Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

megynka
24. mar 2010

ahoj orsulka, tak sa tam možno uvidíme 😉 🙂 my ideme na 9:00 spg a potom 10:00pohovor 🙂

janula18
24. mar 2010

Orsul som zvedavá čo ti povedia, a aj ty megynka. Budem čakať na info

Ja možno pôjdem budúci týžden za Hudecom a opýtam sa či mi môže dať kartu alebo nech spraví nejaký opis, len čo som tam bola minule tak povedal že nech si dám pauzu tak 4-6 mesiacov a nech potom k nemu prídem.
A ja chcem ísť k nemu hned po 2 týždnoch 😀
Ale nechce sa mi čakať, lebo sme sa nerozhodli s mužnom ako ďalej, či ísť do toho alebo nie, chce sa muž poradiť aj s iným dr. a potm uvidíme.
A hlavne že teraz som bez tej roboty či si mám niečo hladať alebo ideme niečo ešte skúsiť a budem doma.

orsulka
24. mar 2010

megynka.....my sme až na 13,00 hod....... a sice chceli tiež hodinu pred na spg.....ale ukecala som sestričku, že mi chceme len konzultacie bez spg.......ten je uplne že v pohode u mojej polovičky......
tak asi sa neuvidime......možno neskor .-)))

janula...jasne, že dame vediet .-)

amigaa22
24. mar 2010

Ahojte kocky,
mohli by ste mi prosim poradit, ktore uz mate za sebou nejake ivf? Buduci tyzden zacinam s prvym ivf, zacinam pichat "Bravelle". Chodim do iscaru v Bratislave a este som sa s tymto liekom nestretla ani tam, ked som na chodbe prehodila par slov s kockami a ani tu na stranke. Vacsinou baby beru tusim nejaky gonal alebo menopur a este nieco som tu videla. Ale Bravelle som este nepocula. Budem si to pichat 3 dni -3 ampuly a 4 den si pichnem menopur a potom sono. Mate s tym prosim vas nejake skusenosti? som z toho trochu dost na nervy, kedze mam ine lieky ako vacsina a skoro rovnaky problem ako ostatne, to znamena, ze nic vynimocne mi nezistili, mam len zvysne protilatky na stitnu zlazu (to nie je ochorenie stitnej zlazy), ale samotne hormony stitnej zlazy su v poriadku a uzivam na to authyrox. inak som v poriadku aj manzel je v poriadku. Som teda dost nesvoja ze mam ine lieky ako ostatne, pokial sa porovnavam co sa diagnozy tyka. mam za sebou uz nejake potraty, tak o to viac som nervozna, ze som dostala lieky ktore zrejme nikto neuziva. nasla som tu asi 2 starsie prispevky tykajuce sa tohto lieku. Z toho mi vychadza, ze sa asi casto nepredpisuje. Ze by pre to, ze je z lacnejsej kategorie liekov?

Prosim dajte vediet ktore ste to uzivali a ci sa vam potom podarilo otehotniet. Som vdacna za kazde info.
?

orsulka
24. mar 2010

amiga......no tak tiež som o tomto este nepocula.....neskušala si o tom niečo najst na nete???????
ja som vždy mala bud gonal alebo puregon.....

orsulka
24. mar 2010

toto som nasla......
🙂
Rýchly prehľad o lieku

Bravelle je dostupný ako prášok, ktorý sa musí pred použitím zmiešať s rozpúšťadlom. Podáva sa injekčne pod kožu. Obsahuje hormón nazývaný folikuly stimulujúci hormón (FSH). FSH je prírodný hormón, ktorý sa vytvára rovnako u mužov a žien. Pomáha reprodukčným orgánom normálne pracovať. FSH, ktorý sa nachádza v tomto lieku, sa získava z moču žien po menopauze. Je vysoko čistený a známy ako urofolitropín. Bravelle sa používa na liečbu neplodnosti u žien v nasledujúcich dvoch prípadoch:
• U žien, ktoré nemôžu otehotnieť, pretože ich vaječníky neprodukujú vajíčka (vrátane syndrómu polycystických ovárií). Bravelle sa používa u žien, ktoré už na liečbu neplodnosti užívali klomiféniumcitrát, avšak tento liek im nepomáhal.
• U žien, ktoré sa podrobujú metódam asistovanej reprodukcie (vrátane in vitro fertilizácie/ prenosu embrya (IVF/ET), prenosu gamét do vajcovodu (GEFT) a intracytoplazmatickej injekcie spermie (ICSI). Tento liek pomáha vaječníkom vytvoriť veľký počet folikulov (vačkov s vajíčkami), kde sa môže vajíčko vyvíjať (mnohopočetný vývoj folikulov).

Základné informácie o správnom užívaní

Bravelle je určený na podkožné injekčné podanie po rekonštitúcii s priloženým rozpúšťadlom. Prášok sa má rekonštituovať bezprostredne pred použitím. Aby sa zabránilo podávaniu veľkých objemov, v priloženom rozpúšťadle možno rozpustiť až 6 injekčných liekoviek s práškom. Roztok sa nemôže použiť, ak obsahuje čiastočky alebo nie je číry.

amigaa22
24. mar 2010

ahoj orsulka,
ved prave...... ja som o tom lieku tiez nic nepocula a dokonca ani nic podstatne na nete som nenasla. iba pouzitie a navody a to na strankach firiem, ktory tento liek distribuuju alebo v zdravotnickych casopisoch ale nenasla som ziadnu diskusnu temu ☹

amigaa22
24. mar 2010

orsulka ty si ale rychla 🙂 no a teraz bud mudra 🙂 a povedz mi aky je rozdiel medzi bravelle a gonalom puregonom?

orsulka
24. mar 2010

amiga...takže za mudru idem byt ??????? no ani nie......
😀 😀 😀

tak som sa pytala už len na rozdiely medzi menopurom, gonalom a puregonom.........a s tam tvojim to podla mna bude to iste....to znamena, že žiadne velke rozdiely medzi nie su......tie lieky su vyrabane na rovnakej baze...každy obsahuje skoro to iste.....možno niekde je menej kys. močovej či coho to, co sa nasledne vykryje jednou injekciou......
gonal a puregom su drahsie už len preto, že tam sú injekcie formou pera a to tiež stoji peniaze......

orsulka
24. mar 2010

ale máš možnost založit temicku 😀 😀 😀 😀 este sa ti možem opytat v jednej teme, ci tam baby nahodou nebudu vediet.....

janemari
24. mar 2010

ahojte tak dnes to v centre islo rychlo a som spokojna.Zajtra budu 2 tyzdne od podania ziadosti a tak dufam ze este max.2 a ide sa na ivf 🙂

orsulka
24. mar 2010

janemari.....a v tej FN v Martine to najdem v pohode???? ten pavilon 6 kde je ´to centrum?????

megynka
24. mar 2010

janemari, tak ty sa už tešíš, ja tiež len my začneme asi neskôr, ešte by som išla najskôr vyvetrať hlavu niekde k moru 😉 🙂

orsulka
24. mar 2010

megy....idete do 4 IVF?????? tusim som pred tym na stranke citala......nevies ako to budete mat cenovo?????? už budete ako samoplatcovia????

janemari
24. mar 2010

orsulka je to vo fakultnej nemocnici.Prvykrat sme isli spolu s nellymn teda kazdy svojim autom ale oni pred nami a zaviedli nas tam.A dnes sme isli sami a nasli sme to v pohode.Odkial idete myslim z akeho smeru.My sme isli od Kremnice cez Turcianske Teplice.

megynka
24. mar 2010

orsulka, my sme boli ako samoplatcovia raz v Prahe tak teraz to budeme mať ešte cez poisťovňu 😉 no už 4IVF a asi posledné, musí sa podariť 🙂 v Prahe nás to vyšlo cca 65000Kč

orsulka
24. mar 2010

prideme aj my odtial o Teplic...ideme inak z PD.....
ale skor som myslela, že cito najdem vtej nemocnici.....do nemocnice asi trafim...... 😉

orsulka
24. mar 2010

megy.....aha...dik za info.......tak nas to tak okolo 65-70 tis. vyslo tu na SK.......

pytam sa len preto, že som pocula, že v tomto Icsare vraj na dalsie nehradene IVF davaju aj nejaku financnu pomoc a zlavy.....tak preto som sa pytala.....

janemari
24. mar 2010

orsulka ked prejdete cez branu tak pojdete stale rovno popri budovach a taka velka po pravej strane je ona.Inak su tam mensie budovy ale tato je velka.Vojdes dnu pojdes do prava a tam su take dvere cez ne prejdes a tam je schodisko a tam uz je znacka ISCARE a pojdes po nej

orsulka
24. mar 2010

janemari.....super...dakujem.......až do vnutra sa da ist autom??, alebo treba parkovat niekde vonku???????

janemari
24. mar 2010

parkujem vzdy pred nemocnicou,ale da sa aj dnu ale asi len sanitky a personal

orsulka
24. mar 2010

janemari....dakujme za info 😉 😉 radsej to nechame vonku, nech nás tam niekto nesposobuje 😀 😀

nellymn
24. mar 2010

Ahoj orsulka. Nájdeš to určite v pohode. Tie budovy v areály sú očíslované. A táto budova, v ktorej je centrum je asi tretia v poradí a má číslo 6.
Janemari, tak ako to dnes prebiehalo?

crazybabenka
24. mar 2010

Janemari.....no stretli sme sa, ale len v okamihu....ja som išla s odberu krvi a ty na odber.....jedine som prehodila slušnú konverzáciu s tvojím manželíkom.....nejakého ho máš prechoreného......chcela som aj počkať.....len dnes som bola so svokrom....tak som musela utekať....lebo manželíka mám na školení 😀

sliver
24. mar 2010

ahojte kočky, tak ja som tam dnes volala a idem 31.3. o 8.00
držte prsty nech su tam folíky, idem ich dovtedy mojuškovať nech rastúúúú

janemari
24. mar 2010

Ahojte
crazybabenka no boli ste tam dve a ked jedna z vas isla dnu prisla este jedna asi tiez z odberu a sla prec.Na tejto fotke vyzeras mladucko tak som cakala nejaku holku okolo 25 rokov.Ved nevadi urcite sa este niekedy stretneme. 🙂

crazybabenka
25. mar 2010

juj no pekne...počkaj ja mám 26....takže ty si si všimla tú staršiu pani čo išla neskôr......ja som mala ten kremový svetrík.....veď nevadí....nabudúce

janemari
25. mar 2010

crazy tak uz vazne neviem 😀 bolo vas tam viacej takze pri tom chaose 😎 Ale v pohode.Manzel je chory to je pravda minule som bola ja ked sme tam isli a zase som to chytila od neho.Budem sa musiet preliecit lebo ked pride schvalenie a j budem chora tak to asi nebude dobre.Inak co ti povedali?Ci si isla tiez len na krv?

crazybabenka
25. mar 2010

len na krvičku.....len som trošku potrápila chúďatko sestričku.....lebo kým mi konečne našla nejakú žilu.....tak sa do nej dostala a žiadna krvička netiekla......tak sme sa trošku vytrápili.....teraz ma pán docent "vybavil" Duphastonom a Clostilgegytom....a ideme "rátať" dni cyklu a papať liečiky :O)....a samozrejme nepúšťať manželíka ani na krok :O)

janemari
25. mar 2010

crazy a mas aj nejaky zdravotny problem?Asi so stitnou zlazou ked si pisala ze si bola na vysetreni v Lubochni.A kde mas svojho gyndosa?Ratam ze asi v BS.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre