Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

lubka0506
27. apr 2011

@danutta a doc. Tomáš robí aj genetiku?...lebo my sme boli ale z iného centra v ZA

moniatko13
27. apr 2011

@helen5 no idú mi vybrať vajíčka..

moniatko13
27. apr 2011

@lubka0506 ved to je také nespravodlivé,že jedny chcú dieta a nemôžu mat a druhy nechcú a máju a potom ho odložia alebo .....jaj keby to bolo v mojich rukách hneď by som to napravila.. 🙂 🙂 🙂 🙂

lubka0506
27. apr 2011

@moniatko13 ja tiež aj "ju" by som napravila!.. 😠 neboj nebude to nič hrozné....vyjdeš na "kozičku" dajú ti niečo do žily a potom sa preberieš na posteli...ja som mala pekné prebratie,manžela vedla seba,lebo som tam bola sama. 🙂 Naozaj sa nemáš čoho bát!...

moniatko13
27. apr 2011

@lubka0506 to ma budu davať dole na postel?ved ma neunesú...no mam sa na čo tešiť,keď sa preberiem.. 😒 😒

danutta
27. apr 2011

@lubka0506,ved prave preto sme isli tam,lebo doteraz nam nikto nerobil ani genetiku ani imuno,a co ak je prave v tom chyba.Genetiku chodi raz do mesiaca robit nejaky doktor z Bratislavy.Tak uvidime.Zatial sa majte dievcata,opatrujte sa. 🙂

helen5
27. apr 2011

@moniatko13 a to ako vlasne čo znamena ked ti vyberu vajička tak potom nebudeš moc mat deti či čo ti idu robit a kedy ti to budu robit vlasne .a ja si to neviem predstavit teraz ako vibrat vajička von

lubka0506
27. apr 2011

@moniatko13 len sa ty neboj myslím že už prenášali aj iné váhy... 😝 😅 ...dobre kočky zajtra sa ukážte a dajte vediet ako ste dopadli!...idem smoklit k modrému z neba...papa a krásne sny! 😉

moniatko13
27. apr 2011

@helen5 no oni mi vlastne idú vybrať folikuly a v nich sú vajíčka,tie potom oplodnia a tak o 5 -6 dni mi dajú oplodnené vajíčko (embryo) naspäť...a o 12 dni si budem robiť test ,či sa uchytilo alebo nie... 🙂 🙂

helen5
27. apr 2011

@moniatko13 a kolko testy ti predytm robili a ja som stoho fak vedla a to uspia vtedy a pojdeš na marodku či nie . a to je že kim ti to urobia trva to asik pol hodinu a potom musiš asik 3 hodiny ležat v klude a kolki krat ti to budu robit 1 alebo druhy krat a ked sa preberieš či to boli alebo nie daj mi vediet
🙂

helen5
27. apr 2011

@lubka0506 babi mi bisme to nemali pozerat modre zneba vraj to neni dobre ked chcete mat svoje vlasne deti tak bi sme to nemali pozerat . fak neni to dobre

sony44
27. apr 2011

@moniatko13 - k tomu OPU, neboj je to v pohode,pojdete s manželom na izbu, dajú ti anjelkovskú košielku, ktorú Ti manželík zaviaže ( no moj na tom dost maturoval, oviazal ma teda riadne.... 😀 ) podprdu a ponožtičky si môžeš nechať..inak donaha 😀 😀 😀 , potom Ti sestrička zmeria tlak,pulz, dych..., pripraví ti žilku pre anestezilogičku.... potom ešte sa ťa popýta či fajčíš, piješ kávu, koľko vážiš....
potom s manželíkom čosi pokecáte a už ťa príde sestrička zavolať...dáš si čiapočku a šup na kozičku....priviažu ti nožičky, pani doktorka sa ti predstaví a za chvílu budeš buvať....ja som už ani pri príchode pána doc. nebola pri vedomí a zrazu som sa prekoprcala na postielku na izbe a manželík ma tam čakal, potom ta sestrička napojí na monitor, ktorý sníma vitálne funkcie pravidelne... cca za hodinu ťa odpoja, a pomedzi to ide mužík odovzdať svojich bojovníčov a potom už len čakáte na príchod pani embryologičky, ktorá povie, koľko bolo vajok ako sa im javia a dajú rozpis kedy si máte volať ako sa im darí
a nakoniec ideš na kontrolné sono, ako to vyzerá dopredpisujú ti lieky, ak nejaké ešte treba a už ťa len čaká pre mna aspon najhorší týždeň.... možno ty to budeš inak cítiť......jooooj ale som tu napísala román, prepáč snád si troška viac v obraze
ešte som ti chcela povedať že sa v den OPU umy len čistou vodou bez sprcháča, nekrémuj sa, nepouži nič aromatické, vonavé..... vajíčka a embryjká sú na to velmi citlivé a ani pri transfere....

moniatko13
27. apr 2011

@sony44 no ďakujem za pekný román..a to prečo sú háklivé na vônu to som nevedela.. 🙂

sony44
27. apr 2011

@moniatko13 - neviem, ale nás na to upozornili, tak som to neriskovala, pred transferom mi to pani embryologička ešte prízvukovala, že ani žiadne parfumy 😉 no asi sa im nepáčia vonavé maminky 😀

moniatko13
27. apr 2011

@sony44 no mne také nič nepovedali,no vidíš a ja by som prišla navoňaná..

sony44
27. apr 2011

@moniatko13 - 😉 , pokyny pred anestézou si si prečítala? nepiť, nepapať, naušničky, prstene, retiazky nechať doma, nechty nenalakované..... a zober si aj niečo na prehryznutie ( banánik), lebo po hodine už budeš moct papať, a čajík Vám urobia

moniatko13
27. apr 2011

@sony44 áno čítala,ale tu vôňu som asi priehľadla.. 🙂 🙂 🙂 ..už idem babenky,idem na tu pohotovosť.majte sa krásne.. 🙂 🙂 🙂

sony44
27. apr 2011

@moniatko13 - tak papa....

hope2011
28. apr 2011

@danutta a vam este inde genetiku nerobili???? lebo si pisala, ze ste uz boli a brne, ci sa mylil???? myslim ale ze geneticke vysetrenia vam nebude robit priamo docent, ale ten dr z BA...aspon nam to tak robili...tak neviem...a genetiku embrijka...to bude akoze ine vysetrenie, ci a bavime o jednom a tom istom...nebojkaj....vsetko dobre dopadne...bude babatko....v martine vam pomozu, uviis!!!!

terry123
28. apr 2011

@helen5 Ahoj. Do MT chodime vyse roka, celkovo sa snazime 6 rokov.
Prve IVF nas vyslo na 1000 E a druhe podobne. Je to dost plus cestovne,atd...
Este mame jeden pokus a potom neviem. Proste si hovorim,ze to teraz musi vyjst a basta. 🙂
Vsetkym nam drzim palce,aj tebe, nech sa nam vsetkym postupne zadari a uz sa tolko netrapime.
Pekny den vam babulky 😎

terry123
28. apr 2011

@danutta Ahoj. Ak sa mozem opytat embrijko sa ti niekedy na par dni udrzalo v maternici? Myslela som si,ze genetiku robia vzdy pred IVF,IUI. Nam ju pred IVF robili a dopadla dobre. Aj vam zelam kladny vysledok a coskoro maly batoztek. 😉

oknosmas
28. apr 2011

neviete, co znamena skratka TW? to som si az teraz vsimla, ze to mame na sprave pri odporucaniach... je tam iui, tw a isci. co je to tw?

sony44
28. apr 2011

@oknosmas - TW je trial wash - stojí 40 eur - to je premytie a prečistenie spermijok ( dobré od zlých), zostanú len tie najlepšie...robí sa to pred iui a ivf skúšobne, lebo na iui a pri ivf sa ide na ostro ( je to súčasť týchto zákrokov), aby vedeli ako ste na tom so spermijkami po ich spracovaní

sony44
28. apr 2011

@danutta - ahoj,čo ste dnes vybavili??? ak sa smiem opýtať kolko Vás vyšlo ivf v Brne???a kolko Vám povedali, že to bude stát v iscare? inak PiGD sme mali mať aj my, ale nakoniec sme ju nemali, lebo sme mali len 2 embryjka a povedali nám, že teda do nich pichať nebudú( má to svoje + a aj -).....boli zlatí, ved keby chceli zarobiť, tak by nás presviedčali a my volali, že kedže sme nemali ani PK ,tak by chceli číslo účtu, aby nám mohli vrátiť peniažky

lubka0506
28. apr 2011

@oknosmas je to vyšetrenie spermií po spracovaní-TW-Trail Wash.

oknosmas
28. apr 2011

@sony44
@lubka0506 cize ked by sme mali ist na iui, tak oni ich najskor takto vysetria? a daju tam len tie najlepsie, alebo to robia len tak....ze aby vedeli, ci sa vobec do niecoho takeho pustat. lebo mame v odporucani iui, tw, isci. tak neviem, ci sa vobec iui ma robit, ked su tie vysledky zle.

oknosmas
28. apr 2011

dakujem za vysvetlenie dievky... 😔

lubka0506
28. apr 2011

@oknosmas ano najskor ich vyšetria a vyberú najlepšie. Aj nám ho robili. 😉 Uvidíš čo bude oni ti poradia. 😉

helen5
28. apr 2011

@terry123 a ukoho je chyba u teba či manžela . a odkial si mi od popradu a teraz ideme 3 maja rano na 7

helen5
28. apr 2011

@oknosmas a ty si ako natom už mate babo či tieš ešte bojujete a trapite sa ako aj mi ako je to ked robia stymi vajickami polikulami napiš

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre