ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

jaja1118
12. nov 2009

szilvi -krasne babatko 🙂

bubina1
12. nov 2009

szilvi...malinka je aká krásna vlasata...malý cicúšik..... 🙂

flock...diky, že si ma dala do obrazu....ale teraz ked nad tým tak rozmyslam...tak ked to počítam od 1 týždna...tak to tak vychádza... 😀 to moje alogické myslenie bude sposobené asi tehotenstvom 😀 😀 😀

mib
13. nov 2009

ahojte kocky,

tak my sme uz doma aj s drobcami ... zatial iba v brusku .... 😉 mame jedno 5 a druhe 7 bunkove embrijko. embriologicka vravela, ze su fakt krasne, tak mam z toho celeho moc dobry pocit. 🙂 kontrola o dva tyzdne v piatok.

szilvi, mala je moooooc krasna. 🙂

majka21
13. nov 2009

mib, to je super a držkám ti palčeky. 🙂

zojec
13. nov 2009

mib aj ja sa pridavam.. 🙂 drzim palceky

bubina1
13. nov 2009

mib.... už moje mimi zacalo vysielat signal tvojim drobcom 🙂

flock
13. nov 2009

mib - tak si ich pekne hyckaj tych svojich drobcekov, nech sa ta pekne chytia a uz nepustia 🙂 dufam, ze mi o 2 tt posles sms-ku, ktovie ako na tom budem ja s malym 🙂

bubina - to je dobre, ani ja som to najprv nevedela, ale casom sa clovek vselico dozvie a sme zasa mudrejsie
🙂

jaja1118
13. nov 2009

mib-jupiiiiiiiiijuuuu.......

ostatne kocky pozdravujem..............

szilvia31
13. nov 2009

mayka GRAAAATULUJEM 😀 ,krasne miery
mib drzim palce 🙂
dakujem vam,je naozaj zlate dieta,papa a spinka a ked sa napapa tak sa usmieva 🙂

mib
13. nov 2009

kocky, dakujem vam ... velmi si to uzivam. oddychujem, citam, pozeram telku, trochu internet ... ale hlavne hladkam drobcekov 🙂

flock, jaja, uvidime, kto posle prvy sms s potesujucou spravickou. som zvedava. 😉

soni1
13. nov 2009

Ahoj mib, mohla by som mať pár otázok? Vidím, že si tu len ty

mirm
13. nov 2009

mib gratulujem a drzim palce 🙂

soni1
13. nov 2009

Chcela by som sa spýtať. Začali mi pichať od druhého DC Merional, dnes som bola na kontrole, zvýšili mi dávku + mám začať pichať Cetradine do brucha, v pondelok ma čaká kontrola znova. Cca na ktorý deň by mi mohli urobiť odber? Ja viem, že je to individuálne a potom kedy vkladajú späť oplodnené vajká. Ďakujem

mib
13. nov 2009

ahoj soni, pocitaj cca 10 dni od zaciatku cyklu. vkladaju potom podla toho, ci je predlzena kultivacia alebo nie. bez prelzenej zvyknu vkladat na treti den po odbere, pri predlzenej kultivacii asi piaty den. ale tak ako pises, neda sa s tym napevno pocitat, pretoze zavisi najprv od toho, ako vajka rastu, potom od toho, ako sa embrijka delia. ale pre vypocet dovolenky a pod. to staci.

soni1
13. nov 2009

Ale ja vôbec nepociťujem žiadne tlaky alebo bolesti v podbrušku, to vadí/nevadí? Myslím tým, že sa bojím, že nerastú poriadne. A ešte nechápem tomu, že ako sa majú embrijká deliť?

mib
13. nov 2009

vobec nemusis pocitovat tlaky. ja som pocas stimulky nic necitila. to je v poriadku. co sa tyka delenia ... ide o pocet buniek ktore ma embrijo. postupom casu sa bunky delia a tym sa embrijko vyvija. mne zmrazovali 1 bunkove a po dvoch dnoch mali jedno 5 a druhe 7 buniek.

mib
13. nov 2009

mirm, dakujem. 😉 ale dufam, ze tie hlavne gratulacie pridu o dva tyzdne. 🙂

soni1
13. nov 2009

Ďakujem a zároveň sa tiež pridávam ku gratulácii.
Ja idem v pondelok na kontrolu a to budem 9DC. Tak som zvedavá, čo mi povie doc. Aké veľké by mali byť tie folikuly? Ak by boli dostatočne veľké, mohla by som čakať, že mi to urobia aj v stredu?

mib
13. nov 2009

joj, cisla nie su moja silna stranka. v kazdom pripade ... ak budu dostatocne velke, tak by ti mohli robit odber aj transfer uz buduci tyzden. povedal ti nieco pri poslednej kontrole? myslim kolko ich je a ako sa vyvijaju.

insolka
13. nov 2009

Ahoj mib moooc Ti držím palce gratulovať Ti nebudem aby som to neuriekla a zagratulujem pekne o dva tyždne k dvojičkám 😀 😀

soni1
13. nov 2009

Práve to, že mi nepovedal vôbec nič. A ja som sa tiež nespýtala v tom zhone. Ale v pondelok tam idem, tak budem múdrejšia. Ale asi to nebolo slávne, keď musel zvýšiť dávky. Či sa mýlim?

mib
13. nov 2009

to ti neviem povedat soni. mozno to chcel iba poistit, kedze vikend je relativne dlhy. ale pockaj do pondelka a uvidis. hlavne treba byt v klude a nerobit ziadne sporty - aby vajka nepopraskali. ak ti nikto nepovedal, zacni uz pomaly trenovat pitie tekutin ... po odbere treba vela pit (3 - 4 litre denne). 😉

infosla
15. nov 2009

Ahojte,

máte niekto skúsenosť s anonymným darcovstvom/insemináciou, ak je túžiaca budúca mamička slobodná/bez partnera?
ďakujem🙂)))

zojec
16. nov 2009

ahoj infosla.. mozno sa mylim, ale pokial ja viem na Slovensku sa robia tieto zakroky len manzelskemu paru..

mib
16. nov 2009

ahoj infosla, najlepsie je zavolat do kancelarie iscare a popytat sa ich, urcite ti poradia. 😉 ja si myslim, ze by to mohlo byt mozne ... ved aj adopcia je mozna pre ludi bez partnerov, nechapem preco teda nie umele. zvlast ked osamely rodic moze dat dietatu viac ako dvaja, ktori spolu nevedia fungovat. 😒

majka21
17. nov 2009

Aj ja tak viem, že sa to robí len manželskému páru.

andzi
17. nov 2009

Nemusí to byť len manželský pár, môžu to byť aj partneri, druh a družka, ale keď idú dvaja (nie manželia) na akýkoľvek zákrok asistovanej reprodukcie, musia vopred a pred notárom podpísať vyhlásenie, že dieťa bude ich spoločným dieťaťom. Výkon asistovanej reprodukcie na osamelej žene naša legislatíva nepripúšťa. Ten súhlas manžela matky je dôležitý aj preto, že náš zákon ustanovuje, že otcovstvo voči dieťaťu narodenému v čase medzi 180. dňom a 300. dňom od vykonania zákroku asistovanej reprodukcie so súhlasom manžela matky nemožno zaprieť.

Pokiaľ ide o osvojenie, aj tu je právny problém. V zásade sa pripúšťa osvojenie len manželmi. Len výnimočne, môže dieťa osvojiť aj osamelá osoba, ale taký prípad ja osobne nepoznám. Čiže zákrok asistovanej reprodukcie na osamelej žene je vylúčený, osvojenie sa v zásade pripúšťa len vo výnimočných prípadoch.

Ja by som teda osobne dieťa bez partnera nechcela, nemala by som na to odvahu, ale ak žena veľmi chce, tak čo? Trochu sa odviazať, uvoľniť, nájsť si pekného, zdravého, pokiaľ možno aj solventného "darcu", omotať si ho okolo prsta, urobiť herečku a je to...teraz hovorím tak trochu ako feministka, ale čo iné poradiť? 😀 😀 😀

A potom sa pripraviť na pevné nervy a silu všetko zvládnuť. Je to však podľa mňa neprirodzené a sebecké voči dieťaťu. Príroda to tak zariadila, že dieťa je splodené mužom a ženou, aby ho spoločne muž a žena vychovávali, mali radi a aby dieťa malo otca aj matku. Neberme preto vopred a dobrovoľne diťaťu to, na čo má nárok podľa ústavy, zákonov a aj s morálneho hľadiska: dieťa má právo na oboch rodičov! Trošku som moralizovala, ale vyslovila som môj názor.

mib
17. nov 2009

ahoj andzi, vyzera ze to mas po legislativnej stranke slusne nasprtane. 😉

ja nemam tak silno vyhraneny nazor na tuto temu ... mozno to vyznie alibisticky, ale skor si myslim, ze je to na vedomi a svedomi kazdeho cloveka. ked sa zena rozhodne, ze chce dieta a dokaze ho vychovat aj sama, verim ze mu moze dat viac lasky ako mnohe manzelske pary. ... a potom, nikde predsa nie je napisane, ze si nenajde o par rockov zodpovedneho a laskaveho partnera, ktory rolu otca bez problemov zvladne. 🙂 myslim, ze je to skor nespravodlive, ze sa legislativa mlcky prizera tomu, ako su deti tyrane aj bez fyzickeho nasilia a na druhej strane hadze pod nohy polena ludom, ktori maju lasky vyse hlavy a nemaju ju komu dat. ☹

andzi
17. nov 2009

mib, trošku sa tomu venujem a zaujímajú ma dosť aj ústavnoprávne aspekty asistovanej reprodukcie. Venujem sa tejto oblasti, ktorá ma zaujíma o to viac, že síce som ivf nepodstúpila, ale nikde nie je napísané, že nepodstúpim. V ústave je uvedené, že ľudský život je hodný ochrany už pred narodením. Teda, že ľudský život vzniká splynutím spermie a vajíčka. Čo však v prípade IVF in vitro fertilization? Spermia splynie s vajíčkom v miske...čo ďalej? Vznikol život alebo nie? Ďalej je to problém zmrazovania a rozmrazovania embryií? Keď embryo neprežije rozmrazovanie alebo si pár nepraje embryo zamraziť, je to vražda? To všetko sú tak zásadné problémy, ktoré ma zaujímajú. Jasné, nikde na svete nikto nezaručí, že deti nebudú týrané, hladné, opsutené, to je všade na svete, ale kto má právo dobrovoľne a vopred vziať dieťaťu, ktoré sa ešte ani nenarodilo otca? Ak otec zomrie, opustí rodinu alebo sa stane čokoľvek, je to iné, ale umelo oplodniť osamelú ženu, to ja neuznávam, hoci, aj to, čo si napísala ty, je 100% pravda.

mib
17. nov 2009

v ustave bol vznik ludskeho zivota zadefinovany este v obdobi, kedy asistovana reprodukcia bola iba zboznym zelanim bezdetnych parov a otazky, ktore si polozila sa mozno za urcity cas stanu absurdne, ked viac parov bude nutenych riesit tehotenstvo a rodinu prostrednictvom asistovanej reprodukcie. ☹ v kazdom pripade ... ked zena velmi tuzi po dietati, cesticku si najde ... je len smutne, ze jedina mozna je ta, ktoru si popisala vyssie. 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre