Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

janemari
4. jún 2010

aj ja 7.6 😲

anjelinka
5. jún 2010

Ahojte dievcata, takze som uz po IUI, uvidime, aky bude vysledok, dufam, ze ma nepremohne nedockavost a zacnem testovat skor, ako je treba...

Drzim Vam palce, aby sa vsetko vydarilo 😉

janemari
5. jún 2010

anjelinka drzim silno palce 😉

anjelinka
6. jún 2010

Jane, dakujem Ti velmi pekne...nechavam si vsak zadne dvierka, ani som do toho nesla neviem s akymi ocakavaniami, ak by nevyslo, su aj ine moznosti.
Citam vas stale, ako pokracujete, ale nie vzdy sa mi podari pisat, hlavne, ked som v praci, vtedy je to o drzku. Myslim na Vas a drzim palce.

janemari
6. jún 2010

anjelinka nemas zac.Aj ked clovek rata ze to nevyjde stale dufa ze ano.Myslim ze je najlepsie urobit vsetko co je v nasich silach a potom sa uz velmi tym nezaoberat.Ved ked sa budeme stresovat ze to nevyjde tak to nepomaha a zase ked pojdeme do toho ze to nevyjde tak naco potom do toho ist. 😉 Tak drzie palceky a uzivaj si cas do testovania 🙂

lenrom
6. jún 2010

Ahojte,v piatok som bola v MT.Od soboty pichám menopur,v utorok idem na kontrolu a uvidíme ako sa to vyvíja.

sliver
6. jún 2010

ahojte kočeny,
mám takú otázočku, nemôžem sa dočkať mrchy, dnes som 45DC, test negatívny, ako mávam cykly kadejaké.... ale toto je už veľa, najviac čo som kedy mala bolo 43DC.
No a môj problém je že teraz chodím k DOC. a neviem či mám zavolať do MT alebo ísť s tým k svôjmu gyn.?

crazybabenka
6. jún 2010

sliver.....ja by som napísala aspoň mail doc. a on ti už povie čo a ako......a podľa mojej skúsenosti na maily odpisuje dosť pružne aj počas víkendu 😀

lenrom
6. jún 2010

sliver,ja na tvojom mieste by som zavolala do MT a oni ti povedia čo a ako.

megynka
6. jún 2010

ahojte 🙂
víkend za nami a ja som celý víkend makala a upratovala ale nová skriňa je už hotová a byt uprataný 🙂

lenrom držím palčeky 😵

anjelinka
6. jún 2010

Jane, clovek stale dufa, uvidime, co to prinesie...

sliver, bola som na tom podobne ako ty predchadzajuci cyklus, takisto som cakala, cakala, az som sa 47 den dockala mrchy, samozrejme, iba taka slaba z anovulacneho cyklu, ale dosla...testy som mala negativne, ale dovalila sa...

Este peknu nedelu baby 😉 😉

sliver
6. jún 2010

napísala som mu mail a uvidím, asi počkám do stredy a ak nie tak potom pôjdem k môjmu dr. na vyvolávačku....
Je mi to jednoduchšie ísť k môjmu ako do MT, no ale samo počkám čo mi odpíše....

janemari
7. jún 2010

Tak ja som po nocnej a cakam do 8.00 aby som mohla pochnut prvu injekciu.No nieje mi vsetko jedno 😅

megynka
7. jún 2010

janemari, držím palec až je prvá injekcia v pohode 😉

janemari
7. jún 2010

megynka mam to za sebou a na pocudovanie v pohode.Dokonca som si do mojho sadielka nepichla len polovicu ihly ale celu 😀

megynka
7. jún 2010

janemari gratulujem, tak to bude v pohode a aj ty musíš byť v pohode lebo už predsa tvoríš a pracuješ na miminku 😵 krásný dník želám a nech hormóny pracujú tak ako majú 😉

bbtina
7. jún 2010

Tak sa k Vám kočky pridávam, aj mňa čaká tento týždeň konzultácia v Martine, zatial dúfam, že postači IUI

megynka
7. jún 2010

vitaj bbtina, tak to budeme držať palce,pôjdete prvýkrát na IUI alebo ste už skúšali nejaké iné centrum?

lenrom
7. jún 2010

janemari,no vidíš že si to zvládla....Aj ja som si pichala prvú injekciu po nočnej a tiež som to necítila...Teraz tam mám také malé modrinky ale nieje to nič....
megynka,dˇakujem za palec.Aj ja vám všetkým tiež držím palce......

janemari
7. jún 2010

bbtina vitaj 🙂
magynka hormony musia pracovat tak ako maju a budu 😉

lenrom no vidis zase mame nieco spolocne 🙂

prave epozeram v tv o presmerovani ciest v MT no dufam ze nebudeme bludit 😅

sliver
7. jún 2010

juj dnes bol teda deň
dostala som konečne moju očakávanu mrchu a zároveň mi schválili žiadosť na IVF, toľko zmien naraz 😉

kočky mám otázočku?
Ako prebieha dlhý protokol? pamätám si len to že začína na 16DC.... teda asi. Ide mi o to že dnes som 1DC a rozmýšlam či začnem stimulovať už teraz alebo ďalší cyklus alebo ten ďalší. Kedy sa začínajú pichať injekcie? viete mi poradiť?

janemari
7. jún 2010

sliver supeeeer 😉

tak ako prebieha poviem presne 🙂 16DC zacinas papat tabletky/ja mam Proveru/,potom od 23Dc zacinas pichat injekcie/ja mam Diphereline/ potom cakas na mrchu a ked dorazi ides 1-2DC na sono a krv a pobede si zavolas do centra a oni ti povedia od kedy a aka davku pichas dalsie injekcie/ja mam Puregon/ .Tabletky papas len 10 dni a injekcie pichas az do odberu pricom ked uz pichas aj druhu injekciu chodis cca kazdy druhy den na sono a krv.
Inak ked pojdes do centra oni ti to vysvetlia a dostanes aj papiere kde to mas vsetko napisane 🙂

sliver
7. jún 2010

dakujem janemari
ja stále riešim tu moju dovolenku, lebo nechcem pichať injekcie na dovolenke, preto preratávam hore dole tu moju stimuláciu že kedy 😉
a tiež ťažko nemôžem si pichať a odísť na dovču a budem bez sona, to sa nedá, tak asi začnem nejak s tabletkami pred alebo počas dovče a potom ked sa vrátim dostimulujem 😉
na dovču idem 1.8. dovtedy musím ešte asi do Caru pre recepty.
To mi dajú recepty a potom pôjdem do lekárne pre plnú igelitku??? či ako?

janemari
7. jún 2010

No myslim ze to sa neda dostimulkovat bud zacnes alebo nie. Ono by sa dalo ze ked uz budes ma doma injekcie a lieky a budes chciet ist na dovcu na zaciatku stimulky tak to by sa dalo.Zeby si na dovci zacala brat lieky a potom zacnes pichat injekcie do mrchy.Ale ako nahle dostanes mrchu musis ist do centra a potom ti uz zacnu caste kontroly.
Ked pojdes este teraz do centra na pohovor s koordinatorkou sa dohodnete kedy chces zacat,ona ti vsetko vysvetli a da ti recepty.Vyberies si lieky a injekcie supnes to chladnicky a uz len cakas na datum kedy zacnes.

anjelinka
7. jún 2010

Ahojte kocky,

sliver, blahozelam k zmenam, to je super, drzim palce k spravnemu rozhodnutiu 😉 😉

janemarinka, ty si aka skusena, to je super, aspon mame kde ist po radu...baby, a ako je to s liekmi? podla coho vlastne urcuju kolko sa picha, ako sa picha, co sa berie, hm? po schvaleni ziadosti je pohovor s koordinatorkou alebo ako?

janemari
7. jún 2010

anjelinka ked ides do centra tak ti robia vysetrenia hormonalny profil,potom zalezi aky mas problem a podla oho sa stanovuje kolko a co si pichas.A ked ti zavolaju ze mas ziadost schvalenu tak sa ta aj opytaju kedy chces zacat so stimulkou a dohodnete si stretnutie s koordinatorkou a ta vam na stretnuti vsetko povie a vysvetli.

lenrom
7. jún 2010

anjelinka, po schválení žiadosti si ťa zavolá koordinátorka, všetko dopodrobna vysvetlí, čo kedy a ako sa pichá, na 16 deň začínaš proverou, jedny injekcie si začínaš pichať23 DC a pichaš si ich skoro až do konca, druhé začnes pichať keď dostaneš mrchu a na druhý deň, tam pôjdeš , zoberú ti krv urobia sono cez brucho a čo sa týka potom dávky tak tú ti učia vždy keď tam budeš chodiť a zoberú ti krv a urobia sono a podľa vývoja vajíčok ti ju budú upravovať , vždy poobede po kontrole si tam zavoláš a povedia ti či si máš pridať alebo ubrať, chodí sa tam asi tak 5DC, 8DC, potom asi ešte 12DC to si dáš poslednú injekciu , večer by ti mala nejaká sestrička pichnúť buď pregnyl alebo niečo podobné a na 14 deň ideš na odber vajíčok, potom sa kultivujú a po 5-6 dňoch sú z nich blastocysty a tie ti tam vložia , a už iba čakáš či sa uhniezdia a po 14 dňoch urobíš testík..... uffff , dúfam že je to zrozumiteľné , asi takto som to pochopila ja.... dúfam že správne..... 😒

lenrom
7. jún 2010

kým som to napísala tak ma janemari predbehla.... 🙂

janemari
7. jún 2010

lenrom obcas som rychla ako npr.rano s tou prvou injekciou 😀

anjelinka
7. jún 2010

Dakujem za info dievcata za podrobne vysvetlenie, to ma len tak zaujimalo...ale dufam, ze to nebudeme potrebovat...keby sa tak to IUI chcelo podarit 😅 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre