytat aj na tu Dheu? Teraz uzivam len vit.D a Trental -to mi predpisuju v Car,ma to byt nieco na prekrvenie sliznic...

melmel78
24. okt 2015

@dorotka2013 mam znizenu funkciu stitnej zlazy. Na to mi dosli uz davno a tiez je to velmi dolezite pri tehotenstve. Endokrinologicke tak isto povedz ze chodis do caru. Ja som mala na zaciatku velmi vysoke hodnoty jedneho hormonu a ide o autoimunitne ochorenie. Presne si vsak nepamatam kolko to bolo. Opytaj sa jej na Dheu akurat neviem ci je to idealne riesit to s nou. V care by to mali mat pod palcom a hlavne lekar co ti Dheu odporucil musi poznat tvoj zdravotny stav, aby si bol isty ze mozes. Mne doktorka napisala kde zohnat, aky davku si denne davat. Inak Dheu bezne pouzivaju na americkych klinikach a maju dobre vysledky. Aj moja dokyna ma par tehotnych ktore po nej otehotneli spontanne.

dorotka2013
24. okt 2015

@melmel78 Dheu mi odporucila dr z Car...poslala mi presne link odkial si mam objednat...aj ako uzivat...nasli mi zvyseny TSH hormon...vraj ma byt 2.5 a ja mam 7.4...dr mi povedala ze kym sa to neznizi nemozem ist na KET 😞...bojim sa co povie endokrinologicka...

martinazvo
24. okt 2015

@alica311 ahoj, moj mm mal ked sme zacali chodit do CAR, preliecil sa a bolo to ok

alica311
24. okt 2015

@martinazvo Ďakujem pekne, manžel ide v pondelok urológovi, tak uvidíme. Ešte raz ďakujem.

melmel78
25. okt 2015

@dorotka2013 tak tu stitnu si daj urcite do poriadku. Hlavne ze ti na to prisli aj to moze byt jeden z dovodov preco nemas este brusko 😉 Ja som mala extremne vysoke hodnoty a uz sa ich podarilo dat do normalu. Neboj endokrinolog ti predpise presne davky liekov a bude to ok. U mna sa vsak neupravia nikdy na 100% musim dozivotne brat Euthyrox kvoli imunite kedze by to v mojom pripade mohlo sposobit to ze telo bude povazovat plod za cudziu vec a bude vytvarat protilatky co moze sposobit potrat. Takto mi to vysvetlila doktorka. Ja to mam vsak od narodenia...Kam ides na stitnu? Daj vediet ako si dopadla. Drzim palceky

dorotka2013
25. okt 2015

@melmel78 uz som sa docitala ze to nemusi byt problem len to treba mat pod kontrolou...len mi je divne ze takto pred rokom som mala hodnotu 1.6...a teraz ze 7.4... Dam vediet co mi dala a povedala...diky zatial za rady ☺

sisockatt
29. okt 2015
alexia17
6. nov 2015

@smejlicka ahoj. Som ti pisala ip

smejlicka
6. nov 2015

@alexia17 uz som odpisala 🙂

lilienkalilina
16. nov 2015

ahoj,baby mate skusenosty po neuspesnych ivf iui?

leoriki
17. nov 2015

Ahojte.chcem sa spýtať..platí sa niečo uz pri prvej konzultácii v Iscare?

dorotka2013
17. nov 2015

@leoriki my sme neplatili...

leoriki
17. nov 2015

@dorotka2013 Ďakujem krásne za odpoveď...

leoriki
17. nov 2015

Ak sa ešte môžem spýtať..pri prvej konzultácii robili uz aj nieake vyšetrenia??

kika0510
17. nov 2015

@leoriki ano, mna hned doc. kuk a manzela poslal na spermiogram ;) bola som v miernom soku, ze hned tak zhurta... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre