ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nemko
3. jún 2010

udajne (na 99,9%) tam budu ako som pocula, ale ci je to pravda neviem.....

valentina27
3. jún 2010

Ahojte....práve som dočítala vaše príspevky...každá z nás má svojho lekára s ktorým je spokojná.a myslím,že je to správne...100 ľudí-100 chutí... ja chodím roky k dr.Ďurechovej a nechcem povedať,že je to zvyk,pre mňa je to spokojnosť...spokojnosť s odbornými znalosťami,spokojnosť s ľudským prístupom...pre mňa (verím,že aj pre vás) je veľmi dôležitá absolútna pohoda ak chcem "dojsť do cieľa" a myslím,že nútenou zmenou lekára a zbytočným strachom a stresom by tá cesta bola zložitejšia...každá máme možnosť voľby a ak si ja ako snažilka môžem vybrať odchod z jedného centra do iného pre spokojnosť s lekárom tak idem...neviem ešte kde "zakotví" dr.Ďurechová,ale zhodou okolností som dnes stretla snažilku,ktorú poznám z Iscare - čakárne a tá mi povedala,že dnes volala s dr.Maršíkom a ten jej povedal,že zhruba za mesiac by už obaja mali vedieť.Kačiatko Maršík a Ďurechová boli jednoducho vypoklonkovaní takmer zo dňa na deň pretože nesúhlasili s prístupom manažmentu.presne ako píše Gitara myslím,že aj Eliška to tu už spomínala...a tá kočka,ktorú som dnes stretla mi povedala,že sa chcela objednať k Maršíkovi a bolo jej povedané,že tam už nepracuje,lebo robil podvody !!! kočky od Maršíka chápete to???

valentina27
3. jún 2010

a vôbec,pýtal sa niekto vás,ktoré ste stimulovali a chodili ste k Maršíkovi a Ďurechovej či s tým súhlasíte,že vám zo dňa na deň zmenia lekára? predsa si tam aj platíme... a potom sa pýtam,centrum,ktoré si neváži dvoch výborných lekárov,odborníkov v tejto našej problematike,záleží im na nás???

nemko
3. jún 2010

kazde CAR je biznis baby len su centra kde to vedia troska schovat 😉 kazdy ma inu masku a ja som mala z Durechovj pocit, ze ona je jedina co jej ide o riesenie problemu a nie o to kolko z toho ziska CAR preto ju mam rada, je totiz ludska a vie sa vzit do toho co prezivame takze asi preto nesedela Iscare- tot moj nazor (podla zvazenia co som pocula preco tam uz nie je)

mib
3. jún 2010

babule, dohady o podvodoch a neviem com vsetkom .... 😀 😀 😀 stretla som v zivote vela lekarov, ale tak fantastickych ludi ako durechova a marsik s uzasnym pristupom a absolutnou odhodlanostou pomoct nam som nestretla. mohli by mi v centre povedat cokolvek. maximalne sa zasmejem. my sme sa s manzelom rozhodli ... ak durechova zacne ordinovat v inom centre asistovanej reprodukcie, dame si nasich mrazacikov preniest. my ale nastastie mame zatial cas, takze rozhodovanie bolo jednoduche.

valentina27
3. jún 2010

mib...vidím,že patríš medzi tie šťastné...máš to už za pár...tie reči o podvodoch sú len reči aby pošpinili dobré meno našich lekárov...asi sa boja konkurencie...veď sa aj majú čoho.sme len pacientky,ale naši lekári nám to svojim prístupom nedávajú pocítiť.aj my sme sa s manželom rozhodli.preneseme žiadosť a radšej počkáme 😉 držím ti päste a dúfam že ti to všetko dobre dopadne 🙂

gitara
4. jún 2010

Iscare musi mat pekny strach z Durechovej a Marsika, ked im zakazali pristupy, bali sa toho, co sa aj stalo, nezozrali sme im to a odchadzame postupne. To, ze nedovolili dokoncit cykly s ich pacientkami, to bola velka chyba, co sa im vypomsti, lebo cudna politika zasiahla hlavne nas. Ja som volala s riaditelkou a pekne sa krutila, neverila som jej ani slovo a ked mi potvrdila ze proti odbornosti Durechovej a vztah k pacientkam nic nema, ze to nefungovali ine vztahy, tak to je potom uz o com? Co ine by sa na lekaroch malo hodnotit? Som netusila, ze lekari s vlastnymi nazormi nie su v mode. KEBY VZNIKLA NEJAKA PETICIA PACIENTOK ZA ODVOLANIE RIADITELKY Z ISCARE, hned by som ju podporila. Lebo fungovalo to tam dobre, aj sestricky aj system aj ostatn personal. Ja osobne som bola viac spokojna ako v GF. Ved zahranicni majitelia mozno ani netusia, co sa tu nacvicuje? Co si myslite?

kaciatko81
4. jún 2010

ahojte
valentina, viem o tom, hned v pondelok som vedela, ze boli vypoklonkovani uplne bez vystrahy...
a podvody? tomu neverim... za prve si nemyslim, ze ten lekar ma vobec sancu nieco take urobit-platby, zmluvy idu cez kancelariu, "material" chystaju emryologovia... a za druhe, predsa car neprizna svoju chybu... a to, ze proti odbornosti nic nemaju, to tam radsej budu mat lekarov, ktori budu suhlasit so vsetkym co povedia, ale odborne budu niekde uplne mimo? 😕 🙄

zuzu2002
4. jún 2010

@zojec Ahojte dievčatá, ja som to nová, patrík k Dr. Durechovej a som s toho prekvapená, že už nie je v Iscare, ja som po ET a budúcu stredu mám isť k nej na krv a utlrazvuk, či sa to podarilo. Rada by som vedela, čo sa stalo? teraz som ešte vo väčšom strese.

kaciatko81
4. jún 2010

zuzu, nestresuj, krvicku ti podla mna normalne zoberu a verim, ze bude pozitivna 😉 a potom uz predsa iscare nepotrebujes 😵

takitak
4. jún 2010

ja už dlho čítam tieto vaše príspevky. ja osobne mám s p.durechovou zlú skúsenosť, a za dva roky čo sa to stalo jej to neviem odpustiť. našťastie som ju zmenila veľmi rýchloo, takže môj prípevok vás určite rozčúli, ale pravda je že nemám šajnu prečo sa to stalo, ale ako zamestnávateľ si takýto vyhadzov musíte veľmi rozmyslieť a §§ hovoria len o dvoch troch možnostiach. ak teda hrubo porušili akýmkoľvek spôsobom dohodu tak si vyhadzov zaslúžili. ja mám firmu, mám zamestnancov a už som vyhodila za to že bol človek na facebooku a to nie zo dňa na deň ale z minúty na minútu, elbo to mám v zmluve že tam chodiť nesmú. stratila som totiž ako zamestnávateľ dôveru, že ak ma klame takto klame ma aj inak, tak čo budem riešiť. z tohto hľadiska je CAR len firma ktorá podniká a má práva a povinnsoti tak ako jej zamestnanci. nezastávam sa ani jednej ani druhej strany a je jasné že na to doplatia len spokojní pacienti, ale ak to CARu stálo o nich prísť tak potom to nebola len nejaká nezhoda nad ktorou sa prižmúri oko.
a ak si myslíte že tých kt. k týmto lekárom nechodia že sa nás to netýka - tak vedzte že naši lekári teraz musia brať aj tých ktorí patrili týmto dvom, ale nebudem sa nad tým rozčuľovať, robíme to pre deti tak budem šťastná ak sa to podarí ...či už u toho alebo u tamtoho

majka21
4. jún 2010

Zojec, držím palce. Dúfam, že sa čoskoro ozveš aj s fotkami.

majka21
4. jún 2010

Mne už dosla dnes schválená žiadosť a sme viazaní na iscare.Máme tam zmrazené spermie a tie obávam sa, že nám vydajú. Objednám sa k docentovi Válkymu. Je odborník, raz som u neho bola a mala som z neho dobrý pocit. Za dr.Durechovou mi je lúto, lebo skutočne jej išlo o to, aby pomohla a bola velmi ludská a hovorila k veci a narovinu. Neťahala motúzy popod nos.
Kočky držte sa. Nemám o vás až taký podrobný prehlad, lebo sem nechodím pravidelne, takže čakatelkám trpezlivosť,snažilkám pozitivný výsledok a tehulkám držím palce. Pa-pa.

valentina27
4. jún 2010

GITARA úplne s tebou súhlasím...riaditeľka nemá nič proti odbornosti dr.Ďurechovej,tak sa pýtam,prečo ju vyhodila? sama priznala , že nefungovali iné vzťahy??? aká inteligentná 😀 a keď budeš vedieť o tej petícii tak rátaj aj so mnou...a čo sa týka zahraničných majiteľov ako ich spomínaš - ako je možné,že dr.Ďurechová môže pracovať v pražskom iscare ??? tam zrejme sú tie riediteľkou spomínané vzťahy v poriadku... KAČIATKO čo sa týka tých podvodov to sú jasne vykonštruované výmysly,aby sme neodchádzali od tiaľ za nimi ... ale my na rozdiel od nich vieme oceniť dobrú prácu 😉 cestujeme v lete za morom,nepocestujeme za lekárom? 🙂 ja za mojou doktorkou aj na kraj sveta 😉 podporme sa navzájom a uvidíme (ako píše TAKITAK) či naozaj CARu stálo za to o nich prísť 😉 ZUZU neboj,ako vraví kačatko krvičku ti určite zoberú a potom v každom prípade môžeš od tiaľ odísť ...

zojec
5. jún 2010

ahojte dievcata.. 🙂 ja som este kinderko... bola som na pozorovani, velmi mi puchnu nohy.. ale vsetky vysledky mam ok, takze ma este do stredy pustili domov, a vo stvrtok mi robia sekciu.. potom sa urcite ozvem.. 😉
mib, myslis ze sa budu dat preniest mrazaciky do ineho caru z Iscare?? aj my mame na to este kopu casu.. a uvidime co sa dovtedy zmeni... lebo ja som skor rozmyslala, ze by som si ich dala presunut do martinskeho Iscare.. lebo to cestovanie do Blavy bolo velmi narocne.. ale za dr. durechovou je aj mne velmi luto... ☹

kitu
5. jún 2010

Ahojte dievčata,
čitam vás bo už sem patríme aj my, aj som vám parkrat pisala, no tak v stredu sme boli prvýkrat v iscare v ba... dostali sme sa k p. doktorke tazberikovej... o tej tu nikto ani slovo nepiše, zrejme všetci chodite len k dr. durechovej alebo tomu dr. marsikovi... radšej sa nebudem pytať že aka je ta naša dr, /na mna urobila celkom dobry dojem /, ale ak by ste mi napisali že nie je dobra tak by som sa stresovala... a takto som zatial spokojna...
no predstavte si našla mi 15mm vajco- čo sme vobec nečakali, narastlo si same- tak teraz ma budu sledovať že či vajco rastie... a ak hej tak ideme na iui, mužikovi vyšiel dobry spermiogram tak. že zatial to vyskušame takto...
bola tu niektorá z vás na tom? ako to prebieha?

zojec
5. jún 2010

dievcata, robila som na dva rozne sposoby, raz som mlela na masovom mlynceku a druhy krat som pouzila len ponorny mixer, vysledok bol ten isty, takze nabuduce uz len rucny mixer, je to ovela rychlejsie a pohodlnejsie.. 🙂 ked na masovom mlynceku, tak ingrediencie treba zomliet za surova a potm varit ako lekvar
takze tu je recept: (ja vacsinou nevazim, davam vsetko od oka.. 🙂 )
cca 2kg papriky (roznej farby.. ale cervena je naj, je fajne sladka)
cca 1, 5 kg paradajok, ale mozte dat aj jedna k jednej
2-3 baklazany
2 cibule
cesnak podla chuti.. cca 5-8 strucikov
do jednej varky som dala aj mrkvu.. moze byt.. 🙂 cca 3-4 ks
feferonky ak mate radi stiplave
ochucovadla: sol, ocot, cukor... ale ak su sladke paradajky a papriky tak vobec netreba.. vsetko zavisi od chuti..

paradajky treba najskor zbavit supky.. zaliat horucou vodou a potom ich osupat... papriky som nakrajala na polovice a hodila do rury trosku zapiect a potom ich supala.. ale v druhej varke som to uz nerobila.. je to strasne pracne.. vysledok je skoro taky isty.. 🙂 ale ked si date tu namahu a opeciete ich.. tak je to super.. 🙂
takze cibulu nakrajat, osmazit na oleji do skolovita, pridat papriku, paradajky, cesnak (ak sa rozhodnete aj pre mrkvu dajte na zaciatku), a cca hodinu varit na miernom ohni.. nech sa trosku zredukuje stava... po hodine pridat nakrajany baklazan.. ja som ho nesupala.. kto chce moze.. a varit dalsiu hodinu.. aj dve... podla toho ake to chcete huste.. nakoniec to rozmixovat ponornym mixerom, konzistenciu aku chcete.. ja lubim take hutnejsie.. nie velmi najemno.. ak lubite pikantne tak feferonky dve som dala na zaciatku a postupne som to chutnala.. lebo stipavost pustaju postupne.. aby to nebolo velmi stiplave.. 🙂
a asi dva pohariky som urobila take, ze som dala do pohara cca 6ks feferoniek a zaliala ajvarom.. 🙂 bolo to super.. 😉
nakoniec ho ochutime.. fakt kazdemu podla chuti.. pocula som ze niekto dava aj horcicu.. ja som nedala.. nejak mi to tam nesedi
este za horuca davame do poharov, hned ich zavrieme a sterilizujeme cca 15 minut.. kazdy ma svoj sposob sterilizacie, ja sterilizujem v hrnci vo vode na varici.. niekto v rure.. a niekto vobec.. ale to treba pridat do ajvaru deko, alebo zelko a obratit uzatvoreny poharik dole dnom.. a tak pockat do druheho dna..
po vybrati dam pohare este do druheho dna do utierok a diek nech su pekne v teplucku.. 🙂
prajem dobru chut.. 🙂 dufam ze aj tohto roku bude taka krasna uroda a budem mat cas ho uvarit.. 😉


zojec
5. jún 2010

och baby.. to sem vobec nemalo ist.. 🙂 sorry..

marrad
7. jún 2010

@nemko
tak toto bude asi nasa posledan moznost uz sa neviem dockat kedy tam zavitame......

marrad
7. jún 2010

@kitu
blahozelam ku foliku - pretoze to este nie je iste ci je v nom vajce..... /uz som poucena/
A ktory den cyklu malo 13mm
mne tiez vzdy najdu priridzene naposledy pred IUI mi nasli 10 DC 19 mm no IUI sa nepodarilo... ☹
ale Tebe drzim palce...

nemko
7. jún 2010

Caute kocky,
ja som v piatok volala do Iscare, najskor s recepcnou, ze "akoze"ci je tam Durechova, potom som sa jej pytala, ze ako je to mozne, ze lekar ktory ma najviac pacientov je prec a ze by ma zaujimalo kedy by ma ako pacientku informovali o tom, ze moja lekarka tam nie je kedze mam ist uz 19.na stimulaciu a uzivam Anopyrin nasadeny Dr.Durechovou.Pytala som sa jej koho by mi z toho co tam zostalo odporucila a povedala, ze Hruzika, vraj je velmi dobry a veeeeeeeeelmi podobny Durechovej - precizny, mily a starostlivy.No a potom ma prepojila na ich manazerku, zo zaciatku velmi neprijemna, arogantna zena, ale potom som sa nedala a povedala mi, ze Durechova je vyborny lekar, ale mali iste ine osobne problemy.No a jasne, ze mi ponukala moznost IVF u nich a odporucila mi Tazberikovu.Jaaaj a este som sa jej pytala na Petrovu, ta je vraj dobra len strasne naladova a neodpusti si ku vsetkemu komentare (fajn, ze vedia o tom aku tam maju naladovu lekarku a neriesia to, podla mna by sa tam mali snazit byt vsetci stale dobre naladeny kedze tam clovek chodi s dost osobnym vaznym problemom) Takze sto ludi sto chuti, dost ma zarazilo ked mi ta manazerka povedala, ze Valky a Hruzik su fajn, ale maju svoj vek, ako keby Tazberikova vcera promovala 😀 Moj nazor je, ze Tazberikova nie je taka vytazena ako Valky, Petrova a Hruzik a tak jej teraz budu dohadzovat pacientov.
No tak aspon niecim novym som sem prispela 🙂 Pekny start do noveho slnecneho tyzdna vam prajem 🙂

marrad
7. jún 2010

@nemko
a koho si si nakoniec vybrala
ja by som si asi vybrala HRuzika /on nema az taky vek ako Valky/

nemko
7. jún 2010

nikoho 🙂 aj ja by som si vybrala Hruzika, ak by som musela 🙂

marrad
7. jún 2010

@nemko
takze IVFodkladas?

nemko
7. jún 2010

podla toho kedy mi schvalia ziadost, este ju nemam schvalenu 😉 ani to nerieism marrad ani nad tym nepremyslam 🙂 len v Antolskej zacnu fungovat mozno od septembra, kym sa ziadost preschvali bude dalsi min mesiac a v novembri stimulovat nebudem lebo to by sa tahalo az do vianoc a uz som mala pokazene vianoce a tieto si pokazit nenecham 🙂 takze by som musela cakat rok a to je dost dlha doba 😀 takze ja neviem absolutne co bude 😒 preto to neriesim , moj drahy to riesi aj za mna 😀

nemko
7. jún 2010

ozaj marrad a ty ako pokracujes?

marrad
7. jún 2010

@nemko
skus zavolat durechovej mozno zacnu ziadosti pijimat skor
ved tam pisu ze od septembra naplno a ze persovanlne veci a veci okolo pacientiek budu riesit v lete....

marrad
7. jún 2010

@nemko
no nic
ani neviem ako,
ani neviem ci mam ist na nejaku kontrolu po OPU ? tak neisto sa sestra vyjadrila, ja som sa jej do telefonu opytala, ze kedy mam prist na kontrolu?
a ona ze mozem, tak divne
asi si pojdem urobit vypis z karty ale neviem ci mi ho urobia
a potom neviem ja som uz samoplatca takze bud antolska alebo Brno....

nemko
7. jún 2010

ona mi povedala, ze jej mam zavolat v juli, ale neviem, ja mam Brno blizsie ako Antolsku tak mozno skoncime nakoniec tam 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre