Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

mabumi
28. jún 2011

@lenka_21 nekukla si temu "je tu nekdo, kdo otehotnel s vysokym FSH?"
tusim tam presne o tom pisu 😉

nalada
28. jún 2011

@lenka_21 ahoj, ja mám ešte vyššiu hodnotu FSH, som po 1. cykle IVF... čakám na výsledok 🙂

ivta5
28. jún 2011

@helen5 neboj sa , všetko bude OK, len musíš veriť, držím palčeky.

ivta5
28. jún 2011

@sliver joooooooj ☹ už teraz mi idú zimomriavky po tele. A to si už mala mimi v sebe, keď Ti to robili??? Ale, ako píšeš, hlavné, že je mimi v poriadku.

ivta5
28. jún 2011

@gabi.k no tak tie embriologičky sú dáke popletené, alebo prepracované. A to Ti sonom zistile, že tam máš tekutinu?? A už ju vytiahli všetku????

sliver
28. jún 2011

@ivta5 - neboj nie je to nič hrozné... hrozne to znie ale dá sa to vydržať...
a nestáva sa to každej 😉
áno na sone vidieť či tam je tekutina a či jej je veľa....
mne odsávali pred vkladom (ako teraz gabi) a tiež potom po vklade....

gabi.k
28. jún 2011

@ivta5 preeesne tak.... mala som bolesti...uz sa dali celkom vydrzat, ale toto odsatie to povolilo....cize sa mi ulavilo... ze to je pri PCO.. ale nebolo to az take rozsiahle...pytala som sa Doc. a on mi vravel, ze rozsiahle to byva, ked zena ma v sebe okolo 1litra volnej tekutiny... no a ze potom posuvaju aj transfer....ale u mna niee... 😉

ivta5
28. jún 2011

@sliver no budem veriť, že v skutočnosti to nie je také hrozné, ako keď som to čítala. Nejdem na to radšej ani myslieť, kedže nás stimulka čaká až v septembri. A to odsávajú v doc. ambulancii, akože žiadny vážny zákrok, či Ťa zobrali na sálu a tam Ti to robili? Joj normálne musím preladiť na inú stanicu, lebo už začínam byť z toho trochu predposratá, teda, vyľakaná 😀

gabi.k
28. jún 2011

@ivta5 oblečú ti šumnú košuľku.... a šup na sál.... 😀

ivta5
28. jún 2011

@gabi.k to je super, že Ti tá bolesť odsatím povolila a nemusia Ti posunúť transfer. Škoda, že sa nedá niečomu takémuto predísť????

ivta5
28. jún 2011

@gabi.k no mňa by asi ťahali na šmyku 😀

lubka0506
28. jún 2011

ahojte 🙂 Dnes mi volali z Iscare že mám príst na odber krvi na AMH hormon. Neviem čo to znamená ale musím si niečo naštudovat o tom. @lenka_21 čo je to FSH? To sa určite zistuje tiež z krvi... 😕

@helen5 v čom je problém?
...babule nejdem vás vypisovat všetky ale vy viete že vám držím palce,nech vám to vyjde!!! 😉

gabi.k
28. jún 2011

@ivta5 ja neviem ci sa da tomu uplne predist...mozno snad ked vypijes 200 litrov vody a zjes 25 litrov jogurtu denne
😀 co je snad nerealne.... chiii
no tam za tymi zasuvackami sa citis super.... ozik dnes som bola v laboratoriu a videla som moje embryjka pod mikroskopom.... chii...snad sa im polepsi ked vedia ze ich mamina bola uz pozriet 😀 tak nech len rastu no nie??? aj moj manzel by siel, len ho stopli nebol na to obleceny- chybala mu ta šumná košuľka 🙂 chii 😝

lenka_21
28. jún 2011

@mabumi @nalada Baby, bola som v tej teme, ale moje FSH je sice vyssie ale stale este v norme. Problem je prave vysledok AMH (co je presnejsie vysetrenie ako FSH), to mam strasne nizke a tak som hladala ci tu nie je niekto komu to merali (lebo toto vysetrenie robia iba v Iscare) a ma ten isty problem ako ja a napriek tomu im doc.Tomasom schvalil IVF...
@nalada Nedoporucili ti aj vysetrenie AMH? Drzim palceky pri IVF 🙂

@lubka0506 toto som nasla k FSH, ale je to hormon, kt.podporuje rast folikulov:
Hlavní funkce FSH
U žen působí FSH na růst a vývoj ovariálních folikulů. Jsou to váčky, ve kterých dozrává vajíčko. U mužů je FSH nezbytný pro produkci zdravých spermií.

nalada
28. jún 2011

@lenka_21 nič nedoporučili, 2x som mala IUI, potom IVF a vajíčka vždy boli....

lenka_21
28. jún 2011

@nalada Ja som mala 3xIUI a 1xIVF a tiez som mala vajka vzdy ... len pri IVF sa nam fragmentovali a tak nebol prenos ... na druhej strane som minuly rok spontanne otehotnela, ale nakoniec som mala MA. No MT je velmi dobre centrum a Doc.Tomas je skvely takze vie co robi a to sa mi na nom paci ... u kazdeho zvoli individualny pristup, je to velky pedant 🙂 😉 🙂, takze ak ti vysetrenie AMH nenavrhol urcite vie preco 😉

petuska123
28. jún 2011

@gabi.k jej a to ako ze ta tam pustili???

petuska123
28. jún 2011

@gabi.k a ty si booa na sone???mne nekazali prist na sono??len si volat kazdy druhy den.a ako sa maju tvoje baby??

zuzu100
28. jún 2011

Ahojte, dnes ráno som bola v MT, sono+krv - - - zvíšili dávku Monopur z 3 na 5 ampul. - - - okolo pol štvrtej som pichla túto dávku a od piatej strašne je mi zle - kruti sa mi hlava - - - podla Vás môže to byť od Menopur???Má niekto skúsenosti???? Zatra ráno mám zavolať Docentovi? Možno je to od chrbtice - cesta do MT nám trvá 3h tam a 3h späť...

petuska123
28. jún 2011

@helen5 no si sa neozvala co vam povedal docent 😒

ivta5
28. jún 2011

@gabi.k no tak to ozaj nie je reálne to by ma potom rozdrapilo ako žabu 😀 😀 . Jejoo to aj taká je možnosť, aj si sa im pekne prihovorila 🙂 . Jasnačka, že sa im polepší uvidíš, teraz budú rásť jedna radosť. A to bol problém, aby aj manželovi dali šumnú košielku???

sliver
28. jún 2011

@petuska123
@gabi.k
jojo aj ja som bola kuknúť maličké vzadu 😉 a presne drahého tam nepustili kvôli košielke 😀 😀 😀
Peťka teba nevolali na sono preto lebo si mala krátky protokol a nevytvorilo sa ti veľa folíkov tak uvážili že ti kontrolu netreba 😉
juuuuj kočeny veľmi vám držím palce!!!!

@ivta5 - nestresuj, ved tebe nebudu možno vôbec nič odsávať, ved to sa nerobí každej, iba niektorým "vyvoleným" ktoré "neposlúchali" 😀 😀 😀 😀

ivta5
28. jún 2011

@sliver 😀 😀 😀 oki, tak sa budem snažiť poslúchať.

nalada
28. jún 2011

@lenka_21 ja nie som v ISCARE...

lubka0506
28. jún 2011

@lenka_21 dakujem za info🙂 máš pravdu docent je super človek!!! 😉
@zuzu100 a keby si zavolala? sestriška ti to doma zdvihne aj vo večerných hodinách,ja som volala minule o 20,30hod. Skús to!

gabi.k
28. jún 2011

@sliver
@ivta5 heeej ale ja som posluchala.... len to bol taky moj tah, aby som si ich tie drobce mohla ist kuknut 🙂

gabi.k
28. jún 2011

@petuska123 no bola.... tusim ti t tu sliver napisala.... to vies..radsej by som nesla, ale ked musis tak musis... ako rastiete?? a co je s helen?

helen5
28. jún 2011

@petuska123 nebudem mat vajička boli slabe nič stoho moja

helen5
28. jún 2011

@ivta5 mali sme slabe vajička tak stoho nič tak neviem čo bude dalej

helen5
28. jún 2011

@lubka0506 mi sme mali slabe vajičko ked mi odobrali po narkoze v pndelok a utorok mi povedali že nič stoho tak uvidime dalej teraz neviem dalej čo bude babi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre