Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

sony44
13. apr 2011

@helen5 - iui= inseminácia ( jednoduchšia metóda pre získanie bábatka) ivf= umelé oplodnenie ( posledná možnosť mať vlastné bábatko????)

helen5
13. apr 2011

@sony44 IVF to je take drahe a čo je natom IVF take drahe

sony44
13. apr 2011

@helen5 - to bolo po druhom umelom oplodnení v júli 2010 ( áno bola som na čistení), teraz sa chystám na 3. umelé oplodnenie a verím že budem tehotná a dotiahnem to do narodenia zdravého bábatka

hope2011
13. apr 2011

@sony44 ahaaa, ale v zasade mate genetiku dobru...no jasne ze to zavisi od mnohych veci....a faktorov...hlavne asi treba byt v klude a nebyt v strese....bola si pocas tych ukonov PN?

helen5
13. apr 2011

@sony44 a čo poviečš nato dari sa vam či ani nie

sony44
13. apr 2011

@helen5 - tých 1000 eur je vtedy ked to prepláca poisťovna, ked to neprepláca tak to výjde cca 3000 eur
cca 300 - 350 lieky, ktoré si picháš, cca 300-500 oplodnovanie vajíčok( suma podľa počtu oplodnovaných vajíčok) predĺžená kultivácia 150 eur

helen5
13. apr 2011

@sony44 okej a ako sa maš teraz kedy idete do martina

helen5
13. apr 2011

@sony44 je to volajake drahe ani nezarobim tolko

helen5
13. apr 2011

@hope2011 zatial som nebola na marodke uvidim ked pojdem čo mi povedia

helen5
13. apr 2011

@sony44 prve oplodnenie ta kolko višlo asik zdarma

sony44
13. apr 2011

@hope2011 - pri prvom som chodila do práce do opu, potom som bola na dovolenke, pri druhom som bola PN od pichania injekcií a teraz som si zobrala 3 týždne dovolenku a po transfere pojdem na PN
@helen5 - neviem ako to myslíš, ale zatial sme nemali to šťastie, že by sme to dotiahli do úspešného konca ale teraz to vyjde a ja budem tehu

sony44
13. apr 2011

@helen5 - v piatok ideme na dalšiu kontrolu, áno je to drahé.... neviem, kde na to ludia, ktorí menej zarábajú zoberú......my sme tiež na to šetrili, nedá sa to len z pár výplat............ani jedno oplodnenie nie je zdarma, minimálne je to tých 300-350 eur, lebo tie lieky ti poisťovňa nepreplatí celé, tie musíš doplatiť

lubka0506
13. apr 2011

@helen5 bola som v MT aj v pondelok a aj dnes.
@hope2011 robili mi sono aj dnes a aj v pondelok ale dnes už nebola sliznica taká "pekná"... 😒
@sony44 už som múdreišia aj ja...bylinky sú možno dobrý pomocník ale už nikdy po uvulke bylinkový čaj!... 😒 ...tak sa mi to trošku uležalo v hlave,uvidím čo sa bude diat. Ja si osobne myslím že keby to malo byt v poriadku tak bude bábatko možno aj bez "utrošu". Uvidím v piatok idem na kontrolu k svojmu doktorovi,porozprávam sa s ním a počkám na sono v Martine.
...Inak baby ja tam už chodím ako do obchodu!!! 😀 Ale za tých 8 rokov lietania po doktoroch som si zvykla...je mi to nepríjemné ale mám jasný ciel!-chcem bábo! 😉

helen5
13. apr 2011

@sony44 tak abi nam to višlo ved je to aj drahe a abi bolo aj zdrave . ja som počula od viacerich že na umelo oplodnenie možu bit aj dvojički aj 3 su tak budeme mat potom zrušo moja

helen5
13. apr 2011

@sony44 tak je to aj svinstvo tolko rokov platime poistki a ked nam treba tak už nam nepomožu ale chceli bi abi sa deti rodili

sony44
13. apr 2011

@lubka0506 - správna reč, aj ja mám pocit, že som tam stále a pri druhom ivf som tam bola po transfere - ked som začala špiniť každý druhý deň, lebo pán doc. nenechával nič na náhodu a pozoroval ma......možno máš pravdu, že ked bude bábatko fit nebude mu treba žiadne liečiky, však uvidíš čo dalej aspon že máte zmrzlinky

sony44
13. apr 2011

@helen5 - to je ale my s tým nič nenarobíme, bol už aj taký návrh, že to nebudú preplácať vôbec, že ženy si môžu za to samé, že nemôžu mať deti.......sila, ale na liečenie drogovo závislých peniaze súúúúúú, tí si za to nemôžu....... chvalabohu, že to zatial neprešlo

helen5
13. apr 2011

@lubka0506 tak ty si fak dobra tak dlho chodit to si už mohla mat aj dva kebi nebol taki problem . čo povieš ale ideme nato už ked sme sa nato dali ja som rozmišlala že ked to nepojde tak si adoptujeme celkom male babo aj ked to neni naše ale kolki ludia skusili a maju sa dobre deti . a tieš robim v deckej liečebni a kolko mamicki čo si bud adoptovali a jedna bola unas z prievidze a tamala dvojički a aki boli zlaty chlapci nemali ešte ani 4 a pani bola štasna tieš si pichala všeličo a ona mi poradila martin . tak som mojho doktora poprosila čo je natom pravdy a on ma tam potom poslal a bola som 1 krat 28:3 🙂

helen5
13. apr 2011

@sony44 je to svinstvo naozaj ti drogisti jedni prenich maju aj liečenie a čo mi nič si nezaslužime 🙂

lubka0506
13. apr 2011

...baby toto som našla https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/hodnoty-hcg-v-roznych-casovych-obdobiach/ 🙂
@sony44 ano máte pravdu fetákom,alkoholikom a narkomanom preplácajú liečenia stále...! ...máme 3 zmrzlinky 😒

lubka0506
13. apr 2011

@helen5 len ked ani tá adopcia nie je až taká jednoduchá!... Ja som si povedala že vyskúšam toto a ked nie budem si užívat 😀 😎 Ale nie ja som verila že teraz to vyjde,ale čo už hlavne že sme zdravý!...ako tak🙂

@sony44 to nevieš že narkomani za to nemožu?...ale s tým my nič neurobíme...
...babule ja si idem posmoklit k modrému z neba!...Dobrú noc🙂

sony44
13. apr 2011

@lubka0506 - dobrúúúúú

sony44
13. apr 2011

@zlatanka30 - ahoj moja, čo máš nové???iba sem nakukneš a nič nepopíšeš??? ako pokračujete? čiiii??!!!

janemari
13. apr 2011

Tak este posledne riadky a uvidiem sa asi len ked uz budem doma aj s malou.Pobalila som si tasku a pojdem spat,rano vstavam na bus nech sa este vyspim.

mabumi
13. apr 2011

@janemari tak VEĽA ŠŤASTIA !!!!!!!!!!! by som ti poslalal nejaké vírusíky šťasteny, ale neviem ako na to 😀 😀 😉
ale tak skúsim: tu máš SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS 😅

hope2011
14. apr 2011

@helen5 ahojky, takze ja teraz pri tom dalsom iui urcite ostanem doma v den zakroku aj den po...lebo pri tomto prvom som isla do prace uz po zakroku asi o 4 hodiny a teraz si to troska vycitam...

hope2011
14. apr 2011

@sony44 takze ostanes domka...a ako si to vysvetlila v praci???? ja teda neviem, co by som povedala na tak dlho ist na dovolenku, pripadne na PN...ale ked bude treba tak to spravim....neviem ako by som znasala tie injekcie, takze myslis ze je asi lepsie ostat doma, vsak???

hope2011
14. apr 2011

@lubka0506 ahooooj, tak ako sa mas dnes???, je nieco nove...? este stale krvacas...stale na teba myslim, aby ti to vyslo...daj mi urcite vediet, dobre????

hope2011
14. apr 2011

@janemari drziiiiiim mooooooooooc palce a tesim sa na malu princeznu.....drzkaj sa!!!!!

sony44
14. apr 2011

dobré ráno, @hope2011 - v robote na oddelení vedia, čo je vo veci ( však aj pri druhom ivf som bola cca 2 mesiace doma), ostatným nemám čo vysvetľovať, prečo mám dovolenku a aj tak si pošuškávajú, čo ma po nich, my sa o bábatko snažíme už 4 roky ( predtým sme boli s manželom 13 rokov, takže brali to tak, že sa zoberieme a šup bábo- ved aj my sme si to tak mysleli ) takže každý očakáva, že už nejaké bábo bude............šuškandám sa nevyhneme a je mi to jedno...hlavne nech sa to podarí, ved to bude bábatko ako každé iné, teda nie ako každé iné - našeeeee vytúžené - už sa teším ako ho budem rozmaznávať jááááj, nech už to je......
ja som už teraz ani neriešila, či ostať doma alebo nie - myslím si že, je človek viac v pohode - v kľude sa naranajkuješ, pomaličky si porobíš čo treba, pospinkáš kedy chceš, prečítaš knižočku atd.....: Niektoré dievčatá zostávali doma, ked zle znášali injekcie, ale ja zatial nemám až také problémy-chvalabohu, ale aj tak som sa rozhodla, že ostanem doma- ak to má pomôcť tomu, že bude všetko v poriadku, tak mi to za to stojí.... nechcem si vyčítať, že som pre to neurobila maximum.Aj ked na druhej strane, ked to bábatko má prísť tak príde a bude sa ťa držať ako klieštík, či budeš v pohode, alebo nie - vid naša janemari.........
Tých injekcií sa zas až tak neboj, nie je to taká katastrofa..... základ je, aby si na to zareagovala, nebolo ti zle, v centre si každý druhý deň pod kontrolu, takže keby sa niečo dialo, tak na to prídu, alebo sú vždy k dispozícii ti poradiť.........neboj zvládneš to ked budeš musieť.......... zatiaľ nemusíš.........

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre