ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bibi24
5. máj 2011

@karkana 12.ty pokus? Ty si mala 12 ivf? Alebo len 12 vkladov? Lebo to je dost rozdiel. Zalezi aj kolko bolo spolu embryi.
A problem je v com?
Prajem teda vela sily k dalsej ceste za babatkom....

tina1303
5. máj 2011

@karkana no dufam, ze mas pravdu. najradsej by som bola, keby to uz bolo tento mesiac, ale teraz si musim preckat dalsi mesiac. a ty mas 12ty pokus? obdivujem tvoju siluu. my dotoho ideme prvy krat, ale strasne to psychicky vycerpava. Takze mas moj obdiv.a drzim palce, aby si to dotiahli do statneho konca

kikus77
5. máj 2011

baby, dnes som 5 den stimulky- moja prva kontrola a aj to len utz.Som z toho trocha prekvapena, ziadny kontrolny odber len utz a v sobotu mam prist zase, ale zase len utz. Zda sa mi to divny postup. V care kde som mala 1.IVF boli odbery krvy a utz pocas stimulky uplne normalne, pri kazdej kontrole. A navyse, len 5 folikulov! Nejako sa mi to nepaci ☹

mili78
5. máj 2011

@karkana ....12 pokusov? tak to je uz sila...tomu sa povie vytrvalost....obdivujem ta, ze si to vobec tolko vydrzala... a v com je u vas problem? ci nikto nevie? no v tomto pripade je teda asi fakt najlepsie riesenie ta adopcia....ved za tych 10 rokov musi byt tvoj organizmus uz totalne "vymlateny"

karkana
5. máj 2011

@mili78 to nikto nevie kde je problém,ani docent,myslela som aj tie protilátky ale su v poriadku,aj embriá boli ok,hormony ok,štítna ok,hemat.ok,genet.ok,manžel ok,a veľa iných vyšetrení,tak by sa mi ulavilo ,keby som vedela prečo sa to nechce zahniezdiť,to ma bude stále trápiť,teraz si vyčítame,že sme o adopcii nerozmýšlali skôr,už mám 37 ,ale p. docentovi dakujem za všetko,naozaj klobuk dole ,robil čo mohol,a mala som štyri krát odber, čiže štyri krát vložené čerstvé a osem krát zamrazené embriá,no čo príroda to nechce

mili78
5. máj 2011

@karkana ....tak to ti verim, ze by sa ti ulavilo, keby si vedela - preco....ja som este len na zaciatku, podstupujem rozne vysetrenia a tiez sa bojim toho, ze pridem do stadia, ked budem mat vsetko spravene a aj tak sa to nebude darit....to je asi to najhorsie stadium, ked ti zistia, ze vsetko je ok, ale aj tak sa to nedari...ale ta obdivujem, 12 pokusov, to je fakt sila... neboj, este si nic nestratila, co sa adopcie tyka 🙂

holly74
5. máj 2011

@karkana Ahoj Karkana, je mi ľúto že to opäť nevyšlo...Máš môj obdiv, za to aká si napriek všetkému silná. Držím palce s adopciou, nech všetko ide hladko a máte doma čo najskôr dieťatko...a potom ktovie čo všetko dobré vám ešte život/osud prinesie... Drž/te sa.

anakonda
5. máj 2011

@nemko Ja mam 3,6,Upravilo sa ti to?

anakonda
5. máj 2011

@bibi24 zistil to valkyyy

nemko
6. máj 2011

@anakonda mne to zistili pred stimulaciou na ivf a to ivfko aj vyslo takze uz neskumal nikto kolko to mam

bibi24
6. máj 2011

@anakonda Ja ho mam 5,82, ale nikto to nejak nekomentoval, ani sa to nejak neriesi. Len oznamili, ze to dokazuje to, preco tak reagujem na hormony - hyperstimulakom.

@karkana Ani neviem co povedat. Musi to byt strasne. Ale uz si asi aj s tym zmierena, ze? Ja mozno budem na tom podobne ako ty, aj ked u nas problem je ☹ Len ja sa este stale neviem zmierit s myslienkou, ze nikdy nevynosim vlastne dieta. 😢
Velmi drzim palce Tebe.

mili78
6. máj 2011
mamartinka
6. máj 2011

@mili78 Citala som to dnes.A ako myslis kedy to dorazi k nam.Ved sa normal daju sojove vytaminy,tabletky kupit ci nie.

mili78
6. máj 2011

@mamartinka .... no konkretne toto som myslela: podstúpila experimentálnu liečbu, ktorá bola kombináciou prírodných tukov zložených zo žĺtok a sójového oleja. .... to by niekto mal povedat ako to skombinovat tie zltky a soj.olej 🙂

karkana
7. máj 2011

menzes nejak nechodí,lieky tri dni neuživam,ani nešpiním,v podbrušku stále také pocity pichanie,čo ak mi krv.test zle spravili,ale asi to je hlúposť

mary10
8. máj 2011

@karkana Ahoj, co mas nove, nestal sa nahodou zazrak...? Tie sa, snad, este niekedy deju...,keby to predsa len este vyslo 🙂

karkana
9. máj 2011

dnes piaty deň čo som prestala užívať lieky a menzes nikde,už by som mala mať nie?ani len nešpiním,volala som do iscar,tak zajtra ráno si mám urobiť tehot.test,bože,to sú stresy,to neni možné,aby v 14den bola hodnota nula,a až potom by sa zahniezdili?tomu neverím,moje nervy všetko sa mi to komplikuje,a ak by som aj bola a lieky neužívam tak dlho asi nebudem,A môžem si spraviť tehot.test ešte dnes ak som ukáže aj ked neni ranny moč,??aj dnes aj rano si spravím,len nevydržím do rana

kikus77
9. máj 2011

Baby, dnes mi naplanovali OPU, len tak podla utz, ziadna kontrola z krvy, ani raz mi pocas stimulky nebrali krv, je to normalne? Ako to bolo u Vas?

zlatanka30
9. máj 2011

@kikus77 tak toto normalne neni.prosim ta to kde chodis?

kikus77
9. máj 2011

@zlatanka30 k Valkymu, na stvrtok mi dal opu- podla utz, som z toho na nervy, cele sa mi to nepaci ☹ zajtra idem este na poslednu injekciu a vo stvrtok je opu

zlatanka30
9. máj 2011

@kikus77 to je iscare.my tiez chodime do iscare ale do mt.docent je tam uzastny ja som maximalne spokojna.ja este nepicham druhe injekcie az od zajtra ale uz sme boli na druhom utz a aj na odbere krvy..mali sme mensi problem tak to nechceli zanedbat.

jajus18
9. máj 2011

@kikus77 ahoj.mne ani raz pocas stimulky nebrali krv,tiez chodim tam kde ty 😉

kikus77
9. máj 2011

@jajus18 ahoj 🙂 a ako to dopadlo???

jajus18
9. máj 2011

@kikus77 dopadlo to tak ze som po druhom ivf a nic ☹

kikus77
9. máj 2011

@jajus18 boze, to ma mrzi ☹ V com je u Vas problem?

silvinnka
9. máj 2011

@kikus77 baby ake odbery(krv) mate na mysli? mne akurat asi 3 x brali pocas stimulky nejaky FSH a este jeden hormon,tym,ze som isla do hyperstimulky,teraz cakam na schvalenie druhej ziadosti na ivf a ideme od znovu,tym,ze nemam ziadneho mrazacika ☹ (tiez Iscare, doc. Valky)

kikus77
9. máj 2011

@silvinnka myslela som odbery v ramvi stimulacie- kontrola hormonov. Moje prave IVF prebiehalo uplne inak- kazda kontrola pozostavala z utz, odber krvy a potom mi upravovali davky. A aby som nezabudla, na 3DC bol odber na hormonalny profil. Teraz nic 😒 a zacinam sa bat, ze mi zacina hyperstimulak. Ako sa zacal prejavovat u Teba?

bibi24
9. máj 2011

@kikus77 Ja som ti uz pisala, ze mne krv brali, lebo som mala hyperstimulak. To, ci sa rozbieha vie docent na sone urcit, takze ak ti nic nepovedal, zrejme to bude v poriadku. Preco sa ale nespytas, ked si tam?? Tomu nerozumiem. Ked si si nie ista a myslis, ze by ti mali zobrat krv, tak sa na to predsa opytaj. Aj ked, ak stimulacia prebieha bez problemov, nie je nutny odber krvi. Mala som kamosku, ktorej krv nebrali a ma uz niekolko mesacneho chlapceka.

kikus77
9. máj 2011

@bibi24 vies, mna zacalo boliet brucho dnes, aj to iba na jednej strane, ale boli na dotyk a aj pri kazdom pohybe. Nie je to hrozne, len som asi zacala panikarit a porovnavat ako to bolo pred rokom. 😒 Nevedela som, ze ak by zacinal hyperstimulak, ze to e vidiet na sone...a to som si myslela, ze uz o AR viem pomerne dost

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre