ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

zuzi1211
12. dec 2009

Jaja dakujem,

snad sa nam to uz coskoro podari. Dali sme si pauzu s car, potrebovala som sa dat dokopy, nemala som sily pokracovat dalej. Mala so velmi zly tento rok v sukromi. Esteze uz konci. Snad ten buduci bude lepsi. Pomaha mi praca, mam jej teraz straaaaasne vela, takze ani nestiham na to mysliet.

Aj ja na vas casto myslim, pravidelne vas citam. Drzim palce nech porod dobre dopadne a malinka nech ta prilis netrapi.
A s tym ze ta zenie lekarka do porodu, neviem asi vie co robi, ja by som to asi nechala na nej. Neboj do vianoc ste urcite doma.

papa

jaja1118
12. dec 2009

zuzi dakujem- a este raz -drzim ti moc palce-nech sa ti dari vo vsetkom co si zelas.....

soni1
12. dec 2009

Ahojre babenky, ako sa máte? Ja stále veľmi smutne, ani som si nemyslela, že to budem takto ťažko prežívať.
Mib, držkaj sa.
zuzi, ako testy?

kvietok13
12. dec 2009

ahojte, zuzi1211 mam poobny problem a smutny rok, tiež sme v 9tyzdni potratili, som po 1. ivf, chodim do iscare, teraz chceme skusit tu p. kopačovu, bylinkarku, tak uvidime, aj tu v koniku je takato tema o p. kopacovej uz otvorena. pekny vecer

andysok
12. dec 2009

Soni..... ☹

soni1
12. dec 2009

Ahoj andysok, ako sa máš?

zuzi1211
13. dec 2009

Ahoj kvietok,

aj ja sa chystam k p. Kopacovej. Cez tyzden k nej nestiham a mm robil tri soboty za sebou, takze dufam, ze tu buducu uz ideme k nej. Uvazujem aj nad cvicenim podla Mojzisovej.
Nam nezistili doteraz ziaden problem, a okrem imunologickych testov mam za sebou uz vsetko. Takze skusim p. Kopacovu, uvidim co povie a podla toho sa rozhodneme, co dalej. Zatial ale dalsie IVF nechceme. Dufam ze to pojde prirodzene resp. IUI.
A tebe nieco zistili, resp. m, mate nejaky problem?

andysok
13. dec 2009

Soni ahoj ☹ no mam sa tak standardne......uz sa pripravujeme na dalsie kolo, a manzelovy som nasadila Profertil, kamoska mi ho poradila ...nemozem na to stale mysliet ze to nevyslo, lebo mi to ani praca nedovoli, ale hovorim si stale nic sa nedeje bezdovodne 🙂 tak duuuuufam, 🙂 nic ine nam neostava aby sme sa pohli venovat aj ostatnym veciam, ach jaj 😉 a ty sa ako mas Sonuli?

soni1
13. dec 2009

Pomaličky a stále smutne. Od pondelka začnem riešiť darčeky, takže bude zhon. Robota - aj tam je toho teraz dosť. Takže ani sa nenazdáme a už tu budeme mať pomaly január, ubehne to veľmi rýchlo.
Vraveli mi (ale to určite aj tebe), že sa mám hlásiť u nich pred tretím menzesom. Nevieš, čo sa bude potom diať? Začneme od začiatku? No vlastne ja mám ešte troch mrazáčikov.

kvietok13
13. dec 2009

ahojte, zuzi nemame ani ja ani manzel ziaden problem, ja som sice po operacii myomov pred 6 rokmi, ale v podstate odvtedy nič važne, prosim ta, maš kontakt na p. kopačovu, alebo chcete ist len tak, bez objednania?

mib
13. dec 2009

ahojte babulky,

zuzi, rada ta vidim. drzim palce s tou pani Kopacikovou. urcite daj vediet, ako ste dopadli. velmi by ma to zaujimalo, lebo si myslim, ze je vela zdravotnych problemov, ktore ovplyvnuje nasa psychika a okolite negativne vplyvy. na tie ale nezabera standardna medicinska liecba. mozno alternativne formy liecby zaberu. 😉 😉 😉 drzim palce.

andysok, dobre ze sa zameriavas na buducnost. treba ist dalej a tu pomoze iba pozitivne naladenie ... aj ked je to velmi tazke. profertil moze byt velmi prospesny, len ho treba brat v spravnom case. idealne je, aby ste ho nasadili tri mesiace pred odberom spermii.

soni, neboj ... budu vianoce, rychlo to ubehne a mozes sa pustit do dalsieho transferu. pri mrazacikoch ti doki zrejme naordinuje liekovu pripravu. ja som brala estrofem. priprava trva nieco menej ako tri tyzdne. ked je vsetko v poriadku, rozmrazia embrijka a ked sa dobre vyvijaju, nasleduje transfer. .. tam to uz pokracuje rovnako ako pri transfere po ivf. kolko mate mrazacikov?

jajuska, myslim na teba a drzim palce. dufam, ze mi pride coskoro prijemna spravicka. 😉 😉 😉

ja doma poslusne lezkam, citam, pozeram telku, surfujem po internete ... vianoce sa blizia a ja neocakavam, ze budem mat moznost pobehat po obchodoch, tak sa snazim niektore veci zabezpecit aspon takto. 🙂 spinenie uplne prestalo ... aspon na teraz. dufam, ze to takto vydrzi a babatko sa nam v piatok krasne predvedie. 😉

andysok
13. dec 2009

soni ,

ja uz som sa objednala na konzultaciu na 11.1.09 den po mojich narodkach tak snad ma potesia niecim ( asi nie, co si tu nahovaram 🙂 ) no ale fakticky druhy pokus IVF bude na jar, cca koniec marca, a presne ako hovoris, vsetko sa zacne uplne od zaciatku, mozno sksia nahodit ine hormony, alebo inu davku, ja som pri prvej stimulaci barla uplne ine hormony ako pri druhej. som zvedava ako zaposobi na mojho muza Profetril , zacala som si merat bazalnu teplotu, kontrolujem svoje telo, a robim si zapisky, aby som mala prehlad, takze to budeme dalej skusat aj na ostro, v presne dni ovulacie ( za pokus nic nedam predsa ) a celkom sa na to tesim, nemozem sa neustale vracat spat, ked viem ze idem od znova, tak sa na to tesim....ach jaj a mozem len v erit a dufat, a snazit sa urobit preto aspon co je v mojich silach, ci uz strava, pohyb a bla bla, dr. mi povedala ze by som mala pribrat tak som aj dve kg pribrala...... fakt uz neviem co ine by som mohla pre nas urobit a verim ze sa to raz podari.......ved ked sa niekto hrozne moc luuubi tak nechapem preco by mu osud nenadelil babatko , no nie?

mib

kasli na darceky, v brusku mas darcek 🙂 drziiiiim palcoky na piatok na malu pohyblivu bodecku 🙂

zuzi1211
14. dec 2009

Ahojte kocky,

kvietok adresa je: Kopáčová Anka, Poľná 635/20, Vrbové a t.c. 0903 037 131. Vraj sa k nej objednava len 3-4 dni vopred. Ja by som k nej chcela ist teraz v sobotu. Uvidim ako sa mi to podari. Mam toho teraz vela. Ak chces poslem ti nejake linky z netu, pekne clanky o nej.
Mib darceky nepotrebujes, ved ten najkrasi uz mas v brusku. Drzim palceky nech utz v piatok dobre dopadne. Mib aj ja tak o nas uvazujem, ze ked nieje zistitelny problem, tak to asi bude psychika, mozno tie bylinky pomozu. Viem ze mam otocenu maternicu ale lekari tvrdia ze to problem nieje. V clankoch od p. Kopacovej som citala ze to problem je. Neviem kde je pravda a tak skusam hladat riesenie ako sa dopracovat do pozehnaneho stavu. Verim ze raz to pride, len ja by som chcela aby to bolo co najskor.

Pekny dnik babulky, drzkajte sa.

bubina1
14. dec 2009

zuzi1211...otočenú maternicu mam aj ja.... aj mne povedal Dr., že to nie je vyslovený problém prečo sa nedari.... a si myslím, že ma pravdu... moja mama ma tiež otočenu maternicu a porodila nas dve...plus mala aj potraty...takže podarit sa podari, len či to aj vydrží...myslím embryjko... ja mam tiež otočenu maternicu... Dr. odporučal pri sexe polohu zozadu... ale my sme mali este navyse problém so spermiami.... a v konecnom dosledku sa nam podarilo 1.IVF...síce je to malý zazrak, ale podarilo sa....

mib...držim palce kvoli piatku...

ostatne baby...andysok, soni, kvietok, držte sa a vela pozitívnej energie posielam...

majka... 🙂

zojec
14. dec 2009

ahojte dievcata.. vela zien ma otocenu maternicu.. a je to zrejme dedicne, aj moja mama to ma, aj sestra a aj ja.. a nemyslim si ze je to problem k otehotneniu. ak su obaja v pare zdravi, asi je to skor v psychike. aj ja som pocula o p. Kopacovej, a ked to baby pomoze vasej psychike, dostat sa do pohody, chodte za nou.. niekedy len par prijemnych, pozitivnych slov a cajiky urobia zazraky. .. 🙂

drzim vam vsetkym palce, snazilkam, cakatelkam, aj tehulkam.. 🙂

kaciatko81
14. dec 2009

ahojte, aj ja mam otocenu maternicu, aj mamina... dr vravel, ze to problem nie je...
neviete nahodou, v iscare su od vianoc asi az po novom roku, vsak?

majka21
14. dec 2009

ahoj kaciatko.
v iscare sú až po sviatkoch, neviem presne od kolkáteho. Mne vravela Dr.,že cez sviatky nerobia, preto čakám aj ja do januára. Už mám všetko, aj injekcie, čaká ma už len predoperačné vyšetrenie a stimulka, ktorou môžem začať až v januári. 😉
Ty si na tom ako?

Ostatné kočky všetky vás pozdravujem. 🙂

kaciatko81
14. dec 2009

ahoj majka 🙂 ja som tyzden po laparke, vo stvrtok mi este maju vybrat stehy a potom ideme este skusit iui... len rozmyslam, ze ak nepride mrcha, ci mi ju bude mat kto vyvolat, ale asi to potom pocka az do januara 😅

majka21
14. dec 2009

kaciatko, tak predpokladám, že všetko dobre dopadlo a držím ti palce. 🙂

kaciatko81
14. dec 2009

majka, ano 🙂 dakujem aj ja ti velmi drzim palce 🙂

majka21
14. dec 2009

Dík, už aby som bola po. Neznášam injekcie a bolesť, ale teraz sa predsa teším na tie pichačky, aj napriek tomu, že si ich budem sama pichaŤ. Bojím, bojíííím, ale čo neurobíme pre naše bábätko, veď tie injekcie sú naša nádej. 😉

kaciatko81
14. dec 2009

majka, verim... neviem si to ani len predstavit, ale tuzba je urcite silnejsia. my chceme najprv skusit to iui, snad budeme uspesni... tak vela stastia 🙂

majka21
14. dec 2009

dík, aj tebe. 🙂 Držím palce

mib
14. dec 2009

ahojte kocky, tak sa vam hlasim s novinkami. dnes znovu trosku spinenie. ☹ som to asi podcenila, lebo poslednych par dni sa nic nedialo, tak som si dnes zbehla do lekarne. nebehala som vela, bola som autom. ale aj tak som bola z domu prec takmer hodinu. ked som sa vratila, cakalo ma nemile prekvapenie. teraz uz poslusne lezim a zatial sa zda, ze to prechadza. jooooj, co si clovek musi vytrpiet. 😖

majka21
15. dec 2009

mib drž sa a dávaj si pozor. 😉

mib
16. dec 2009

ahojte babule, mam dve spravy ... jednu dobru, druhu skor zlu.

v nedelu sa jaje narodilo krasne dievcatko. 🙂 je velmi zlata a aj s mamickou si moc uzivaju prve spolocne dni. jaja ma velku radost, pretoze drobcek fantasticky papa a cely cas je velmi dobrucka. ja teda este raz blahozelam. 🙂 🙂 🙂

ta horsia sa bohuzial tyka flock. pred pustenim z porodnice mala zvysenu teplotu a s podozrenim na chripku bola aj s drobcom prevezena na infekcne. vcera sa chripka bohuzial potvrdila nielen u nej, ale aj u maleho. zatial nie je jasne kedy ich pustia domov, takze nateraz zostava v nemocnici. prajem teda touto elektronickou cestou jej a malickemu, aby sa coskoro uzdravili a mohli si zacat vychutnavat spolocne chvile v prostredi prijemneho domova. 😉 😉 😉

majka212
16. dec 2009

mib setri sa, nech sa ti to spinenie znova nezacne, drzim ti mooooooc palce!

a ak budes v kontakte s jajou a flock...
tak jaji blahozelam 🙂 nech su s malinkou hlavne zdrave!!!!!
a flock zelam tiez vela zdravicka, nech ich ta potvora cim skor prejde!

mib
16. dec 2009

ahoj majka,

teraz je to opat fajn. momentalne ziadne spinenie, tak uvidime do kedy. 😒 drahy mi pomaly na zachod nedovoli ist. 😀 teraz vybavuje vsetko za mna. je uzasny, zvlada pracu, svoje povinnosti, domacnost, vianocne pripravy a este ma aj ubezpecovat, ze vsetko je tak ako ma byt a drobcek sa bude pevne drzat. kontrola uz o dva dni, tak snad prinesiem pozitivne spravy.

kaciatko81
16. dec 2009

mib, drzkaj sa. verim, ze to s drobcekom zvladnete 😵
jaja, gratulujem a zelam vsetko len to naj 😵
flock aj s drobcekom zlema skore uzdravenie, nech su skoro doma a potom uz len vela radosti 🙂

soni1
16. dec 2009

Ahojte baby, mib drž sa, myslím na teba.
jaja, pripájam sa ku gratulácii
flock, želám rýchle uzdravenie
andysok, ahoj, ako sa ti darí?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre