ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

zojec
2. aug 2010

@sakura neboj vsetko bude ok 😀 aj ja som tym vsetkym presla a aha aku krasavicu mame doma 😉

zojec
2. aug 2010
kitu
2. aug 2010

@sakura to vieš keď tam musíš tak často chodiť... ale teraz už bude len lepšie... a za pár- ani sa nenazdáš nám budeš tiež ukazovať fotečky krásneho mimi...
tak ako teraz @zojec - mimochodom nádherná princezná... 😉

sakura
2. aug 2010

@zojec
ahojky. No dúfam že to ide už len a len k lepšiemu 🙂 Jeeeje malá je nádherná 😵 A aká je už velká 🙂 Ale ten čas plynie,že? 😅

@kitu
no veď to. Chodila som tam ako na hodiny klavíra 😝 . Ale vraj mám pokračovať v pití tej vody a aj väčší prísun bielkovín je dobrý. Lebo sa mi to môže vraj vrátitť 😝 A to by som asi neprežila 😝 Už nikdy viac 😝

Tak a toto je foto nášho krpčeka 😀

zojec
2. aug 2010

@sakura neboj, uz sa to nevrati 😉 krasna snimocka.. aj ja mam odlozene doma 😉 a OHSS by som uz asi ani ja neprezila... esteze mame mrazacikov 🙂 drz sa

soni1
2. aug 2010

Ahojte baby, takže test negatívny. V stredu mám ísť na krv, no výsledok je už jasný.

kitu
2. aug 2010

@soni1 a koľký deň si po ket? teda ak si dobre pamätám... mžno je ešte priskoro-či?

soni1
2. aug 2010

@kitu
Som 12 deň po KET. Myslím si, že to by už test mal niečo ukázať.

jajus18
2. aug 2010

@sakura ajoj .no aj ja to mam dost daleko.som z okresu N.Z.takze asi je to tak podobne..ty si odkial?

jajus18
2. aug 2010

@sakura ahojky.a nepovedala ti dr.ze kolko krat tam este budes muset prist,kedy sa potom prechadza svojim gynek.?vsimla som si ze uz mas aj favorita v kociarikoch 🙂 je peknucky.tak nech sa nam pekne gulaties 🙂 mne dnes schvalili ziadost,volala sestricka 😉 od radosti som jej ani nevedela co povedat 😀 paaa

soni1
2. aug 2010

@jajus18 ty si z okresu NZ? A odkiaľ presne?

jajus18
2. aug 2010

@soni1 ano,z jednej malej dedinky v okoli surian 🙂 a ty?

sakura
3. aug 2010

@zojec
ďakujem 🙂 Dúfam že od teraz to bude všetko v poriadku. 😉

@jajus18
ja som z Partizánskeho 🙂 No neviem kedy sa prechádza k svojmu obvodnému. Ale mne sa zdá že po akcii srdiečka. Aspon tak som tam čítala v tej velkej knihe čo tam majú na chodbe. No ja tam idem v piatok ešte na krv a uvidíme čo mi povie dr 🙂
No ja už mám vybraté asi všetko. 😀
Jeeeej tak super, teší sa že máte už schválenú žiadosť, paraaaaaaada 😀 Kedy tam idete?

bobi3
3. aug 2010

ahojte princezničky 🙂

@sakura moja, to je super, tvoje správičky ma potešili, len tak ďalej, verím, ež to najhoršie máš za sebou 😉

@zojec no to je kočka 🙂

my sme podávali žiadosť 14.7. a ešte sa neozvali, tak dúfam, že tento týždeň zavolajú 😔 mne sa tento cyklus rozbiehala mrška 6 dní!!! stále len tak šdrobulinké špinenie, nemáte s tým niektorá skúsenosť? včera som už aj krvácala, asi až včerajšok mám rátať za prvý DC, že? som z toho zmätaná 😒

jajus18
3. aug 2010

@sakura ahojky.no ved ano ty si pisala od kial si,ja som sa pomylila ta otazka bola pre kitu 😉 prepac. ziadost mi schvalili za dva tyzdne,zeby nemali co robit?! 😀 sestricka povedala ze mam zavolat dr.tyzden pred mrchou...ale na co..ty ako si to mala,ked ti to schvalili,hned ste isli na to alebo az ten dalsi mesiac ? 😕mam s toho gulas 😀

kitu
3. aug 2010

@jajus18 no ja som z okresu zlaté moravce... takže tiež dobrá dialka... ale neva len nech to ide tak ako má a iscare nám všetkým pomôže ku miminkám....

jajus18
3. aug 2010

@kitu ajoj.ano,je to trosku daleko..mohlo by nieco byt aspon v nitre to by sme mali lepsie,ale co uz..poznam baby co cestuju az do Brna 😕

kitu
3. aug 2010

@jajus18 tak tak takú nitru by som prijala- to mám na skok... 😉 ale ako som už pisala pre mimi asi urobíme všetky všetko... takže nejakých tých cca 150km nás neodradí no predsa nie?

sakura
4. aug 2010

@jajus18
v pohode 😀
Ja som po schválení žiadosti mohla ísť hneď na to ale ešte som čakala na výsledky genetických testov a musela som ešte užívať antikoncepciu lebo som mala rozbombardované vaječníky. Ono ja ich mám zrejme velmi aktívne pokial neužívam antibaby 😒 Myslím že keby som nemala nepriechodné vajíčkovody tak by sme už dávno mali bábo. A možno už aj dve..
No čo už.. Niekto to zariadil ináč...
No a vlastne mi dr do mesiaca tou antikoncepciou ukludnila vaječníky,prišli mi výsledky testov a na druhý deň mršky som už aj začala pichať. Takže my sme si po schválení žiadosti počkali ešte tak cca 3 týždne a šli sme na to 😀

soni1
4. aug 2010

@sakura Ahojky, tak ja idem dneska na krv, výsledky budem mať až zajtra. Menzes sa zatiaľ nedostavil. Môžu ho potláčať tie lieky, ktoré beriem? (Estrofem, Utrogestan)
Test som si robila na 12 deň po KET, bol negatívny, ale mohla by mi krvička ukázať pozitívny výsledok?

sakura
4. aug 2010

@soni1
ahojky. A prečo budeš mať výsledky až zajtra? Ja som ich mala cca za hodinku. Akurát čo som čakala na punkciu tak dovtedy boli už aj výsledky. Už ako mi išla brať dr vodu už vravela že krv je pozitívna. A to bolo ozaj do hodinky.... No lenže to by ti museli brať zrejme krv do 9 hod.... PO 9 hod majú výsledky asi až na druhý deň....
No ja viem len že utroš je na udržanie tehotenstva ale nie som si istá že by potláčal aj menzes. Lebo niektoré baby začali krvácať - dostali menzes aj keď ho ešte užívali.
No a myslím že baby aj spomínali že niekomu stúpa HCG rýchlejšie a niekomu pomalšie. Záleží aj od toho kolko bunkové embrijko ti dávali....
Ja dúfam že krvička bude pozitívna. Strašne moc ti to prajem 😉

soni1
4. aug 2010

Dávali mi jedno 4-bunkové a jedno 7-bunkové embryjko. No a ja na tú krvičku nejdem do Iscare, ale k môjmu gynekol. a on dnes ordinuje až o 14-tej hodine.
Totižto mne menzes ešte nedošiel, ale ani nepociťujem žiadne príznaky ako na tehu.
Manžel stále verí, že krv bude pozitívna.

soni1
4. aug 2010
kaciatko81
4. aug 2010

@soni1 je to individualne u niekoho utrogestan ms potlacia, niekto ju dostane aj napriek tomu... a ano, aj ked mas negativny test, tak krvicka moze ukazat tehu. vraj sa to stava
@sakura mne vzdy volali z iscare az na druhy den, jedine ak ides na krv v piatok, tak ti volaju hned... mne raz volala sestricka este v ten isty den, ale to uz bol opakovany test (prvy bol pozitivny, ale nizka hodnota) a rano som bola dost na nervy, tak ma asi nechcela trapit dlhsie 😀

sakura
4. aug 2010

@soni1
jaj, v Iscare ti kázali až na 15 deň, že? Ideš teda najskôr k svojmu gyndošovi? No neviem či by si už mala pociťovať nejaké príznaky tehu.. Mňa začali ešte len teraz pobolievať prsia.. trošku ma sem tam zabolí žalúdok a to je všetko....
Presne tak ako píše kaciatko81, sú také prípady že test bol negatívny a krvička pozitívna 🙂

@kaciatko81
no ja som vždy vedela výsledky hneď v ten deň. Ja som bola asi prioritná keďže som mala OHSS a tam potrebovali výsledky hneď.
Vždy som tam prišla do tej pol deviatej a viem že o 9 tam chodil jeden pán pre krv. Aj teraz v piatok mám ísť na krv a mám prísť do 9 hod. A vraj tam nemusím čakať lebo výsledky mi zavolajú ešte v ten deň.

kaciatko81
4. aug 2010

@sakura ano, to bol asi uplne iny pripad... ja ked som uz mala podozrenie na geu a papier do nemocnice (ale este ma tam neposlali), tak mi tiez volali hned v ten den a kazali dopisat do spravy, keby so do tej nemocky isla... ako som pisala, ked ti beru v piatok volaju este v ten den, ale pokial viem tak ine dni ti vzdy povedia, ze volame zajtra... absolvovala som to niekolkokrat...

sakura
4. aug 2010

@kaciatko81
no asi to majú nejako podelené podla urgentnosti 🙂
Jáááj baby ja už neviem ako si mám pichať injekcie... Pichám do bruška Fraxiparín každý deň a už mám pocit že čím ďalej tak tým horšie sa mi to pichá. Ako keby mi zhrubla koža. A to predtým som bola vysmiata že do ide do mňa ako do masla 😒
Do pleca si to pichať nemôžem lebo vyzerám potom ako týraná žena - samá modrina 😝

kaciatko81
4. aug 2010

@sakura no oni tie vysledky maju vzdy v ten den, ide len o to, kedy ti to oznamia... uz sa tu o tom hovorilo vela... nestraaaaas s fraxiparinom 😒 ako dlho si ho budes pichat?

sakura
4. aug 2010

@kaciatko81
no úžas, takto ženy naťahovať 😠 Rada by som vedela aký je to problém hneď zavolať - teda keď nie hneď ako prídu výsledky tak aspon ešte v ten deň...
No ja ho už dostávam skoro 3 týždne... Najskôr mi ho pichali do pleca - ale to som vyzerala hrozne a teraz si ho pichám radšej do brucha. Aj sestrička mi tak pichala keď mi zbadala v akom stave mám plecia. A to ešte modriny od infúziek - lebo nevedeli sa pichnúť hneď na prvý krát... Niekedy som si odtrpela aj 4 razy pokial ma dobre napichli. No vyzerala som ako narkomanka 😝
No a teraz v piatok idem na krv aby sa zistilo či budem ešte potrebovať ten Fraxiparín. Dúfam že už nie.. I keď počula som že sa to niekedy pichá aj celé tehotenstvo 😝

kaciatko81
4. aug 2010

@sakura ak si dobre pamatam, tak niekto pisal, ze je to preto, ze ich najprv musi vidiet lekar, ale neviem... nikdy som to nejako neriesila, nervozna som bola asi len ked som cakala na ten opakovany test... ja by som ho mala mat od zaciatku stimulky asi az do konca tehu, preto som sa pytala...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre