ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

holly74
7. sep 2010

@lucka74 Ano, to bolo všetko, iné nebolo treba platiť.

sneznicka
7. sep 2010

ahojte babenky, tak som si az dnes, 14. den po KET a pred zajtrajsim odberom krvi rozhodla urobit prvy krat test. Doteraz som nemala odvahu. Nebudem Vam opisovat svoje pocity, ked som na nom objavila len jednu jedinu ciarku... uprimne, doteraz som zila v sladkom sne, ze ked mi uz 8 dni meska mrcha, je to dobre znamenie. Momentalne som v stave totalnej rezignacie, rano na tu krv samozrejme pojdem, ale zda sa, ze uz asi zbytocne... Dam Vam vediet...

bibi24
7. sep 2010

@sneznicka Mrzi ma to, velmi velmi velmi. Aj ked ti to asi nepomoze. Presne poznam ten pocit. ☹ Je mi to velmi luto, aj za teba, aj za seba.
Uz nemas mrazacikov, ze? A do dalsie ivf nepojdes?

holly74
7. sep 2010

@sneznicka To mi je teda ľúto...Ani neviem čo ešte povedať, viem čo prežívaš a nejaké slová útechy tu nepomôžu...sú to len slová, ktoré nič nezmenia....Držkaj sa...

sneznicka
7. sep 2010

@bibi24
dakujem za prejavy sustrasti🙂 nie je mi do smiechu, hovorim, dnes som rezignovala, od rana som sa zavalila radsej pracou, nech na to nemyslim. Aspon budem zajtra v iscare pripravena na vysledok, lebo asi by som si myslela, ze sa pomylili. Takto si to zajtra potvrdim. Teda, ak sa da na tie baby testy spolahnut. Isla som si oci vyocit a postavila som sa aj na stolicku priamo pod ziarovku, aby som tu druhu ciarku tam nasla, no proste zufalstvo...
mrazacikovia ziadni, co bude dale,j sa uvidi, ale mna to cele stalo 60 litrov (najviac ta genetika), takze sranda to nebude... rozdychame to, ale vzdat to urcite nevzdame...chce to len cas.

sneznicka
7. sep 2010

@holly74
dik, len ten, kto si tym presiel, vie o com to naozaj je:(

bibi24
8. sep 2010

@sneznicka Bola si dnes na tu krv? Vysledok az zajtra, ze?
No, bodaj by sa test zmylil...aj ked, viem, ze asi nie. Drzim palce do dalsieho boja. My sa nan tiez pripravujeme.

sneznicka
8. sep 2010

@bibi24
ahoj, ano dnes mi brali krv, zajtra mi budu volat vysledok. Mrcha stale nikde. Dam vediet. Kolko mesiacov po transferi sa moze ist na dalsie IVF? Ty vlastne ides na dalsie KET? Este mate mrazacikov?

sakura
9. sep 2010

@holly74
@bibi24
ahojte..Baby to mi je tak strašne lúto 😒 😒 😒

@sneznicka
ahoj.. Tak aspon ty dnes poteš dobrými správami...

sniesko0
9. sep 2010

Ahojte kočky, neviete čo je nové s dr.Maršíkom a dr. Durechovou,už pracujú v tom novom centre na Antolskej? Ako sa dá s nimi skontaktovať?

sakura
9. sep 2010

@bobi3
ahojky. Ako pokračuješ? Čo máš nové, Kedy je OPU?

bibi24
9. sep 2010

@sneznicka Ms ani ja nemam. Sestricka mi dnes povedala, ze by mala prist 2 - 3 dni po vysadeni utrogestanu. No a vysadim ho zrejme zajtra po vysledkoch.
Na ivf musis mat min. 3 mesiace pauzu. Na KET sa moze ist aj hned, ale odporuca sa pauza jeden mesiac. Ja si tu pauzu iste dam, potrebujem ju. Mame este 2 mrazacikov (ale ktovie nakolko budu schopni dalsieho vyvoja). A ked nic, potom dalsie ivf.

kaciatko81
9. sep 2010

@sniesko0 dr.marsik pokial viem by mal uz fungovat na antolskej, ale momentalne je vraj odcestovany...

holly74
9. sep 2010

@sakura Sakura, díki.
@sneznicka Ozvi sa dnes určite aký máš výsledok, verím verím že ešte to môže byť pozit.
Ja idem na 1. KET na ďalší mesiac, ak teda ms príde v normálnom termíne....

bibi24
9. sep 2010

@holly74 Takze vlastne hned teraz? Cize od 1 dc zase zacinas stimulku (myslim estrofem utrogestan)?

holly74
9. sep 2010

@bibi24 Teraz som už ms dostala, takže tento mesiac od hormónov oddych a od 1. dňa najbližšej ms estrofem.

bibi24
9. sep 2010

@holly74 -aha, jasne, chapem. Takze tak ako ja. Akurat, ze ja budem par dni pozadu za tebou. A normalne mavas cykly? Ja o nieco dlhsie. Takze KET bude pocitam az zaciatkom novembra.

majulienka333
9. sep 2010

@sneznicka
Ahojte baby 🙂 aj ja som si niecim podobnym presla a hoc ma brat pekne varoval nerob si test, budes bud sa dopredu tesit a nemusi to vyjst, alebo ti vijde negativny a budes dopredu sklamana, tak tiez som neodolala a robila si test ktory mi vysiel negativne, cim to bolo sposobene netusim, mozno aj tym, ze nasa predstava ze cim je drahsi tym je kvalitnejsi robi vela, ale test sa pekne pomylil, ked som sla na krv tak som na druhy den bola velmi milo prekvapena 🙂 kebyze mam tymto vsetkym prechadzat znova, tak si domaci test uz nikdy nespravim. Inak aj to pobolievanie v brusku bolo dokonca este asi do takeho konca 3tieho mesiaca, ale preslo aj to. Velmi vam baby prajem aby to vyslo, sama viem ze najhorsia na tom je ta psychika a to cakanie.
Baby otazocka, koho by ste momentalne odporucili ze je taky naj v Iscare teraz? Moja favoritka jednoznacne Durechova, ale kedze tam uz nerobi, tak ani netusim, ze kto iny tam je.

bibi24
9. sep 2010

@majulienka333 Ahoj, to je super, ze tebe to tak krasne dopadlo 😵 Len ja som si robila az 2 testy, na 10. den po vklade a na 11. den a oba boli negativne. Takze ja tomu vobec ziadnu sancu nedavam.
Uz sa aj tesim na ms, lebo som taka nafucana ze az.
Ja chodim v Iscare k Valkymu a som max. spokojna, ale myslim, ze je to velmi individualne kto komu vyhovuje.

majulienka333
9. sep 2010

@bibi24 Uprimne povedane, ze ja uz si nepamatam ze na ktory den som si ten test vlastne robila 😖 . Ked som sa o tomto radila so svojim kamaratom, ktory robi gynekologa v zahranici, tak povedal, ze najskor po 14 tich dnoch, ze prave preto sa aj ten krvny berie po 2och tyzdnoch. Nechcem vyvolavat v tebe falosne nadeje a viem ake sme my baby, to cakanie to je fakt hroza des a clovek tak velmi chce nieco podniknut a urychlit to, ale neda sa ☹
Ja viem ze je to individualne, lebo niekomu sedi viac zena, niekomu viac chlap...len je velmi dobre ked toto vsetko uz clovek absolvovat musi, aby si s doktorom sadli 🙂 . Dakujem za nazor, zatial o nom pocuvam same chvaly 😉

holly74
9. sep 2010

@bibi24 posledné mesiace pred IVF som mala cykly 28-30 dňové, tak uvidím či mi s tým tie hormóny niečo nenarobili...
@majulienka333 tak ako píše Bibi, ide o to kto komu vyhovuje, ja chodím k Hrúzikovi, ale prakticky celú stimulku aj odber, aj ET, (a aj OHSS) som absolvovala u Válkyho a obaja sú výborní, i keď každý svojim temperamentom celkom iný ...

majulienka333
9. sep 2010

@holly74 Dik. Jej tak to je fajn, ze su obaja v pohode 😉 ....o ten temperament az tak nejde, len mne napriklad vadilo, ked sa na mna niekto tvaril, ze co mam stress, ze to sa moze stat kazdemu...a mozno niekedy je lepsie ked vie ten doktor ze kedy ma byt radsej ticho 😀

holly74
9. sep 2010

@majulienka333 Myslím, že v tomto smere majú obaja citlivý prístup, obaja určitým spôsobom prejavili ľútosť že mi to nevyšlo a bola som u doc. Válkyho svedkom rovnakého postoja k jednej ďalšej kočke.

lucka74
9. sep 2010

@holly74 dakujem ti

holly74
9. sep 2010

@lucka74 Luci a za čo?

sneznicka
9. sep 2010

ahojte dievcence, sakura, bobi, bibi, holly, majulineka...vsetkym dakujem za mile slova, ktore mi napriek neuspechu padli dobre. Takze dnes mi volali, ze naozaj je vysledok negativny, tak ako den pred tym ukazal test. Boli ma hlava, vsetko, dufam, ze coskoro pride mrcha, lebo uz 10 dni meska. Hormony som vysadila, tak hadam dlho cakat nebudem. Co bude dalej, neviem, urcite nejaka pauza a potom zrejme skusim iny car ako Iscare. Nechcem velmi rozpisovat preco a rozhodne to nesuvisi s mojim neuspechom a dokonca ani s mojou lekarkou, ale povedala by som, ze so vsetkym ostatnym... Zvazujem Brno, aj ked to nemam po ruke. Momementalne som v stave, ze mi je vsetko uplne jedno, aj ked nie je. Nic to, za svojim cielom si dalej idem, vidim, ze ta cesta je dost trnista, ale ked nam o nieco ide, vacsinou to len tak nedosiahneme. Vam drzim palce a ked uz nic ine, hovorim si, ze pre nieco sa to takto vsetko deje. Obcas Vas tu skontrolujem🙂 drzte sa a hlavu hore, raz pride ten den🙂

sakura
9. sep 2010

@sneznicka
ahoj.
Juuuuj, to ma tak strašne mrzí ☹ Ani neviem čo napísať, je mi to strašne lúto 😒
Ale vidím že si silná a ideš bojovať ďalej. Jasné že si treba oddýchnuť, prevetrať hlavu a taak.....
Strašne držím palčeky aby ďalšie IVF bolo to posledné a tým pádom samozrejme úspešné.....
Sakra toto je ale spravodlivosť, vrrrrrr 😠 Akurát som bola včera v Ružinove a jedna holka mala ale 2 hodinky pred sekciou ( bola som pri tom ako ju nechceli už pustiť do bufetu ale ukecala ich na minerálku) a pri odchode z nemocnice som čakala drahého, stála pár metrov odo mňa a taaak strašne hrešila a húlila jednu cigu za druhou...... Jaaaaj tak ma to nahnevalo..... 😠 😠

sneznicka
9. sep 2010

@sakura si zlata🙂a mas pravdu, take baby ani nevedia ako k tehotenstvu pridu, aj u nas sa vcera zastavila kolegyna v praci, ktorej konci materska a chce nastupit, ale mala podozrenie, ze je znova v tom... no mala si ju pocut, ake nervy mala,... len aby nebola tehotna, no ja som mala sto chuti na nu zvriesknut, nech uz drzi hubu!!! takze to mas tak... ale tak je to so vsetkym... mozno nejaka baba, ktora trpi nevyliecitelnou chorobou, zivot ohrozujucou si mozno cita tieto nase stranky a len sa chyta za hlavu, ze co mi to tu riesime a tisko nam zavidi, ze by tieto problemy s nami menila... no nechcem ist zase do extremu, ale po dnesnom dni sa snazim aj takymto sposobom dostat sa z mojho neuspechu a vidiet veci aj z inej stranky ☹

majulienka333
9. sep 2010

@sneznicka juuuj aj mne je to luto a drzim silno prsteky aby to vyslo nabuduce a nemusela si to uz viac krat podstupovat. Mozno fakt pauza a zmena prostredia Ti padnu dobre a niekedy sa to podari aj ked to uz najmenej cakas 😉 tiez som velmi rada, ze to nevzdavas 🙂
@sakura inak mne je z toho niekedy fakt do placu, ked to takto vidim, ze si baby vobec nevazia aky velky dar to je, ze otehotneli bez pomoci lekarov ☹ ale ako to bolo viac krat spomenute, toto pochopi len ten kto si tym celym presiel ☹

bobi3
10. sep 2010

@sakura no my už zajtra OPU 😵 folíky sú vraj pekné, dozreli rýchlejšie ako doki čakal, takže zajtra ideme na to 😉

@sneznicka mrzí ma to, držkaj sa!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre