ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

babusik85
29. nov 2016

@jessx83 tak dufajme, ze 9mesiacov tam aj ostane embryjko 🙂
a preco robil Valky transfer a nie Tazberikova?

jessx83
29. nov 2016

@babusik85 vraj mala toho strasne vela a musela by som dlho cakat.

Ty si ako zatial na tom? ;)

alexa933
29. nov 2016

@jessx83 juj zavidim ti ze mas potom ja uz zacinam mat velky stres ☹Od zajtra mam pichat a budem sama ze neni toho kto by mi vsetci odpadavaju doma☹ Bojim sa aj vyberu vajok ze nikdy som nemala narkozu taka som z toho vystresovana ze to neni ani mozne do dnes mi to bolo jedno v celku ale dnes to na mna doslo .Drzim ti prsteky aby sa ta pevne chytilo a vykuklo az za 9 mesiacikov 👶

jessx83
29. nov 2016

@alexa933 Ja som na to tiez bola sama, ale nemas sa coho bat. Naozaj to neboli ked jemnucko pichnes ani to necitis ;) A odber bol v pohode. Mne anesteza nevadi ba naopak :P uplne som bola vyrelaxovana ked som sa po nej zobudila. A nic som necitila az neskor pri chodzi trochu bolest vajecnikov ale to je normalne. Uvidis zvladnes to a rychlo to ubehne 🙂 Ku komu chodis ak sa smiem spytat?

alexa933
29. nov 2016

@jessx83 k dr Reismulerovej teraz ma 2 tyzdne dovolenku tak som sa dnes objednala na sono po 6 dnoch na kontrolu k doc Vaklkymu .Tak co sa tyka inekcii sa nebojim skor ten pocit ze si to mam sama pichat to mi robi paniku😉 Pod narkozou som este nebola tak mozno za to mam z toho taky pocit.

babusik85
29. nov 2016

@alexa933 neboj sa, vela zien picha sama.
ja som mala uz trikrat narkozu. netreba sa bat, len pekne zaspinkas. 🙂

alexa933
29. nov 2016

@babusik85 dakujem ti 😉ano ved dako to dam zajtra zacnem to mozno len ten pocit po zajtrasku uz sa dako dam do normalu neviem co ma to tak pochytilo 😀

gabiii22
30. nov 2016

Ak ste niekto samoplatca,tak predám gonal 825j (minula som len 75j) a Orgalutran 2ks.

kvietok035
3. dec 2016

Neni mi tu nejaká podobná.. 🙂 ked mi urobili hysteroskopiu maternice.... boli tam zrasty, vaječníky v poriadku, ale vajcovody nepozreli (priechodnost).. aki zvolia postup? IUI, IVF či? som nedočkavá, idem až o mesiac na Ko

melmel78
4. dec 2016

@kvietok035 ahoj mne robili hysteroskopiu 2x a tiez odstranovali zrasty. Priechodnost mi ale pozreli a bolo vsetko ok. Ak ides prvy krat a si ok tak zvolia IUI a aj podla veku zalezi. Ak si starsia tak pojdes na IVF. No zalezi od lekara mozno ta rovno supnu na IVF . Drzim palce

nika7787
5. dec 2016

@jessx83 ahoj tiez chodim k doktorke Tazberikovej a zajtra mam ist na sono a na zaklade toho sa rozhodne ci bude buduci tyzden KET. Zavidim ze uz mas po tom 🙂

gabiii22
5. dec 2016

@nika7787 ahoj a kedy si bola na OPU? Ako je to ked ja som mala OPU min.tyzden v stredu,tak moze byt ešte tento cyklus KET?mala som nízku sliznicu preto dnes nemohol byt ET. Musí sa počkať na další cyklus?

jessx83
5. dec 2016

@nika7787 Ahoj. Drzim palce. Dufam, ze to vyjde!! Ja este nemam vyhrate. Buduci pondelok idem na krvne testy ci som tehu a ak nie tak mam este jedneho mrazacika 🙂 Daj vediet ako si dopadla. S doktorkou si spokojna?

babusik85
5. dec 2016

Baby kolko ste cakali a platili za genetickr vysetrenie v Iscare?
Nam nebudu robit vsetko a platime 1000€,a vysledky budu o tyzden.
Je to v poriadku?Lebo vsade citam,ze cakaju 2-3mesiace na vysledky

rushcca
5. dec 2016

Ahojte, nam sa takmer 2 roky stale nedari prirodzene. Priatel ma zly spermiogram. Este sme skusali vselijake vitaminy, ale nezlepsilo sa to.
Takze uz som sa psychicky zmierila s CAR a aj moj gynekolog ma tam uz davnejsie posielal.
Čítala som zopar stran v diskusii dozadu a pisali ste nieco s schvaleni poistovnou.
Mohli by ste mi poradit, ako to je? Aky je postup?
Mozem ist do CAR alebo musim najskor o nieco ziadat poistovnu? Alebo to az potom, ked sa dohodneme na nejakom postupe?
Ďakujem vam velmi pekne za rady!

dorotka2013
5. dec 2016

@rushcca najskor chod do CAR...urobia ti zakladne vysetrenia a podla nich navrhnu dalsi postup...
Moze to byt IUI - to zavedu spermie priamo do maternice, na to poistovnu netreba, pkatis si to cele sama...
Alebo IVF - umele oplodnenie, na to treba tu poistovnu, ale ziadost posielaju oni, ty len podpises papiere...

rushcca
5. dec 2016

@dorotka2013
Dakujem 🙂 zajtra nas objednam ..
Prajem nam vsetkym pevne nervy 🙂

nika7787
6. dec 2016

@jessx83 Ahoj prave idem z Ba. Sliznica je vraj ukazkova a 12.12 je vklad. No my mame tiez len dvoch mrazacikov. Mala som velke komplikacie pri odbere. Preto nemohol byt ani ET.

babusik85
6. dec 2016

Baby robili Vam genetiku v CAR /firma Reprogen/? Potrebujem sa poradit.
Mame platit 1000eur, co sa mi zda vela.

nika7787
6. dec 2016

@gabiii22 Ahoj. Ja som mala odber uz 12.10 ale nastali po odbere komplikacie. Dalsi cyklus som neovulovala takze som cakala ma dalsi. Teraz som bola na sone a mam krasnu sliznicu a ovulujem. Takze vklad je pondelok. Ja si myslim ze budes musiet cakat.

vanda83
6. dec 2016

Baby mate skusenost ze vam narastla sliznica a len ste dosli na kontrolu a robili potom ket?, myslim ze bez pripravy Je to mozne?

gabiii22
7. dec 2016

@nika7787 tak držím palecky,aby sa mimo u teba páčilo a dúfam,ze nám sa nevyskytnu žiadne problémy av novom roku sa bude hneď dat. Dakujem pa

melmel78
7. dec 2016

Ahojte, v utorok som bola v centre a konecne sa lady pohli aj u mna 🙂. Sliznica, vajecniky su ok, mozem riesit tehotenstvo, jupiiii 😍 . Vzali mi teraz kultivacie, stery na myko a urea plazmy. Ak budem mat 16/12 negativne vysledky, vraj dostanem injekciu Decapeptyl. Ak som spravne pochopila, ide o pripravu na KET. Ma niektora skusenost s tymto a ako priprava na KET prebieha? Zatial som mala len IVF a vklad z cerstvych embryjok. Mame este jedneho mrazacika, tak pevne verim, ze sa rozmrazi a ujme tam kde ma 🙂 .

kvietok035
7. dec 2016

pred IVF ET robia každej kultivácie a stery na myko a ureaplazmy?

kvietok035
7. dec 2016

@melmel78 pred IVF ET robia každej kultivácie a stery na myko a ureaplazmy? čo v prípade ak vídu pozitívne? IVF sa odkladá?

melmel78
7. dec 2016

@kvietok035 myslim, ze to nie je standardny postup. Mne to robili z dovodu, ze som mala zial potrat v 20tt a zistilo sa, ze dovodom bola infekcia. Doktorka sa chce vyhnut akejkolvek infekcii, bakteriam, ktore by tam mohli byt a mohli by sposobit problem v tehotenstve. Preto mi to robila. No pokial nema dovod, nemas ty nemake problemy, vytok, tak nema dovod to robit.

dorotka2013
7. dec 2016

@melmel78 super ze je vsetko ok... S tym decapeptylom skusenost nemam...ale KETy som mala dva...teraz ide len o to, aby si mala dobru sliznicu a moze sa vkladat... Rozdiel je v tom ako dosiahnu tu dobru sliznicu...

rushcca
7. dec 2016

Ešte by som sa vas chcela opytat, ku komu z ISCAR BA by ste išli? Ake mate skusenosti s tymi lekarmi?
Kamaratka bola u Valkyho, uz ma synceka, tak ona spokojnost.
Dnes sa ma pani pri objednavani na 1.vysetrenie pytala, koho preferujem.
Vdaka za nazory 🙂

alexa933
7. dec 2016

@rushcca na toto som aj ja zvedava ale kazdemu sadne niekto iny😉 Ja chodim k dr Reismuletovej na kontrole som bola u doc.Valkyho tiez sa neviem rozhodnut .Komu pojdem v january 😉 mozno sa dozviem popri tebe kto ma ake skusenosti s kym 😀

tinka881
8. dec 2016

@rushcca ja chodim k doc. Valkymu. Co som pocula, tak on zaúcal ostatnych lekarov co su tam... Aj som sa s tym stretla, že som bola v ordinacii a prisiel za nim druhy dr a pytal si radu od Valkyho.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre