ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mib
10. aug 2009

pointka, pozrela som albumik .... sofinka je nadherne baby. 🙂 🙂 🙂 take si jedno prosiiiiim.

flock
11. aug 2009

ahoj poinkta,

dakujem, pozerala som tvoj albumik - mala je nadherna a uzasna - ja som si velmi, velmi priala mat dievcatko a teraz sa tesim na chalaniska 🙂

mib - dovolenka bola kratka, ale intenzivna. pocasie vyslo uzasne, konecne som sa okupala v mori. ked som tam isla tak som mala nejaky zapal a svrbenie, ale more prelieci vsetko 🙂

mib
12. aug 2009

Zuzka, vsetko najlepsie dodatocne k meninam. 🙂 Tak ako ti dopadli vysledky z hematologie?

bubina1
12. aug 2009

tak baby...fasa....som si myslela, že stihnem stimulku v auguste a ee........... ☹ ☹ ☹ doktorka je do septembra na dovče..... ale žiadosť mi už v poistovni schvalil revízny lekar a teraz este musí farmaceut.... nejako im to trvá...ved už vyše mesiaca ju mam u nich ☹ ☹ ☹ takže este jeden cyklus....musím počkat ☹ ☹ ☹

zuzi1211
12. aug 2009

Ahojte dievčatá,

no a zasa sme na začiatku. Výsledky z hematológie už mám. MTHFR síce mám ale mám ho v norme. T.z. že sa nemusím dopovať injekciami. Všetky ostatné výsledky mám ukážkové. Mám zvýšenú ešte nejakú hodnotu štítnej žľazy ale tiež v norme - neliečiteľnosti. Záver moje MTHFR neovplyvňuje problém otehotnieť. Pichať Heparín si ale začnem keď otehotniem. Len to kedy bude, neviem. O tri štyri mesiace ak neotehotniem dovtedy mám prísť a urobia mi kontrolné vyšetrenia. A zase neviem ako ďalej....

bubina1
12. aug 2009

zuzi, toto cakanie nezávidím.....je to najhoršie zo všetkého...........

bubina1
12. aug 2009

baby...kolko dní prebieha stimulacia cca od menštruácie po odber? dúfam, že nie práve na vtedy ma moj manžel služobku..... ☹ to ma rachne asi..... ja potom neviem ako si zabezpečím ani prijazd do BA a odchod z BA, pretože nikto z okolia nevie na čo sa chystáme....... mne ak sa nekazí jedno tak druhé....

flock
12. aug 2009

ahojte babulky,

zuzi - dobre, ze sa nemusis dopovat injekciami, mozno sa ti nakoniec podari prirodzenie otehotniet. Vela je to aj o psychike, tak sa snaz na to nemysliet, uzivajte si leto a mozno budes prekvapena 🙂

bubina - na odber potrebujes aj manzela, musi odovzat svoj geneticky material.... kde byvate?
stimulacia zalezi od toho ako reagujes na injekcie, pocas nej ti budu robit ultrazvuk a brat krv, aby videli ako ti foliky rastu. trva cca 10 dni, ale napr. ja som nereagovala dobre a musela som pichat este 3 dni. doki ti urci termin odberu a manzel si to musi nejako zariadit 🙂

majka212
12. aug 2009

ahojte dievcata!

bubina1 to ma mrzi, ze sa ti to tak posuva... 😖 ale mozno to caka nie bude stat za to!!! a flock ma pravdu... pri odbere vajicok manzel musi byt!

zuzi tiez prajem oneskorene vsetko naj k meninam... mas to tazke... najhorsie je, ked sa nepride na ziadny problem... vtedy clovek nevie, co dalej... ale budem drzat palce, aby sa to podarilo do 4 mesiacov!

inak ja som dnes bola 1. krat v poradni... vsetko vyzera OK, zobrali mi 6 skumaviek krvi.. 😒 a mame uz 2,88 cm 🙂 dnes som sa aj pytala dr., ci mozem zostat na PN.. predsa je to tehu po IVF, som ucitelka malych deti, kde mozu do mna kazdu chvilu sotit ci ma niecim nakazit... a ona ze mi vraj PN neda, vraj mi ju napise len vseob. lekarka a ze od nej zavisi, kolko mi tu PN bude pisat.. nie je to nejake divne? 😖

jaja1118
12. aug 2009

Ahojte kocky

tiez sa hlasim vydovolenkovana.......Chorvatsko sme zbuchli zo dna na den a zostali sme desat dni 🙂 .

flok sa uz pochvalila,tak som na rade?.....

.........cakame dievcatko a velmi sa tesime 🙂...........

zuzi pripajam sa ku gratulaciam a prajem Ti vela sil do boja (alebo,radsej nech si cim skor tehu aj bez boja)

mib,flock,scarlet,silvinky,-pozdravujem....a vlastne vsetky kocky....

termin stretka stale zostava 22_23 alebo 29_30 tak si skuste najst cas 🙂

pekny vecer...

jaja1118
12. aug 2009

majka to tak funguje s PN-kou.......doki Ti napise odporucanie na PN a obvodacka Ta vypise.......

bubina1
13. aug 2009

baby...pribrali ste počas stimulky? 😝

zuzi1211
13. aug 2009

Babulky ďakujem za gratulácie ste milé.
No snáď sa to už podarí, veď 5 rokov snažilkovania by hádam aj mohlo stačiť.
Jaja gratulujeeeem. A máte s flock párik. Ktovie možno raz aj budú tvoriť párik 🙂 🙂 🙂 😝 😀

Bubina ja som pribrala po stimulkách cca 7 kg. A nejdú dole ☹ ☹ .

bubina1
13. aug 2009

no nazdar....to vážne...akože este k týmto mojim pribudnu nejaké kilá? po tých hormonoch chutí viac jesť? ci sa to da aspon tak nejak odkonrolovat....proste bude cica nežer...ale bo je to skor takým tým hormonálnym naliatím sposobené?

flock
13. aug 2009

ahojte babulky,

zuzi - vsetko najlepsie k meninam 🙂
majka - ako to ubieha, ze 10tt 😀
bubina - ja som nepribrala, od stimulky trpim nechutenstvom, schudla som 7-8 kg a este stale nemam svoju vahu, co som mala pred stimulkou a to som uz v druhej polke tehu 😲

jaja - tak ste si pekne oddychli 🙂 co sa tyka stretka, tak radsej v nedelu, v soboty byvaju rozne oslavy a gril party a nerada by som niekam utekala z vasej milej spolocnosti 🙂 🙂 🙂
a pevne verim, ze sa uz pridaju aj ostatne babulky

mib, sylvia, szilvia, scarlette - 🙂

jaja1118
13. aug 2009

Ahojte kocky.

Flock ma pravdu.....zamerajme sa skor na tie nedele.....a tiez dufam,ze Vas budem mat plny dom 🙂

Bubina aj ja som pribrala pri stimulkach cca 4kg pri kazdej a to som vobec viac nejedla-skor menej.......
5kg som sice na zaciatku tehu odgrckala,ale dlho po stimulke som sa z tych hormonov necitila vo svojej kozi.....

pekny vecer vsetkym.....

bubina1
13. aug 2009

jaja... no to vie človeka potešiť....že sa po tých hormonoch človek dlho dáva dokopy.....pomaly mam väčšie obavy z toho ako zo samotného pichania.....ja som aj inak dost impulzívmy človek......tak si to este neviem predstavit pohormonoch aké to bude....no asi budem harašiši 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jaja1118
13. aug 2009

bubina....bez stresu....kazda reagujeme inac.......a po hormonoch bud radsej tehusisi 🙂

bubina1
13. aug 2009

na tehušiši sa teším 😀 😀 😀

majka212
14. aug 2009

ahojte!

flock.. uz je to podla utz 10tt++ 🙂 snazim sa na MK tt prisposobit, bo podla MS mi uz vychadza 12tt...

jaja1118 dakujem za info o PN... ja som si myslela, ze to dava gyn. inak ja som zasa na Liptove, takze stretko asi zasa nestihnem ☹ a manzel mi povedal, ze ak v BA prepukne v jeseni prasacia chripka, tak ma sem odvezie na stale... potvora, asi sa ma uz chce zbavit 😀

bubina1 ja som pocas stimulky nepribrala... som na tom podobne ako flock... este ani teraz mi nechuti jest... a najhorsie je to, ked som teraz pri mamine... ta by mi len varila a varila a ja ee.....

Zelam vam vsetkym pekny dnik a aj pekny vikend! 😵

flock
14. aug 2009

ahojte babulky,

cukor mam uz za sebou 🙂 bola som na antolskej a dalo sa to. Najprv ma pichli, v lekarni som si kupila "sladku vodu", priliala trochu citrona a hned to malo lepsiu chut 😀
stretla som tam byvalu kolegynku, takze nakoniec mi tie 2 hodky cakania rychlo ubehli. potom este jeden vpich a uz som aj v praci 🙂 🙂 🙂

bubina - aj v tehu budes harasisi a mozno aj tvoj manzel, moj je 🙂 🙂 🙂

sofina
14. aug 2009

ahojte,

24.7 som mala ET a bola som na na HCG v minuly tyzden mala som vtedy 125 🙂 , a vcera som bola zase a teraz je HCG 1480 😅 😅 🙂 ,vcera som mala trocha spinenie ala doktor vravel ze je vsetko v poridku.Sme velmi stastni,ze cakame babetko 🙂 😎

bubina1
14. aug 2009

sofina....gratulujem.... 😀 😀 😀

flock
14. aug 2009

sofina - gratulujem, dalsia tehulka 🙂 🙂 🙂

jaja1118
14. aug 2009

Ahojte kocky.
sofina-tiez gratulujem-davaj na seba pozor.....

bubina1
16. aug 2009

...ako som katolík...ale toto ma pobúrilo.....
http://www.infoline.sk/novinky/pastiersky-list-...

mib
16. aug 2009

ahojte kocky,

jaja, pripajam sa k nedelnemu terminu. 23.8. mi vyhovuje. 😉

flock, aky cukor? bola si na nejakom dalsom vysetreni? to ani neviem. 😨

zuzi, na jednej strane super, ze sa nemusis dopovat injekciami, na druhej strane je to hrozne, ze nemas v rukach nic, co by sa dalo riesit. popravde, cakam presne ten isty vysledok. inak ... doki na imunologii mi vypisala dalsie vysetrenia, ktore si mame dat spravit doma, lebo tie nam nerobili. medzi nimi su aj protilatky na poruchu stitnej zlazy. ty mas tu stitnu uz spravenu? ako planujete postupovat dalej? cakaju vas este nejake vysetrenia alebo je to uz teraz len o case?

bubina, hlavne sa nestresuj priberanim a harasenim. ked taketo veci nebudes prilis rozoberat, uvidis ze si ani nevsimnes, ci si pribrala alebo schudla. ja mam pocit, ze som ani nepribrala, ani neschudla a ze som nemala ani vykyvy nalad. tesila som sa na babetko a na nicom inom nezalezalo. 😉 uvidis, mozno pojdeme nakoniec do stimulky aj so zuzkou. 🙂

sofina, veeeelka gratulacia. 😉

majka, to by nemal byt problem ist na rizikove po ivf. aj tak by si nedokoncila rocnik, takze je to asi tak jedno. a v skole vedia ze v septembri nenastupis?

pozdravujem vsetky kocky v tento teply nedelny den

mib
16. aug 2009

bubina, este k tomu prispevku od teba ... poviem iba tolko - ja nastastie katolicka nie som. podobne vyjadrenia beriem jednym uchom dnu a druhym von. inak by som musela niekomu povedat nieco hrozne skarede. 😠

scarlette
16. aug 2009

ahojte kocky, takze ja sa stretka nebudem moct zucastnit ale si ho uzite a pekne poklaboste 🙂

bubina1
16. aug 2009

mib...až tak sa zase nestresujem s priberaním.... 😀
... a dufam, že sa v septembri moja stimulka rozbehne na plné obrátky.... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre