ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sylvia21
12. sep 2008

vsetkym prajem krasny predlzeny vikendik 🙂

pointka
12. sep 2008

Ahojte dievcata.
Sorry, ze pisem, az teraz, mala som velmi zly den. Okrem tej negativnej spravy, ked som potrebovala najviac pokoja apodpory mi svokor velmi ublizil. Placem cely den, uz z toho zacinam byt chora ☹
Dakujem vam vsetkych za skvelu podporu, ste uzasne, verim, ze budete za to dobre srdce vsetky odmenene tym vonavym batozkom, po ktorom tak tuzite.

Na IP uz nevladzem odpisat, tak mi prepacte, napisem vam zajtra.

scarlette
12. sep 2008

pointka drz sa, dufam ze svokor sa nezachoval negativne kvoli tomu co sa stalo... myslimna teba

kocky otazka, po odbere vajok su nejake bolesti? sa toho zacinam bat, za posledny rok mam toho za sebou dost 😅

slobrdo
13. sep 2008

pointka drz sa a svokor nech sa nepletie medzi vas mladych.nech sa stalo co sa stalo si dospela osoba a vies co robis.vsetky sme v mysli s tebou a dufam ze to tak aj ty citis. 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 :- 😅 sylvia21 ja neviem ci robia v iscare ja mam mobil na valkyho takze kdyby neco volam jemu. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 scarlete po odbere pobolieva brucho asi tak do vecera aspon u mna to bolo tak pri 1 odbere a potom som citila taky divny tlak v podbrusku asi dva dni .po 2odbere som dostala 40stupnove teploty a to ma bolelo uplne vsetko,vracala som ale bola som do vecera v iscare tak sa o mna dobre starali.ked som bola na pc tak som povedala ze som po narkoze som mala problemy a ubezpecily ma ze teraz to bude o.k.aj tak bolo nic ma nebolelo.a bolo mi fajn. tymto som ta nechcela nastrasit ale je lepsie ked vies co ta caka a ratas zo vsetkym. 😅 😅 ja mam problem ktory som uz spominala a nikto my nevie povedat ako to bude.takze musim len dufat ze fajn.

sylvia21
13. sep 2008

slobrdo v nedelu pracuju, i v pondelok. Zajtra su sestricky isto tam, ale neviem, ktory lekar.

Inak kocky dnes ma doki velmi nepotesila. Nevyzera to uz na 15 vajok ale iba na 8, lebo ten duhy vajecnik je skovany za maternicou a velmi nespolupracuje. Pravdepodobne je tam uchyteny nejakymi zrastami, ktore mi mohli vzniknut po laparke pri mimomaternicovom, ked mi odobrali vajcovod, co som mala v maji. Dnes mi doki zvysila davku, aby vajicka rastli troska rychlejsie, lebo su zatial velmi malicke a rastu pomaly. Tak sa objavil dalsi problem, s ktorym sme neratali, ale ked sa to este da skomplikovat, preco by sa to neskomplikovalo.

scarlette
13. sep 2008

silvi skoda ze sa sance zmensili ale aj 8 je krasne cislo 😉

vika34
13. sep 2008

sylvi,sledujem čo píšeš,no musíš veriť,že tie ktoré ostali budú o.k.,myslím na teba 😎

sylvia21
13. sep 2008

Scarlette, Viky, ste take zlate 🙂 komplikacie vzdy boli a urcite i budu. Ked som bola v maji na laparke, tak som sa este prave na toto pytala, ako bude fungovat ten vajecnik, ked nebude mat pri sebe vajcovod. Ci tam je dobre uchyteny, ci si nebude velmi cestovat v brusnej dutine. Tak mi vysvetlili, ze vsetko bude v pohode, ze vajecnik bude normalne pracovat ako doteraz, ze vsetko bude OK, len tam nemam jeden vajcovod. Zaver bol idealny, na umele oplodnenie vajcovod nepotrebujem, takze som sa vobec nestresovala ani nebala, ze mozu vzniknut problemy. No a teraz, ked prislo k stimulacii a vajecnik potrebujem, zrazu pocujem oznam, vajecnik troska odcestoval za maternicu. Asi sa to nedalo ovplyvnit, ale vcasne upozornenie na vaznu komplikaciu by mi prislo vhod skor. No ale co uz. Je to tak a musime to nejako zvladnut.
Viem, ze 8 nie je na zahodenie 🙂 ale vsetky vieme, ze je to malo. Uvidime podla vyssej davky liekov. Mohol by sa ten dobry vajecnik troska potrapit a pomoct.
Kocky , nepamatate si, ktora babenka tu pisala, ze ma len jeden vajecnik , kt. je schovany za maternicou a ze jej doki bude vyberat vajicka laparoskopicky? Myslim, ze to bolo v tejto teme, ale nemam teraz vela casu to citat dlho dozadu. Tak ak by ste si pamatali...
Krasnu sobotu 🙂 O chvilocku pojdeme na nejaku kratku peknu prechadzku 🙂 Potom ma caka este obrovska kopa zehlenia a potom este par hodin prace na compe 🙂
Co planujete vy ?

scarlette
13. sep 2008

sylvi to som pisala ja 😉 a cuduj sa svete vyberali tie vajka normalne a aj obe co som mala 😉

sylvia21
13. sep 2008

scarlettka, ako som mohla zabudnut. A nemuseli ist pri vybere cez maternicu?

sylvia21
13. sep 2008

ten vajecnik sa pohol, alebo preco zmemili metodu punkcie?

sylvia21
13. sep 2008

scarlettka a kedy mas teraz ET?

scarlette
13. sep 2008

sylvi sli normalne a zadarilo sa, ono to hovoril na yaciatku ze aj to e moynost

scarlette
13. sep 2008

na ET nejdem, dala som to mrazit na odporucanie lekara, musim si dat do poriadku maternicu... takye v utorok volam svojej lekarke, ale mame 2vajka, v utorok im zavolam ci su y toho embrijka 😉

macous
13. sep 2008

Ahoj Sylvia, neboj se to bude v pořádku, nezapomeň, že 8 je přeci to šťastné číslo 😀

sylvia21
13. sep 2008

Macous, vidis, to som i zabudla 😉

Scarletka a preco Ti nenavrhli dat si najprv doporiadku maternicu a potom stimulovat, aby si mala cerstve embryjka? Preco sa doki rozhodol pre tento postup?

Teraz sme prisli z krasnej prechadzky. Najkrajsi zazitok bol, ked sme videli letiet labut, to bolo uzasne. Letela v celej svojej krase blizko nas, a potom tesne nad hladinou Dunaja, bolo to uzasne. Potom sme videli jedneho krasneho psika sameho bezat pri ceste, pripomenulo mi to ten krasny film, co sme pozerali ako decka
" Goro - biely pes" 😉 😉 😉

scarlette
13. sep 2008

silvi lebo ten pb sa vyskytol na konci stimulacie,,, a kedze som uz mala skoro vsetky lieky v sebe tak sme sa spolocne dohodli ze skusi odber, tak ci tak by mi ho uz aj poistovna ratala...
a zase bohvie ako sa bude moj stav riesit dalej... takze ak by sa aj neviem co vyskytlo dva kusky ma cakaju v mrazaku 🙂

sylvia21
14. sep 2008

jasne Scarlettka. AJ u teba tiez plati ako u mna, ze ked sa nieco skomplikovat da, preco by sa to neskomplikovalo 😝 Tak sa budeme snazit nadalej, snad tie komplikacie uspesne prekoname 😉 DUfam, ze na blizku sa uz nepotuluje dalsi PB 😕 ani pb 😕 😉

Vsetkym stimulantkam, cakatelkam a hlavne tym, co naberaju nove sily a hladaju nove moznosti - krasnu nedelu 😉

Ja idem o chvilocku na dalsiu zvysenu davku, troska podporit vajicka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 zatial v tomto pocte.
Zajtra mam dalsiu kontrolu , tak uvidim ako reagujeme.

misik1
14. sep 2008

ahojte....mna caka odber v stredu.dnes maju folikuly 16mm.Myslite, ze budu akurat?

scarlette
14. sep 2008

silvi asi tak, preco by to malo ist jednoducho 😠 a este nech sa tvojim vajkam pekne dari 😉

misik myslim ze ano, vajka sa odoberaju vo velkosti 18-21

macous
14. sep 2008

Misik, ja taky myslim, že budou folikuly akorát, neboj 😉

sylvia21
14. sep 2008

Misik, ked Ti doteraz tak krasne rastli, tak urcite budu akurat. Presne ak onapisala Scarlettka, vajicka sa odoberaju pri min.18 mm. Takze to urcite budu mat. Kolko ich teraz mas?

Mali sme skvele poobedie. Boli sme so vsetkymi styrmi rodicmi na obede. Teraz sme ich uz nechali uzivat si predlzeny vikendik, my sme isli domov a oni spolu isli na koncert.

KOcky krasny nedelny vecer. Ja sa este asi poberiem troska zehlit 🙂

misik1
14. sep 2008

dakujem dievcata, ja sa skor bojim ci nebudu az prezrete...
sylvi mas to v IP
este otazocka,neviete ako je to s PN po ET? Kto mi ju da?

sylvia21
14. sep 2008

misik IP 🙂

sylvia21
14. sep 2008

Misik, Scarlettka, ALicka uz sme tu zostali bojovat len mi styri, alebo som na niekoho zabudla? Diorka, kedy sa k nam pripojis?

sylvia21
14. sep 2008

Pointka, Karkulka, Pupo, Andy - chybate ☹ Cim skor s zrelaxujte, aby tu zase bol krasny ruch a sum 🙂
Saxo, Adinam, Tanittka, Dadulik, Slobrdo, Viky , peggyy,Gabika, Viky, ...... ako sa mate?

pupo
14. sep 2008

ahoj Silvi, my vás tu sledujeme ,( aspoň ja). Nechcem vám kaziť náladu mojim smútkom z nezdaru. Držím vám všetkým palce, nech sa vám to všetkým podarí. Snáď sme vybrali tie negatívne percentá a teraz už konečne nastúpia tie 38% -né úspechy centra.
ahojte bojovníčky Tiktak, Andy, Karkulka, Pointka a ostatné...

sylvia21
15. sep 2008

Ahoj pupo, kuk IP 😉

macous
15. sep 2008

Ahoj baby, jsem v práci, všichni tady jsou nemocní, tak mám nervi, zrovna cca týden před KETem ☹
ve 12 hod. jedu do CAR na utz na děložní sliznici, tak se tady zatím hezky mějte, pak se sem kouknu,

Sylvi, ty jsi sluníčko 🙂

adinam
15. sep 2008

Ahoj Silvi,aj ja Vás poctivo sledujem ako bojujete.Len moc neprispievam 😉 😉 .Máme sa-neviem či dobre,lebo tento týždeň nás čaká amniocentéza a samozrejme tri dlllllllhééé týždne neistoty a strachu,ako to dopadne. 😒Takže tiež musíme neustále bojovať,lebo nič nie je isté.
Silvi,tiež si myslím,že radšej menej oocytov a kvalitných.Tak sa neboj,ja som mala len 5.Stres je náš veľký nepriateľ.Držte sa. 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre