ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

saxo
14. apr 2008

no nic som nezistila, lebo fesanda mi to nedvihala. skusim teda v stredu, lebo je uz zbytocne mi to teraz nahanat, uz je neskoro, mam 2dc takze pichanie ma par tyzdnov este pocka. keby som to mala schvalene minuly tyzden, tak uz zacinam stimulku. akisi su vsetci nemozni

zdenkabrt
14. apr 2008

ahojte zienky.

som tu nova, ale poslednu dobu to tu sledujem. s manzelikom snailkujeme uz viac ako rok a stale nic.
dnes som bola na preventivke na gynde a ten mi dal ivf doporucenie do CAR, alebo nieco take. jednoducho, mam si vybrat centrum, ktore mi je blizsie. aj ked som s PP, pracujem momentalne v BA, tak si zistujem nejake centra tu. aj som chcela do ISCARE ale citam par stran dozadu ze uz niesu taky dobry.

baby neviete mi poradit, a ako je to asi financne. a asi aky je postup, je tu toho popisane naozaj vela a neviem co citat skôr. nas sa asi zatial tykaju len konzultacie a vysetrenia 😒 no pripadam si ako blbec.

dakujem zienky a prajem vsetkym to nase najviac vytuzene. 🙂

mirinda10
15. apr 2008

saxo, skor ako som zacala pichat tak som musela ist na utz ci nemam nejake cysty a myom atd. a musis mat aj testy na krv aj tvoj muzik na vsetko mozne na hepatitidu, zltacku AIDS, chlamydie no je toho dost nakolko musis mat vsetky vysledky ok inak ti nebudu robit nic a je zbytocne pichat takze to ze mas schvalene IVF je iba prvy krok potom sa dohodnes s dokim a da ti recept ja som cakala na injekcie 2 dni pokial ich objednali ( to by som bola prekvapena ak by si uz mala injekcie ked nemas schvalene IVF ) nestresuj sa a aj tak ti baba z recepcie povie, ze sa potom musis objednat k dokimu a on ti vsetko povie co a ako ale teraz aj tak by to nebolo realne a potom musis makat ne predoperacnom nakolko ja so mala odber na 11DC tak to ide potom dost rychlo
neboj maj je to iste aj ja mam posun urcite mi bude meskat mrcha tak som z toho mimo lebo uz mam estrofen na KET

saxo
15. apr 2008

mirinda,ja to mam dohodnute s dokim tak, ze hned ako budem mat schvalenu ziadost, tak mu mam zavolat a posle mi postou recepty na injekcie. krv, horm.profil, genetiku a podobne veci mame s muzom uz spravene. doki v care je kamos mojho gyndosa, takze nemusim chodit vobec do caru, staci ku mojmu (lebo do BA to mam dost daleko) a oni sa uz po telefone dohodli, ze mi bude sledovat na utz foliky a pridem do caru len na odber. aj predoperacne som si uz teraz tak dopredu vybavila, ze ked budem potrebovat, tak mam dojst. Mna totiz v care vobec nepozerali ani nevysetrovali, co je tiez dost zaujimave.

lara75
15. apr 2008

ahoj zdenkabrt,

do Iscare chodíme už viac ako rok, nikdy som v inom centre nebola. Samozrejme niekomu sa tu nepáči, ale zase sú ľudia napr.my, ktorí sú spokojní. Je to asi zásluha ošetrujúceho lekára. Je tam totiž viac lekárov, nájdeš ich fotečky a popis na ich stránke.... vrelo odporúčam Dr. Ďurechovú

Pri prvom kontakte (treba sa objednať na čas) vám lekár vychystá dokumentáciu, konzultácia - bude mať veľa otázok týk. sa neúspechu, manželovi urobia spremiogram (aby vedeli, či náhodou nie je on na "vine"), ak to bude v norme, tak príde na rad žena, UZV kontrola, odber krvi na začiatku MS - hormonálny profil, odber na chlamýdie, ureoplazmy a rôzne netvory...je odporúčané zobrať si dokumentáciu od obvodného gynekológa, či neboli v minulosti operácie, ktoré mohli spôsobiť zrasty ai.

To všetko hore hradí poisťovňa, nič som za ne neplatila. Potom asi na základe anamnézy lekár posúdi, či by odporučil folikulometriu s hormonálnou stimuláciou (na základe predpokladanej ovulácie máte doma "pracovať"), alebo už silnejší zásah insemináciu (IUI), s hormónmi. To už nejaké peniaze stojí, ale je to zanedbateľná čiastka v porovnaní s IVF umelé oplodnenie). cca 1500 ., Sk

Ak to všetko nezaberie, lekár začne hľadať ďalšie príčiny pomocou moderných diagnostických metód, napr. HSG (hysterosalpingografia) - či máš priechodné vajcovody, to vraj bolí ak máš ich zlepené. Hysteroskopia - pozorovanie dutiny maternice pomocou optického vlákna - vykonáva sa v anestéze, môžu ti tam nájsť napr. polipy, myóm, cysty ai. Laparoskopia - endoskopia, robí sa väčšinou v nemocnici, v celkovej anestéze - na zistenie endometriozy, cýst a priechodnosti vajcovodov. Za tie sa v nemocnici platí, ak si zvolíš operatéra. Nebude to viac ako 5000., Sk

Ak sa zistí príčina neplodnosti a indikuje IVF, tak sa pripravte na vážnejšie položky! Poisťovne hradia iba odber a transfer vajíčok, služby nad rámec (ako genetika, ICSI, zamrazenie....) hradíte vy. Nehovoriac o liekoch na stimuláciu, kde celkovo pacient hradí cca 30% z celkovej sumy. a iba prvé 3 pokusy IVF!!!

Neviem, či je to dostatočné, ale veľa informácii nájdeš na stránkach CAR. Treba všetko preštudovať, na nete nájdeš dosť informácii.

každopádne, prajem Ti, aby si sa dobre rozhodla.

saxo
15. apr 2008

lara, popisala si to dobre. aj ja som spokojna s iscarom. takze zdenkabrt, vsetko je len na tebe. iscare tu bol ako prvy na slovensku, maju s tym teda uz nejake tie skusenosti. fakt bude najlepsie, ked si das ich www a precitas o nich. pa

ulrika
15. apr 2008

lara, ked iscar tak jednoznačne d. Durechová ona je tam najlepšia a najludskejšia

saxo
15. apr 2008

ja chodim k dr.hruzikovi, aj on sa mi paci, je tam ale len 2x do tyzdna po 2 hodiny. docent valky je zas taky tichy, nic nepovie, ale ze je zas na ivf vynikajuci odborni. to mas tak, kazdy je v niecom dobry, treba si na nich asi len zvyknut

zdenkabrt
15. apr 2008

ahojte

lara dakujem ti velmmi pekne. napisala si to super. konecne som to ako tak pochopila a citala som si aj www centier, ale od teba som to pochopila viac. a ani o financiach sa tam vela nepise. a my momentalne musime pozerat aj na tie.sme zauverovany azaz, a nevedela som ze ako to je financne a ci sa to da zvladat este pred ivf
ale urcite sa mi bude lahsie rozhodovat. dakujem

saxo aj tebe dakujem.

pekny dnik 🙂 🙂 🙂 🙂

pointka
15. apr 2008

Ahojte.
Gabika, tu som 🙂
Petra ako pokracujes?

beke
15. apr 2008

zdenkabrt, keď pôjdeš do Iscare tak jedine dr. Ďurechová...najlepšia, všetko ti vysvetlí...aj ja k nej chodím...v máji ma čaká KET.

petkaerdal
15. apr 2008

ahoj Pointka...
co bolo s tebou??? ty co mas nove?
ja picham dneska uz 6 den merional plus cetrotide..mam dost folikov...vo stvrtok kontrola...citim uz tlak v bruchu...

pointka
15. apr 2008

no to je fajn, ze sa ti tie foliky takto pekne rozrastli 🙂
ja? no chodila som asi kazdy druhy den na sledovanie k dokine, ako sa mi vyvija ta sliznica a pod.. a cuduj sa svete na 25 DC som mala sliznicu 7,3 mm a jedno vajko 18 mm. Bez liekov, bez vsetkeho. Tak, ze vyskusa, pichne pregnyl a skusime to s muzikom doma, este pred pregnylom mi dala agolutin, aby sa zmenila struktura sliznice. To len tak vsetko mimo protokol, ze ked sa tam to vajko uz urobilo a sliznica celkom narastla. To bolo pred 2 tyzdnami. V piatok idem na test, mrcha nedosla, priznaky nejake mam, ale este nic nechcem zakricat 🙂

mirinda10
15. apr 2008

beke tak to pojdeme na KET spolu aj ja mam plan na maj len cakam na mrchu a sup zacnem papat estrofem len ja zatial nemam ziadno mimco, a 1 IVF bolo neuspesne tak teraz to uz sa musi podarit

ponitka ako kedy ocakavas mrsku alebo by vobec nemala prist ak ste sa dobre snazilkovali 😉 😉

petka, tak nech ti to rychlo ujde a potom nech mas peknu urodu a sup fazulky do teplucka ako vam zavidim ja len cakam a cakam ale aj na mna pride rad nesmiem sa predbiehat a musi byt trpezliva co uz 😎 😎

pointka
15. apr 2008

no mirinda, asi uz nie, dnes som 40DC a po agolutine 2,5 tyzdna. uvidim v piatok 🙂

pointka
15. apr 2008

no od januara som aj ja zacala vediet byt trpezliva 🙂

beke
15. apr 2008

mirinda, lieky už mám doma...začiatkom mája príde mrška a začnem papať estrofem. Mysli pozitívne a určite sa podarí 🙂

mirinda10
15. apr 2008

pointka, tak vidis mozno si uz tehu ani o tom neviem boze ako ti to prajem aj ja verim musim ved sa na to mimco uz moc tesim ked som v nedelu sesternici pozerala na to brusko uz je opadlo takze za chvilu bude babo na svete tak som si v duchu priala aby som si aj ja tak pekne hladkala brusko juj ale sa tesim uz aby to bolo ta moja sesternica sa v 37 cke rozhodla mat druhe a sup na druhy mesiac bola hned tehu to so sa niekto ma co 😉 ja len tajne zavidim ale aj mna to caka

pointka
15. apr 2008

mirinda a mozno otom aj viem 🙂 zeny to udajne citia a ja citim nieco ine, nez inokedy, ale uvidim v piatok 🙂
diky a drzim ti palce na to KETko, tak ako gabika vravi, treba mysliet pozitivne a ja som zacala a asi urcite to pomaha 🙂

mirinda10
15. apr 2008

tak vidis ono ja hovorim ked to stastie bude unavene, tak na nas aj sadne takze teraz nastala ta chvila moct ti budem v piatok drzat palce uz si to zasluzis daj potom vediet budem cakat

pointka
16. apr 2008

tak snad sa uz unavilo u mna 🙂 len ak to bude pozitivne, moj strach este nekonci, lebo uz som mala jeden MA ☹ budem sa bat.

ulrika
16. apr 2008

pointka držím ti palce aj ja som mala MA a viem že tiež budem určite met strach ked budem tehu ale aspom si budem dávat vačší pozor vela štastia 🙂

lubisa
16. apr 2008

Ahojte kočky som tu len chvílku, ale veľa som sa dozvedela. Môj problém je PCO predtým to bola nepravidelná menštruácia ktorá sa upravila duphastonom a alchemilkou a ešte k tomu všetkému beriem aj euthyrox na štítnu. Už skoro rok sa snažíme a teraz ma môj lekár chce poslať do iscaru. Chcela by som Vás poprosiť o nejaké informácie o MUDr. Maršíkovi lebo zatiaľ som sa o ňom nedočítala nič pekné.Budem veľmi vďačná za každú informáciu.

pointka
17. apr 2008

Tak krv odovzdana, zajtra rano idem dokine o deviatej, tak uz s vysledkami vydrzim do zajtra 🙂
Sestricka sa pytala, ci mi maju zavolat po jednej, ja ze nie, necham sa prekvapit do zajtra.
Ulrika, Mirinda dik za palce, asi ich budem potrebovat, este pred par dnami som si bola ista s tehu, teraz ma chytaju rozne negativne nalady a pocity, napriek tomu, ze priznaky tehu mam nejake 🙂

ulrika
17. apr 2008

ahoj do zajtra ti prajem pevné nervy to bude určite tvoj najdlhší den 🙂 a tie negatívne nálady sú zbytočné určite to bude pozitívne 😉 neboj konečne to tu niekto rozhýbe

pointka
17. apr 2008

🙂 nie som az tak vystresovana ako by sa ocakalo 🙂 zvladam to dobre 🙂

ulrika
17. apr 2008

budeme sa tešit s tebou 🙂 😀

mirinda10
17. apr 2008

pointka, takze zajtra cakame na good news ine neberime 😉 bude to dobre nebojkaj ak nemas este mrhcu tak je dobre a beries utros alebo nie, nemerala si si BT ci je vysoko

joj moc sa tesim uz potrebujeme dobre spravy aj v Iscare helios ten fici same tehu a mi nic baby musime me sa trchu pozbierat a zabojovat beke ta bude ista uz ma skusenosti a my zvysne sa musime len pridat tak sup

lubisa pozri IP

pointka
17. apr 2008

Mirinda, BT si nemeriam, nikdy som si ani nemerala. Utros berem 3 x 2tbl. Mrchu nemam este, som 3 tyzdne po agolutine a 42DC. Mrchove pocity mam uz par dni, hlien, nafuknute brucho, tazke prsia, nevolnost hlavne rano.

No s tym Heliosom to vidime tu na konikovi, lebo odtial sem chodi vela zienok, z Iscaru malo. Ale myslim, ze co viem od dokiny, maju dost tehuliek za posledny stvrtrok.

Nooooo sooooom zvedava 🙂)))))

pointka
17. apr 2008

no snad si to vsetko len nenamyslam 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre