ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

majka212
17. jún 2009

dakujem freyadee! 🙂 ja som tiez pripravena na to, ze to na prvy krat mozno nevyjde... 😒 ale budem sa snazit pozitivne mysliet az do vtedy, kym mi nepotvrdia opak... 😵 pozitivne myslenie je v rieseni nasho problemu dost dolezite... 🙂 a vek 26 je uplne v pohode... ja mam 28 a manzel 36, takze sa neboj... my sa uz tiez dlho snazime, problem je vo mne... mam nepriechodne vajcovody, takze tiez nemame inu sancu ako tuto... ale neboj, raz to vyjde!!! 😉 ked nie na prvy, tak na druhy... a to trapenie ti budeme sprijemnovat tu na koniku 🙂 obcas to cloveka psychicky povzbudi "pokecat" si s niekym podobnym 🙂

bubina1
17. jún 2009

ahoj freyadee, my sme s manželom v iscare asi 2 mesiace....neviem ktorého doktora si si vybrala...my chodíke k Dr.Ďurechovej, mne sa zdá, že nie je moc výrečná ale ked sa spytaš, tak odpovie....mne ani nejaké vysvetlovanie však napr. nechýba....vie predsa čo robí a čo navrhuje, my podstupujeme. Na prvom stretnutí sa s tebou chvilu porozprávajú, manžela pošlu na spermiogram, tebe urobia tiež vyšetrenie, kuknú aj ultrazvukom....to je asi základná vstupná prehliadka... predpokladam, že ti urobia aj hormonálny profil....to asi podstupuje každy... my sme boli aj na genetickom vyšetrení, čakáme na výsledky a u nás sa rozhodne čo a ako po tom. a este musíme na další spermiogram. spermiogram si platíte na mieste, nejakých 8 eur. nebud este moc vyplasená kvoli tvojmu veku....ja mam tento rok 33 a manžel skoro 40. Síce aj to je pravda, že kebyže viem, že takto dopadneme, tak ideme skor do car. no neva...asi to takto malo byť. S platením ešte nejaké velké skusenostii nemám...viem, že po schvalení žiadosti, ktorú my este nemame podanú sa zacne otvárat aj penaženka. niečo prepláca poisťovňa niečo doplácaš a niečo si hradiš sama

freyadee
17. jún 2009

ano maji viem, ze to pomaha.... pred casom som sem chodila aj ja.. nieco cez pol roka dozadu.... a vela mi to pomohlo... ale potom som mala namestastie missed a druhe mimomat. tak som nemala chut sa na seba pozriet ani v zrkadle... tak som bola na tom zle... pol roka na pn, skor za spychiku... lebo uz jeden vajcovod nemam a druhy je nepriechodny... joj... aby sme uz cim skor tehulkovali.... konecne 😉 vy ste sa ako dlho snazili ak mozem vediet?

majka212
17. jún 2009

freyadee snazilkovali sme priblizne dva roky... mne sa nepodarilo byt tehu vobec.. dr. mi isty cas ovplyvnoval liekmi ovulaciu, no nepomohlo ☹ potom nasledovala laparoskopia... tam mi zistili tu nepriechodnost... vlastne jeden vajcovod priechodny mam, ale len minimalne, takze mame min. sancu na normalne otehotnenie... ☹ nechceli sme cakat, ci to casom vyjde alebo nie, a preto sme sa hned odhodlali na IVF... mrzi ma, ze si si tolko vytrpela, ale neboj, tymto sposobom to musi vyjst!!! netreba sa vsak vzdavat po prvom neuspechu, aj ked je to tazke... mna to tiez isto "vezme", ak sa o dva tyz. dozviem, ze to nevyslo... ale zatial sa nad tym trapit nejdem... treba skusit vsetko, az potom stracat nadej! budem ti siiilno drzat palce, nech je to uz teraz OK 😉 😉 😉

bubina1
17. jún 2009

freyadee...psychika dá zabrať....to ti poviem...a to som neprekonala nič podobné ako ty...a zatial dokonca vyzera, že ja som ok...skor je problém u manžela....ale aj tak...psychicky to ničí človeka, hlavne ked vidí okolo seba samé tehotné kamarátky, známe, kolegyne a cudzie ženy. Psychika je silná vec, hlavne podvedomie. my sme sa napríklad snažili 3 roky...a predtým sme nepoužívali žiadnu ochranu, akurát, že sme si davali "pozor", ale nepošmyklo sa 😀 .

freyadee
17. jún 2009

Majka... si velmi zlata, dakujem ti pekne 😉 za potesujuce slova... mas pravdu, bolesti som si uz vytrpela az az... raz 6 a teraz v januari 8,5 dc krvi v bruchu... neprajem nikomu... ukrutna bolest!!! som rada, ze som ta tu nasla, aspon mam skvelu spolubojovnicku 😀 tak sa ti v pondelok ozvem ako som dopadla a myslim na teba nech ti to dopadne hned na prvy krat s // ako hrom 😉

majka212
17. jún 2009

freyadee dakujem... 🙂 tiez ti drzim palce a tesim sa na pondelkove info 😉
Pekny vecer!

bubina1
17. jún 2009

majka a dúfam, že ked sa od soboty o týžden vrátim z dovolenky, mna bude čakat tiež prijemné info.... 😀

majka212
17. jún 2009

bubina1 no neviem.... na krv mam ist az 29., to je pondelok... ale neviem ci vydrzim... 😝 ak sa testnem, tak tu aktualne info urcite budu 😉 kam sa chystate na dovolenku? tiez by som hned niekam sla... 🙂 s manzelom mame dohodu - na dovcu pojdeme len vtedy, ak to nevyjde... tak dufam, ze tento rok more neuvidim 😅 iba ak v telke 😀

bubina1
17. jún 2009

my sa chystáme do chorvátska na týžden, manžel potrebuje vypnut, ale asi aj ja. možno dovča prospeje jeho spermiám 😀 😀 mali by sme sa vrátit tak 27-28, tak ten pondelok stíham..... 😀 aspon rýchlejšie prejde čakanie na výsledky.....no dúfam, že ty more tento rok neuvidíš 😀 ani ja by som ho na tvojom mieste nechcela vidieť.....

jasterica
18. jún 2009

Ahojte kocky... 😉 Poslusne sa hlasim...sme po prvej navsteve iscare... 😅 Mily pristup,zobrali mi krvicku na vysetrenei horm.profilu,muzikovi robili spermiogram...vsetko ok,chyba je vo mne,co sme vedeli uz davno 🙄 Patrime doktorovi Valkymu,ma skvely pristup,celkovo tam boli mili ludia,sestericka hned kavicku na uvod spravila,vypisali sme lajstre a celkovo konzultacia so vstupnym vysetrenim netrvala dlhsie ako pol hodku... 😅 Problem je,ze mne nezreju vajka,ako by mali,takze mne doki predpisal cilest- HA,uvidime,co to spravi,mame sa po 3 tyzdnoch ukazat... 😅 Najskor musi docielit rovnaku velkost vajicok a potom sa uvidi... 😉 Ja mam laparku s hsg spravene u mojho doktora /vsetko som to podstupila minuly rok 😅 /,takze tym sa nemusime zdrziavat... 😅 Muzicek je max.poho,este aj darcovstvo ma odporucene... 😉 ,takze ked sa dam ja do parady,verim,verim,veriiiiiiiiiiiiiiiiiiiim,ze to musi vyjst... 😵

bubi,ako paradne vam bude a dufam,ze sa traja vratite 😵

majka,citala som tvoj ´pribeh´z iscare,juuuuuuj,len nech sa embyocko ujme,strasne sa opatruj... 😉 ja sa bojim toho OHSS,ked mi nahodou budu robit IVF 🙄 pises,ze treba pit,pit,pit...popis o tom blizsie...dik 😉

freyadee,si na podobnej ceste ako ja pred par dnami... 🙂 tiez som nevedela,ako to v iscare bezi... 😅 nemas sa co obavat...drzim palec 😉

scarlett,uzas,gratulujem k dvojkam... 😅 moj muzik je z dvojok-chalani,takze mozno budeme na rovnakej vlnovej dlzke... 😀

bubina1
18. jún 2009

jasterica....diky, aj ja v to dufam! 😀 idete aj na genetiku, či ani nie? Aj podla mna majú ludia v iscare celkom fajn prístup (dúfam, že sa moj názor nezmení). Ved aj oni sú ludia, ktorý majú radosti a starosti a nie sú tam od vykecávania....je to zravotnícke zariadenie....Čo by mi prekážalo, by bola arogancia, ale zatial som sa s nou nestretla, takže fajn.

kaciatko81
18. jún 2009

ahojte, dlhsie vas tu citam, ale az teraz pisem 😅 uz mame za sebou prvu konzultaciu, mam pco, chodim k dr. marsikovi a az na trosku problem s prvym terminom sme maximalne spokojni. teraz cakam na mrsku, ci pride sama a ak nie, tak idem za dr a uvidime.

majka212
18. jún 2009

jasterica OHSS je ovarialny hyperstimulacny syndrom... vznika vtedy, ked sa vplyvom stimulacie vytvori vela vajicok... ale netreba sa bat... lekari ta budu stale kontrolovat, a pokial sa im nieco nebude zdat, hned ta na to upozornia... ja som mala len mierne stadium, dali mi infuzie a bolo lepsie... a samozrejme vtedy musis dodrziavat pitny rezim, co znamena aspon 4 litre denne...
OHSS sa venuje aj jedna cela tema, tak ak chces vediet viac, pozri si:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Ale kazdopadne na to nemysli... nemusi ho mat kazdy, a kym sa k tomu dostanete... je to este daleko... tak sa netrap dopredu 😉

kaciatko81 vitaj 🙂

jasterica
19. jún 2009

bubi,ano,ideme aj na geneticke vysetrenie,ale v mojom rodnom meste vezmu krvicku,poslu vzorky do BA a odtial pride odozva... 😅to len na vlasten poziadanie chceme,predsa len,mame obaja cez 30 a chceme si byt isti...chapes 😉

majka,dik,si ma ukludnila... 😅 ale prave premyslam nad tym,ze kdeze ja zdolam 4 litre? 😅 ja max.1.5 litra denne...nazatazi mi to oblicky? 😕

kaciatko,zdravim... 😵

majka212
19. jún 2009

jasterica neboj sa... ja som tiez mala predtym problem vypit za den 1 liter, a napokon som to zvladla... da sa to... mna donutil strach z OHSS 😀

Prajem vsetkym pekny dnicek!

bubina1
19. jún 2009

jasterica.......hmmm, nam genetické vyš. odporučila doky...ale kebyže aj nie tak aj tak by som si ho dala, lebo aj my mame cez 30, navyše sa v ramci svojej práce stretávam s postihnutými detičkami a ak sa aspon takto dá minimalizovat nejaké to riziko narodenia postihnutého dítka, tak je genetické vyšetrenie to najmenej čo možeme absolvovat....
baby...tie 4 litre štvu aj mna...ale asi to nebude velký problém...obličky velmi nezataží, skor prečisti...a ak sa to množstvo rozdelí na tých 12-14 hodín počas dna, tak to nie je až také strašné....(normálne robím matematické výpočty 😀 ), tak zase, čo človek nespraví pre svoje zdravie....
...ešte mam otázku..už ked tu tak diskutujeme...vy ste sa vysporiadali hned s myslienkou na mele oplodnenie?...priznám ja som s tým mala mierne problém.......ale už je to ok.....aj ked sa obávam už samotnej stimulácie a odberu vajíčok a tak....ach jo...čoho človek nie je schopný pre potomstvo...ešteže sú takéto možnosti...

nugino
19. jún 2009

Ahojte...ja chodim dr. Petrovej a dnes som bola prvykrat na vybere vajicok...folikulov som mala viac ale iba v jednom bolo vajicko...zajtra budem volat ci sa vyvyja a v pondelok by som mala ist na transfer...zatial to zvladam celkom dobre tie injekcie kazdy den...ale uz aby som to mala rada za sebou...majka212 - ako prebieha ten transfer? bolelo to, citis nieco?...ako sa ti pozdava dr?
Ja som presla z Gynfivu do Iscare a dobre som urobila.

sofina
20. jún 2009

Ahoj nugino,

ak sa smiem spýtat,prečo si prešla z Gynfivu do Iscare?
transfer je taky ako by si bola na vyšetrenie alebo na ultrazvuk.

sofina
20. jún 2009

bubina-my sme nechceli íst na umele oplodnenieale teraz už lutujeme,ze sme nezačali pred 10 rokmi ☹

majka212
20. jún 2009

ahoj nugino
drzim ti moc moc moc palce, aby sa to vajicko oplodnilo!!!! Napis, ako to dopadlo!
Ja som mala vajicok 21, a oplodnilo sa len jedno ☹ ale niekedy vraj staci aj tolko 😉 teraz ma caka este nieco vyse tyzdna, kym sa dozviem, ako to dopadlo 😔
Transfer sa da zvladnut... je to ako pise sofina - ako trosku neprijemnejsie gyn. vysetrenie...neprijemne mi bolo len, ked vkladali tie svoje "instrumenty", potom so muz necitila skoro nic.. netrva to dlho..."najhorsie" je, ze na salu ta zoberu len vtedy, ked mas plny mocovy mechur, co je dost neprijemne vydrzat to 😠 Potom budes po transfere embrya lezat - bolo by fajn, keby si vydrzala aspon 10 min., a az potom sla na WC... Inak daju ti aj foto z ultrazvuku, ako to vyzera 🙂 sympaticka mala bodka 😅 len keby tam vydrzala....
s dr. som zatial celkom spokojna...podstupujem 1.IVF, takze este moc nemam podla coho hodnotit... obcas by ma potesilo, keby dr. viac porozpravala o tom, ako to so mnou vyzera... ale ked nehovori, tak sa pytam, a zatial mi vzdy ochotne a milo odpovedala... ale takych lekarov je v centre viac 😔
Silno ti drzim palce a budem zvedava, ako to s tebou dopadlo...
a ak ti este nieco nie je jasne, kludne sa pytaj 😵

bubina1
20. jún 2009

Ahoj nugino, vitaj zatial medzi spokojnými iscaráčkami 😀 čo ti nesedelo na ginfive?
sofi..........no už teraz ked poznám výsledky spermiogramu aj ja lutujem, že sme nešli na vyšetrenia už skor....ale ako som už spomínala, niekde vyššie, človek stále dúfa, že sa to podarí prirodzene....potom nastala u mna kríza....a povedala so si, že už to treba riešiť asi aj iným sposobom ako len dúfaním.....a teraz zž aj ja lutujem, že sme nešli skor..... 😒 asi to kvoli niečomu malo byť takto.....deti nás udržia asi dlhšie mladými 😀
dnes v noci odchádzame na dovolenku 😀 dokonca mam aj obdobie ovu 😀 takže ešte trochu dúfam.... 😎
majuš....a ty sa drž, teda nie tak ty, ako emryjko 😉

majka212
20. jún 2009

bubina1 odkazem mu to 😀 uzite si dovolenku, nech vam vyjde pocasicko.... 😎 😎 😎

bubina1
20. jún 2009

majka dík 🙂 ...ale ak bude počasie ako dnes tu u nas na slovensku...tak nevím....ale určite sa budeme snažiť užiť si dovolenku 😎 😀

konfi
20. jún 2009

ahojte všetky som na týchto stránkach druhý deň.Podstúpili sme s manželom umelé oplodnenie v iscare a boli sme so všetkými veľmi spokojní,boli milí,láskaví a dosť pomohli.Chodila som k dr.Maršíkovi.Teraz len čakám do štvrtka kedy pôjdem na hcg krvný test a zistíme či sa to podarilo.Vybrali my tri folikuly,ale podarilo sa len jedno vajíčko,ktoré sa oplodnilo a po dvoch dňoch ho vložili späť,ale poviem vám,že tie dva týždne sú najdlhšie v našom živote. ☹ ☹ ☹

majka212
20. jún 2009

vitaj konfi 🙂
viem, co prezivas... ja musim cakat este 9 dni 😒 a ako sa citis? pozorujes na sebe nejake zmeny? skusala si aj testovat? velmi ti drzim palce, nech to vyjde!!!! 😵

konfi
20. jún 2009

ahoj majka212.nie netestovala som sa musím vydržať a pozorujem akurát bolesť prsníkov a ráno ma bolí v podbrušku,dosť ma trápi kyselina musím si dávať pozor čo jem.len posledné dva dni mám divný pocit začala som trochu špiniť sem tam červená žilka v hlienoch snažím sa ukludniť ale sama určite vieš že to vôbec nie je jednoduché.a na test ideš do iscaru?mne ho bude robiť môj gynekológ a držím ti všetky palce a päste. 😉

majka212
20. jún 2009

konfi ja neviem, ci vydrzim az do odberu krvi... 😕 ale budem sa snazit 🙂 u mna je to s bolestou podobne ako u teba...az na to, ze nemam kyselinu, ale trochu ma nafukuje... na krv idem do iscare... a spinenie vraj byva v tehotenstve normalne, tak to hadam nic neznamena. siiiiiiiiiiiiiiiiiilno ti drzim palce, bolo by super, keby to vyslo! dufam, ze budes potom o vysledku informovat 😉

konfi
20. jún 2009

majka212 samozrejme že budem a dúfam že aj Ty dáš vedieť ako si dopadla a musíme vydržať ja viem,že to nie je jednoduché,ale niekam choď niekoho navštív.Držíme si navzájom všetky palce a to nafukovanie mám aj ja a bolesti v podbrušku ráno,ale na to nafukovanie mi pomáha feniklový čaj. 😉 😉 😉

nugino
20. jún 2009

ahojte...z gynfivu som odisla preto ze dr. drabek ma chcel silou mocou operovat -laparka a az po nej by zacal nieco riesit...ze on musi vidiet co je vovnutri, suhlasila som a zacala vybavovat interne..jedne vysledk som nemala ok ale urobili mi kontrolne vysetrenie po 3 mesiacoch a nakoniec zistili ze mam iba protilatky proti hepatitide C--ze som s nou prisla do kontaktu ale nedostala som ju a mam male mnozstvo protilatok ktore sa nelieci iba monitoruje a nicomu neskodi...on tvrdil ze musi mat vsetko negativne ze to su drahe pristroje a nemoze si dovolit infikovat ine pacientky...tak som sa nastvala ze nerozumie tym vysledkom z hepatologickeho centra ...a zhoda nahod...kolegyni odporucila jej genekolozka dr. petrovu...isla na prvu konzultaciu a velmi si pochvalovala...ja som nevahala v maji zavolala a ona hned mi povedala ze mam vsetko ok ...poslala ma este na ine vysetrenia a kedze mam manzela dost pracovne zaneprazdneneho hned sme podpisali papiere na IVF...tak som pockala kedy dojde menzes a zacala som brat injekcie...menopur a orgalutran...mala som okolo6 folikul co merala ale rastli dost pomali...zvysila mi davku a v piatok som isla na vyber...zobrali a zistili ze len v jednom som mala dozrete vajko...manzel ma SPG velmi dobri...tak dnes som volala a oplodnilo sa...v pondelok idem na transfer o 11,00...tak si hovorim ze ked zo vsetkych len 1 bolo tak bude silne a vydrzi...potom sme boli este na konzultacii u dr. a porozpravali sa aka je sanca...je to uplne ine ako v gznfive a aj lacnejsie...jedine co mi dost vadi je parkovanie...teraz beriem estrofen a nieco na U...dost som mala strach z toho vyberu...nikdy som nebola v nemocnici...drzim vam vsetky palce nech to vide...
konfi...z toho co pises tak si myslim ze budes mat // -

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre