ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

selmicka
26. mar 2008

fiha, zo 6 presli len 2? to je malo, tak potom dobre ze ti to robili...nemas este ziadne deticky? poslednu dobu to nejak velmi rychlo uteka, ja sa snazim uz 2,5 roka a stale nic...

annaanna
26. mar 2008

nie my detičky žial nemáme.
dúfam, že sú už na ceste... selmička tiež som bola v šoku, že len dve a embryologička mi na to povedala, že to tak býva a ešte aj horšie. a že vzhľadok k veku 41 a 43 sú to veľmi dobré výsledky. jedno E bolo postihnuté downom....

selmicka
26. mar 2008

no vastne hej, u teba su uz na ceste 🙂
a genetiku spernii vam nenavrhli? hned PIGD? pre mna je to teraz vela penazi, ved uvidime co nam povedia po vysledkoch spermii...
inak ja som bola velmi prekvapena, ked z 8 vajicok sa podarilo oplodnit len 2...a este som mala aj OHSS, aspon ze teraz som sa vyhla OHSS..len skoda ze uz nemam ziadne zamrazene..

ulrika.zuberska
26. mar 2008

alicag, ahoj je to drahe ale mne to odporučila Durechová vzhladom na to že som mala 2 neuspešné pokusy za sebou ale može sa stat že ti z tých embryjok nezostane nič že ti všetko vyradia sú to poriadne nervy no mne to aj pomohlo aj nie jedno mi vyradili malo nejakú poruchu a dve vložili
jedno sa ujalo ale aj tak som v 12tt. potratila. Teraz vo štvrtok som bola na genetike v BA a ta dokina mi povedala že predim. gen. má vtedy význam ked niečo nájdu na tvojej genetike že sa an to zamerajú
ja mam ešte jeden pokus a asi si to už nedám dám si len predlženú kultiváciu
ale ked povieš že o tom uvažuješ, pošlú ta za genetičkou černákovou a tá ti všetko pekne vysvetlí a až potom sa možeš rozhodnút
je to len na tebe

annaanna
26. mar 2008

no hlavne po 40.tke ide o to, že vo vajíčku sa nachádzajú nejaké neviem čo a tie spôsobujú naprl down.... my sme sa pre tú PiGD rozhodli, v každom prípade... a keby sme aj nie, tak tie choré embryjká nemajú šancu prežiť, buď sa neuhniezdia, alebo oddídu či potrat alebo skorý pôrod a len už neviem koľko % ale málo tuším 10 sa ich narodí a sú to choré detičky. takže sme predišli viacmenej neúspešným IVF a dali sme si embryjká dobré. ale to neznamená úspech.

annaanna
26. mar 2008

selmička máš PCO?

selmicka
26. mar 2008

ulri, to je skoda ze si potom potratila, ja som si myslela ze ked na PIGD povedia ze je to ok, tak je tam vysoka pravdepodobnost ze sa to bude dobre vyvijat...a co ti potom povedali ze preco sa to prestalo vyvijat? to sa asi nevie, ze?

ulrika.zuberska
26. mar 2008

selmicka, ja mam presne ten isty pocit že v iscare beru len peniaze, aj ja mam neuspešné 2 pokusy ešte zostáva jeden a až teraz si spomenuli že mi nerobili všetky vyš. ked som sa na ne pýtala ja chodím k durechovej om s nou velmi spokojná ale ona nespasí celý iscar ja pojdem ho Heliosu do martina
o tej genetike spermii som nepočula tvoj manžel má zlý spermiog. či prečo to robia
ak chceš zmenit centrum nemusíš dat vediet

annaanna
26. mar 2008

selmička ani PiGD ti nezaručí, že embryjká sa uhniezdia... a že sa detičky narodia bez nejakej vývojovej chyby. Tamtesujú len určité chromozony... teda čo sa dá z tej jednej bunky testovať.
ja som bola veľmi nervozna, pretože po odbere vajíčok na druhý deň povedali, koľko sa ich oplodnilo, z 15 vajíčok bolo 9 vhodných na oplodnenie a 6 sa oplodnilo (v našom veku sme boli radi). Potom sa embryjká musia deliť na viacbunkové a to sa zasa nedelia všetky... čakáš 48 hodín. Nám sa delilo všetkých 6, už to bolo akože dobre! Ďalej prišla na rad genetička a tej to trvalo od ráno do večera do jedenástej, potom zavolala, že žiaľ len dve. Na druhý deň sme šli na ET

annaanna
26. mar 2008

ulri... ja som tiež chodila k durechovej, zlatá žena. najprv som chodila k válkymu a bola som z neho na nervy. Každý deň mi predpísal injekcie len na ten jeden deň čo som bola u neho na kontrole a vždy mi prízvukoval, že nie som ideálna na rozmnožovanie, že vajca nerastú a že asi na druhý deň stopne stimuláciu. No bola som zdeptaná. Potom šiel niekam preč na pár dní a zavolal Ďurechovú a že takto to má pacientka vo vysokom veku a že čo s tým, Ďurechová povedala, že veď je to na zváženie a zvážila a bolo nakoniec 6 embryjok z 15 vajíčok. už nejdem k inému, len k nej.

selmicka
26. mar 2008

annaanna - hej, mem pco a uz s tym musim nieco robit...
ulri - my sme mali pravez dobry SPG, ale nam povedali ze aj ked je navonok dobry SPG, cize je dost spermii a su pohyblive, nemusia byt vo vnutri dobre, poslali nas preto, lebo k oplodneniu aj ked pride vzdy sa to prestane vyvijat...ked mi oplodnovali 4 vajicka ISCI, tak dve z nich boli poskodene, tak sa prestali vyvijat, tak teraz sa zistuje, ci boli dobre spermijky (alebo ci su dobre spernijky...)
zase som o nieco mudrejsia, pred 3 rokmi som ani nevedela co je to folikul 🙂 🙂

ulrika.zuberska
26. mar 2008

selmicka, to ti už nikto nepovie a tiež mi povedali že ked sa to uhniezdi že je velka šanca že sa to donosí keby to aspom nehovorili ja už neviem čo si mám mysliet tiež mi tam jedno E zostalo a ani ho nezamrazili ked som volala povedali že sa pomaly delilo už tam nemám dobrý pocit

annaanna
26. mar 2008

selmička a čo sa dá s pco robiť, ja mám tiež pco

alicag
26. mar 2008

Ulrika ja si to nedam potom spravit kašlem nato.ved jake som mala nervy z toho ked som čakala na predlž.kultivaciu a den pred transferom mi odišli embrijka a transfer sa nekonal.a toto kašlat nato bolo bi to nanervi to čakanie.je mi to velmi luto čo sa ti stalo.ja som mislela,že po tom pigd sa už nič nemože stat tak to som mislela velmi zle ☹ tiež mislim,že beru len peniaze a človeka dotlačia do čoho chcu.
Annaanna držim ti prstikyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tanitta
26. mar 2008

Alicag...PGDi by osm volila len na zaklade konkretnych vysledkov z genetiky prip. ako tu bolo spomenute aj vek.. inak je to nadstandart ktory si nechaju pekne zacvaknut....aj pri prirodzenom tehotenstve plati ze 10-12% tehotenstiev konci v pociatocnych stadiach a tieto cisla su podobne aj pri ivf....

ulrika.zuberska
26. mar 2008

suhlasím takže sa stretneme v Heliose 🙂 možno

selmicka
26. mar 2008

no ja by som si chcela dat spravit ten drilling vajecnikov a este by som chcela brat nejake lieky na hormony, ale to by som chcela ist k endokrinologicke, ta stitna zlaza dost ovplyvnuje hormony, tak nech sa mi na to pozru...chcela by som si to vybatit do leta a potom budeme chceli len skusat a zacala som si aj merat BT(ale tento cyklus mam uplne hrozny...)
inak ked som ja pred skoro 3 rokmi povedala ze by sm chcela babo, tak som isla na sono, hned bez stimulacie tam bol dobry folikul, isla som na IUI a hned to vyslo...len skoda ze sa to prestalo vyvijat...nemyslela som si ze budem mat take problemy...
ja rozmyslam ze ak sa nadalej nebude darit ze by som isla skusit Gynfiv, pocula som na toto centrum dobre ohlasy...

selmicka
26. mar 2008

kde je helios? a musim mat potom doporucenie od svojej gynekolog. alebo tam mozem ist len tak?

annaanna
26. mar 2008

helios je v martine, a nemusíš mať nič...

ulrika.zuberska
26. mar 2008

Helios je v Martine ja tam idem zajtra zavolat ale asi stači ked si zoberieš gyn. kartu a porozpravaš im čo a ako
ja som zase pocula na helios same chvaly hlavne ludský prístup

selmicka
26. mar 2008

fiha, to je daleko...asi skusim ten gynfiv, neviem....

ulrika.zuberska
26. mar 2008

ja bývam v prievidzi a tiež som dochádzala 6 rokov do iscaru
ale jasne ved aj tam može byt dobre je to na tebe držím palce

annaanna
26. mar 2008

je v bratislave aj ferticent

alicag
26. mar 2008

Ahoj tanitta maš pravdu počkame na tu genetiku ja citim v kostiach,že bude dobra. 😕 na to ma posielaju kvoli tym 2 nevydarenym pokusom ivf lenže už vieme,že mi vždy začala blbnut štitna.preto to bolo vždy zle 😢 😢 ale prachy zo seba tahat nenecham mi sme si už povedali že ked to ma bit to bude a ked nie tak nie aj ked budem radšej tej prvej variante.som sklamana z toho,že až v maji idem na tu genetiku a v juni budu vysledky a stimulacia asi jul?ja som chcela začat v maji no škoda.tak budem čakat a čakat 😒

ulrika.zuberska
26. mar 2008

selmicka, a čo je to ten driling vaječníkov to som ešte nepočula

alicag
26. mar 2008

Kočky takže skoro všetky idete do heliku?teraz sama neviem či mam ist do iscaru alebo nie.stale všetko zvažujem

gabika24
26. mar 2008

ulrika, ja som chodila do iscare, ale do Heliosu to máme tiež bližšie... a naozaj sa mi tam páči ľudský prístup - oveľa ľudskejší, než som sa stretla v iscare... 😉

selmicka
26. mar 2008

ja ma pco, takze mam na vajecnikoch nejaku vrstvu, cez ktoru nie vzdy prejdu vajicka von, nie vzdy dojde k ovulacii, mne doktorka hovorila ze to nemam take strasne, lebo uz viac krat bez liekov videla pekny folikul a bola aj ovulacia..
drilling je poprepchovanie vajecnikov, aby sa mohli vajicka dostat von...len ked som si citala o laparoskopii(vramci nej sa robi aj drilling, zistuje priechodnost a tak..) tak sa toho nejak bojim...

ulrika.zuberska
26. mar 2008

skús si pozriet na ich stránku majú aj dost vusoké percento úspechu

annaanna
26. mar 2008

selmicka a dá sa to upraviť aj liekmi... alebo len laparkou?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre