ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

marrad
17. feb 2010

ahoj kaciiatko tak ako?

kaciatko81
17. feb 2010

pisala som ti vcera ip, dostala si?

zojec
17. feb 2010

ahojte dievcata.. 🙂
drzim vam vsetkym palceky!! ihiel sa nebojte.. to je v pohode.. ja som si okrem hormonov, ked som uz bola tehu, musela pichat mesiac kazdy den do bruska fraxiparin a zvladla som to v pohode.. ale ten strach z prvej ihly som mala aj ja.. 😀
dolezity je vysledok a tej urcite stoji za to! 😀

trinity525
17. feb 2010

kaciatko a mozem sa este opytat, ze kolko ti trvalo kym ti zavolali z centra koli schvalenej ziadosti?? viac ako mesiac?

kaciatko81
17. feb 2010

trinity, ja nestimulujem na ivf. ideme na iui, takze ti na toto neviem odpovedat 😅
zojec, ved pre babo vsetko, no nie?

trinity525
17. feb 2010

aha, sorry to som nezachytila 😅

mib
17. feb 2010

zojec ahoj, no to sa mas ze ti stacilo pichat mesiac. ja musim od zaciatku stimulky pichat tiez kazdy den a caka ma to az do konca tehu. 😖 ale tak ako pises ... prva bola neprijemna, ale dnes uz pichnem ani si niekedy neuvedomim.

trinity, je to velmi individualne. vacsina kociek pise, ze mali schvalenu ziadost za tri tyzdne. my sme davali ziadost v polke decembra a schvalili ju v polke februara. to som uz mala fakt nervy a chcela som ist robit poriadky do poistovne. stale sa tam nevedeli vysporiadat s vianocnymi sviatkami. 😠

trinity525
18. feb 2010

mib a kto ti odoberal vajíčka? robí to priamo gynekológ, ktorý ťa má na starosti alebo je na to niekto iný?

mib
18. feb 2010

trinity, standardne ti vsetko robi tvoj lekar, okrem specifickych pripadov, ked gynekolog nemoze (napr. je odvolany k porodu) ti zakrok robi iny lekar. mne vsetky zakroky vzdy robila moja doktorka.

trinity525
18. feb 2010

dakujeeeem za odpoved 😎

zojec
18. feb 2010

trinity tak ako pise mib.. mne odber robil druhy gynekolog, lebo to padlo na utorok, a v utorok moja doktorka nerobila..
a na ziadost sme cakali cca 3 tyzdne max. mesiac.. horsie to bolo s genetikou... 3 mesiace.. ☹

trinity525
18. feb 2010

cooo 3 mesiace?? a to aku genetiku vam robili? to budeme musiet pockat kym pridu vysledky z genetiky az potom nas pustia na IVF??? mojmu partnerovi robili geneticke vysetrenie z krvi teraz pondelok, ktore hradi v celej sume poistovna ... 😕

anni38__2
18. feb 2010

ahojte kočky!
pozdravujem vas všetky a držim vam palčeky aby vam všetko dobre dopadlo.
davno som tu nebola, lebo som nemala pristup na net ☹ stala sa mi taka vec
v pondelok som bola u svojho dokiho, ten sa zhrozil, čo videl na ultrazvuku, vela tekutiny v podbrušku a tak ma hned poslal do centra za durechovou. ta ma hned prezrela a po konzultacii s maršikom objednala do nemocnice a hned v pondelok poobede som bola na operačnom stole. mala som HCG 5200 a mimomaternicove tehotenstvo, už som mala rozpadnuty cely vajcovod. povedali, že som prišla za pat 12. možem len dakovat všetkym lekarom, že mi zachranili život, ale hlavne durechovej, ta cez telefon vybavovala u svojho znameho primara a este aj taxik mi volala, aby som sa čo najskor dostala do nemocnice. tak sme prisli o nas pokladik ☹

zojec
18. feb 2010

och anni to mi je luto.. :( ja som tiez takto prisla o moje prve babatko,bola som v 8tt ... a tiez som ostala bez vajcovodu.. a ja som este letela z irska na slovensko.. dufam, ze druhy pokus vam vyjde!!

trinity, tiez nam zobrali s manzelom krv a mali sme aj konzultaciu s dr. Ondrejcakom, genetikom Iscare.. ale ak uz mate nejake genetcke testy za sebou.. je na lekarovi aby posudil ci su este dalsie potrebne.. drzim palce!

majka21
18. feb 2010

anni, to mi je velmi luto. ☹
ja som mrchu este do dnes nedostala. bola som u dr.a povedala, ze tam je cista 35mm, tak mi predpisala nejake hormonalne lieky na 7 dni a potom o 7 dni by som mala dostat mrchu, ak nie aj tak sa mam prist potom ukazat. Dufam, ze sa s tade vytrati a bude vsetko ok, aby som mohla ist do stimulky.
ostatne kocky pozdravujem. 😉

jaja1118
18. feb 2010

anni tiez mi je luto,ze sa ti stala takato neprijemna vec.....
drzim ti moc palce do dalsieho boja....

ostatne kocky pozdravujem....

flock
18. feb 2010

anni - tiez ma to mrzi a dufam, ze na druhy pokus ti to vyjde
majka - hlavne sa nestresuj, lebo budes cakat na mrchu ovela dlhsie

aj my sme cakali dlho na genetiku (museli sme ist 2x), ale stalo to za to. mozno keby boli vysledky hned, embryjko by sa neujalo....proste co sa ma stat to sa stane...budte trpezlive a co najviac v klude - pozitivna psychika to je najdolezitejsie

jaja, mib - sorry, ze som sa nestihla ozvat, ale buduci tyzden som mala ist s malym na poradnu a prelozili mi to na dnes - maly ma 5,5 kg a 62 cm, pekne rastie aj pribera, akurat sme trosku prechladnuty - druha babka ho kocikovala 2,5 hodke v tom hnusnom vetre 😠

zajtra by som mohla kocikovat, fotenie je prelozene na pondelok, ale ja budem mobilna az buduci tyzden. slubujem, ze potom pridem za vami ja....btw: skoda na mojom auticku 2000 €

jaja1118
18. feb 2010

flock,mib -tak zajtra okolo 14?
mib cca 13:30 pridem pre teba?

jaja1118
18. feb 2010

my sme boli v poradni vcera-tiez rastieme aj priberame
mame 60 cm a 5660g.

mib
18. feb 2010

anni, velmi ma to mrzi. tak ste sa dobre drzali a pomalicky postupovali ku predu. 😢 😢 😢 myslela som na teba v pondelok a dufala, ze nas potesis a ty si si zatial vytrpela hotove peklo. drzim ti velmi palceky, aby to rychlo prebolelo. posielam vela pozitivnej energie.

mib
18. feb 2010

flock, ... ach tie druhe babky. 😠 dufam ze to nebude nic vazne. uz si svoje prekonal na zaciatku.

jaja, flock, zajtra som doma, takze popoludni mozeme vyrazit von. ja som pripravena a aj mobilna, takze nemam problem sa kdekolvek presunut. necham na vas kde pojdeme. 😉

kaciatko81
18. feb 2010

anni 😢 je mi to velmi luto... zelam ti vela sily a drzim palce, aby dalsi pokus dopadol stastne.
majka, dufam, ze mrcha dorazi, co najskor

flock
19. feb 2010

jaja, mib - tesim sa na vas 🙂 bola som vonku a je tam lepsie ako to vyzera 🙂

anni38__2
19. feb 2010

mib dakujem za pozitivnu energiu a aj ostatnym kockam dakujem za povzbudive slova 🙂

mib
19. feb 2010

flock, jaja, zda sa, ze sme to dnes vystihli. od kedy som prisla domov prsi a prsi a prsi .... na vikend tiez nehlasia optimistickejsiu predpoved. tak som rada, ze sme vybehli este nez to prislo. 😉

maja2
19. feb 2010

ahojte - trosku sa vam sem votriem, mozem? caka ma vysetrenie v Martine a tak sa chcem spytat, ste tu vsetky z BA, alebo aj z MT. Ake mate skusenosti z Martina? Mozte napisat aj IP. Dakujem.

flock
19. feb 2010

mib, jaja - veru sme to pekne vystihli 🙂

nemko
19. feb 2010

Dobry vecer kocky, chcela by som sa vas spytat ci je ozaj pravda, ze v Iscare sa za vsetko plati.Dost bab chodi prave pre tuto skutocnost do ineho CAR v BA , ja som v tom CAR prezila svoje prve IVF, ktore mi vdaka "prepracovanosti"embryologicky cele pokaslala a zvazuje ist do Iscare.Prosim vas tie co ste navstivili aj ine CAR v com vam prave Iscare vyhovuje?

zojec
19. feb 2010

ahojte.. 🙂 maja ty myslis Iscare v Martine? to je myslim len novootvorena pobocka.. baby co sme tu, tak sme chodili, resp. chodime do BA., ale ja napr. nie som z BA a myslim, ze tam chodili baby z celeho slovenska.. 🙂

nemko.. no kedze je to sukromna klinika tak sa skoro za vsetko plati.. ale nejaku ciastku ti preplaca poistovna.. konkretne pri IVF za odber vajicok a nasledny transfer embrya, co je cca 1000€.. ked ti schvalia ziadost, tak 3 pokusy preplaca..inak cely cennik Iscare najdes na ich webe. ja osobne som sa pre Iscare rozhodla preto lebo ma najlepsiu uspesnost na Slovensku a aj najdlhsiu posobnost.. su fakt profesionali, a vedia co robia.. ale rozhodnut sa musi kazdy sam.. 😉 verim, ze sa aj ty rozhodnes spravne a onedlho budes aj ty tehulka.. 🙂

maja2
20. feb 2010

zojec - ano myslela som Martin. mne bola odporucena prave tato pobocka. takze nikto tam nechodi z vas?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre