Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

buba78
23. aug 2010

janemari-ahoj, veľmi Ti to prajem po takej dobe a gratulujem, občas si čítam čo všetky píšete. ja som otehotnela po 2.IVF a to som už neverila a zrazu som pochopila, že ozaj sa niekedy dejú zázraky. všetkým Vám držím palce

crazybabenka
23. aug 2010

@bbtina ja si myslím, že je to kombinácia všetkého

bbtina
23. aug 2010

@crazybabenka no tak to len dúfam, že mi to všetko výjde tak ako má, nechcem mať nejaký rozhádzaný cyklus, keď mi už chodil tak krásne na chlp 🙂

bielalady
23. aug 2010

@crazybabenka , to budeme máť akurát výsledky o tejto hodine! 🙂

crazybabenka
23. aug 2010

@bielalady a my sa konečne dozvieme.....čo sa mi to skrýva v brušku....či ideme kupovať modré alebo ružové....lebo to vieme ešte len okrajovo 😀

bielalady
23. aug 2010

@crazybabenka, tak pajem veľkú radosť z prekvapenia! Takéto super správy sa dobre počúvajú....

janka134
23. aug 2010

ahojte prisla som vas pozdravit a precitat co nove moja mrcha nikde meska 8 den to bude tym ivf chcem mat ket za sebou neviem sa dockat 🙂 😉

bbtina
25. aug 2010

babule, a ako vám doc. ale doktori vysvetlili KET? AK nám nevýjde IUI ani v septembri tak pojdem na IVF, ale rozmýšlam, prečo sa embryjka mrazia, ja som myslela, že to funguje tak, že ak nevyjde iVF tak sa ide na to všetko od znova, proste celá stimulácia hormony a taaak, veď mám pocit, že finančne tie nákaldy vyzerajú rovnako...a viete mi povedať aj aký je rozdiel medzi dlhým a krátkym protokolom?

nellymn
25. aug 2010

@bbtina ahoj. Takže prvý a najjednoduchší spôsob je IUI. Myslím, že sa štandardne robia asi 2 pokusy. Ale je to na dohovore s lekárom. Ak by to nevyšlo, vypisuje sa žiadosť na IVF. Po jej schválení ti lekár predpíše lieky a na základe stimulačného protokolu sa začnú v presne stanovené dni cyklu užívať. Predpíše sa buď krátky alebo dlhý stimulačný protokol. Rozdiel celkom neovládam, nakoľko som mala 2krát krátky protokol.
Pomocou liekov, ktorými stimuluješ by sa ti mali tvoriť folikuly v dostatočnom množstve, ak tvoje telo na lieky reaguje. Pravidelne sa chodí k lekárovi na sono a odber krvi, kde sa kontroluje hladina hormónov. Musí sa udržiavať optimálne hladina, aby nehrozil hyperstimulačný syndróm. Keď sú už folikuly dostatočne veľké, naplánuje sa aplikácia posledných injekcií na dozretie a naplánuje sa odber.
Stimuláciou sa vyžaduje optimálne množstvo folikulov. V nich zrejú vajíčka. To však neznamená, že v každom folikule musí byť vajíčko. To zistí embryológ pri odbere. Odobraté vajíčka sa oplodnia. Nemusia sa však oplodniť všetky. Niektoré nemusia byť zrelé. Oplodnené vajíčka potom dozrievajú a zisťuje sa ich kvalita a zrelosť. Na cca 5 deň sa kontroluje, koľko embryí dosiahlo štádium blastocysty. Je to štádium potrebné na transfer. Štandartne sa vkladajú max. 2 embryjká na cca 5 deň, kedy by sa malo dosiahnuť toto štádium. Ostatné sa zamrazia pre prípad neúspechu. Ak by sa tieto vložené embryjká nepricucli, neprijali, následne by sa robil KET z embryjok, ktoré sa zmrazili.
Pred plánovaným KET by sa maternica pripravovala na uhniezdenie embryjka len nejakými liekmi. Nemuselo by sa stimulovať tými hormónmi ako pri IVF. Čiže je to šetrnejší spôsob. Ak by boli neúspechy aj pri KET a minuli by sa všetky zmrazené embryjká, musela by sa znova podať žiadosť na IVF. A vtedy by sa postup musel opakovať. T.j. stimulácia, kontroly, soná, odber..........
Dúfam, že som to napísala jasne. Ak by si mala ešte akékoľvek otázky, pýtaj sa. Ale určite by ti toto všetko vysvetlili ochotne a radi aj v centre.

janka134
25. aug 2010

ahoj bbtina tak ja uz nemam co dodat nellymn ti to napisala jasne komplet vsetko ja s k tomu len pridavam 🙂

bbtina
25. aug 2010

@nellymn
@janka134
ďakujem krásne za rozsiahle vysvetlenie, v podstate som chclea len vedieť či je ten KET šetrnejší a teda pochopila osm že áno a že sa vlastne nevypisuje ani žiadosť,, to je podstata 🙂
Ďakujem

janka134
25. aug 2010

bbtina nemas zaco mna teraz caka ket cakam na mrchu a zacinam uz nech to je 😉

janemari
25. aug 2010

Ahojte kocky,prisla som pozdravit. 🙂

buba78
25. aug 2010

ahoj janemari-ako sa mas, nemala si nahodou fotku pri mene?

buba78
25. aug 2010

janemari- kedy ides na sono srdiecka, otehotnela si spontanne po IVF?

janemari
25. aug 2010

Hej mala ale moentalne som v tekej situacii ze bude lepsie bez nej.A otehotnela som spontanne z nicoho nic,ani sme sa nesnazili.Na srdiecko som mala ist 2.9.do centra ale neviem ci pojdem,ale inak 6.9. k mojej dokine a potom uz bude pn.

buba78
25. aug 2010

janemari-vau, to je super a zazrak, clovek musi verit na zazraky, inac by sa neplnili, kolko ti meskala menzes

crazybabenka
25. aug 2010

@janemari zlatinko určite choď do centra.....ja som sono v 12tt vynechala.....a potom som ľutovala.....doc. ti to všetko vysvetlí....poukazuje....spraví fotečku a pustí srdiečko.....ale nakúp vreckovečky.....lebo je to ten najkrajší zvuk, čo si doteraz počula.....my sme slzili obaja 😉

buba78
25. aug 2010

presne crazybabenka, je to uzasny pocit, my sme sa nevedeli z toho spamatat a ta fotka nam stale visi na ladnicke, pri kazdom sone sme dostali fotku a to sa nam pacilo, a najlepsie bolo ked uz to vyzeralo ako babatko, muz sa dival na monitor a nedychal

buba78
25. aug 2010

crazybabenka- uz viete co cakate? neviem ci si dobre pamatam ty si si posielala krv na zistenie pohlavia, este nemas vysledok?

crazybabenka
25. aug 2010

@buba78 noooo s tou krvičkou sa to skomplikovalo a k výsledku sme sa nedopracovali.....už počkám 2 týždne....a hádam nám drobec prezradí v MT na sone......ale podľa všetkého asi chlapčiatko....ale predtým sa "metalo" tak sa nedalo poriadne pozrieť 😉

janemari
25. aug 2010

No ja budem musiet cestovat busom s mamou a nejko sa na to necitim. 😖

janka134
26. aug 2010

ahoj prisla som kuknut zajtra ideme do centa na krv a sono lebo moja mrcha nikde tehu som urcite neni tak neviem kde je problem zajtra sa dozviem tak napisem 🙂

janemari
26. aug 2010

@janka134 tak som zvedava co ti povedia.

janka134
26. aug 2010

janemari ja to uz viem teraz vyvolavacku ja tam idem len preto lebo chcem mat KETcim skore za sebou od oktodra hladam novu pracu a zacinam nanovo v kariere 🙂

janemari
26. aug 2010

@janka134 no jedine ak v materskej 😀 kariere.

janka134
27. aug 2010

tak som doma ako som vravela vyvolavacku dali a teraz cakat uz aby prisla 🙂

janka134
27. aug 2010

🙂 😀

sliver
27. aug 2010

ahojte kočky, tak som sa odhodlala idem do toho! už je po lete a nadišiel čas sa pustiť do boja. takže 9.9. začínam Proverou.
Teraz som dlhšie v MT nebola a zase začnem pravidelne navštevovať Doc. 😉 dufam že tam trafím 😀
samozrejme že moje pocity su stresss a stresss a stresss ale urobím všetko preto aby som to dotiahla tam kde chcem 😉

janka134
28. aug 2010

silver budem ti drzat palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre