ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

dorotka2013
8. jún 2016

@pupa_obtecta jooooj, to ma mrzi 😳😳😳... Ale hlavu hore a nevzdavat sa... Nabuduce to uz urcite vyjde 😉

pupa_obtecta
8. jún 2016

@dorotka2013 dakujem moja. 🙂 sak verim, ze to bude lepsie. len radaej by som bola asi keby to je negativne, lebo toto je este horsie na nervicky. ale sak co nas nezabije, to nas posilni. ty si jak na tom momentalne? 🙂

melmel78
8. jún 2016

@pupa_obtecta drz sa moja, ako som ti pisala, uvidis, ci tie opakovane krvne testy vyjdu, ale je to nizka hodnota, to je pravda 😢 Najhorsie je, ze clovek pride vynervovany do centra a este ked ani ten pristup nie je taky, ako by ocakaval, neprida mu to na nalade. Musim si zaklopat, na stastie som to tam nezazila. Ak by sa ti hcg zvysilo a doktorka aj tak nic nevidela na sone, moze to byt mimomaternicove tehu. Ja som sa tiez potila, ked som prvy krat sla, ze ci to tam uvidi. Neverila som prvemu vysledku, aj ked hcg bolo velmi vysoke. O 2 dni som zasla k mame na gyndu a ta mi spravila opakovane testy a tie vysli dobre, tak som tomu zacala verit. A presne ako pises, ta cinnost srdiecka je naozaj dolezita, ale aj tak nemame stale vyhrate, cele tehu je jeden velky otaznik. Najprv sa strachujeme, ze ci to vyjde, potom sa radujeme ze vyslo. Potom trpneme, ci bude tehu vnutromaternicove, potom ci bude bit srdiecko, ci nebudeme spinit a ci to bude zdrave, ci nenajdu pri dalsich testoch nieco zle.....No horor, ale vcera som citala jeden pekny clanok, ze ako si uzivat tehotenstvo. Preposlem ti link 🙂 . Ja si ho vsak zacnem uzivat az po tomto kritickom prvom trimestry ak vsetko dobre dopadne. Vcera mi volala doktorka a kazala mi lezat, vraj nemam nikde chodit, behat, len lezat s vylozenymi nohami. Vraj spinenie sa moze zastavit jedine kludovym rezimom, nic nerobit, lezat.
Spustilo sa mi velmi jemne spinenie, sice ina doktorka hovorila, ze to je v pohode a ze to nic neni. Nic mi na to ani nedala. Tato mi volala, ze lezat a predpisala injekcie, ak by nahodou bolo spinenie vyraznejsie. Ach jo.....Ako sa hovori, ten najsilnejsi jedinec v prirode prezije, aj tie nase babatka predsa musia byt zdrave, aby tu s nami ostali a my sme sa z nich mohli tesit 😉

dorotka2013
8. jún 2016

@pupa_obtecta Verim ti...tiez by som bola radsej jed by mi hned povedali ze je to negativne ako takto sa tesis a potom toto! A este ten pristup je strasne dolezity... Ja som momentalne skoncila dalsi neuspesny pokus o KET, s dost zlym pocitom zo svojej dr, aj ked som ju doteraz vzdy chvalila, a objednala som sa na konzultaciu do Brna...

pupa_obtecta
8. jún 2016

@melmel78 dakujeeem 😘 tak pekne posluchaj mudr. a oddychujte. ja uz som nadstavena, ze som neni tehu a nerozmyslam nad tym. to mimomaternicove zatial nikto nespominal a bola by to uz riadna motanica, kedze na konci februara mi v ramci laparky testovali priechodnost a oba mam priechodne. sak hadam zistia, co to je v ten pondelok a konecne mi povedia nieco pozitivne, ze co dalej, aby som sa mohla sustredit zase na nieco pekne a nas dalsi boj. 😉
ja si tiez hovorim, ze secko je jak ma byt a radsej teraz takyto neuspech, ako potom riesit este smutnejsie veci. a snazim sa nadstavit presne ako hovoris, ze tehu je neistota celych 9 mesiacov. ale ked to vyjde, tak mega zazrak odmena. oplati sa bojovat a vydrzat. 🙂

pupa_obtecta
8. jún 2016

@dorotka2013 moja to mi je taky luto. 😢 Dufam, ze v Brne pomozu. Pocula som na to najlepsie recenzie. Ja co mam jedinu znamu, co riesila v Iscare, tak tiez po zlych skusenostiach odtial isla het a hned sa im potom vydarilo. ;) ale tak je to asi uplne individualne, kazdemu sa nieco ine lubi. My sme sli do Iscare, lebo moj gyneko povedal, ze je to momentalne v Ba najlepsie a najviac sa mu odtial vracia tehu. Ja som momentalne taka skeptickejsia voci Iscaru, ale tak dame tomu sancu este a ked bude negativneho pribudat, tak sme si povedali, ze tiez skusime inu kliniku. Kazdopadne je mi z toho smutno a tazko, ked tam vidim tolko krasnych ludi s tymto smutnym osudom a jak hentie zdravotnicke a farma hyeny aj tak len na ludskom nestasti zase raz zarabaju. No co nam ine ostava? Len verit s verit. ;)

dorotka2013
8. jún 2016

@pupa_obtecta no verim ze mi pomozu, nic ine mi uz velmi nezostava... Do Iscare chodim 2 roky, nemozem povedat ze som im nedala sancu, tiez som o nich pocula vela dobreho, ale zial v poslednej dobe aj vela zleho 😳, ja som v podstate bola tak 50 na 50...mala som aj dobre aj zle skusenosti... Ale za ten cas co tam chodim som mala 2xIUI aj to hned v prvom polroku a odvtedy riesime jedine IVF s jedinym neuspesnym KET... A kvoli kazdomesacnym pokusom so sliznicou je stale horsia, tento cyklus mala len 2.5mm! Povedala som si ze stacilo...

melmel78
8. jún 2016

@dorotka2013 akurat tu citam ze co sa ti zasa udialo, to co tam preboha s tebou robia, ze ta sliznica je nizsia? Nechces vymenit doktorku? Ale zasa ako pises, zmena kliniky niekedy velmi pomoze a co som pocula, tak vela ludi takto hned na sup otehotnie. Do Brna ides kam do REprofitu ? Ja mam stastie, ze ta moja doktorka to berie naozaj zodpovedne a ma uz vela tehotnych svojimi pokusmi, co som naozaj rada. Vsetko komplikovane pripady. Zo zaciatku tiez chaosila, kym nas spoznala....ja sa tym doktorom ani necudujem, nechcela by som to robit. Co pacient, to iny pristup, ina liecba, vsetko...Nemozu si nas vsetkych pamatat. My tam chodime tiez rok a pol. Niektory ludia striedaju doktorov a to tiez nie je dobre, lebo kym si jeden na teba zvykne a viec co s tebou, to trva. Drzim ti palce, viem, ze si znechutena z toho, ani sa ti necudujem.

dorotka2013
8. jún 2016

@melmel78 ja uz neviem...ale nemam ani chut tam teraz ist...a citim aj z dr ze uz nevie co so mnou...hlavne psychicky ma nevie povzbudit... A ked sa to na mna takto sype a este ona je neprijemna lebo ja nie som optimisticka tak to mi mic nepomaha 😢... Hej, aj ja si myslim ze stale menit dr nie je velmi stastne riesenie, aj sa mi to tu zo zaciatku nepacilo ze vzdy ked som prisla tak k niekomu inemu som musela ist lebo moja prave neordinovala...ale teraz uz okrem 1 dna ordinuje cely tyzden takze chodim skoro len k nej... Ty chodis k Petrovej,vsak? Bola som u nej par krat... Je svojska, ale odbornicka...bezpochyby 😉 Sak uvidim co mi povedia v tom Brne, idem zatial len na konzultaciu...

melmel78
8. jún 2016

@dorotka2013 aha no a preco si sa k tej tvojej neobjednavala na ten den, ked tam bola? Mozno by to bolo lepsie. My sme od zaciatku len k dr Petrovej chodili. Ona posobi prisne ale je dobra a veci dotahuje do konca. Aj dokaze povzbudit. Nechces ju vyskusat? Neviem ako daleko mas Brno ale osobne by sa mi tam nechcelo behat. Je to daleko z BA. Mozno to niekomu nevadi len si neviem predstavit vsetky tie ET a IVF tam riesit, lebo my sme teda chodili kazdy tyzden a niekedy aj viac krat do tyzdna pri stimulke. No ved uvidis co na konzultacii, daj vediet ake mas pocity 😉

fatma1
8. jún 2016

@dorotka2013
@melmel78
Baby, koho mate, ktore lekarky? dakujem

melmel78
8. jún 2016

@fatma1 ja mam Petrovu a ty ku komu chodis?

kaciatko81
8. jún 2016

@pupa_obtecta drzim palce nech ne ten vysledok co najlepsi pre teba... ja som tiez mala laparku s dobrym vysledkom, vsetko priechodne a nakoniec bolo aj mimomaternicove... ale ja teda vychytam asi vserko co sa da ☹
@melmel78 ono asi treba verit a dufat od zaciatku... ale tesit sa budes az ked budes drzat zdrave babatko v naruci
@dorotka2013 nechapem, co s tebou stvaraju ☹ drzim palce nech sa konecne posunies dalej... uz by bolo nacase!

dorotka2013
8. jún 2016

@melmel78 no lebo sa nedalo...kazala mi prist na 3dc a ked to vyslo na taky den ked neordinuje? Ona tam niekedy byvala len 2-3 dni v tyzdni, potom si nejaky doktorat ci co dorabala, to robila len 1-2dni... Brno je daleko, ale ja aj do BA dochadzam, je to o hodinu dlhsie... A v Brne sa da vela kontrol riesit u svojho gynekologa, ja mam dobru gynekologicku, doverujem jej, takze v podstate budem chodit k nej a vsetko riesit e-mailom a telefonicky... Tu v BA nie su zvyknuty riesit to takto, tiez som sem musela chodit aj kazdy druhy, treti den... A stoji ma to vela casu, dovoleniek aj penazi, potom som aj kvoli tomu nespokojna, lebo to trva uz priliz dlho... Ked by to bolo par mesiacov, ale ja som sem chodila vyse roka, kazdy mesiac 3-5 krat! Verim ze som sa rozhodla spravne, ale aj tak idem zatial len na konzultaciu, este stale sa mize stat ze zostanem tu 😉...

dorotka2013
8. jún 2016

@kaciatko81 dakujeeeem 😉... A ty co moja? Uz dlho o tebe nic neviem...

lily311
9. jún 2016

Baby, ja som dnes 9 deň po ET, včera som začala špiniť a troška krvácať ☹ ☹ ☹ , takže zase negatívne, pre istotu som dnes ráno išla na krv.... ale už je to asi úplne zbytočné.... môžem rozbehnúť ďalší kolotoč vyšetrení...

pupa_obtecta
9. jún 2016

@lily311 moja neboooj, este nemusi byt nic stratene. krv je rozhodujuca a moze motyka vystrelit. drim paste. 😉

lily311
9. jún 2016

@pupa_obtecta NO, to už bolo moje druhé ET, a takto to bolo aj pri prvom...takže už viem...čo mi oznámia 🙂 ale ďakujem krásne za povzbudenie 🙂

melmel78
9. jún 2016

@lily311 ja tiez dufam ze ta krvicka pozitivne prekvapi 😉 A 9 den je skoro este chodit na testy. Kolko dnove embryjko ti zavadzali? Drzim palce

lily311
9. jún 2016

@melmel78 mali sme PK, takže 5 dňové, prečo je to skoro? Ak by sa embryjko chytilo, už to predsa musí byť z krvi vidieť, či nie?

melmel78
9. jún 2016

@lily311 tak normalne by sa malo testovat po 14 dnoch od ET, ale ak si bola na krvy, mozno to bude ine, lebo tam sa hcg objavuje skorej, ako v moci. No ved uvidis, ale urcite by som to vyskusala aj po 14 dnoch 😉

dorotka2013
9. jún 2016

@lily311 9 dni je velmi skoro...ja som po KET isla na 11den po a yz aj to mi dr hovorila ze je skoro...ale ja som chcela veduet lebo sme sli na dovolenku...mozno tam bude nejaka hodnota ale este urcite bude treba aj neskor ist... Drzim palcekyyy 😁

lily311
9. jún 2016

@dorotka2013 Ďakujem.

lily311
9. jún 2016

@dorotka2013
@melmel78
@pupa_obtecta Poobede, okolo tretej budú volať, snáď sa dovtedy nezbláznim...

dorotka2013
9. jún 2016

@lily311 pre istotu oddychuj, skus si pospat nech na to nemyslis ak si doma...

pupa_obtecta
9. jún 2016

@lily311 presne jak aj dorotka ti napisala, ak si doma. Urob si pohodicku, telka, knizka, oddych alebo spanok. Lepsie sa tak caka. Ale uplne ti rozumiem, ja posledne dva tyzdne dvakrat taketo cakanie a v pondelok ma caka dalsie. :( neboj, vsetko bude jak ma byt. ;) mne je posledne dva dni dost divno, jak sa najem, tak mam odpadove stavy a jak som v pondelok zacala krvacat, tak to je nejake dlhsie a intenzivnejsie nez obycajna mrcha. ja len dufam, ze nemam mimomaternicove, lebo ja nechcem zase do nemocnice. Dufam, ze v pondelok mi uz povedia nieco konkretne. :/ ja by som chcela sa na tieto cakania radsej dat uspat prisahaj...

lily311
9. jún 2016

@pupa_obtecta Hej, to čakanie je strašné a teraz v tvojom prípade ani nehovorím, tehu potom netehu.... Jasom tiež po ET povedala manželovi, aby ma na dva týždne uspal 😀

lily311
9. jún 2016

Baby, takže negatííívne, idem revať ☹

dorotka2013
9. jún 2016

@lily311 to mi je luto 😢😢😢

ssegra
9. jún 2016

@lily311 to ma velmi mrzi 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre