ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

victoriasju
9. okt 2015

@melmel78 ano dhea som aj ja uzivala kvoli nizkemu amh. Objednala som si ho z Rakuska. Nebudem ti klamat, po stimulacii som mala jedno vajko. Z toho jedneho vajka som v 16 tyzdni. Podotykam kazde telo je ine a inak reaguje. Prajem vsetko dobre.

fatma1
9. okt 2015

@victoriasju, @melmel78...
Ahojte, mozem sa opytat ake hodnoty ste mali/mate Amh?
Viktoriasju, ako dlho si to uzivala?
aj si mala kontrolny odber po douzivani, ci?
Dakujem

melmel78
9. okt 2015

@lilienkalilina tak to ma mrzi, ze si musela doktorku vymenit. Je pravda, ze niekedy to pomoze a iny pohlad na vec od druheho doktora vela krat zaberie. Ja som tiez niekedy zufala, lebo len pred nedavnom mi zistili nizku sliznicu maternice a s nizkym AMH bojujem od zaciatku......uvidime, co bude nasledovat dalej. Snad druhy pokus po dopingu vyjde 🙂 a tiez drzim palce, aby vyslo aj tebe.

melmel78
9. okt 2015

@fatma1 ja mam pod 1, cize nizke a vzdy ked pridem tam, tak doktorka nad tym kruti hlavou....vies ja mam okrem ineho aj nizku sliznicu, takze bojujem s tymito dvoma vecami naraz. Vkladam doveru do Dhea, fakt neviem co so sebou uz robit....beriem aj Kotvicnik, aj Macu aj vceli pel, aj cajiky pijem a stale nic....Je pravda, ze som strasny nervak, tak keby existovalo nieco okrem liekov aj na ukludnenie, tak beriem aj to 😀

melmel78
9. okt 2015

@victoriasju ake si mala amh? Gratulujem k tehotenstvu a to sa ti podarilo na prvy,ci druhy pokus? 🙂 kde chodis do centra?

dorotka2013
9. okt 2015

@melmel78
@lilienkalilina ja chodim od zaciatku k reismullerovej a som velmi spokojna...2-3x som bola aj u Petrovej a veru tam som az tak nebola 😳...prvy krat co som k nej sla len na zastupnu kontrolu tak ma dost neprijemne znosila ze vraj co mam za zivotny styl ked mam take nizke amh...ze cim som si to urobila??? A pritom nefajcim,nepijem... Mam amh len 0.18 😞...a tiez bojujem s nizkou sliznicou... Uz 5x mi kvoli nej stopli stimulku na Ket 😞

victoriasju
9. okt 2015

@fatma1 mala som 0,19....po druhom ivf v iscare...neboj sa presne vedia ako treba ist na nas...su to profici

victoriasju
9. okt 2015

@melmel78 amh som mala 0,19 vyslo nam druhe ivf ako som uz pisala presne vedia ako na nas...sice nebude vela vajicok...ale dozru na to, aby bolo jedno zrele a odporucia... Su to profici

melmel78
9. okt 2015

@dorotka2013 uff no a co ti teraz dali na tu sliznicu? Mne Petrova zacala teraz okrem nej riesit aj to Amh a udajne ta Dhea na to zabera.

victoriasju Dufam, ze to vsetko vyjde 🙂

lilienkalilina
9. okt 2015

@dorotka2013 aj ja mam problem z nizkou sliznicou,a prave to ma dorazilo,ze druha doktorka vedela ako na to,a ona nie.je to iba moj nazor.poznam baby,ktore ju chvalia.100 ludí,100 chutí.

alica311
9. okt 2015

@victoriasju Ahojky, vidím, že čakáš bábenko 🙂 gratulujem, chceme ďalšie mimi a ceny za výkony na IVFko za posledné 4 roky išli dosť hore, a tak som sa chcela spýtať koľko si doplácala za lieky na stimulku, ževraj 30% dopláca poisťovňa?

victoriasju
9. okt 2015

@alica311 neviem, kolko sa dopláca ale píšem Ti správu ohľadne cien...

dorotka2013
9. okt 2015

@melmel78 ja som sa potom pytala svojej dr na tu Dhea, lebo Petrova to aj mne kazala brat... Ale moja mi povedala ze nie su o tom jednoznacne vysledky a ze to treba vrat dlhodobo a ja uz kvoli veku nemam cas ani chut sa pol roka, rok len liecit... Tak sne sli do ivf a pri normalnej stimulke som mala 3 vajicka...nie je to bohvieco ale nastastie boli aj kvalitne,aj sa oplodnili a vsetky su zmrazene...teraz riesime tu sliznicu...ale este sme neprisli na to co by zabralo...😳

dorotka2013
9. okt 2015

@lilienkalilina a co ti na nu poradili? Lebo mne nic nezabera 😞...

fatma1
9. okt 2015

@victoriasju
melmel78 Dakujem
Ja mam 0.98, to som mala merane februar 2015
victoriasju - ako dlho si brala to Dhea? dik

victoriasju
9. okt 2015

@fatma1 brala som ho pol roka 2x denne. Hormonalny profil mi viac nespracili ani po pouzivani. Pocas stimulacie s malymi davkami som mala jedno vajicko.

melmel78
9. okt 2015

@dorotka2013 verim, ze to je na nervy cela tato vec okolo umeleho....Ja som na tom rovnako, uz ani vek nemam na to, aby som dlho cakal a aj chut nejako prechadza. Ved rok chodit po lekaroch a skusat je fakt ze dost, aby z toho clovek zblbol a zacal uvazovat, co robi zle. Na tu Dheu si sa pytala tvojej gynekologicky ci Reismulerovej? Mne Petrova vravela ze ma par pacientiek, co im to zabralo a jedna vraj z 2 vajicok co mala pred tym, mala vdaka tomu 8 vajicok. Hovorila mi, ze u nas to nie je moc preferovane, lebo je to doping ale v zahranici na klinikach to bezne davaju zenam po 35, co maju problem s Amh. Inak na tu sliznicu som niekde citala ze sa odporuca lahka forma estrogenovej liecby, ktoru ti musi nastavit lekar v repro centre. Lebo aj pri IVF sa pouzivaju na stimulaciu estrogeny, takze nieco na ten styl....

dorotka2013
9. okt 2015

@melmel78 hovorila mi to reismullerova...ja som spokojna aj s nasimi 3 snehuliacikmi...pisali tu na konoci aj baby co mali aj 15-20 vajicok a nebolo dobre nakoniec ani jedno...alebo 1-2 z nich...ja som mala 3 a 3 dobre...a kazdy mesiac co idem na kontrolu mam nejaky folik...len ta sliznica keby chcela spolupracovat....😳 Estrimax som brala uz na vsetky mozne sposoby a vobec na mna neucinkuje 😳... Ty beries tu Dheu teraz?

melmel78
9. okt 2015

@dorotka2013 jasne, kvantita neznamena kvalitu. Ja som mala pri stimulke na sono viditelnych 6, odobratych 4ks a z toho dobre len 2ks, ktore boli aj vlozene. Jedna blastocysta a druha morula. Estrimax som brala len pri stimulke a aj pred nou nejaky cas, ale nic sa nedialo. Stale nenarastla ako mala. Keby nam tak vedel niekto poradit, ze co na to zaberie 😠 . Udajne sa da otehotniet aj s nizkou sliznicou, niekde som to tu citala, dievcata maju s tym skusenost. Vraj je dolezita kvalita vajicok. Dheu som si objednala od jednej kocky odtialto, lebo otehotnela skor, nez ju zacala uzivat a ostalo jej balenie 😉

dorotka2013
9. okt 2015

@melmel78 no aj ja som velakrat citala ze mali nizku sliznicu a dr ze v pohode...ale ked podla mojej dr to v pohode nie je? Vraj aspon 7mm by mala mat...ale ozaj skusa vselico...snazi sa...robila mi aj take "skrabkanie" sliznice, takym tenkym katetrom...vraj by ju to malo nabudit...co som tu citala tak v Brne to robia...nepomohlo...no teraz skusa prirodzene,bez liekov,cez ovulku ale to mi zase z clostilu cysta narastla takze kvoli nej zase stopka 😳😳😳... A ty mas kolkate ivf? Bolo niektore uspesne?

melmel78
9. okt 2015

Mna neskrabkali 🙂 a ani to dokyna nespomenula. Idem tam o mesiac a pol na druhy menzes, aby sme pozreli sliznicu. Neviem ci sa ta vyska da dobre vidiet cez ultrazvuk lebo mi chceli robit zasa hysteroskopiu a brat vzorku 😖 Uz som to raz absolvovala no znova do narkozy sa mi nechce. Ivf som mala len raz v maji. Ked nevyslo zistovali preco. Pri hysteroskopke mi dosli na to ze mam zoslabenu maternicu popretkavanu cievami a samozrejme nizku. Bol tam aj chronicky nelieceny zapal a vytvorili sa zrasty. Zrasty odstranili a ja som brala mesiac a pol 3 silne antibiotika. Po atb nasadili antinu na upravu menzesu , ktory je kratky a slaby. No co viac ku stastiu potrebujem.

dorotka2013
10. okt 2015

@melmel78 no mam to podobne...len tu hysteroskopiu mi nechce dr urobit...vraj mi pri tom nemaju co zistit...ze zistia len ze je nizka sliznica co vieme aj bez toho...a ze naco zbytocne zakrok a narkoza...a ze na sliznicu maju velmi malo moznosti ako ju zvysit 😳😳😳...no zufala som uz...teraz cakam na ms a ideme to skusit este raz ale namieato clostilu mi da nieco ine,lebo teraz sa mi urobila cysta...ale ked to zase nepomoze tak budem trvat na tej hysteroskopii...ved aj ty aj viacere baby tu pisali ze im zistili zapal...ze v Brne to robia medzi prvymi vysetreniami... Pred ivf som sa bala ci budem mat vajicka a akej kvality...a nakoniec to je ok a aha aky problem so sliznicou...mala som Opu v marci a odvtedy skoro kazdy cyklus to skusame nejak inak a vzdy nic!!! Uz mi dochadza aj chut to znova skusat...psychika v prdeli...a to ze ako posobia vsetky tie lieky na organizmus ani radsej nechcem vediet 😳...

miladka234
10. okt 2015

Dievcence ja som zrovna minuly tyzden bola na hsg v celkovej narkoze, na izbe sme boli 4 baby, tak sa bolo o com rozpravat, vsetky nas ma Dr.Petrova. Z toho 3 sme boli velmi spokojne a jedna na nu nadavala, ze vzdy, ked pride, tak strasne dlho caka. Objednava sa na cas, priznavam, ze cakam asi 10-15 minut, viac nie a nepride mi to vela..je pravda, ze doktorka ma toho vela, ale proste niekomu sa venuje dlhsie, niekomu zas menej, podla toho, kto co zrovna riesi, cize sa to neda presne na minutu. Kazdy ma pravo lekara aj zmenit, potrebujeme predsaa v tychto citlivych situaciach doverovat lekarovi.

Ja mam AMH zase 10... a uvidime co bude dalej.

dorotka2013
10. okt 2015

@miladka234 co sa cakania tyka tak to ozaj neriesim...niekedy ma vezmu dnu skoro hned ako pridem a uz som cakala aj vyse hodiny...niekedy sa stane ze ich nieco zdrzi alebo sa nieco skomplikuje... Da sa to pochopit, nie je to pravidlo... Ale pristup lekara je o inom... Mozno je dr Petrova ina k svojim pacientom a ina ked zastupuje... Na mna bola dost neprijemna... Ale urcite je odbornik, o tom nepochybujem...

luciatrencin
10. okt 2015

@dorotka2013 pri tom co Ti robila zistila ze nic netreba brat a ani cistit. Urcite by som pani doktorke verila.

dorotka2013
10. okt 2015

@luciatrencin pri com co mi robila podla teba nieco zistila?

lilienkalilina
10. okt 2015

@dorotka2013 dala mi extrimax,do posvy,ustne mi nezabral

dorotka2013
10. okt 2015

@lilienkalilina aj to som skusala...nepomohlo 😳...ale dakujem za radu ☺...

melmel78
10. okt 2015

Aj ja cakavam u doktorky raz dlhsie a inokedy kratsie, ale to tiez neriesim. Pre mna je dolezity pristup a profesionalita. Chodim tam pre nieco a nie je to bezna ambulancia, kde sa riesia drobnosti. Tu si kazdy pacient vyzaduje indivindy pristup. No v kazdom pripade testnem to co mi odporucala v kombinacii s vitaminmi a uvidime. Od buduceho tyzdna zacinam cvicit aj jogu , tak snad vsetky tieto kombinacie k niecomu budu 🙂 Da vediet ako to somnou pokracuje a rovnako som zvedava na vas. 😉

luciatrencin
11. okt 2015

@dorotka2013 nespominala si ze Ti robila hysterosalpingografiu? Mne vlastne tiez urobila najskor to a ked videla ze tam mam polyp tak mi ho hned odstranila, robila hysteroskopiu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre