Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

zlatanka30
3. máj 2011

@oknosmas je bohuzial uz som dnes ani nepichla injekciu

oknosmas
3. máj 2011

@sony44 kazda z nas ma pravo kocikovat svoje babatko...a raz to budes aj ty. proste to tak bude....uz coskoro 😅

oknosmas
3. máj 2011

@zlatanka30 ale to predsa este mozes urobit, nie? a pripadne bez jednej to nejde? neda sa tomu dako pomoct?

zlatanka30
3. máj 2011

@oknosmas mozem ale uz nechcem nemam mrchu vajecnik je v tahu

oknosmas
3. máj 2011

@zlatanka30 musi to byt urcite tvoje rozhodnutie....to je jasne...ale poriadne ho zvaz, aby ti to potom nebolo luto.. budem ti drzat palec, aby to bolo to najlepsie rozhodnutie pre vas vsetkych..

oknosmas
3. máj 2011

@zlatanka30 preco mas problemy s vajecnikom? je polycysticky? mala si problemy aj predtym? mohli by ste to pripadne vyskusat neskor (o 2-3 mesiace) so slabsou stimulkou? aby to nerobilo take problemy..

zlatanka30
3. máj 2011

@oknosmas su tam folikularne cysty preto nemam mrchu.mam len jeden o druhy som prisla mam endometriozu.mne asi nevyhovuje ani dlhy ani kratky protokol

oknosmas
3. máj 2011

@zlatanka30 fuu...endometriozu mam i ja.. mozno by teda mohli robit vynimku...je aj taka moznost, ze sa vezme vajicko v beznom cykle, bez dakej specialnej stimulacie.. nevzdaj to... prave vcera som si citala vsetky moznosti, ktore ponukaju a ako sa robia... http://www.iscare.sk/liecba-a-vysetrenia/liecba urcite sa bude dat vymysliet aj daco pre vas. folikularne cysty sa daju ovplyvnit aj tiaminom. stipe, viem, ale aspon sa stiahnu. drzim ti palec...a verim, ze sa najde riesenie.

zlatanka30
3. máj 2011

@oknosmas zevraj ked pride mrcha tak odidu tie cysty,ale co ked mi mrcha nepride.to mam na nu cakat aj dva tri tyzdne?

oknosmas
3. máj 2011

@zlatanka30 a teraz ste vo faze, ze by mala prist mrcha a potom odber vajicok? neboj, ona pride... je to predsa len mrcha 😉

zlatanka30
3. máj 2011

@oknosmas mrcha tu uz mala byt dnes som uz 34dc.uz by som mala zacat pichat aj druhe injekcie keby bola prisla

oknosmas
3. máj 2011

@zlatanka30 a folikularne cysty by nemali byt nebezpecne... ony zvacsa naozaj vzdy prasknu pri mrche a kopec zien ich ma, ani o tom nevedia. ja sa s nimi tiez potykam pomerne casto. ved aj kvoli nim ma lekar vzal pod noz, myslel, ze su to endocysty. nastastie neboli, ale endoska tam aj tak bola... v loziskach...

oknosmas
3. máj 2011

@zlatanka30 a co ti lekar na to povedal? myslim v centre...docent. myslim, ze by si mala na neho dat. mrcha pride...troska neskor, ale predsa pride...neboj. ja som mu pisala...neviem, ci si tu zachytila, ked ma cez vikend chytila panika z toho, ako mam ja vsetky mozne choroby a este do toho veeelmi zly spermiogram. chcela som, aby liecili aj mm, aby robili dalsie vysetrenia. vela som si citala na nete a na mk.. a bola som z toho viac v depke. mm uz bol zo mna na nervy. napisala som aj mail docentovi a cakala som na jeho odpoved. to bolo v nedelu a hned v pondelok doobedu mi odpisal a vsetko vysvetlil. upokojil ma a teraz verim, ze to bude vsetko ok. neprestan tomu verit ani ty. neboj... bude to ok. oni sa tomu celkom rozumeju. studovali dlhe roky, aby mohli pomahat. my sme vela veci citali a mnohym uz presli, no nevieme este zdaleka tolko, co vedia oni. a myslim, ze by sme im mali doverovat...to je polovica uspechu. ked budeme verit. ver mi 😀

helen5
3. máj 2011

@moniatko13 mi sme boli dnes zobrali mi len krv posielaju tie visledki do bratislavi a zadva tyžne sa mi oni ozvu viac mi dnes nerobili nič tak teraz budeme len čakat čo bude dalej . aj tebe robili. take višetrenia . za 6 eura vraj posilaju preč . tak som zvedava čo dalej 🙂

helen5
3. máj 2011

@moniatko13 tak ty ideš zajtra z manželom . nam brali len tu krv a posielali do blavi . a za dva tyžne budu visledki maju sa ozvat a potomdalej . a tebe čo robili po krvi . tieš ti posielali do blavi . a ako si sa mala ty ked si sa prebrala ako dlho si spala po narkoze . a ako dlho ta robili pametaš . napiš nam čo nas čaka teraz ked nam zobrali visledki až do blavi vraj

helen5
3. máj 2011

@hope2011 ahoj tak už som tu dnes mi zobrali len krv. a to ju posielaju vraj do blavi . a za dva tyžne sa maju ozvat tak teraz budeme len čakat ako dopadneme dalej . dnes tam bolo rano aj dost ludi mi sme boli 1 . a dnu sme šli druhy predbehli nas jedni ale už o 8 5 sme už odchadzali z martina tak teraz budeme len čakat nevieš ako dalej to prebieha čo budu dalej robit

crazybabenka
3. máj 2011

@zlatanka30 ahoj.....už som tu síce dávno nebola.....nejak nestíham kvôli malej....ale ak sa smiem spýtať prečo to vzdávaš?.....veď nádej vždy zomiera posledná.....vieš koľko krát som to chcela vzdať ja? ..... ale vždy sme si s mm povedali.....že mi to zvládneme......lebo spolu zvládneme všetko......a keby som to vzdala.....tak by som nemala to malé čudo judo.....čo ma robí tým najšťastnejším človekom na svete......ja som mávala menštru niekedy aj raz za 3 mesiace....o ovulke som mohla len snívať.....mm mal 100% abnormálnych spermošiek....proste brutal .... a finančne sme na tom neboli najlepšie......na to aby sme išli do MT.....na prípadné IVF sme sporili rok......a nevzdali sme to.....poplakali sme si....zaťali zuby a išli sme do toho.....ale hlavne sme uverili.....že sa to podarí.....a podarilo sa.....s podporou liečiv sme otehu prirodzene.......takže to nevzdávaj

sony44
3. máj 2011

ahojte, dakujem Vám, že ste na mna mysleli... ste mi veľkou oporou.....ste úplne úžasné, nikdy by som si nemyslela, že takéto fórum pomáha
no dnes tam bolo strašne veľa ludí ...... tak som sa pýtala, že prečo a vraj brali krv na AMH hormón, robí sa to nárazovo, lebo vraj sa musí nazbierať 50 žien, aby sa mohol otvoriť testovací set ( tak niečo sa nazbieralo v MT a niečo v BA)....ale super že to robia...je to posun vpred...
my ideme dalej bojovať, ale sa nenormálne bojííím......, ale tá túžba po bábatku je silnejšia....... po menštruácii máme zavolať a zvolíme další postup..., nemáme na čo čakať a uvidíme čo navrhne pán. doc........dnes bol pán doc. z toho taký smutný.....ja som z neho v šoku, takého som ho ešte nevidela, už sme vedeli podľa výšky sliznice, že to nevyšlo, ale vraj počkáme na krv...
@helen5 - ja som brala lieky na podporu sliznice a na udržanie bábatka, ktoré by sa mi uchytilo v brušku....ale sa neuchytilo, takže dnešným dňom máme uzavretý 3.pokus umelého oplodnenia....

oknosmas
3. máj 2011

@crazybabenka podarilo sa vam prirodzene? tak to je super... tiez riesime, kde vezmeme na ivf. ale chceme do toho ist. mm ma 99 percnet patologickych, tak si mi celkom dodala dalsiu nadej. juj, vdaka... 😉

oknosmas
3. máj 2011

@sony44 nas neuspech je aj docentov neuspech...a velmi to preziva.. myslim, ze si vybral skvele povolanie a snazi sa ho robit co najlepsie. verim, ze sa vam to podari dako casom vyriesit. budem na vas mysliet... 😵

crazybabenka
3. máj 2011

@oknosmas áno prirodzene....v príprave na prvé IUI 😀 som rada, že som ti dodala nádej 😉

moniatko13
3. máj 2011

@helen5 mne krv do Blavy nebrali,zaleží aký mate problém..a z narkózy som sa prebrala,keď ma dávali na postel,lebo ma mňa kričali aby som sa zobudila.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sony44
3. máj 2011

@zlatanka30 ahoj, to ma mrzí, že to všetko takto vnímaš, viem, že to bolo pre teba veľmi ťažké rozhodnutie....ale ste na to dvaja a zvládnete to........nechápem, čo sa to telo tak zbláznilo... a aj v predchádzajúcich cykloch si takto reagovala???či?skús ešte nech niečo vyskúšajú...viem že máš pocit, že si ako pokusný králik...ale to sme všetky, pretože na každú to všetko účinkuje inak, ale myslím si, že pán doc. by neohrozil tvoje zdravie...vie čo si môže dovoliť a čo už nie(kedy pokračovať v stimulke a kedy nie)a určite veľmi pozorne zvážil všetky možnosti.... aj tak ti držím palce, pretože ja som na takéto definitívne rozhodnutia asi slabá. Kým mám ešte nádej, žeby sme mohli mať vlastné bábatko - budem bojovať, ale ked mi povedia, že už to nie je možné, tak až potom to vzdám.... a využijem iné možnosti

moniatko13
3. máj 2011

@sony44 to je najkrajšia sprava dnešného dna,že idete ďalej bojovať....moja moc moc vám to prajem,nech už sa na vás usmeje slniečko v tom malom batôžku...sme z tebou a myslime na teba.. 🙂 🙂 🙂

sony44
3. máj 2011

@oknosmas - on chcel byť vraj gynekológom odjakživa, takže to o nom vypovedá asi všetko....ak ti môžem vliat nádej, tak úspešnosť ivf, aspon ja to tak vnímam ( po mojich ivf-kách), viac závisí od kvality vajíčka ako od výsledku spermiogramu..... oni vedia vybrat dobrú spermiu...takže sa neboj...... a budem ti držat moooc palce, lebo každý uspech ma posúva vpred a naplna nádejou, že to raz vyjde

sony44
3. máj 2011

@moniatko13 dakujem - a ja zas verím, že ty a hope zajtra napíšete tiež pekné správičky, že hope má // a ty máš krásne embryjká a idú do bruška...a ostatné do mrazáčika....

xeroma
3. máj 2011

@sony44 ahojček, som veľmi rada,že pokračujete, uvidíš, toto kolo to istí!!!! čo je to ten AMH hormon?

mabumi
3. máj 2011

@sony44 ahoj sony, tak to som rada, že idete ďalej. a som veľmi rada, že vás docent do toho povzbudzuje. nerobil by to, keby tomu neveril 😵 . asi bude pokúšať "šťastie" dovtedy, kým vám naozaj nepomôže, a to je dobrá správa aj pre nás všetky, čo k nemu chodíme 😵 😵 😵
určite to vyjde, na 100% 😉 😉 😉

oknosmas
3. máj 2011

@sony44 😀 😀 😉

sony44
3. máj 2011

@mabumi ,@xeroma díky, toto je zatial naše rozhodnutie, uvidíme čo navrhne doc....., ale on bude s nami bojovať, ved som tam už ako inventár.....som mu to aj povedala, žeby ma už mohol aj vyradiť. 😀
AMH hormón je anitmullerov hormón, ktorý hovorí o zásobe a myslím aj o kvalite vajíčok....presnejšie a výpovednejšie ako FSH, mám pocit, že to robili len v Rakúsku(aspon tam chodili baby na tieto vyšetrenia).

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre