ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

linle
3. apr 2008

petka - netuším. V pondelok idem na prvú kontrolu. Ani nemám poňatia koľko sa čaká, kým povolia ďalšie IVF.

Predtým by som chcela ešte stihnúť kontrolné imunologické vyšetrenie. Či už mám imunitu v poriadku, alebo budem musieť znova brať Prednison. Minulý týždeň som napísala dr. do Prahy, že čo mi odporúča, ako mám pokračovať, tak uvidím. Snažím sa objednať sa na imuno niekde na SK, ale zatiaľ sa nepodarilo. V Heliose v Martine treba byť ich pacientkou a to nechcem.

A okrem toho koncom apríla idem na vyšetrenie štínej žľazy, tak si tiež chcem počkať na výsledky.

mirinda10
3. apr 2008

baby, dnes v Iscare som videla noveho doktora simpos nejak to tam chcu asi omladit a este jednu mladu doktorku boli na pohovore u sefa, ten simpos uz aj nieco podpisoval tak asi zacne. To je dobre, ze idu naberat nove tvare. Ja som dnes pozitivne naladena bola som si po recepty na carovne pilulky na KET tak doki povedal, ze vsetko je ok a uz musim len verit ze mam 8 peknych snehuliakov dnes sa na mna usmieval ako slniecko tak som mala velmo dobry pocit a pytala som sa na PK ci to neskusime a on ze netreba, ze vajka su ok a netreba zbytocne minat peniaze ak netreba, tak ja len budem teraz pekne cakat na mrsku a sup uz chcem byt KETacka

tak prajem pekny zvysok dna a aj pocasie sa uz nejak umudrilo aspon v BA je uz modre nebo

ulrika.zuberska
3. apr 2008

mirinda10,no vidíš super máš dobrý prístup na vec pozitívne myslenie , dobrá nálada to je dobre tak nech to výjde

ulrika.zuberska
3. apr 2008

anna, dobrá w. stránka to ma zaujíma idem študovat

adinam
3. apr 2008

ahojte dievčatá,máte pravdu v kancelárii ISCARE je nová kočka,to sa nedá ani porovnať s tou nechutnou ženskou,čo tam mali predtým.Je veľmi milá a ochotná,všetko vybaví,pomože orientovať sa v cenníku.Do týždňa nám vrátila peniaze na účet,čo sme neminuli...Linle-nám teraz schválili žiadosť na druhé IVF za dva týždne!/dovera/.Držte sa. 🙂 🙂

petkaerdal
3. apr 2008

linle,zalezi to od teba,ako sa budes citit psychicky a fyzicky...a min. 3 mesiace musi byt pauza...ja som bola koncom novembra a teraz idem zas...

linle
4. apr 2008

adinam - ni som nevedela, že treba podať znova žiadosť. Nevadí, v pondelok idem k doktorke a určite ju napíše.

petka - ja som v pohode už teraz, no ale tie tri mesiace asi budeme musieť čakať.

petkaerdal
4. apr 2008

tie 3 mesiace sa musia cakat,ale to ujde raz-dva...len si chod vypisat ziadost...

mirinda10
4. apr 2008

linle, aj som musela cakat 3 mesiace po neuspesnom IVF ale da sa to vydrzat dala som sa na cvicenie Mojzisovej cviky a pilates a celkom rychlo mi to ubieha a uz som si bola vybrat lieky na KET, takze koncom aprila zacinam KETovat a teraz to uz musi byt pozitivne

ale asi moje telo ma v sebe aj po 2 mesiacoch dost hormonov nakolko vcera na sone som videl v lavom vajecnikou 3 folikuly a nic neberiem ale uz vajecniky maju standardnu velkost co som rada nakolko som mala nabeh OHSS

musim potvrdit ta nova slecna v kancelarii je velmi mila a ochotna neda sa to naozaj porovnat s tou predchadzajucou

annaanna
4. apr 2008

mirinda, tiež som bola včera v iscare... okolo obeda. Ty?
možno sme sa tam aj stretli 🙂

saxo
4. apr 2008

caute babeny, mate na mysli ze vymenili tu tucnu zensku v kancli? uuuuuuuha. 😉
inak aj mna teraz napadlo, ze minuly rok v lete sa jednej znamej narodilo babo. chodila do iscaru a uz bola nachystana na 8. ivf!!! Sedem ich bolo neuspesnych. ona isla na odber a doki, ze co tu chcete ved vy ste tehotna a to prirodzenou cestou. aspon takto na sprijemnenie dnesneho dna 🙂

mirinda10
4. apr 2008

anna
ja som bola rano a asi o 9.30 som odchadzla bolo tam 5 bab k mojmu dokimu a videla som, ze mali harmonogram na inujekcie maju stimulku
musela som chvilu cakat nakolko mal jeden transfer a jeden odber a to sa dopredu neda naplanovat ale mala som meskanie asi 30 min co je v norme
nie ta tucna zenska je ta nova bola tam predtym taka chuda ale nestala za nic hroza, skoro som ju zabila ked po mesiaci som zistila, ze moja ziadost na IVF je u nej v skrini tak som jej dobre vynadala a zobrala si ziadost a obehala som si to sama odpoved s pojistovne som dostala za 2 tyzdne ale ona uz bola na odchode nakolko koncila koncom roka tak sa jej uz asi nechcelo robit

citam, ze su uz nejeke KETacky tehu tak mam dobru naladu aj ja uz budem skoro tehu jupiiiiiiiiiiiiiiiii uz aby to bolo aj doki povedal len, ze musi verit ked som sa ho vcera pytala co mam robit aby som bola tehu a on iba verit, ze budem

pekny vikedn aj ked neviem ake bude pocko

kvak63
4. apr 2008

ahoj

no ako čitam vladne tu bezva nalada.

Tak prajem aj ja VAM všetkym pekny vikend a hhhooooddddnnneee slniečka. Ved slnko je ten najlepši lekar. 😉 Možno aj na naše ubolene dušičky. 😎

dior
4. apr 2008

ahojte,vsimla som si ze ste rozoberali pani dolezitu(kancelarsku .....),no to som velmi rada,ze tam uz nepracuje,lebo ma vzdy tak vytocila-bola velmi neprijemna na vsetky pacientky a v takomto centre by mali pracovat len ludia mili a pozitivne naladeni-tak som zvedava na tutu novu 😎 ,inak sestricky boli sympaticke-chodi niektora k docentovi? 😎

prajem vam pekny vikend 🙂

mikad
4. apr 2008

ahoj dior, ja k nemu chodim, tu pani v kancelarii čo tam robila predtým som nepoznala, ale tato je v pohodke. bola som za nou dvakrat a vzdy v dobrej nalade, inak všetkým prajem pekný víkend

julietka
4. apr 2008

ahojte babenky, tiez chodime do iscaru. Velakrat som uz chcela odist a to hlavne kvoli tej blondatej buchte z kancelarie. Naposledy a aj poslednykrat ma nastvala ked som si v novembri podala ziadost na IVF a na konci decembra to tam este mala. Hned som si ziadost vypytala a sama odniesla do poistovne kde ju do dvoch tyzdnov schvalili.

Teraz je tam taka mila vychodniarka. Naozaj je velmi sikovna a ustretova. Tak dufam ze jej to vydrzi co najdlhsie. Aj som jej to povedala ked som tam minule bola:ze som velmi rada ze ju vymenili 😅

gabika24
4. apr 2008

babulky, držkajte sa...
peti, ahoj🙂
pointka, ako?

petkaerdal
5. apr 2008

Gabi ahoj,idem dneska na sk...ked pridem sa ozvem,dufam,dovtedy dostanem uz mrchu a idem na to...drzkas stale,ze??? ty vsetko ok???
pa pa

annaanna
5. apr 2008

ahojte... peti držím ti palce na veeeľa vajok

gabika24
5. apr 2008

ahojte.
áno, Peti, ja (my) sa držkám...
dnes sme boli na dlhšej prechádzke s malou, bolo super. ináč sa mám fajn, len sa stále nemôžem zbaviť takej divnej chuti v ústach...-ale dá sa.
tak ti prajem, aby ti mrcha čím skôr došla a potom veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeľa dobrých vajíčok oplodnených samozrejme potom a hlavne, aby to vyšlo pri prvom transfere.
papa 😀

cvirko
7. apr 2008

Ahojte dievčatá 😉
Nerobili niektorej z vás v Iscare laparoskopiu?Čo si tam treba zobrať?Ako to prebiehalo?
Budúci týždeň tam idem na zákrok, ešte som sa poriadne nerozprávala s doktorom, ako to bude prebiehať, preto by som rada uvítala nejaké vaše skúsenosti 😀
ďakujem pekne

rybca
8. apr 2008

Ahojte, v maji chceme ist na spermiogram do Iscare, ake mate skusenosti s tym?

skybaby
8. apr 2008

rybca manzel bol v iscare na spermiograme a bolo to v pohode, plati sa tusim 250 Sk a chceli aby doniesol vysledky krvnych testov na nejake choroby 😉

linle
8. apr 2008

cvirko - ja som ani nevedela, že laparoskopiu v Iscare už robia. Dr. mi dávnejšie vravela, že to majú v pláne, ale že to je už aktuálne ... Skús si prečítať o laparoskopii, v Iscare postup určite nebude iný. Personál je veľmi milý, hlavne anesteziologička. Držím palce, aby ste dopadli dobre.

rybca - telefonicky sa objednáte na termín. Môžeš ísť s partnerom alebo môže ísť partner sám. Sestričky ho zavolajú do takej miestnosti (keď budeš chcieť, tiež môžeš ísť s ním), tam odovzdá spermie do kelímka, položí na také okienko a zazvoní. Do pár hodín budete vedieť výsledky. Výsledky vám vysvetlí doktor.

rybca
8. apr 2008

skybaby - dik a nevies v akom predstihu sa tam treba objednat?

skybaby
8. apr 2008

staci tak tyzden alebo 4-5 dni dopredu

rybca
8. apr 2008

ok, dakujem..🙂

petkaerdal
8. apr 2008

Ahojte baby...Gabika,pointka...kde ste?
dneska prisla mrcha,tak od zajtra pichame...drzte mi palce...

gabika24
8. apr 2008

peti, držím ti palce stále a už veľmi dlho 😀 - asi budem musieť trochu v tom držaní ubrať, lebo to budú minimálne trojičky 😀 😀 😀
o pointke neviem, tiež som na ňu dnes myslela, ako pokračuje...
škoda, že som ťa zbadala až teraz (príp. že si tu až teraz), musím ísť dať malej niečo jesť a už konečne upratovať a prať - lebo dnes sa nejako nemôžem rozhýbať.
tak ti prajem bezbolestné pichanie. držkaj sa a veeeeeeeeeeeeeľa kvalitných vajíčok vypestuj.
nech sa drahý o teba pekne stará... a hlavne mysli pozitívne, o niekoľko týždňov už budeš tehu 😉

petkaerdal
8. apr 2008

dakujem...dufajme,ze to bude,ako pises....a dari sa mi mysliet pozitivne... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre