ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

macous
6. sep 2008

Ahoj holčičky,
už mám mrchu jupííííííííííííííííííííí 😀 😀 😀
Pointka - vypadá to s tebou dobře, hezky odpočívej a až si uděláš testík, tak hnedka napiš, budeme se s tebou radovat 😉 držím palečky !!!
Miranda,Daulik - tak co holky, kdy už budou ty vaše výsledky, moc na vás myslím 😉
Andýsku, já mám z té práce depresy, hlavně se bojím, že ty moje dvě zmrzlé embrijka nepřežijí rozmražení 😠 tahle nejistota ta mě teda pěkně štve!!!!!! Mrchu mám ode dneška, tak bych na KETík mohla jít někdy kolem 20tého září, a co ty, jak jste se s manžou rozhodli???? Dneska byl nádherný den, celý den jsem dováděla venku s Růženou - moje zlaté štěnátko 🙂 🙂 🙂

andy26
7. sep 2008

no ahojte kočky,

Macoušku, teším sa s tebou, že mrška prišla, aj s Tebou Sylvi... tak už len nech sa ten čas pohne rýchlejšie.. aby prišli prvé úspechy a dobré spravičky 😵 😵 😵

Poi, veru, s tebou to vyzerá veľmi - veľmi dobre, ty si dnes myslím 9 den ... kedy testuješ?Sakra dúfam, že to vyšlo a krásne rastiete.

Macoušku, prečo tie pocity neistoty?Nerozmrazili sa ti už niektoré embryjka pri predchádzajúcich KET? Určite sa snaž ale upokojiť, stres ti veľmi nepomôže, ved vieš sama..
Zajtra voláme do Ferticu a objednáme sa na prvú konzultáciu...ked nevýde KET, pojdeme skúsiť štastie tam...
Sobota bola otrasne horúca, a moju švagrinku už zobrali na príjem do porodnice, tak sme boli včera za nou odniesť pár veci, dnes ráno dostala vyvolávačku, tak čo nevidieť bude mamina.
Ja som dnes sama, drahý mi odišiel do práce,tak som si dnes naplánovala tiež celý den so svojim labíkom, vybehneme kamsi do lesa na celý den. Les dáva veľa pozitívnej energie, tak idem načerpať aj pre Vas 🙂 🙂 🙂

andy26
7. sep 2008

Ahoj Adin a Saxo,

ako sa máte vy v tieto horúce dni? Co pre vás naplanovali polovičky? 🙂 🙂 🙂

adinam
7. sep 2008

Andy 😉 ,ja som rada,že krásne počasie,zimu nenávidím ☹ .Ale teraz si to užívam radšej doma 😉 .Ja som tiež sama,tak sa venujem vareniu a ničnerobeniu...Poobede aj tak spím,takže mi to rýchlo ubehne.Ty si uži toto slniečko,načerpaj veeeľa síl na utorok...budem Ti držať palčeky.A budú ti to robiť v ISCARE?

sylvia21
7. sep 2008

MAcous - tak uz je fajn , ked MS prisla 😉
Andy - uzi si krasnu prechadzku 😉

Vsetkym krasny nedelu 🙂

CAkatelkam drzim velke palceky 😉

andy26
7. sep 2008

Tak ahojte

už sme prišli z výletu, pes je uplne vyčerpaný, leží a len mu labky behajú zo sna 🙂.

Adin, ja zase naopak, aj s mužom sme zimné tipy, takže ked je vonku viac ako 25 už začínama trpieť. No a ja mám zo všetkeho najradšej šedo a dážd a v zime takú červenú oblohu pred snežením.

Ako ste víkendovali ostatné kočky?

scarlette
7. sep 2008

ahoj andy, ten vyletik ti zavidim,
ja som travila vikend v praci len vcera vecer sme grilovali na zahrade - som pozvala aj rodicov

inak tych 25 a viac stupnov nemusime viaceri 😀 len pri mori znesiem viac, tu som rada ked som na horach a je tam tak meter snehu na poriadnu lyzovacku 😀 😀

andy26
7. sep 2008

Ahoj Scarlett, tak v práci? mmm, to nie je nič na závidenie. Ale tu grilovačku ti závidim. My sme boli včera doma, pri telke, pozičali sme si dvd a ja som prerevala celý film. Veľmi ťažky.

Našťastie ja víkendy nepracujem 🙂 , ale poznám ten pocit.
Tie hory a ten sneh ...mmm to je aj nám i veľmi blízke, takže dobre viem o čom hovoríš...
takže za chvílu letu odzvoní a začína sa nám konečne jesen a zima... 😵 😵 😵

scarlette
7. sep 2008

andy ano ale uz mozno posledny alebo prinajhorsom predposledny pracovny vikend v zamestnani..
aky film ste pozerali?

andy26
7. sep 2008

Grifin a Phoenix.. som ti chcela poslať aj uputavku na film ale nenašla som...

andy26
7. sep 2008

Griffin se seznámí s Phoenixovou na přednášce o karcinomech. Oba předstírají, že je na přednášku přivedla
pouhá zvědavost. Phoenixová Griffina zaujme od prvního okamžiku a protože nemá co ztratit, bez zdráhání ji
pozve na večeři. Nezávazné schůzky se brzy mění ve vážnou známost a to ve chvíli, kdy o sobě oba zjistí, že
trpí nevyléčitelnou nemocí. S tímto faktem do jejich života vstupuje zcela nový úhel pohledu na lásku. Nic jim
už nemůže zabránit uskutečnit všechny doposud utajené sny a přání. Chvíle absolutního štěstí a radosti se
střídají s okamžiky naprostého smutku a zoufalství. Ale naděje umíra jako poslední…

andy26
7. sep 2008

krasny ale ťažký film

macous
7. sep 2008

Ahoj holky, já jdu zítra taky do práce - fuj, hnusná představa 😠 Ale vezmu si z toho něco pozitivního, půjdu s koleginkou na dobrý oběd a popovídáme si co a jak.....
Andýsku, tak to bohužel je, embrijek jsem měla po prodloužené kultivaci 12, z toho mi jich do teď zavedli jen 5 a už mi zbývají jen 2 embrijka, tzn. po rozmražení mi jich zatím 5 nepřežilo, což je vlastně polovina, takže doufám, že z těch zbylých 2 mi alespoň 1 zůstane 😅
Jinak, já mám ráda léto i zimu, vlastně taky miluji jaro a podzim - když se povede počasí 😀
Mám zítra strach o Růženku, bude poprvé sama doma, nechám jí otevřeno na zahradu, snad se jí prdelce nic nestane je jí teprve 10 týdnů a je to velká zvědavka 😀

scarlette
7. sep 2008

andy vyzera dooost zaujimavo,,, skusim stiahnut z netu ked najdem 😉
macous co sa havinka tyka tak my uz mame tak 15tyzdnovu fenku a pravdu povediac okrem tapnutia novinami po zadku resp cumaku sa jej nestalo nic, dnes nanestastie jej padli za obet mamine slapky, si predstav ze prides k niekomu na navstevu a musim odist v papuciach 😠 vcera som nasla poroztahovane po dome muzove kozene tenisky, skoro ma slak trafil...
ale nastastie uz je skoro hotova buda pre nu tak nemusi byt v dome a tym padom su uchranene topanky

inak ked hovoris o tej predlzenej kultivacii tak ako citam viacerym babam rozmrazenie neprezili, dufam ze u teba to bude opacne a obe ti budu moct vlozit 😉

sylvia21
7. sep 2008

Ahoj kocky
tak mi sme dnes absolvovali neplanovanu krasnu prechadzku v nedalekom lesiku, tiekol tam i potok, bol tam uzasny klud. Bolo super. A vcera bola super grilovacka. Vsetko neplanovane a take akcie mam najradsej.
Teraz som sa prvy krat snazila robit baklazanovu natierku, ale nejako sa nevydarila, nemate nejake dobre typy?
Macousku - ber si za vzor Pointku ta uz po Kete ide krasne tusim na 10 ci 11 den, urcite mas i ty velke sance.
Tak kocky - ja si idem dat zajtra pichnut prvy krat Menopur. Dufam, ze to budem dobre znasat a ze nevzniknu este vacsie problemy. Troska mam strach a mam pocit, ze to malo prezivam, malo sa tesim, mam taky uplne neutralny pocit. Som ja normalna?? 😀 😕 🙄 😀

scarlette
7. sep 2008

sylvi ano si normalna, vsak pockaj po injekciach ja mam v sebe cislo 5 ale precitlivela a nabita miestami optimizmom, pesimizmom a neutralitou teda som 😀
este ze je moj muz zvyknuty z tohto roku... mal to iste so mnou od januara 😉

macous
7. sep 2008

Scarlette - díky moc za podporu 🙂 Náše hafinka, taky má jít do boudy, už jí máme doma od začátku, ale ještě jí chci chvilku nechat na verandě, tak snad tam pak nezůstane navždy 😀 je to taky pěkná kousalka.
S těma botama, to teda muselo být překvapení 😀 Jo a novinama taky plácáme 😉

Sylvia, procházka je vždycky prima 🙂 Já s baklažánem nic neumím 😒
A budu ti držet palce, aby to s Menopurem dobře dopadlo. Tvoje pocity naprosto chápu, však to mám někdy taky tak, často jsem říkala hned po KEtu, toto určitě zase nevyšlo a přitom jsem to nemohla ještě vůbec vědět, ale říkám si, že lepší je být neutrální než být pak ještě více zklamaná. Takže jsi normální, neboj 🙂 vlastně, jestli jsem já taky normální 😀 😀

gasha
7. sep 2008

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, jestli chodite nekdo do ISCARE do Prahy, omlouvam se, ale nemam silu cist celou diskuzi. Jde mi o objednaci lhuty k prvni navsteve. Poradite nekdo, jak dlouho to zhruba trva? Moc diky.

macous
7. sep 2008

Ahoj gasho, já tam nechodím, chodím do Podolí, tak ti neporadím 😖

andy26
7. sep 2008

Scarlette, ak budeš mať príležitosť - isto si ho pozri. Nudiť sa isto nebudeš.

Sylvi, tú prechádzku sme mali spoločnú, tiež mam rovnaké pocity ako ty. Tak verím, že ti to všetko dobre dopadne a budeš to znášať všetko veľmi dobre no a ako píše Macoušek, to ,že nič neprežívaš je asi normálne. Lepšie sa vytešovať potom, ked je z čoho ako teraz popredu a potom príde sklamanie.

Macoušku, verím,že ti to tento krát s tým rozmrazením výde a rovnako s ním aj KET bude uspešný. Ved po toľkých neuspechoch 😠 musí prísť predsa uspech 🙂 . Vlastne všetkým nám čo sme tu to musí výsť po toľkých neuspechoch.
A inak za Ruženku mať strach nemusíš, ked jej necháš svoje stare tričko, v ktorom sa vyspíš a dáš jej ho ráno, bude dobručká a celý den ti prespí. Rady zo života.

gasha
7. sep 2008

Macousku, a jaka je situace v Podoli? At mam aspon srovnani. DIk 🙂

sylvia21
8. sep 2008

Kocky, dnes sme zacali so stimulacio, mam za sebou prvu injekcu menopuru. Vo stvrtok idem na kontrolu.

Ahoj gasha - vela kociek tu chodi hlavne do BA, ale pozerala som si web Iscare v Prahe a vyzera to tam super. Potom napis tvoje pocity 🙂 ak osa Ti tam paci 🙂

Ahoj macousku, pointka, pupo , karkulka, andy, scarlette, adinam, saxo, diorka,.......a vsekty dalsie mile cakatelky 🙂 prajem Vam krasny zaciatok septembroveho este skoro letneho tyzdna 🙂

sylvia21
8. sep 2008

Pointka o tejto metode si uz pocula?

SPF- Seminal Plasma Flushing

Metodika vyvinutá nemeckou univerzitou, ktorá výrazne zvyšuje úspešnost IVF cyklov. Ide o aplikáciu laboratórne spracovaného ejakulátu manžela/partnera do krcka maternice, cím dochádza k zvýšeniu stimulácie receptorov , ktoré sú zodpovedné za kvalitu prípravy výstelky maternice- endometria.

pupo
8. sep 2008

aj tebe Silvi, pekný nový týždeň a veľa síl a optimizmu pri stimulke. Už si konečne prišla na rad aj ty.Želám ti vela pekných dobrých embryí ktoré budú musieť bojovať!!!Budem im silno držať palce a hlavne nech aj PiGD dopadne dobre!

sylvia21
8. sep 2008

Si zlata pupo, dufam, ze sa podari. Ale hned dnes poobede dalsia prekazka. Spustila sa mi nadcha a kychanie. Tak som si zvysila davku ccccecka a supnem si paralen, snad to pomoze. Tak neviem, ci mi toto nachladenie neprekazi dozrievanie vajicok. A tak si na seba davam pozor, aby som neprecladla a tu hned toto.

misik1
8. sep 2008

ahoj silvi, ja som tiez v iscare a tiez som dnes zacala prvou injekciou ale merional...tak mozno sa tam stretneme na IVF???

andy26
8. sep 2008

ahojte 😉

Sylvi, ako píšeš ...táto metoda zvyšuje šance na úspech, robia to vo Ferticu a kočky na fore z tohto centra po tejto metode sú väčšinou tehu 😵 . Pupo, viem, že je to finančne veľmi náročné, ale neda sa ešte posledný pokus touto metodou bez PK, že by si mala viac embryí a potom túto metodu.. druhým pokusom si povieš,že dosť - či nie? Ešte to skuste... viem, je to veľa penazí hlavne pre samoplatcu..., ale predsa len ešte zvážte.

Sylvinke držíme všetky palčeky, hlavne, aby bola teraz zdravá a silná 🙂 🙂 🙂 .Tá nadcha môže byť aj z alergie, tiež v mojom blízkom okolí je veľa kýchajúcich a so zapalenými očami... tak pozor kde sa nachádzaš.

annaanna
8. sep 2008

čaute kočky, minulý týždeň som bola na ET a stále ma pobolieva podbruško, stretli ste sa s tým?

adinam
8. sep 2008

Ahojte kočky!!!!
Teším sa,že máme zase nejaké nové "stimulky".Takže SILVI aj MISIK-nech vám to dopadne tak,ako má,čiže dvomi //!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉 😉

gabika24
8. sep 2008

ahojte.
sylvia21, nám keď vyšlo ket a et, tak vždy som mala nádchu, kýchala som a dokonca dosť kašlala. aj pri tejto stimulke to bolo strašné - hrdlo, nos a pod. - a to čakáme dvojičky. tak sa držkaj... vlastne všetky sa držkajte, čítam vás a držím palce 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre