Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

zlatanka30
20. apr 2011

@sony44 ano v piatok brrr zacinam pichat.teraz som domka nepracujem

sony44
20. apr 2011

@helen5 -ahoj- tebe idú podľa mňa robit hormonálny profil- t.j. odsledujú ti menštruačný cyklus v určité dni a to Ti budú brať aj krv a robiť sono súbežne, lebo musia vedieť, či to čo vidia na sone odzrkadluje aj krv a chcú zistiť či ovuluješ a akú máš výšku sliznice....... Ja som bola na začiatku cyklu , v strede cyklu a po 21 dc a vždy mi robili sono a brali aj krv. Zajtra Ti budú robiť sono cez bruško a mala by si mať plnší močový mechúr, lepšie je to vidno a ostané razy Ti už budú robiť vaginálne sono - cez pošvu. S manželom neviem ako, ale možno mu tiež budú brať krv, a neviem či ste boli už na spermiograme..... ved uvidíš a popýtaj sa....... tak šťastnú cestu

sony44
20. apr 2011

@zlatanka30 - áno je to brrrrr, ale ty si na to určite rýchlo zvykneš, ved nie si nováčik!!!! ja tiež pokračujem v pichaní, pichám si clexane a budem to do konaca tehu, ale ked to má pomôcť, prežijem to, ved čo by sme pre tie naše bábatká neurobili, a toto je už "len" tá príjemnejšia včelička.............

zlatanka30
20. apr 2011

@sony44 ved ano ,ale....a ten clexane ti kedy naordinoval doc?ked sme boli u koordinatorky som myslela,ze aj ja dostanem nieco podobne bud clexane ale fraxiparine.uz nechcem prezit to,co predtym.ved to poznas.

sony44
20. apr 2011

@zlatanka30 - ten clexane, mi dal po OPU, že si ho už mám pichať, ja som chcela len anopyrin, zatial kým nevieme na čom sme, ale on povedal, že nie, že rovno toto.......asi sa bojí.. po 2. ivf som mu povedala, že asi to bolo zbytočné pichať, ved aj tak bábatku nebilo srdiečko, tak že to asi nebude príčina, a on povedal, že aj pri dalšom mi to dá, lebo to má aj iné významy,
teraz ked sa ma pýtal, či mám ešte nejaké lieky, že čo mi má predpísať ( či mi náhodou nezostal utroš z predchádzajúcich iui a pod....) tak som mu povedala, že nemám ten fraxik, ale že asi mi ho nie je treba, tak povedal , že áno, ale ja som bola na fraxík alergická tak mi dal clexane..... takže ak by pozabudol( môže sa stať)tak sa ho na to opýtaj a vysvetli že sa bojíš......aby sa už nezopakovalo to čo sa stalo

sony44
20. apr 2011

@zlatanka30 - on operatívne predpisuje lieky, podľa toho ako dochádzajú, resp. pridáva také aké treba.......

lubka0506
20. apr 2011

@helen5 myslím si že vyšetrujú aj cez menzes. Mne sa to stalo ked som chodila do Bratislavy do GF tam ma vyšetrovali cez menzes 😖 ...bolo mi to velmi nepríjemné... 😝 😝 😝 😖 😖 ...ale neboj prežiješ to! Drž sa!!! 😉

zlatanka30
20. apr 2011

@sony44 som uz rozmyslala,ze si to kupim niekde na konikovi 🙂 🙂 🙂 🙂

sony44
20. apr 2011

@zlatanka30 - čosiiii!!!! on ti to predpíše, neboj, ved určite ste sa o tom bavili, ked ste nastúpili do centra. Na prvej konzultácii ste určite rozoberali všetko, čo už máte za sebou, či nie??!!!

zlatanka30
20. apr 2011

@sony44 hej bavili.som sa ho na to pytala,vravel,ze to sa picha iba pri hustej krvy.ved ja sa na to opytam,ak sa dostaneme vobec k tomu koncu ivf.nejako mam z toho depku.

sony44
20. apr 2011

@zlatanka30 - nebojkaj sa, ale je mi jasné čo prežívaš.....ja som tým tiež prešla, a niekedy ma to pochytí aj teraz, ved nemáme nič vyhraté, človek sa teší z každého zvládnutého krôčiku, za ktorým nasleduje ďalší..... a ani neviem ktorý je ten najdôležitejší...... asi každýýýý, ale musíme to zvládnuť, akurát pozerám modré z neba, o trojičkách, no rozkošné

zlatanka30
20. apr 2011

@sony44 ja viem si zlata.aj ja to pozeram.obdivujem tu zenu.toto by som uz nezvladla.

sony44
20. apr 2011

no idem ja pomaličky buvať, nech som pripravená(haha) na akúkoľvek správu..... ale verím že bude predovšetkým dobrá...........dobrú nôcku

zlatanka30
20. apr 2011

@sony44 dobru noc

sony44
21. apr 2011

dobré ráno babulky, tak dnes vyrážame pre bábatkáááá, jááááj to boli nervy, ani klystír som nepotrebovala 😀 .... vraj sú pekné a že radšej ich vložíme do bruška....idem sa pochystať, nech sa ma bábatká nezľaknúúúúúúú.......

zlatanka30
21. apr 2011

@sony44 jupi ,co som povedala. 🙂 🙂 🙂 sa ttttttttttttttttaaaaaaaaaaaaaaaakkkkkkkkkkkkkkk tesim 🙂 🙂 🙂 🙂

sliver
21. apr 2011

@sony44 - parááááááádička
tak vykročiť pravou nohou a posielam tie najkvalitnejšie aké som našla 😉
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

hope2011
21. apr 2011

@moniatko13 jasne z budu....a uvidis ake krasne....budu to nadherne embrijka, ktore pojdu uz coskoro do tvojho bruska🙂 urcite sa uz nevies dockat...ja ti moc, moc, moc drzim palce!!!!

hope2011
21. apr 2011

@sony44 tak mooooooooooooooc drzim palce......to je uzasnasprava...takze uz mozno o tomto case su aj babatka v brusku.....daj potom vediet, budem cakat!!!!

hope2011
21. apr 2011

@helen5 to ti len krv zoberu a nebudu ta vysetrovat...zistuju ti hormonalny profil, aspon si myslim...drzkaj sa🙂

hope2011
21. apr 2011

@sony44 mojinka, dakujem pekne....mne to robila nova pani doktorka....p. docent sa tam minule dostal uplne bez problemov, je to proste velky sikovnik🙂 ale nevadi, vydrzali sme, poplakala som si...za co som sa strasne hambila, ale nedalo sa to ovladat...som vsak velmi zvedava na teba!!!!!!

sliver
21. apr 2011

@hope2011 - jéééééj a zase budem nervozna a čakať ako to dopadne 😉 ale každopádne ti veľmi veľmi držím palce a šup šup šup tehulky ku mne, janemari už má maličkú a som tam sama..........
takže posielam tiež špeciálnu dávku pre teba TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

hope2011
21. apr 2011

@sliver ahojky, dakujeeeeeeeeeeem, som rada ze si mi poslala virusiky, uvidime ako zaucinkuju.....inak to vies, ze by sme sa velmi chceli pridat k vam tehulkam....ale asi vies aka je cesta niekedy klukata...ale posnazime sa, dobre????

sliver
21. apr 2011

@hope2011 - ja viem 😉
ale verím tomu že sa to raz musí zlomiť 😉 a bude vás toľko až sa tu budeme iba radovať a radovať!!!!

hope2011
21. apr 2011

@sliver ano, budeme a rozpravat sa uz len bude o tehulkovani...ja tiez tomu verim, ze raz sa to podari....nechavam to teraz na pana boha, naozaj....

sony44
21. apr 2011

už sme doma........dakujem Vám, že ste na mna mysleli, no z transferu zas zlý zážitok, strašne ma to bolelo, nepomohli ani kliešte a takmer ani inseminačný katéter..........začiatok maternice mám samú zákrutu a ked si už mysleli že je to ok, tak zas narazili na nejakú inú..... tak dúfam, že sa embryjkám nič nestalo a bude im u mna dobre........veríme že sú to tie naše ozajstné detičky a prišiel na ne ten správny čas........

sony44
21. apr 2011

dakujem za vírusiky.............. snád budú dostatočne chytľavé.........

bielalady
21. apr 2011

@sony44- jééj, tak si už domka! Ďakujem za správičku, tak Ty si už v podstate 2v1 !
Tak nech sa len darí budúca mamička!
To aj ja sa mám čochvíľa tešíť na ten nepríjemný zážitok z transferu?
To všetky tak bolí?
Tak len pekne hore nohy a oddychovať ! 🙂
Teším sa moc, moc,moc s Tebou!

sony44
21. apr 2011

@bielalady - nie nemyslím, že to bolí každú, záleží od tvaru maternice a krčka, a v podstate som 3v1 😉 😉 😉 dakujem, idem oddychovat, lebo to mám celé rozdráždené, neboj ono to je v podstate ako normálne vyšetrenie...... 😉

sliver
21. apr 2011

@sony44 - jéééj, oddychuj a len a len oddychuj, ste ich tam zašili za dve zákruty tak tam ostanú a budú len a len rásť!!!!

@bielalady - ja som pri transfere necítila úplne nič, to závisí od maternice...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre