ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

jaja1118
17. mar 2009

my mame velmi malo a aj tie su zle-mali sme opakovane zly spermiogram-teraz prestal M.fajcit a aj uziva Profertil.
to je blbe,ze sa uz potom neda pouzit-to teraz uz len teba budu vela stimulovat-aby bolo co najviac vajok?
ja to takto nejak chapem z rozhovorou s doki

mib
18. mar 2009

Ahojte babulky,

Tusim si viacere uzivate tehulkovanie a nezostava cas na konika. 😉 Scarlette, szilvi, flock, ako sa vam dari?

Jaja, ako ucinkuju injekcie? Uz vies na kolko vajok to vyzera?

Sylvi, saxo, selmicka a vsetky ostatne babky - mate nejake plany na najblizsiu dobu?

Ja som vcera draheho vyhnala na spermiogram do Iscare. Berie uz dvanasty tyzden profertil, tak som chcela vediet ako sa nase vyhliadky vyvijaju. Boli sme celkom milo prekvapeny, lebo pocet mobilnych spermii sa niekolko nasobne zvysil, ale patologia zostala stale na hranicnej hodnote. ☹ Neviete nahodou niektora, ci je vobec pravdepodobnost prirodzeneho otehotnenia pri hranicnych hodnotach?

flock
18. mar 2009

ahojte babulky,

ja lezim stale v posteli a tazko sa mi pise z postele 🙂

v pondelok som citila popichovanie v podbrusku, vecer aj v krizovej oblasti, tak som baby hladkala a rozpravala sa s nimi, pozerali sme spolu hokej 🙂
vcera som uz necitila nic, iba ma strasne naduvalo 😀
dnes som volala s embryologickou a tretie embryjko to vzdalo, prestalo sa delit, takze nemame mrazacika 😠

tak som dnes v takej smutnej nalade 😲 😲 😲

jaja1118
18. mar 2009

Ahojte dievcata.
Flock-nezufaj,ved mozno mrazacika uz nebudes potrebovat 🙂 .
Mib-a vlastne aj ostatne kocky-ja som bola dnes na UTZ v Ruzinove-mam 15 vajok a dnes o 22 picham Pregnyl.
Sama som sa z toho cudovala....zostali mi skoro vsetky merionali 4 cetrotide a dokonca aj nieco z puregonu.....
ale tesim sa.V piatok mame odber.Dufam,ze pri tomto mnozstve vajok sa najde aspon jedna dobra sper.. 🙂 ....
"dnes sa ma kamos pyta " co mas nove JAJA ?a jeho zena odpovedala za mna JAJA MA NOVE VAJA A TO 15. :-
PEKNY DEN 😀

flock
18. mar 2009

jaja, to je super, ako to rychlo ubehlo 🙂 takze v piatiok opu, drzim palce 😀 😀 😀
davaj pozor na ohss, musis vela, vela pit!!!!!

jaja1118
18. mar 2009

O Floc-ja sa toho OHSS tak bojim ze pijem uz teraz cez 4l.denne.Ja som ho uz mala-tak viem co to je... 😠

Citam ze Tebe je celkom fajn.....aj sa testnes?ci pockas na krvicku?

flock
18. mar 2009

jaja - doktor mi povedal po transfere, ze je velmi dolezita psychika, takze som tehotna minimalne 2 tyzdne, kym krv neukaze ine, testovat mi zakazal. ani ma to nelaka, chcem byt v pohode a ak by bol test negativny, rozhodilo by ma to. toto budu velmi, velmi dlhe 2 tyzdne 😲

jaja1118
18. mar 2009

To je fajn,ze to beries takto pohodovo.....rozhod to cakanie medzi nas......mozno to potom ubehne jak nic.....sme s tebou 🙂

szilvia31
18. mar 2009

ahojte kocky
davno som nepisala,nevedela som co 😒
jaja a mib nezufajte,moj ma oligoasthenoteratozoospermiu a uviva profertil 17tyzdnov a 11.03.som nasla // 😀 take vysmiate.12.03.lekar este nic nevidel,no povedal,ze sa tam nieco chysta,sliznica pekne vysoka,dal mi duphaston,vem isla som k nemu skoro 🙂 26.03.kontrola,ale citim sa dobre a tesim sa 😵 😵 😵 😵 takze nezufajte treba verit ,tento mesiac sme mali ist na ivf 😀 uz neideme
flock moccc drzim palce,mas pravdu psychika je dolezita
praje vam pekny vecer 😵 😵 😵

jaja1118
18. mar 2009

Szilvia dakujeme za povzbudzujuce slova...

-tiez pekny vecer 🙂

mib
18. mar 2009

Flock, netreba sa trapit z toho, ze to tretie vajko sa nevyvijalo. Ved tie dve su vnutri a urcite sa im tam paci. 🙂 Ja som si tiez nerobila testik po IVF ani KET. Lekarnicka mi povedala, ze vyledok je spolahlivy az po dvoch tyzdnoch, tak som sa bala ze by bol negativny a ja vystresovana. Nakoniec to aj tak nevyslo, ale raz urcite vyjde. 🙂

Jaja, 15 vajok ... to ze je aka vyborna uroda. 🙂 To je super ze uz trenujes pitie. 😀 Ja teraz vypijem tak max liter denne. Ja viem ze je to malo, ale ked niesom prinutena, tak to podcenujem.

Szilvi, co je oligoasthenoteratozoospermia? Je to iba odborny termin pre lenive spermie, alebo je to aj nejaka specificka porucha? Moj drahy ma spermii malo ... aj ked mnozstvo sa zlepsilo, ale patologiu ma stale na hranici 70%. Predpokladam, ze vy ste neboli medzicasom na kontrolnom vysetreni, kedze sa vam tak krasne zadarilo. 🙂

jaja1118
18. mar 2009

Ahoj Mib.A Ty co ?Pojdes pomali do dalsej stimulky?
Mam Ti odlozit nejake vcelicky?
Petrovej sa moja stimulka pacila uz od zaciatku-pripisuje to aj tomu,ze mi na 15 dni dala Antikoncepciu.
Ked mam pravdu povedat,tak som rada,ze uz nemusim pichat-ale mam trochu malu dusicku,lebo my mame tu patologiu 80%.
Tiez uziva Profertil tak som zvedava ci to bude v piatok lepsie.

szilvia31
18. mar 2009

ak som si to spravne zapamatala tak je ich malo,su pomale,idu krivo a este nieco 😠 nikto nam ani nehovióril o kontrolnom spermiograme tak sme neboli,sporili sme 😉
tiez sme chodili k petrovej,este som jej nevolala,objednali sme sa na piatok no dnes volali,ze ma toho vela,tak to zrusim a zavolam jej
myslim na vas aby sa vam darilo pa

zuzi1211
19. mar 2009

Ahoj Flock,
nebuď smutná, že nemáš mrazáčika. Ani my nemáme. Teraz mysli pozitívne /nie ako ja/. Ja som neverila že sa to podarí, keď z deviatich sedem vajíčok nič. Vidíš a predsa to vyšlo. Dnes idem na prvý ultrazvuk, teším sa no aj sa bojím, že čo bude. Snáď bude dobrý. A test si nerob ja im už neverím. Prvý som si po ET urobila na 7 deň na ňom bola taká slabulilinká druhá palička že som si myslela že to nemôže nič znamenať. Druhý som si robila na 11 deň po ET a bol negatívny. Na 13. deň som bola na krvi a HCG 430. Večer sa ozvem, dám vedieť ako som dopadla. Držte palce prosím. Od pol druhej som hore čo som z toho taká nervózna. Jaja zajtra budem veľmi držať palčeky aby sa vám to podarilo.

Čaute

szilvia31
19. mar 2009

ahojte
zuzi neboj urcite je vsetko ok 😵
ja som v 5tt,na buduci tyzden idem na ultrazvuk,tiez mam trochu obavy,no treba byt pozitivne nabita 😀
daj vediet
pekny den vam zelam

jaja1118
19. mar 2009

Ahojte kocky.
Zuzi -ze je ten UTZ ok?
Szilvi,Flock,Mib,Misik a ostatne kocky ako?
Zajtra sa tesim na narkozu 🙂
Pekny vecer

jaja1118
19. mar 2009

Zuzi a uz vies ci su dve?

mib
19. mar 2009

Krasny vecer vsetkym cakatelkam 😉

Jaja, zajtra na teba budeme mysliet a posielat ti pozitivnu energiu 😉 To vzdy robi moja uzasna svokra, ked nas caka nieco narocne a tvrdi, ze to zarucene funguje. 😅

Zuzi, ako ultrazvuk?

Ja som dnes bola u svojho dokiho v Prosanuse. Isla som povodne na preventivku, ale tiez som chcela vediet jeho nazor na moj nestastny myom. Pozrel to na ultrazvuku a vravel, ze on by ho urcite nechal na pokoji pretoze v suvislosti s tehotenstvom nevidi ziadnu komplikaciu. V utorok idem este na rtg, ale v kazdom pripade podla neho sa nemusim obavat dalsieho IVF. Takze ak vsetko pojde tak ako ma, buduci mesiac zacnem so stimulkou. 😵 😵 😵 Jajuska, odloz mi prosim vcelicky, ktore uz nebudes potrebovat. Snad ich budem vsetky potrebovat ja.

szilvia31
19. mar 2009

jaja budem na tebe cely den mysliet aby vsetko bolo ok 😵 😵 😵 a na vas vsetky ktore nieco caka 😉

zuzi1211
19. mar 2009

Ahojte babulky,

no ultrazvuk dopadol fajn. Bublinku bolo vidieť len jednu, mala 7mm doki povedal, že sme v norme, srdiečko ešte počuť nebolo takže tehotnosť stanovil na 5/4 a v stredu idem k nemu na ultrazvuk na kramáre. Vraj tam má lepší ultrazvuk tak mám prísť tam.Takže asi bude jedno ale to vôbec nevadí, len nech je aspoň jedno. Dostala som od neho príkazom, že mám prísť aj s manželom, vraj nech sa aj on pozrie, čo sme stvorili. Povedal, že zatiaľ je všetko tak ako má, nemám sa stresovať. Babulky ste zlaté, že ste na mňa tak mysleli. Jaja zajtra pohoda klídek tabáček - uži si to, nemysli na to, že to bude zlé, ale že to určite dobre dopadne a o pár týždňov nám tu budeš opisovať tvoje prvé príznaky tehotenstva. Držím palce.
Musím vám napísať môj dnešný zážitok.
Dnes večer mi volala moja 2,5r. neterka a spýtala sa ma že ,,čo robí bábätko? Emmka zbalila bábätku už aj hračky lebo Emmka je už veľká slečna.,, Dievčatá plakala som od dojatia. No nie je úžasná???

pa pa

sylvia21
20. mar 2009

Ahojte babulky - krasny prvy jarny den 😉

flock
20. mar 2009

ahojte babenky,

tak same dobre spravy 🙂 🙂 🙂

zuzi - gratulujem k jednej bublinke 🙂

sylvia - ako sa mas? este si doma?

jaja - myslime na teba

mib - takze mi mame rovnakeho gynekologa? ked som vcera sedela v cakarni vedla tvojho muza, tak sa mi zdal tvoj kabat povedomy, ale toto ma teda nenapadlo 😀 ja som si bola dat ukoncit PN-ku, v pondelok idem do prace. od nedelneho transfera som stale lezala, takze som pre baby urobila co sa dalo a v pondelok uz idem medzi ludi, dufam, ze mi tak cakanie rychlejsie ubehne, lebo by som sa doma asi zblaznila.

szilvi, misik, saxo a ostatne kocky - ako sa mate? uzivat prvy jarny den?????

sylvia21
20. mar 2009

FLock - i ja uz idem do prace od pondelka, nastastie vsetky priznaky hyperstimulaku uz nie su, tak je uz dobre. A uz mi je doma smutno, v praci to bude lepsie.

Ahoj Misik, Mib, Szilvi, zuzi, Jajka, - uz sem isem malo, je ovela povzbudzujucejsie citat Vase uspechy ako o mojich komlikaciach. Drzim Vam velmi palce a myslim na Vas nech ste take usesne i nadalej. 😉

mib
20. mar 2009

Sylvi, to je fajn ze je uz po priznakoch OHSS. Ked budes v praci a bude ta nieco zamestnavat, mozno sa trosku rozptylis a nebudes na vsetky tie problemy mysliet. 😉

Toto co vsetky zvladame je velmi narocne na psychiku. Ja som sa k vam pridala v obdobi, kedy sa vsetky problemy zacali nejako kopit. Nikdy som nemala ziadne zdravotne problemy, k lekarom som chodila iba na preventivky a teraz narazam s kazdym pokusom priblizit sa k babatku na dalsi a dalsi problem. ... Ale ked tu vidim, kolko z vas ma uz fazulku v brusku, mam stale viac energie do dalsieho boja. 🙂

Flock, vcerajsie stretnutie ma velmi prijemne prekvapilo. Vzdy ked niekoho znameho stretnem takto necakane, tak si uvedomim aky je ten svet maly. 🙂 Ved kto vie, kolko krat sme sa uz mozno stretli aj s ostatnymi babkami ... 😀

Jaja, ako si dopadla? Kolko bolo vajok?

scarlette
20. mar 2009

ahojte kocky,
hlasim sa z domu - konecne,
dnes nam robili sono a su tam stale obe potvorky 😵 dnes ich aj merali a maju 8mm 😵 😵

jaja1118
20. mar 2009

Ahojte dievcata.
V prvom rade sa Vam chcem podakovat za drzanie palcov a posielanie poz.energie.
Zuzi,scarlette,-gratulujem k UTZ.
Mib-vcelicky Ti odlozim.To je fajn,ze si dobre naladena na dalsiu stimulku.
Sylvi-gratulujem k zbaveniu sa OHSS.
Flock-preberam stafetu lenosenia 🙂 .
Szilvia-drzim palce na bud.t.
Mame 14 vajok.OHSS-uuutoci ako maaa.dostala som aj 1,5 L. infuzku-a zajtra musim tiez dostat.Pijem aj 5L,ale krce su aj tak velke.Az tertaz sa dostavam do normalu.Zajtra na infuzke sa dozvieme ako sa delia bojovnici.
V pondelok ET.
Tak to je v skratke asi vsetko.
Vsetkym Vam este raz kraaasne dakujem -velmi mi to pomaha.
Myslim na Vas a som rada,ze Vas mam.
Pekny vecer.

scarlette
21. mar 2009

jaja prajem uspesny boj s ohss a nech sa embrijka krasne delia aby sa mohli dobre zahryznut 😀

sylvia21
21. mar 2009

Jajka, oddychuj, vela sa nenamahaj 🙂 urcite to velmi dobre dopadne. Vacsinou tie kocky co maju OhSS zostavaju tehulky 😉

Pre vsetky krasny vikend 😉

scarlette
21. mar 2009

sylvi ahojcek, ako sa mas?

sylvia21
21. mar 2009

AHoj Scarlettka - uz dobre. v pondelok idem do prace potesit deti, ze koncia ich volne dni 😀 Ty sa pochval, citis sa dobre? Uprimne Ti zavidim, ako Ti t vsetko krasne vychadza. Na Vianoce budete mat nadherne vonave balicky pod stromcekom 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre