Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

ivta5
30. jún 2011

@lenka_21 oki, tak to máš dosť dlhú pauzu, takže hor sa na IVF 😀

ivta5
30. jún 2011

@lenka_21 ak sa môžem opýtať, prečo si bola až 4 krát na IUI, nám už po prvom neúspešnom pokuse odporučili IVF, no môj drahý ma zlomil ešte na jedno IUI a kedže ani to nevyšlo tak sme sa vrhli na IVF 😀 , že nemá význam v mojom veku stále skúšať IUI.

ivta5
30. jún 2011

@gabi.k aha, tak u nás to bude možno podobné, lebo ja som už dávnejšie spomínala, že po prvom IUI som na 14 deň spontáne potratila, a po prirodzenom oplodnení, som zasa mala missed abort a nezistili, dôvod týchto potratov. Jasné, nemá ešte význam u mňa riešiť PIGD, kedže ma ešte len čaká stimula. Áno myslím pozitívne 😀 😀

ivta5
30. jún 2011

@gabi.k aká je horká fidorka 😀 😀

ivta5
30. jún 2011

Babule, pre dnešok končím, pááááááčko zajtra

gabi.k
30. jún 2011

@ivta5 akurat popijam salku horuceho kakavka.... a zozrala som paranicu, tak fidorku dame zajtra... 🙂 chii.. stale sa dopujem tymi bielkovinami... jaaaaj.... uz nevladzem.... 😠

lenka_21
30. jún 2011

@ivta5 My sme chodili do Heliosu v MT a vtedy tam bol Doc.Tomas ... on nam navrhol IUI 3x a ked budu neuspesne potom IVF ... nakoniec som stimulovala 4x na IUI, lebo mm ochorel a jedno sme nemohli absolvovat ... ☹

petuska123
1. júl 2011

bre rano baby.baby vy ste volali castejsie do MT ako sa maju vase embryjka??ja by som aj dnes chcela zavolat ale ci ich pozerali to neviem.lebo mi vraveli ze kazdy den ich nepozeraju 😒

crazybabenka
1. júl 2011

baby poprosíme hlas pre našu Paulínku http://babyroka.baby-web.sk/Fotografie.aspx?c=2...

ivta5
1. júl 2011

@gabi.k Ahojky, tak ty si pochutnávaš na samých dobrotách 🙂

ivta5
1. júl 2011

@lenka_21 ja keď som tam chodila, mňa vyšetrovala doktorka a po prvom neúspešnom IUI nám navrhla IVF, no nakoniec som prešla do ISCARu, tu sa mi zdá lepší prístup. Nám to mohlo navrhli kvôli môjmu veku, ty máš do dovŕšenia veku 39 ešte čas, no nás ten čas už tlačí. Myslím, že stimulka na IUI je menej náročná ako na IVF, neboj tento krát to výjde aj Vám. Držíme si všetky palčeky 🙂

lenka_21
1. júl 2011

@petuska123 Zavolat mozes skusit, ale tusim ich pzeraju obden ... ani caste vyberanie a kontrolovanie im nerobi dobre a tak asi treba byt trpezlivy 🙂 😉 🙂 ... ale to je tazke, poznam sa 😀

@gabi.k Ak sa nemylim, dnes si idete pre babetka a tak drzim palceky 🙂 😉 🙂

@ivta5 Pre mna to bola prvy krat co sme chodili do CAR a tak som sa drzala odporucania ... no teraz by som isla do IVF skor, s tym IUI sme "stratili" 2 roky ... no a az taky rozdiel medzi nami nie je ... ja mam 35, ale mm 40 ... a to dietatko si chceme este uzivat 😉 🙂

ivta5
1. júl 2011

@lenka_21 vieš, asi to tak malo byť, všetko čo sa deje je z nejakých príčin. Ja som mala v H MT dojem, že sa snažili o zisk nie o výsledok, jeden pokus sa nevydaril a hneď sme mali ísť do druhého, ako na bežiacom páse a toto sa mi tam nepáčilo. No my sme od Vás iba trošíííčku 😀 starší ja 38 a môj mm 41. Ja verím, že aj my sa za chvíľku budeme môcť pochváliť, že nám volali a máme si prísť po mimi 🙂 . Lenka, dobre sa pamätám, že aj ty ideš začať so stimulkou v septembri?

lenka_21
1. júl 2011

@ivta5 Ano, ja by som chcela ist do toho v septembri, len teraz mam dilemu, ze aku stimulku ... v MT odporucaju pri nizkom AMH silnu, co som citala clanok od Dr.v Reprofite oni prave doporucuju miernejsiu a tak v tom mam totalny chaos 😖 😒 😀 K doc.Tomas ideme na konzultaciu u 2 tyzdne... a cakam na vyjadrenie aj s Reprofitu, lebo sme tam boli na konzultacii a poslala som Dr.vysledky, kt.pozadoval ... som zvedava aj na @lenkalienka01 - ona ma ten isty problem ako ja 😉
Podarilo sa mi dostat do anglickeho fora a tam maju vela skusenosti s AMH, lebo v niektorych krajinach robia toto vysetrenie kazdemu kto mam problem s tehu a uz od r.2008. Poradili mi pripravok na zlepsenie vajkovej rezervy a aj vajickok - DHEA (vraj sa to ma brat 3 m.) a tak teraz rozmyslam aj nad tym 🙂 😉 🙂 Asi tu pustim aj temu, ci nema niekto skusenosti 😅 🙂 😉
A babetko urcite budeme mat ... my cakame aj na adopciu 🙂 😉

petuska123
1. júl 2011

@gabi.k ahoj no ako ti dopadol transfer???napis vsetko kolko vkladali a v akom stadiu a aku si mala sliznicu.proste vsetkoooooooooooo 🙂

terry123
1. júl 2011

@helen5 Ahoj 🙂 Nelezala som v MT,ale dost blizko odtial. 😉 Uz je dobre,len sa setrim, stale oddychujem,aby bolo babulko O.K. A ty asi kedy ocakavas mrchu? Sice teraz moze aj meskat...
@gabi.k Netrpezlivo cakame na nove spravicky 😀
Inac dlho sa neozvala ZLATANKA a HOPE. 😕 Dufam,ze je vsetko v poriadku.

moniatko13
1. júl 2011

@terry123 hope je v poriadku,mi si píšeme a navzájom si aspoň cez net hladkáme bruška.........a tebe sa dary ako bublinka rastie?ja si dnes bola pre výsledky a mam nízky PAPP-A.....v stredu idem do MT na skríning,dúfam,že ma docent poteší, že všetko je v poriadku..
@gabi.k moja no ako šup,šup čakáme na nove info..posielam virusiky TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT.dobru chuť.. 😵 😵 😵

ivta5
1. júl 2011

@lenka_21 kde je prosím Ťa Reprofite??? Nenechaj sa ovplyvniť inými so stimulkou, doc resp v Reprofite Ti doporučia podľa tvojich výsledkov. Ja zatiaľ neviem akú budem mať stimulku, lebo ešte nemám ani výsledky AMH jediné čo viem, že budem mať dlhý protokol 😀 A to je čo za prípravok DHEA, to sa tak volá???. Ja na tvojom mieste by som sa na tento prípravok opýtala aj Doc. Tomáša resp. obvodného gynekológa. Ak by to malo pomôcť určite by som to vyskúšala. Ja som bola raz aj u ľudovej liečiteľky, možno by Ti vedela tiež poradiť, nejaké bylinky. Ak budeš chcieť dám Ti na nu tel. kontakt. Tému by si mohla dať, určite by niekto reagoval.

moniatko13
1. júl 2011

@lenkalienka01 no ako pokračujem s pichaním,už ti to ide ľavou zadnou,ja verím že áno,ved sme šikovne.. 😵 😵 😵

petuska123
1. júl 2011

nasa gabi asi oddychuje po transfere.mozno sa tu zajtra ukaze.hadam ma uz nohy vylozene a nahava sa obskakovat mangelom 😀 no ona bola n 6 den po pk na vklade asi aj ja tak pojdem zajtra bude 5 den po vklade a mam rano volat ci teda zajtra alebo v nedelu mam vklad

lenka_21
1. júl 2011

@ivta5 Reprofit je v Brne a je to tiez CAR... Su to Slovenky, kt.tam chodia a toto CAR ma velmi dobre vysledky ... Baby tam chodia aj na darcovske, lebo to kratsie trva ako na SK, maju s tym dobre vysledky...pozerala som statistiky... www.reprofit.cz
Uz mi odpisal Dr.Koudelka u kt.sme boli na konzultacii (je tam sef, tak ako Tomas v Iscare) a na zaklade mojich vysledkov aj AMH doporucuju miernu stimulaciu ... boja sa, ze ked nasadia silnu tam mi vraj mozu "zlikvidovat" moju vajickovu rezervu ☹ 😒 😖 ... hmm, no neviem co robit ale sledujem @lenkalienka01 a potom sa rozhodnem 🙂 😉 🙂

DHEA je volno-predajny liek, je to doplnok vyzivy,takze nemam az taky strach, len si treba kupit ten na prirodnej baze a ako kazdy doplnok ma kontraindikacie a veci, kt.treba sledovat .... temu som uz spustila a hodila som tam zopar clankov.... zatial v anglictine, ale kliniky v USA a UK casto pouzivaju ako liecbu pre kocky s nizkym AMH a malou vajecnikovou rezervou...

helen5
1. júl 2011

@ivta5 Aked dostaneš na dovolenke a budeš daleko tak ako potom budeš čakat dalej a kam ideš na dovolenku daleko

helen5
1. júl 2011

@ivta5 nie ako je ta bodka tak si ju musiš namierit k sebe tu bodku a vitlačit ju von mne sa rozbili len 2 inač okej neboj sa nič a kedy už cestujete na dovolenku ako ti je fajn možno aj tam sa stava ked ste v klude sa može stat že otehotneš ani nevieš ako a si v tom na dovolenke aj bez zakroku potom

helen5
1. júl 2011

@lenka_21 neboj sa nič zvladneme všetko len sa netreba bat lebo to je horšie ked su stresi moja . tak hlavu hore všetko dobre dopadne neboj sa ty nič

moniatko13
1. júl 2011

@petuska123 na víkend ti držím silno palce,nech sa bublinka riadne zahryzne... 😵 😵 😵

helen5
1. júl 2011

@moniatko13 ahoj ako sa maš ja super aj ked z vajičok nič a petuška123 ide už v nedelu asik v kladat tak jej držim palce aj na nohach babi

helen5
1. júl 2011

@terry123 neviem kedy pride zamnou ta mrcha a hned utekam do martina a som zvedava ako dalej na moj stary už vek tak neviem ako všetko to dopadne babi hadam okej všetkim držim palce aj na nohach nech nam to vinde ked už tolko bojujeme o tie babetka čo poviete ha babi

lenkalienka01
1. júl 2011

@gabi.k
dakujem vsetkym.... 🙂

lenkalienka01
1. júl 2011

@moniatko13
ahoj, no druhy vpich uz ok, v pondelok sono...no som ja zvedava, asi najzvedavejsia pos Slnkom 😀 nedavam tomu velke sance , ale co ak.... 😝

lenkalienka01
1. júl 2011

@lenka_21
tááák ty ma sleduješ ??? 😀 😀 😀 Baby, bodaj by to vyšlo.....prajem to každej z nás 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre