ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bubina1
15. jún 2009

baby, co ste boli na genetickom vyšetrení...tam treba ist nalačno?

sofina
15. jún 2009

Majka teraz som všymla,že už dnes si mala et 😅 -prepáč.
čo sa stalo,že nepíšeš?

bubina-áno,treba íst nalačno.

szilvia31
15. jún 2009

scarlett GRATULUJEM 😀
Majka ako si dopadla?

scarlette
15. jún 2009

babule dikes 🙂
Majka?

bubina1
16. jún 2009

caute...

sofi...díky za odpoved....

majka...halóóóóó....ozvi sa ......

pointka
16. jún 2009

ahojte. Tak vam chcem oznamit, ze dna 11.6. o 18:10 sa nam po 16 hod trapeni narodila cisarskym nasa vytuzena Sofinka s mierami 2890g a 48 cm. Sme este v nemocnici, uz treti den iba kojim, mala je v poriadku, len ja mam zapalenu ranu, tak tu este chvilku budeme. Kuk foto v albume 😀

majka212
16. jún 2009

ahojte... dakujem, ze ste na mna mysleli!!! 😵
uz "sme" doma aj s jednym 4bunkovym (dnes uz dufam 8bunkovym) embryjkom... vydrazalo... a dufam, ze ked z 21 vajicok vydrzal sam, tak to bude veeelky bojovnik a pusti sa az o 9 mesiacov... 🙂 nie som sice moc velka optimistka, ale snazim sa to brat tak, ze to musi vyjst...
transfer prebehol vcera... dalo sa to vydrzat...ostatne vajicka sa vraj neoplodnili preto, ze boli bud prezrete alebo nedozrete... ak pojdem do dalsieho cyklu, tak mi budu musiet dat vyssie davky hormonov, co ale znamena veeelke riziko hyperstimulaka ☹ uz teraz som mala "na male"...tak uvidime... bolo by super, keby k dalsej stimulke uz ani nedoslo...

poitka gratulujeeeem!!!! a prajem tebe aj malickej vsetko dobre!! 🙂 🙂

scarlette
16. jún 2009

pointka gratulujeeeem 🙂 mala je zlata...
hlavne sa rychlo zotav a uz len prijemne starosti aby si mala so sofiou 🙂

bubina1
16. jún 2009

pointka Gratulujem....🙂 malá je nádherná.....dávajte na seba pozor
majka....ja myslím na teba neprestajne....ti držím palce....som si povedala ak to vyjde tebe tak aj mne....raz volakedy....🙂 len pekne oddychuj a šetri sa .....

sofina
16. jún 2009

Pointka-joooj či je zlatučká 😀 ,aj ja chceeeem-a aj budem 😎
GRATULUJEM!!!!!!!

Majka ty si mala IVF soft alebo IVF?

Bubina teraz my sme na radi 😉

majka212
16. jún 2009

bubina1 dakujem, aj ja ti siiiiilno drzim palce!!! 😉 no, ja sa pripravujem na to, ze to nemusi vyjst na prvy krat, ale tiez sa to snazim brat tak, ze raz to urcite vyjde! 😵

sofina bola som na IVF

bubina1
16. jún 2009

sofina...že váhaš, jasné, že sme na rade 😀 baby...medzi vami to teda tiež nie je extra sranda....tak v mojom okolí samé tehotné....dojdem si utešiť dušičku medzi "nešťastnice" (prosím, berte to s rezervou) a čo zistím....aj tu samé tehotné..... 😀 (aspon dávate nádeje...to je fakt)
sofi, a mnohé dalšie...jasné, že sme teraz na rade konečne my! 😀

flock
16. jún 2009

ahojte babulky,

takze same gratulacie:

pointka - gratulka k dlho ocakavanej dcerke 🙂
scarlettka - gratulka k 2 chlapcekom 🙂
majka - zvladla si to, pekne si hladkaj brusko, rozpravaj sa s nim a ver mu, ze je to bojovnik, ked tolko vydrzal 🙂
bubina a ostatne snazilky - nebojte sa, coskoro ste na rade 🙂
mib, jaja - myslim na vas

my sme v pohode, je tu teplucko az moc okolo 35 stupnov, ale este som sa nekupala, more je pre mna studene. krpec poslucha, uziva si to s nami 🙂 🙂 🙂

szilvia31
16. jún 2009

pointka GRATULUJEM 😀
majka drzim palce,ked je uz v pohodli bruska bude sa drzat ako kliest 😀 a bojovat do stastneho konca
vsetky zelam krasny vecer

mib
16. jún 2009

Ahojte babulky,

... zase nestiham ani sledovat. teraz som docitala novinky za tri dni a nestiham sa cudovat, kolko sa tu toho udialo.

Pointka, blahozelam k Sofinke. drobcekovi zelam vsetko krasne do zivota a tebe nech sa rana co najskor zahoji a mozete odfrcat domov. ... ste si slusne uzili ... 16 hodin. ale z fotiek je viac nez jasne, ze to stalo za to. 😉 😉 😉

Scarlettka, takze chalani ... budes doma v oslabeni. 😀 na druhu stranu, budes to mat vykompenzovane fyzickou silou ... nebudes sa musiet tahat s nakupmi, ked budes chciet prestahovat nabytok, bude to sup sup ... 😉 uz sa na konika asi nedostanes, ale aj tak ... prajem krasnu dovolenku. dufam ze budete mat rovnako pekne pocasie ako flock. 🙂

flock, ... ved aj my na teba myslime. 😠 hned by som si to s tebou vymenila. 😉 pozor na drobca - poriadne natierat vysokym uv faktorom. 😎

majka, taku si mala krasnu urodu a napokon sa podarilo oplodnit iba jedno vajicko ... ☹ v kazdom pripade, tak ako pises ... urcite je to velky bojovnik a uz si v brusku upratuje, aby sa tam mal 9 mesiacov prijemne. 🙂 drzim palceky. bolesti v podbrusku prejdu, hlavne vela pi aj ked sa ti bude zdat, ze uz je nebezpecenstvo ohss zazehnane. lepsie viac ako menej. oddychujes doma alebo chodis do prace?

bubi, my sme sa rano pred genetikou spokojne napapali. popravde, nikto nam nepovedal, ze by sme mali byt nalacno, takze som to neriesila.

jaja, tak ty si sa tiez rozhodla pre vylet? ako budes cestovat, ides lietadlom?

szilvi, ako sa mas ty? dzemik uvareny? 😀

sofi, jasterica, mate naplanovane nejake vysetrenia este pred ivf alebo hned ako schvalia ziadosti date sa do toho?

... ufff, ale som toho popisala. no co uz, ked som taka zvedava ....

bubina1
17. jún 2009

caute....
ci nalačno, ne nalačno to už ani neriešim....aj my sme sa napapali pred ním....🙂 a potom som dostala paniku, či nalačno alebo ne nalačno....som si to potom overila...takže nemuseli sme byt nalačno 😀
....už mam aj hormon. prof...ten dopadol ok, tak sa teším zatial.....

saxo
17. jún 2009

scarlettka, to som bola ja ako vestica! ved ti to vravim!!!!! 2 chlapci! isc.robi len chlapcov a pointka ma dievcatko (samozrejme gratulujem!) ale ona ostala tehu prirodzene. chichichi..... 😀

bubina1
17. jún 2009

saxo...nestras, že iscare robí len chlapcov....ja cem babu..... 😀 😀 😀 (chlapec, dievča, je to už jedno, už len nech je) 🙂

jaja1118
17. jún 2009

Ahojte dievcata.
Scarlet gratulujem k chlapcekom....
Pointka gratulujem k Sofinke a Tebe prajem skore uzdravenie....
Flock Mib 🙂-a ostatne kocky tiez 🙂
vecer vyrazame do ND.ideme autom.
pekny den

majka212
17. jún 2009

mib zostala som doma na PN... som ucitelka, a teraz mame v skole najvacsi zhon a stres, tak som to radsej riskovat nechcela.... este by sa to embryjko vylakalo ... 😖 vysvedcka napisem doma a do prace pojdem asi az 29teho... a uvidime, ci len na dva dni alebo na dlhsie... pit sa snazim stale... bolesti v podbrusku obcas su.. obcas ma tam pichne, tak neviem, ci je to dobre alebo nie.. nechcem si nic namyslat... uvidime za dva tyzdne 😔

flock davaj na seba a drobceka pozor... dobre si tam oddychnite 😎

vsetkym vam prajem krasny dnik 🙂 😵 😅

bubina1
17. jún 2009

majka....dobre si urobila....blíži sa koniec školského roka, detská sú už teraz v škole jak z divých vajec.... učitelia majú nervy tiež, sú v koncoročnom strese.....ja som taká zvedavá, čo bude o dva týždne.....ked si to tak vezmeme, skoro je už týžden za nami.....a do školy chod len odovzdat vysvedčká....nezostávaj dlhšie....náhodou ťa može naštvať aj nejaká kolegyna....stráv 2 týždne klíďo píďo, ako učitelka si to aj tak zaslúžiš......

majka212
17. jún 2009

bubina1 ja ucim len prvacikov, takze s nimi sa to celkom da, ale aj tak daju zabrat.. 😠 dozvedela som sa vsak, ze sla na PN este jedna kolegyna, ktoru by som musela v praci zastupovat, a to by znamenalo byt v praci skoro od rana do vecera.. a to mi za to nestoji.. a ked nahodou IVF nevyjde, aspon si oddychnem 🙂

bubina1
17. jún 2009

majka..prváci nedajú zabrat? ....malinký....vsak oni sú všade.... 😀 alebo si celkom trpezlivá p.učitelka......tak malý prváci a zastupovanie ti za to naozaj nestojí.....ja som si tiež až teraz, ked sme sa dostali do iscaru uvedomila, že práca nie je prvoradá.... 😀 ...a si myslím, že ako prvácka učiteľka si nemala jednoduché sa prisposobovat termínom podla tvojich biologických procesov a tiež si si užila aj nejaké výčitky svedomia, že zase nie si v robote a musia ta zastupovat a podobne....len si pekne oddychuj....

majka212
17. jún 2009

bubina1 to mas pravdu... vycitky som mala, ale treba uz raz zacat brat ohlad aj na seba... jedna mamina mi dokonca napisala, ze jej syn (moj ziacik) nechce chodit do skoly, ked tam nie som, lebo sa mu nepaci zastupujuca p. ucitelka.. a ze este by som nemusela mat babo, lebo budu smutni, ked ich na bud. rok. nebudem ucit... ale nada sa prisposobovat druhym do nekonecna...

bubina1
17. jún 2009

majka...ak ti mam pravdu povedať...celý život je o prisposobovaní sa.....doteraz si sa prisposobovala deťom a ich rodičom a k iným....teraz sa prisposobujes iscaru a embryjku...ale celé prisposobovanie sa je o určení si priorít. a to sa stalo...aj u teba ...a už aj u mna....a to je doležite....na jednej strane je to pozitívna informácia od mamičky žiačika pre teba, že je s tebou spokojná, na druhej strane nech sa nad svojou poznámkou zamyslí, lebo je dost egoistická....a mala by ti skor držat palce....a malý sa adaptuje aj k novej p. učitelke budúci šk.rok...nech sa mamička neobáva.....

freyadee
17. jún 2009

ahojte babulky.... 😉 v pondelok idem prvy krat na vysetrenia a polovicka na spermiogram do Iscaru.... a dost sa bojim aky su tam doktori..... nevie mi prosim niekto z vas povedat, co sa robi na uplne prvom vysetreni? 😖 moj doki sa nejako k tomu nedostal...

majka212
17. jún 2009

ahoj freyadee!
vitaj medzi nami 🙂 ja chodim k dr. petrovej... je mila... 🙂 hned na prvom stretnuti ma vysetrila a vysvetlila, co nas caka... my sme uz v tom case vedeli, kde je u nas problem, tak sme hned v ten den vypisali aj ziadost na poistovnu (to sa robi u nich v kancelarii)...zaroven si ma objednali na krv kvoli hormonalnemu profilu.... od vysledkov sa potom odvijal dalsi postup.... mozno vam este odporucia geneticke vysetrenie, ktore sa robi tiez z krvi... drzim ti palce!

bubina1 plne s tebou suhlasim 🙂 😉

freyadee
17. jún 2009

ahoj majka 😉 dakujem za mile privitanie medzi vami 😵 doki mi len tolko povedal, ze ma tam vysetria a partnera poslu na spg. vy ste tiez len teraz zacali? aj my vieme kde je u nas problem... mam proste zakazane prirodzene otehu, kedze som uz 2x mala mimomat. tehu.... chcem sa opytat, nevies ako to je to nahodou s preplacanim? len nieco prispieva poistovna, alebo 3 x plati ona a ked sa do 3 razov nepodari, tak potom vsetko ja? neviem.... doki na mna nemal vela casu, ze mi to vysvetlia tam... nevies kolko to teda cca vyjde?
😒

majka212
17. jún 2009

freyadee my sme do ISCARE zacali chodit pred 3 mesiacmi... teraz uz mam za sebou 1.IVF a su predo mnou dlllhe 2 tyzdne cakania, ci bolo uspesne alebo nie... poistovna preplaca iba 3 IVF... ked pridete do centra, vypisete ziadost a potom budete cakat na jej schvalenie...nam ju schvalili do 3 tyz., ale vsetko zavisi od poistovne... no, aj ked zakrok hradi poistovna, tak nas zatial lieky a rozne poplatky vysli priblizne na 500 eur... ale to zasa zavisi od mnozstva a druhu hormonov, ake ti lekar urci...

freyadee
17. jún 2009

majka... aha, uz som v obraze... mne moja vseobecna povedala, nech sa neprekvapim ked to nevyjde ani na 3 krat... ze statistiky su take.... tak ma potesila 😖 uz mi aj dost tikaju biologicke hodiny... mam 26 a moja polovicka 29 a snazime sa uz vyse 2 rokov.... tak si vies predstavit ako som z tohoto vsetkeho na nervy... verim, ze sa ti to podari hned ako som citala, ze sa im to podarilo na prvy sup 😉 nech sa tam uz nemusis vracat... 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre