ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

jajus18
26. júl 2010

@sakura a to vlastne ako sa robi?myslim tym oko ti to z brucha dostanu von ☹ len nojakou injekc.?

sakura
26. júl 2010

@jajus18
to ťa pošlú na výlet tou krátkou narkózou a robia to zo spodu takou hadičkou. Pripomínalo mi to liposukciu - bola k tomu aj taká odmerková nádoba 😀 Som pozerala na ňu ako sa plní 😀. Sa čudujem že mi nezostalo zle 😅 😅
No a v takej polovičke sa prebudíš a oni ti to ešte stále odsávajú. Ale vôbec to nebolí 😉

jajus18
26. júl 2010

@sakura no mojko,mne by hned zostalo zle keby som to zbadala 😀 a si stale musis robit predoperacne?ked ta uspavaju ☹

sakura
26. júl 2010

@jajus18
ale neboj sa 😀 V tom stave v akom som bola som bola happy že sa tam štverám na tú kozu 😅 😅
Nie nemusím, to len podpisujem to predoperačné čo som si doniesla ked som šla na OPU. Dopíšu tam len dátum a ja podpíšem 🙂 Fakt to nie je nič strašné. A hlavne keď sa ti potom ulaví 😵 😵 😵

soni1
26. júl 2010

@sakura, ty si bola v Iscare v stredu? Ja som tam bola tiež, lebo vtedy mi robili KET, tak sme sa tam možno aj videli.
Cca o koľkej si tam bola?

sakura
26. júl 2010

no ja som bola na izbe na infúzke. Tam s takými starými babkami.. Ja som počula na druhej izbe nejaké baby 😀

sakura
26. júl 2010

@soni1
bola som tam ale od 9 do 11 alebo tak nejako....

soni1
26. júl 2010

starými babkami? Niečo také som tam postrehla. A tie tam čo robili?

soni1
26. júl 2010

Ja som tam prišla na 9:30

sakura
26. júl 2010

@soni1
ano, s nimi som skončila na izbe 😅 A mala som dosť 😅 😅 Jedna si tam nechala doniesť jedlo z MC Donaldu a ešte sa pýtala sestričky že či si môže ísť von zapáliť cigaretku 😀 Tá skoro zinfarktovala 😀 😀
Neviem čo im robili, na čo tam boli...
No tak sme museli byť vedla seba na izbe 😀

soni1
26. júl 2010

To vážne? Jedlo z MC Donaldu? 😀
A ináč ako sa cítiš?

sakura
26. júl 2010

@soni1
áno lebo sa sťažovala že jej nik nepovedal že jej tam nedajú najesť 😀 😀 😀 Si myslela že bude mať full servis aj s jedlom 😀 😀 😀
No bruško už pomalinky klesá, len to dýchanie je otras 😝 Ale vydržím.. Veď jedného dňa to dúfam že prejde 😝
KOlko si si dala vkladať?

soni1
26. júl 2010

@sakura, dve embryjká. Jedno 4-bunkové a jedno 7-bunkové. Veľmi verím, že sa aspoň jedno uchytí. Ty si niečo pri uhniezďovaní pociťovala?

sakura
26. júl 2010

@soni1
velmi ti to želám 🙂 Nech zabojuje aspon jeden 😉 Ja som bola prvý týždeň po ET vybavená. Bola som len v postielke. Nebolo mi dva krát dobre. Mala som také jemné kŕče a s tou mojou náladou som sa radšej zavrela doma. Drahý to chudák akceptoval a trpel. Ale už som šla na nervy aj sama sebe 😀
Potom sa mi na 3 dni polepšilo - lebo som si robila testik a bol bieky ako sneh. Tak to už som behala hore dole aj po schodoch, absolútne som sa nešetrila. Myslela som že to nevyšlo. Plánovala som dovolenku a taak. A potom bác, na 4 deň v noci blbo a ten další už som ležala v nemocnici s OHSS 😒

soni1
26. júl 2010

@sakura
Ďakujem, chcem testovať 7 deň po KET, ale bojím sa, že ešte bude skoro, mala by som asi počkať na ten 10-12 deň, veď uvidím. Pociťujem len sem-tam bolesti v podbrušku ako na menzes, ale niekedy necítom vôbec nič.

zabkalucy
27. júl 2010

Ahojte baby som tu nová a tiež chodím do iscare asi od mája, práve čakáme na schválenie od poisťovni,,,len neviem čo potom,,, momentálne patrím k Mudr Hrúzikovi, ale zvažujem, že nabudúce sa objednám k Válkymu, chcem sa spýtať, ktorá z Vás chodí k nemu a aký je? 😨 som fakt na vážkach, prosím poradte

bobi3
27. júl 2010

@zabkalucy ahoj, ja chodím k Valkymu a tiež akurát čakáme na schválenie žiadosti pre naše prvé IVF... a aký máte problém, ak sa môžem opýtať? mne zdá sa nedozrievajú vajíčka tak akoby mali a tiež som mala nedávno 33, takže možno aj vek tam hraje svoje 😠 A Hrúzik nie je dobrý?

sakura
27. júl 2010

@soni1
nooo aby si fakt nebola sklamaná ako ja ☹ Skús počkať alebo si urob ten test a ber to tak že ešte ti to nemusí ukázať správne....

baby ja som bola zas v Iscare a zas mi brali vodu.. Som už zúfalá, bojím sa že o to bábo prídeme... Už 3 krát mi ťahali vodu a zas nie málo ☹ Už sa mi chytil aj riadny zápal ☹ Že vraj tými odbermi - keď sú časté je riziko že o bábo prídeme ☹ A 3 krát je už dosť ☹
Aj tak sa mi to zdalo neuveritelné že sa nám to podarilo na prvý krát.. 😒 Budem dúfať že v piatok mi dr povie že sa už voda netvorí.. Ináč neviem......

bobi3
27. júl 2010

@sakura moja, tak to mi je ľúto, nemysli na to najhoršie, ja verím, že sa to utrasie, zápal prejde a bábänku to neublíži... a niečo ti na ten zápal aj dali?

jajus18
27. júl 2010

@sakura ajoj.tak to je naozaj zle,aj ti dali nejake lieky na ten zapal?musis len dufat ze to dobre dopadne..velmi ti drzim palce 🙂 drz sa 😉

jajus18
27. júl 2010

@zabkalucy ahojky.aj ja chodim k Valkymu..a tiez cakame na schvalenieIVF..inak on je celkom v pohode,sice vela toho nenahovori 😉 ale ja som spokojna 🙂

sakura
27. júl 2010

diky baby 🙂
No antibiotiká užívam na to už vyše týždňa. Ale zrejme nejaký zázrak sa z nich nekoná 😒 A to berem rovno 500 dvakrát denne.

kitu
27. júl 2010

@sakura drž sa moja, silno na teba myslím aby to všetko dobre dopadlo...

k tomu valkymu- podla mňa je odborník, teda ja k nemu nechodím, ale minule keď sme boli v iscare tak si len tak odišiel a nikomu nič nepovedal, ešte aj recepčná ho hladala a on tam nebol a pritom tam na neho čakali pacienti... jedni sa aj zdvihli a odišli, so slovami že to nebolo prvýkrát čo sa take stalo...tak posúď...

soni1
27. júl 2010

@sakura
Neboj, dobre to dopadne a bábo sa ťa už nepustí, keď bolo také silné a uhniezdilo sa ti. 🙂
Ja som mala v noci strašné kŕče ako na menzes, bola to neznesiteľná bolesť, dnes cítim len také jemné bolesti akoby som menzes už mala dostať, tak neviem začínam sa obávať. Som 6 deň po KET, tie bolesti sa môžu týkať aj uhniezďovania embryjka?

zabkalucy
27. júl 2010

@bobi3 no tak ja mám 24 a manžel 27, už dva roky sme svoji a s bábätkom sa nám nedarilo, manžel bol na spermiograme a má nízky počet spermií, tak na základe toho nás aj hned objednali v iscare,,,dlho sme vyčkávali a potom sa to zbuchlo všetko tak rýchlo a už sme v ´´čakárni´´. Hrúzik povedal, že budeme brať mužovu nízku hladinu spermií ako faktor, kvôli ktorému sa nám nedarí otehotnieť.K tomu Hrúzikovi, neviem nie je zlý len napríklad mne ešte nerobil žiadne vyšetrenie iba mi 3krát brali krv na tie základné vyšetrenia čo robia asi všetkým. Vravel, že si ma pozrie ked mi schvália žiadosť.Zdá sa mi taký uponáhlaný , ale ako to tu tak čítam tak to sú tam zrejme všetci.. A čo ked bude nejaká chyba aj vo mne? Kedy sa to dozviem? P.s všetkým vám držím päste, aby ste boli čím skôr mamičkami 😵

kitu
27. júl 2010

@zabkalucy no mne napr. krv v iscare brali iba raz aj to na hcg... mne tie odbery urobil môj dr. a do iscare som priniesla len výsledky... a to ti ani to základné vyšetrenie nerobili? a možno si úplne vpohode... a preto ti nič nerobili, či?

ono asi sú tam všetci uponáhlaní aj naša dr. povedala medzi rečou že je to strášné, o dvoch dr. menej a musia to stíhať ako by tam nikto ani nechýbal...

bobi3
28. júl 2010

@zabkalucy teba posielajú na IVF bez toho aby si prešla nejakými vyšetreniami? myslím laparoskopia, hormonálny profil...či to, že má manžel slabé spermijky, stačí? 😨

sakura
28. júl 2010

ja si myslím že to ešte len budú robiť nejaké vyšetrenia. Možno len potreboval napísať nejakú diagnózu skrz poiťovne.

bobi3
28. júl 2010

mne práveže povedal Valky, že potrebuje prísť na problém, aby to v poisťovni schválili... takže mňa vyšetrovali hlava nehlava 😀

sakura
28. júl 2010

@kitu
ďakujem moja. Noo bojujeme, bojujeme... Napchávam do seba bielkoviny a teda čajíky. Som zvedavá či to zaberie. Ak nie tak sa pýtam do nemocnice v BA.
Ja som včera počula zas Válkyho zahrešiť 😅 Ale no nebolo to hrešenie ale ma to zarazilo 😕 Otvoril dvere na sesterni a hrubým hlasom zhúkol - kristušát 😅 😅
Ja som bola u neho dva krát keď zastupoval moju dr a celokm bol v pohhde. Len som mala na neho ťažké srdce že mi nedal tolko infuziek a hlavne bielkoviny ako moja dr keď mi odsáva vodu. Tá ma ináč nadopuje 😵 😵

@soni1
no dúfam že sa drží zubami nechtami, babatenko moje. Jaaaj, som z toho smutná že čo všetko som si podstúpila a teraz by som len tak o to mohla prísť 😔 Dúfam že sa to nestane....
No ja som bola prvý týždeň v takých menzesových bolestiach. Nebolo mi dobre.... Takže moja asi sa zahniezďuje 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre