ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nemko
20. máj 2010

koculky krasne prosim vas co vsetko ste potrebovali k ziadosti o IVF do poistovne Dovera?Musel tam byt aj muzov spermiogram?ak ano tak musel byt certvy a z Iscare alebo stacilo ked ste dolozili starsi?

zojec
20. máj 2010

nemko neporadim ti, ziadost nam vypisovala doktorka, a aj z centra to posielali... takze neviem co tam prikladali..

bibi24
20. máj 2010

Nemko, k samotnej ziadosti sa nepriklada nic (mala som ju v ruke, sama som si ju niesla do poistovne - mimochodom, vcera ju odoslali schvalenu naspat do centra - po 2 tyzdnoch jupiiii). Je to len formular, ktory vypise lekar. Uvedie tam dovody na ivf. Aby ale mohol ziadost vypisat a uviest tam tie dovody - musi najprv spravit potrebne vysetrenia (bude tebe, alebo partnerovi). My sme mali napr. asi 3 spermiogrami, z toho posledny bol cca spred 3 - 4 mesiacov a nevadilo to, dalsi uz nerobil.
Ja som sice Vszp, ale podla mna je to vsade rovnake.

nemko
20. máj 2010

kocky ja mam vysetrenia v centre uz spravene, vsetko Dr.ma len som nevedela ci k tomu vypisaniu potrebuje mojho priatela on je pracovne dost vytazeny a bol by to troska problem, pri prvej ziadosti v inom centre som ho k tomu nepotrebovala 🙂 tak super zajtra zavolam Dr., ze sa moze vypisat ziadost.

bibi24
20. máj 2010

Nemko, zalezi to od diagnozy. Ak je problem na strane priatela, tak potrebuje k tomu aj vysledky jeho spermio. No asi najlepsie bude, ked tam zavolas, alebo este lepsie, pojdes osobne a oni ti povedia ako mas postupovat. 😉

nemko
20. máj 2010

zajtra zavolam p.Dr.Durechovej dnes tam nie je a opytam sa jej, snad ho nebude k tomu potrebovat lebo to by sa nam to cele dost posunulo ja by som najradsej uz v juni max.v juli stimulovala.

sakura
20. máj 2010

Ahojky , som tu nová 🙂 A tiež chodím do Iscare... Ide o naše prvé IVF . Normálnou cestou neotehotniem kedže laparoskopiu mi bolo diagnostikované že mám nepriehodné oba vajíčkovody ☹ Všetrenia v Iscare mám už viac menej za sebou... Tento týždeň sme boli ešte s priatelom na genetike a poviem vám z toho dr som bola mierne rozčarovaná 🙄 Ako prístup katastrofálny a ako sa pustil do mňa a môjho priatela tak to som mala dosť.. Chcela som sa zdvihnúť zo stoličky a odísť preč... Neviem, možno nemal svoj deň alebo čo ale taká som bola sklamaná až strach. Ešte aj nezabudol poznamenať že on chudák z toho vyšetrenia nič nemá lebo sme neni samoplatcovia ale že ideme cez poisťovňu. Tak to bolo moc. A keď potom aj odchádzal z centra tak sme ho slušne na to všetko pozdravili a ani sa neunúval odzdraviť... Jaaaj poviem vám, mala som dosť. 🙄 . Ja len dúfam že to všetko dobre dopadne a dočkáme sa nášho vytúženého mimi 🙂

majka21
20. máj 2010

Ahojte kočky. Dávno som tu nebola. Všetky vás pozdravujem a prajem pekný dník.
Viete mi niektorá povedať ako dlho trvá v súčasnosti schválenie žiadosti vo všeobecnej poisťovni?
Ideme znova do boja, ale teraz už dúfam, víťazného.

sakura
20. máj 2010

Ahoj Majka, ja som čakala skoro mesiac 🙂 Tento pondelok mi to akurát schválili 🙂 Tiež mám všeobecnú poisťovňu.

zojec
20. máj 2010

sakura, tak drzim palce.. a to ste boli u dr. Ondrejcaka?? ved on bol v pohode.. aspon pri nas.. 🙂 taky starsi neskodny ujo.. 😀
presne takto pred rokom sme boli u neho.. a kym prisli vysledky bol koniec augusta... mam inak presne taky problem ako ty... a pozri na moje tt.. 😉 takze drzim este raz palce, nech to vyjde!!
majka ahojky.. 🙂 myslim ze to schvalenie stale rovnako cca 3 tyzdne.. drzim palce!

nemko
20. máj 2010

baby stimulovala ste niektora len Gonalom a Cetrotide?Dr.mi hovorila, ze bueme stimulovat len tym, nakolko som pri prvom IVF mala OHSS (v inom centre)

sakura
20. máj 2010

Zojec
diky moooooc 🙂 Ano boli sme u Ondrejčáka a dúfam že k nemu už nikdy nebudem musieť ísť. Lebo mi išla až pena z úst ako som penila z neho... Nevadí, predýchala som to ale fakt som bola rozčarovaná z neho.. A to nehovorím o priatelovi. Veď zobrať ho do takéhoto centra je pre chlapa dosť ......a ešte aj takáto skúsenosť s dr do toho.... No čo už.. 🙄
To až tak dlho ste čakali? Mne moja dr povedala že tak za 3-4 týždne. Že ale keby tam bolo niečo zlé tak mi zavolajú. Tak ja neviem či si dávajú na čas alebo čo ☹
A to mám ešte nábeh na ten úžasný syndróm OHSS ☹ Velmi som reagovala pri Clostile - už pri ňom so skončila skoro v nemocnici tak som zvedavá čo to bude s týmito injekciami 😖
Veď ty už budeš o chvílu rodiť 🙂 Už aj viete pohlavie? KOlko si si dala vložiť embryí?

sakura
20. máj 2010

Nemko
ja budem stimulovať Gonalom, Cetroditom a Menopurom. A skoro asi v rovnakom čase ako ty 🙂

nemko
20. máj 2010

sakura ku komu v centre chodis?ak sa teda smiem spytat...no ja sa chystam zajtra alebo buduci tyzden vypisat ziadost tak dufam, ze sa do 19 juna vsetko stihne a mozem zacat pichat vcelicky 🙂

nemko
20. máj 2010

a kolko si doplacala za vsetko?

sakura
20. máj 2010

Nemko
chodím k Petrovej a ty? Ešte ich nemám vybraté - ale budú ma stáť 223 euro. Všetky troje..

nemko
20. máj 2010

sakura tak to je dobra cena, ten Gonal mas jeden? lebo ja budem potrebovat tri.ja chodim k Dr.Durechovej som velmi spokojna.

sakura
20. máj 2010

nemko
no neviem, na recepte mám napísané Gonal f 900. A keď som sa v lekárni pýtala tak mi povedali že na ten budem doplácať 113,17 eura. Takže neviem ani po koľko je to balené a tak... DR mi to kázala vybrať v BA že oni majú zmluvu tam s nejakou poisťovňou a že tam to budem mať lacné. Ale neviem, nebola som tam.....

nemko
20. máj 2010

za ten Gonal sa normalne doplaca 113,17 Eura ked som bola na IVF v septembri tak som platila cez 130 Eur tak ma tesi, ze isiel ten doplatok nizsie 🙂 uvidim kolko mi este ku Gonalu toho Dr.napise, ale uz viem, ze to bude "dobra"palka, ale co uz....

zojec
20. máj 2010

sakura.. k Ondrejcakovi uz nebudete musiet.. 🙂 aj mne hovorili ze do mesiaca budu vysledky, ale ide leto, dovolenky, tak sa to vsetko predlzilo.. ked budu mat vysledky tak zavolaju.. hned po nich sme s prvou mrchou zacali stimulovat..
ja som tiez mala Gonal (4ks), Cetrotide (7ks) Gonal som vypichala cely, a Cetrodite 5 ks, dva som potom predala... doplacaala som za vsetko omnoho viac.. cca 450€, ale lieky som vyberala v ZV.. mozno preto.. este mi ich museli aj objdenavat.. potesim ta, ze aj ja som mala OHSS.. preto mi vlozili len jedno embryjko.. aj ked plan boli dve.. a to sa chytilo.. 🙂 neviem co budeme mat 100% ale podla vsetkeho dievcatko.. 😉
tak vam aj s nemkom drzim palce.. 🙂

sakura
20. máj 2010

nemko
no ja som v tom že na toto IVF budem mať len tieto 3 recepty. Na ten Gonal, Menopur a Cetrotide. Či je nejaká možnosť že mi bude ešte nejaké dopisovať?

nemko
20. máj 2010

zojec dakujem, aj ja myslim, ze budem doplacat okolo 400 Eur, ale dufam, ze toto IVF bude moje druhe a zaroven posledne...Dr.Durechova povedala, ze budem pichat len Gonal a Cetrotide lebo mam nabeho na OHSS a bude sa strasne snazit aby sme sa mu vyhli tak dufam, ze sa to podari...Ten Gonal si mala 900 ze?
sakura ja som pri prvom IVF musela este vyberat injekcie pocas stimulky lebo nechcel pisat vsetko a az ked videl ako ide stimulka dopisal ostatne.

sakura
20. máj 2010

baby tak som z toho jeleň... KOko je v jednom balení toho Gonalu a kolko krát za deň sa pichá? Bude mi stačiť len jeden? Keď mi v lekárni povedala sumu len na jedno balenie - že mám tak napísane v recepte.....
No aj ja som tak rátala niečo cez 400 euro tak som bola prekvapená keď mi to vyšlo na 223. Potešila som sa ale ako čítam tak hádam aj zbytočne 😠 . Nevadí......

zojec
no sme teda tak nejako na tom podobne..... Ten OHSS len z toho Clostilu .- som myslela že umrem. Tak som zvedavá že čo bude toto... No ale musím myslieť pozitívne a čo sa má stať nech sa stane 🙂 Aj ja mám v pláne 2 ale myslím že mi dajú tiež len jedno....
Jeeej, dievčatko by som chcela aj ja, strašne moc. Ale samozrejme sa poteším aj chlapčekovi 🙂

sakura
20. máj 2010

aha, takže sa to predpisuje ešte aj počas stimulky .. Už chápem 🙂

nemko
20. máj 2010

sakura Gonal je jedno pero a ma v krabicke ihly Gonal 900 ma 14 ihiel, davkovanie Ti odporuci lekarka

nemko
20. máj 2010

moze, ale aj nemusi , mozno Ti bude stacit to co napisala Dr.teraz, aj zojec mala Cetrotide 7 a vidis vypichala iba 5 kusov, ja som pri prvom IVF dokupovala Merional

sakura
20. máj 2010

nemko
diky za vysvetlenie 🙂 . Ja dúfam že ma nebudú velmi dopovať,bojím sa toho OHSS ☹

nemko
20. máj 2010

sakura aj ja sa bojim OHSS lebo by mi museli odlozit vklad a to tentokrat uz nedovolim, vo FC ma nastrasil OHSS napriek tomu, ze mi nic nebolo, nic ma nebolelo a odlozili mi vklad tak to aj cele dopadlo potom 😠 Teraz musi vsetko dopadnut dobre!

bibi24
20. máj 2010

Ja mam uz schvalenu ziadost, trvalo to presne 2 tyzdne 🙂 Aj ked este nedorazila fyzicky do centra, ale uz ju z poistovne odoslali 🙂
U Dr. Ondrejcaka sme boli aj my a bol neskutocne mily. Mala som z neho velmi dobry pocit, nechapem, preco na vas taky nebol. Na vysledky sme cakali 1 mesiac. Vsetko bolo nastastie ok.

Co sa tyka doplatkov za lieky, tak su uvedene aj na stranke ministerstva zdravotnictva a podla zakona musia byt doplatky v kazdej lekarni rovnake (pozrite si stranku MZ). 😉

nemko
20. máj 2010

doplatky su aj na stranke edusan.sk v sekcii kategorizacia liekov 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre