Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

hope2011
18. mar 2011

@krista5 hmmm, ano urcite mas pravdu....viem to aj ja aj moj manzel, ze je to tak....ale tym ze bude mat zdravu zivotospravu, tym nic nepokazi, bude to len pre neho dobre...za inych okolnosti, by som ani vitamin C, ani E do neho nedostala...🙂

mabumi
18. mar 2011

@sliver máš pravdu, veď ja sa aj snažím myslieť čo najviac pozitívne. pýtala som sa kvôli vyšetreniu, o ktorom si písali baby v inej téme, vraj sa robí pri zlej morfológii a vraj zatiaľ z 20 chlapov 18 bolo pozitívnych 😒 . tak som myslela, že by sme naň asi mali ísť. ale keď mne sa už tak neeeeeeechceeee chodiť po tých vyšetreniach 😒 . teraz ak bude môj nález na UTZ v poriadku, pôjdeme na KET a potom uvidíme čo s ďalšími vyšeteniami. Ale nevzdám sa kým nebudem mať doma drobčeka 😉 .
mala som 5 vajíčok (2 jednotkové, 2 dvojkové a 1 trojkové), oplodnili sa 4, jednu blastocystu mi vložili pri ET, jednu zamrazili. k tomu zamrazili aj ďalšie embryo, ale to bolo trojkové a vraj ho zamrazili len kvôli tomu, že keď to už robili, tak aby boli dve 😖
@hope2011 máš to v mene, hope, tak dúfaj 😀 , a potom sa to podarí 😉
@sony44 tak daj vedieť ako si dopadla na sone, budem na teba myslieť. to by si bola na začiatku cyklu (po tom poslednom krvácaní) alebo na začiatku teraz (keď si nemala krvácanie?). tiež tomu nerozumiem, ale však hádam ti to doc. vysvetlí 😉
@zlatanka30 zavolaj do car a povedz im, že žiadosť z poisťovne je už schválená, len je na ceste k nim 😒 . ak chcú, nech si to overia. a kým príde ku nim, podľa mňa na 16. DC by si mohla začať s proverou. skús sa s nimi dohodnúť, že začnete už tento mesiac, podľa mňa vyjdú v ústrety 😉 len treba skúsiť. a ak aj nie, tak ten jeden mesiac vydržíš, aj ja mám teraz STOP a nemám ani istotu, či to nepotrvá oveľa dlhšie 😒 . ale čo by sme my nezvládli, no nie? 😀 😀

petuska123
18. mar 2011

dobre rano baby...konecne piatok a polka casu cakania na vysledok za nami 😉

hope2011
18. mar 2011

ahojte, dobre rano vsetkym. dnes rano som bola na sone-som 15 den cyklu a folikuly su stale male ☹ sme pred IUI a tymto padom sa to odlozi az na buduci tyzden niekedy na stvrtok...to je ako naschal, takyto posunuty cyklus som nemala viac ako pol roka ☹ no co uz.....

hope2011
18. mar 2011

@mabumi ano, prave preto mam nick hope....lebo dufam a stale verim 🙂 🙂 🙂

mabumi
18. mar 2011

@petuska123 😅

sliver
18. mar 2011

@petuska123 - to je už polka za nami... ale ten čas letí.... zachvílku nastane zase nervozita a testovanie 😉 už čoskoro...
@hope2011 - možno že toto je ten výnimočný cyklus na ktorý tak dlho čakáš... tak pár dni už počkáš to je nič....

petuska123
18. mar 2011

@sliver nie tentokrat veru nie ziadne nervozita. verim ze to teraz vyslo

sliver
18. mar 2011

@petuska123 - tak toto veľmi rada čítam 😉
držím palce a pre istotu ti posielam dávku aby sa to len potvrdilo 😉
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

hope2011
18. mar 2011

@sliver no ved to je jasne, ze pockam🙂 ved ked uz sme tolko cakali, tak par dni pockame, to nie je veru ziadny problem...ale je to proste zvlastne, ze akurat tento cyklus, ktory by mal byt taky dolezity si robi co chce....celych 6 mesiacov bola krasna ms, aj ovu...vzdy v rovnaky cas...asi uz nieco robi moje podvedomie🙂

sliver
18. mar 2011

@hope2011 - jojo psychika si robí s ľuďmi veľmi veľa.... aj ked si to nechceme priznať.... aj mne sa to vždy oddalovalo ..... napr. ms si chodila ako sa jej zachcelo akurát vtedy ked som potrebovala aby prišla tak ani keby.....

hope2011
18. mar 2011

@sliver nooo, ved prave...lenze ja som tak zaneprazdnena, ze poriadne nemam ani cas mysliet a byt fixovana len na tento problem, ale aj tak je to niekde vo vnutry a potom si to moje podvedomie vsimne a uz je to tu🙂 ale naozaj sa nic nedeje, ja som stastna, ze ovulaciu mam a uz sa vyslovene tesim na to, ze sa ide nieco diat, ze sa nam ide pomoct🙂

lubka0506
18. mar 2011

@lenkalienka01 dúfam že to vypáli dobre-do tretice všetko dobré?!
@sliver ja som sem občas zašla a aj čítala som vás pravidelne!...ved ja som tu s vami bola...🙂

sony44
18. mar 2011

@mabumi - tak po sone to vyzerá tak, že toto bol menzes, takže cyklus bol nejaký zblbnutý, ale teraz to doc. ide odsledovať, takže budúci týždeň ďalšie sono a uvidíme ako folíky narastú, ak bude ok, pre istotu budem mať dufaston, aby menzes dorazil ako má a začneme stimulku na to naše 3. úspešné a tým pádom posledné ivf!!!!! aj sa teším aj sa bojím..........

janemari
18. mar 2011

@sony44 drzim palceky aby nieze len bolo uspesne ,ale aby ste mali aj surodencov do zasoby.Najprv jedno babo a po roku sup na druhe 😉

sony44
18. mar 2011

@janemari ahoj, dakujem si zlatá, ja budem nateraz skromná stačí nám jedno bábatko ( ale ked ich bude viac, tak sa nenahnevám 😀 😀 😀 ), ja Vám tiež budem držať palčeky- už sa Ti to kráti.... super, že si to toľko vydržala a ešte chvílu vydrž.......a s tým menom si si už istá??? čítala som ako makáš na poslednom doladovaní bytíku - super.... si šikulka a asi aj dobrá gazdinká, ked to z toho mála peniažkov zvládaš......
akurát pozerám na dome film "všetko pre tvoj úsmev" - tiež nemožu mať bábatko a tiež ako to s pármi zamáva....
dobrú nôcku

janemari
18. mar 2011

@sony44 juuj gazdinka ani nie,viac menej ja investujem do najmu+inkasa a vybavicky a ostatne davam do toho co este potrebujem v bytiku.Najvacsie vydavky hradia rodicia,ale samozrejme ze budem splacat a asi do smrti,lebo s materskej a RP to pojde tazko.Ale uvidime ako to pojde,este nejaku lepsie platenu pracu najst to by bolo.Ale asi budem rada ak ma vezmu spat a budem moct robit tam kde robim. A ty si daj radsej vyssie ciele,radsej ratat ze budes mat nielen babetko,ale mozno aj dvojicky a este kopu mrazacikov.Potom ked bude aj coby len jedno zdrave babetko budes stastna.Neviem ci ma chapes ako to myslim. Ja som sa naucila v poslednej dobe ocakavat od zivota viac a nebrat len to co pride pod ruku.Potom je clovek sklamany 😉

lenkalienka01
19. mar 2011

@lubka0506
no jasne ze to vypali dobre, musi !!!! Toje rozkazom 😀 😀 😀

lenkalienka01
19. mar 2011

@hope2011
nemas zac dakovat, tu sa vsetky povzbudzujeme navzajom, nech sa nam cez to lepsie prehryzava, inak by sme sa zblaznili, baby tu su naozaj skvele a najlepsie vedia cloveka pochopit a podporit 🙂

hope2011
19. mar 2011

@lenkalienka01 to je veru pravda...aj mne to moc pomohlo, ze ste mi hned napisali, podporili ma. ja mam pocit ze som v tom trosku tak sama....vsetky moje kamaratky su uz mamicky a to hned na prvy sup-co som im samozrejme z celeho srdca priala, ale ani jedna by ma nevedela pochopit, kedze si neprezila to co ja-my. preto je mi velmi vzacne sa tu porozpravat s vami, co ste na tom priblizne rovnako 🙂 🙂 🙂

tinara23
19. mar 2011

ahojte kočky, po dlhšej dobe sa ozývam 😉 konečne idem v utorok na kontrolu na endokrinol. a som zvedavá či mi protilátky klesli a potom hor sa píšem konečne do centra či už ideme konečne na IUI 😉

tinara23
19. mar 2011

@hope2011 vitaj 😉 ja na svoje prvé IUI čakám od novembra, kedy mi zistili z HP nejaký problém so štítkou, ale dúfam, že tento ďalší cyklus sa už k nemu dopracujem. U nás inak všetky výsledky OK, manžle super spg, ale ja neviem ako je to s priechodnosťou vaječníkov.
Každopádne držím palce 😉 každá sme iná a tebe môže výjsť práve to prvé IUI, tak sa drž 🙂

hope2011
19. mar 2011

@tinara23 ahoooj, dakujem za povzdbudenie, aj ja tebe moc, moc drzim palce, nech konecne mozes ist na IUI🙂 ja mam HP uplne v poriadku, mam sice PCO, ale mam peknu ovu, co je velmi dobre...len tento cyklus je nejaky zdlhavy...tak dufam, ze to IUI stihnem, ale teraz sa troska bojim ze to presvihneme ked idem na folikumetriu az v utorok. a ak by sme mali aj pockat na dalsi cyklus, tak pockame....vsak hlavne ze sa nieco deje. mozem sa opytat, ako dlho sa snazite? naozaj este raz prajem skore IUI a hlavne nech je uspesneeeee 🙂 🙂 🙂

tinara23
19. mar 2011

@hope2011 snažíme sa viac ako rok 😠 Presne aj ja mám rada, keď sa niečo deje, lebo ja som doteraz bola na mrtvom bode, tak už dúfam, že sa to konečne pohne. Ja si pravidelne sledujem cyklus, meriam BT a skúšam aj ovu testy a moja ovulka skoro ukážkovo je vždy okolo 13DC. Tak držím palce, nech si ovulka pekne počká na ten správny čas, aby ste zbytočne nestratili mesiac 😉

hope2011
19. mar 2011

@tinara23 dakujem, si zlata....naozaj som sama prekvapena, ze preco mi ovu teraz tak meska...aj docent bol prekvapeny, lebo ked som tam bola minuly mesiac na sone, tak som mala krasnu ovu presne na 14 den...a tak to bolo aj pol roka predtym...no a teraz ked sa ma nieco diat, tak si moje telicko povedalo asi nieco ine a musim teda cakat....tak si naozaj budeme navzajom drzat palce nech to prve IUI vyjde...vsade citam, ze je tam malicka sanca...ale ja nestracam nadej...hlavne vy ste vo vyhode ze manzel ma dobry spg-u nas je zla morfologia ☹

ivirk
21. mar 2011

Dobre rano, mam opat jednu otazku, som od vcera v strese. Pisala som Vam o "zazraku" ze som otehotnela, doktorka to potvrdila, aj ja som to na sone pekne videla, ale mam prist 31. marca aby videla srdiecko, vraj potom bude uplne spokojna ale ze sa nemam bat, ze je vsetko ok. Chcem sa spytat, ci si myslite, ze je normalne ze od vcera vecera farbim...je to asi nejake zle znamenie vsak? ☹

mabumi
21. mar 2011

@ivirk ahoj moja, hlavne sa nestresuj, ale choď k lekárke. nemusí to znamenať hneď niečo zlé, ale určite choď na kontrolu radšej hneď. a hlavne nič nedvíhaj, nenamáhaj sa. možno si ťa nechajú na chvíľu v nemocnici, dajú ti pár infúziek a všetko bude OK. máme tu veeeeľa takých prípadov (hlavne v iných témach) 😉
tak drž sa a daj vedieť čo ti povedali. budem na teba myslieť. a NEBOJ sa.

mabumi
21. mar 2011

@sony44 aj ja beriem duphaston v každom cykle. inak by mi ms snáď ani neprišla 😖 . tak držím palce, nech sa to tu zase začne hýbať. Janemary zachvíľu bude mamina, tak nech ju chytro niekto vystrieda. 😀

janemari
21. mar 2011

@ivirk nemusis sa stresova,spinenie moze byt sice zlym znamenim,ale vtedy ked prerastie do krvacanie.Mnohe zeny spinia cele tehotenstvo,tak ako ti uz radili nenatahuj sa lez,a zbehni k doktorke ktora ti mozno predpise utrogestan,alebo dufaston a bude ti kazat lezat,pri najhorsom pojdes na par dni do nemocnice.Hlavne bud v klude aby sa drobec mohol poriadne zahryznut,Spinenie moze byt s prasknutej zilky v matenici,alebo na krcku,moze tam byt nejaky maly hematom,alebo je to stale este uhniezdovanie a rast maternice.Vsetko je normalne na zaciatko tehu tak sa neboj a zavolaj,alebo zbehni k dokine. 😉

sliver
21. mar 2011

@ivirk - ahoj, presne ako napísala janemari, môže to byť prasknutá žilka, alebo aj dozvuky MS ktorá mala prísť a neprišla, alebo si mohla niečo zdvihnúť a z toho.... ja by som isto ležala, nič nedvíhala, nenamáhala sa a podľa toho ako špiníš by som to riešila, ak to bol jeden fliačik tak to bola žilka ale ak krvácaš tak by som fakt išla k dr. dá ti utrogestan alebo pôjdeš na pár dní do nemocnice kde ti daju injekciu na udržanie a budeš oddychovať.... ja som utrogestan brala celý prvý trimester pre istotu 😉
neboj, hlavne klud a pokoj, stáva sa to.... zavolaj dr. uvidíš čo ti povie alebo tam rovno choď.... musí ťa zobrať

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre