ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

jaja1118
8. nov 2009

ahojte kocky...

tak ako vzdy vcerajsie stretko bolo perfektneeee

mib na zajtra ti mooooc drzim palce-snad to pomoze.....

vsetkym pekny vecer...

andzi
8. nov 2009

kočky nebudete niektorá v Iscari piatok 13.11.? ráno?

zabka827
8. nov 2009

insolka,

no ja mam brucho ako melon, a to este idem dnes o 22.00 na poslednu i.m. injekciu. no uvidime, idem prvykrat tak som sama zvedava ze co. ozaj, a ked ides na krv po tych 14 dnoch po ET, tak kolko to trva kym ti to povedia, ze ano alebo nie. ten den, alebo dlhsie..

kaciatko81
8. nov 2009

zabka, ja mam ist na krv po iui a ked som sa objednavala, tak mi povedali, ze jeden den idem na odber a dalsi den, ze mi budu volat 😒

dyba
8. nov 2009

Ahojte dievčatá. Všetky Vás pozdravujem. Chcela by som sa opýtať jednu vec. Na papieri, ktorý sme dostali v care
je napísané, že v dňoch po ET je vhodné mať pomer. My sme ho nemali, lebo som mala OHSS a bola som rada, že sa nemusím hýbať.
Má sa mať pomer aj po KET? Asi áno. Ja som myslela, že po ET aj KET už má byť kľudový režim.
A ten pomer má byť kedy? Chránený, nechránený? A všetko, čo k tomu patrí? 😀 Myslím tým vrchol 😲 oboch?
Či čo, či ako. Nič o tom neviem. Aký to má význam? Dík za infošky

insolka
8. nov 2009

zabka827 vela pi aspon 5-6 litrov denne aby si predisla problemov. na krv idež po 14-tich dnoch a vysledok ti povedia až na druhy den ti zavolaju ☹ je to onervy
dyba to je preklep by si nemala m,at styk aspon mne to vždy povedala doki alebo velmi jemne mi povedala ale prve dni určite radsej nie to tam určite maju preklep ja som si to tiež všimla 😀 😀 teraz ked som bola tak sme sa smužom velmi dobre nasmiali aky pekny preklep tam bol 🙂) 😀 😀

dyba
8. nov 2009

Ja mám tiež pocit, že je to preklep. Ale mohli by to aj opraviť. 😀

insolka
8. nov 2009

no ved ale zrovna na takejto veci maju preklep kto vie na čo myslel/a ten dotyčny čo to písal 😀 😀

aida.h
9. nov 2009

Ahojte, viete čo sa týka toho papiera,že je vhodné mať pomer po ET tak to nie je preklep 🙂 Viete aj ja som to
čítala a nedalo mi to a po transfere som sa na to spýtala lekárky a ta mi to potvrdila. Sice ani mi sme nemali,lebo
som sa bála, že ešte nieco s tym pokazim 😒 Teraz sa prave chystame na Ket v novembri a chcem sa na to presnejšie opytat či je to fakt vhodne ked to tam napisali tak to musi mat nejaký vyznam? Mne to pripada, že oni
urobili jednu vec a doma to este poistime 🙂

dyba
9. nov 2009

Ahojte. Aj ja sa na to ešte opýtam. Škoda, že s nami o tom nehovoria. V jednej téme som raz čítala, že látky z ejakulátu podporujú uhniezdenie embrya. Tak neviem ako to je. Ale asi na tom niečo bude.
Baby, keď budete niečo vedieť viac, dajte vedieť. Ja idem až v decembri.

mib
9. nov 2009

ahojte kocky,

mam dobre spravy ... 🙂 v piatok 13. mam transfer. sliznica sa upravila, takze ked sa embrijka budu pekne delit, pojdeme si v piatok po nasich drobcov. 🙂 🙂 🙂

majka212
9. nov 2009

mib tesim sa s tebou a budem na teba siiiiilno mysliet, nech to vyjde!!!! piatok 13- magicky datum 😉

inak co ste pisali o tom pomere.. my sme to v papieroch nemali, a dr. mi po transfere povedala - ziadny sex! tak neviem....

flock
9. nov 2009

mib - uzasna spravicka, vsak sme ti to s jajou hovorili, ze sa ti este sliznica upravi, sme jej pomohli tym dohovaranim 🙂

bubina1
9. nov 2009

mib...super datum.... 😉 budem na teba moooooooooooooc mysliet...dufam, že to vyjde....
majka212 určite ste to tam mali, len si si to nevsimla...to bolo na tom papieri s instrukciami na odber a transfer...
ja som si to vsimla, ale akosi som sa na to nespýtala, ale som ani nemala chut na sex....

jaja1118
9. nov 2009

mib-tak nakomniec sme predsa len dobre carodejnicky 🙂
teraz uz len tie dvojcky a mame to v suchu 🙂
fuuu ale sa fakt tesiiiim a myslim na teba.....

mib
9. nov 2009

dakujem kocky, ste zlate 🙂 ja som tam dnes isla pripravena na negativne spravy. ked som isla z car, bola som vysmiata ako slniecko. ... a smejem sa este teraz.

jaja, dufam ze cajicek uz coskoro vyuzijem. sa na neho mooooc tesim. 🙂

flock, kalendar visi v praci ... chlapov tazko pohorsil, baby mi ho zavidia. tesim na 1. decembra, ked zacnem otvarat. 😎

majka21
9. nov 2009

mib, velmi ti drzkam palceky, aby sa ti to vydarilo.
Ostatne kocky pozdravujem.

zojec
10. nov 2009

ahojte kocky, mib drzim na piatok palceky.. 🙂 fakt magicky datum, to uz musi vyjst.. 🙂 s tym sexom.. je to fakt preklep, neviem si predstavit ktora z nas by na to mala chut ... ja z ohss urcite nie.. :( ledva som zila.. skor si myslim ze to je pre baby co chodia na IUI.. ale ked sa o tom sexe bavime, tie co ste tehulky, alebo mate uz deticky sexovali ste v prvom trimestri, ked ste brali utros?? ja mam stale velke vajecniky a bojim sa, takze uz skoro tri mesiace ziaden sex nebol.. ale je mi tak priserne ze ani nemam chut..
inak vsetkym babulkam co prave zacninaju drzim palceky!! 🙂
a co sa tyka tych papierov , teda cakania na schvalenie.. my sme davali ziadost koncom maja, a prisla hned (cca 2-3 tyzdne), ale potom sme 3 mesiace cakali na geneticke testy!! cize sme zacinali az v septembri.. preto si myslim, ze s bliziacimi sviatkami sa asi nikto nebude velmi ponahlat, a tak isto v poistovni uz asi ani nemaju peniazky kedze je koniec roka.. :(
a k obezite, ja som tiez baculka.. a mam v papieroch napisane ze obezita, ale nikto mi o chudnuti nic nehovoril.. a je pravda, ze od prvej stimulky doteraz som pribala cca 6 kg.. :( brucho mam ako v piatom mesiaci..

szilvia31
10. nov 2009

ahojte snazilky
tak mi sme uz doma s malym batoskom 😀 🙂
porodila som v piatok poobede 13,07,mame krasnu dceru
zelam vam aby vam tiez vysiel takyto zazrak

scarlette
10. nov 2009

szilvi gratulujem 🙂

szilvia31
10. nov 2009

dakujem 🙂

zz12
10. nov 2009

ahojte snazilkove kocky, trosku tu citam vase prispevky, tiez chodm do caru. Tie co idete na ET alebo KET, ja som mala tiez OHSS a vtedy sa ani nepicha po transfere pregnyl alebo chora...nieco( teda hormon Hcg) a embrijko sa miprijalo, len som mala totalny kludovy rezim... s nohami vyssie - poleziacky. hovori sa ze ked je ohss tak je vacsia sanca ze sa to podari, tak vam velmi velmi drzim palce 🙂

soni1
10. nov 2009

Ahojte, aj ja som začala so stimulkou, picháme Merional, v piatok idem na kontrolu.
Poraďte mi, mne keď pichajú, tak vôbec necítim žiadne štípanie - mala by som? A odkedy by som mala pociťovať nejaké bolesto v podbrušku, lebo ja absolutne vôbec nič necítim.
Poraďte mi, prosím, idem na prvé IVF a nemám skúsenosti.
Cca na koľký deň odoberajú vajíčka?

majka212
10. nov 2009

szilvia gratulujeeeeeeeeeeem a prajem tebe aj Vivieni hlavne vela zdravicka!!!

soni1 bolest je u kazdeho individualna, takze sa nad nou netrap... a odber je tiez ndividualny... zalezi od toho, ako zareaguju tvoje vajecniky... ale DRZIM TI PALCE!!!

soni1
10. nov 2009

Tak mi aspoň prezraď, tebe na ktorý deň robili odber vajíčok? A po tom vložení ti odporučili dať sa vypísať, alebo si chodila do roboty? Žena by mala ležať, alebo môže robiť nejaké činnosti?
Ja viem, mám veľa otázok, ale nemám skúsenosti. Ďakujem!

flock
10. nov 2009

szilvia - GRATULUJEM!!!!!!! prajem tebe aj vivien, aby ste boli zdravucke a mali vela mliecka 🙂 v sobotu sme ta na stretku spominali a ty uz si bola vtedy maminou 🙂 🙂 🙂

flock
10. nov 2009

soni - odber sa robi cca 10 den, ale napriklad ja som nemala vajicka, tak sa mi predlzila stimulka o 3 dni, budu ti brat krv na hladinu hormonov a robit ultrazvuku a podla toho ti doki povie, kedy asi vyjde odber. Odporuca sa cca 3 dni klud, ja som bola na pn-ke pred odberom a ukoncila som ju tyzden po transfere. Ale ako vsetko je to individualne, u kazdeho inak.

jaja1118
10. nov 2009

szilvinke aj vivien prajem vsetko dore a hlavne vela zdravicka.....
szilvi ako v tom ruzinove?-mam malu dusicku,ked citam maminy co rodili v ruzinove-je tam fakt taky natresk?

prave som prisla z ultrazvuku-nasa mala ma uz 2800g....teda nasa velka 🙂

pozdravujem....

soni1
10. nov 2009

ďakujem za odpoveď

szilvia31
10. nov 2009

bambulky dakujem za gratulacie tiez som na vas myslela 🙂 znovu som to nestihla,v lete vela akcii naraz a teraz babatkovanie 🙂
jaja1118 je tam plno aspon cez vikend bolo 26 porodou 🙂 dnes 4 do 12h.vtedy som odchadzala mozno pribudli 🙂 ,ale nie je to take hrozne a personal je mily a ochotny len treba komunikovat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre