Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

crazybabenka
30. sep 2010

@dejka12 čerstvé TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTT

bbtina
30. sep 2010

tak tieto chytám ja 🙂

crazybabenka
30. sep 2010

@bbtina tak ešte nejaké TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTT

dejka12
30. sep 2010

@crazybabenka
dakujem............. vsetky ich papam 😀 😀 😀

janemari
30. sep 2010

Tak este pridam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT,aby bolo dost 😉

tessinka
30. sep 2010

Dievčatá, ja som tu už dávno nebola, ale všetkým držím palce. Dúfam, že janka134 sa nám o pár dní ozve s dobrou správou. Bbtina, tiež čítam, že aj vy - tak sa držte. Silver, a ako sa darí tebe, ty si tiež mala začať, dobre si pamätám?

janemari
30. sep 2010

Ja v to verim ze janka134 pride zo spravou ze na testiku ma //,silno drzim palce a posielam TTTTTTTTTTT 🙂

bbtina
1. okt 2010

ĎAkujem pekne, zatial som kludná,a le predpokladám, že ku koncu budúceho týždňa už budem nervozna a nevydržím to a testnem. No kto má čakať 14 dni? To sa predsa nedá vydržať 🙂

crazybabenka
1. okt 2010

@bbtina tak nejaký ten vírusík TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

bbtina
1. okt 2010

mam ho mam ho, pošlem k vajíčku 🙂

crazybabenka
1. okt 2010

@bbtina ešte nejaké 😉 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

sliver
1. okt 2010

KOCKY!!!
otázočka: zajtra ráno dávam prvu injekciu... treba ich dávať v stále rovnakom čase? cez týžden budem pichať o 7,00 a teraz riešim či si mám dať budík na zajtra 😉
poradte.... dakujem

janemari
1. okt 2010

@sliver ano v rovnakom case.Ja som tiez zacala po nocnej pichat takze ked som prisla z prace som cakala do 8.00 aby som si mohla pichnut a potom som nastavovala budik,aby skor vybrala injekciu a mohla pichnut.

miminap
1. okt 2010

ahoj. vobec to nemusi byt na hodinu npresne, kludne sa vyspi a potom pichni. ide len o tom, aby to bolo zhruba rovnako, bud rano alebo vecer.

crazybabenka
2. okt 2010

babule čerstvé len pre vás 😉 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT T TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT aby bolo pre všetky 😉

sliver
2. okt 2010

takže mám prvú za sebou 😀
som hrala frajerku ale ked som ráno rozospatá držala tu ihlu............. strááách ale dostanem sa do toho isto, to len na začiatok je hrôza, teda dúfam 😉

@tessinka a ty čo nové?

sliver
2. okt 2010

http://www.pregnology.com/due-date.php
pekná stránka, ráta kedy to budeme maminkami 😉

janemari
2. okt 2010

@sliver gratuujem.Aj mne sa ruky triasli ked som isla prvu pichnut.Ale uz som bola taka unavena po nocnej,ze som ani nevedela ako som si ju pichla. A ta stranka je dobra presne tak vyzeralo babo na sone ked som bola na kontrole.

crazybabenka
2. okt 2010

@sliver
@janemari babule toto isté nájdete aj na www.tehotenskakalkulacka.sk plus opis každého týždňa 😉

sliver
2. okt 2010

@crazybabenka - mne sa na tej stránke najviac páčili tie obrázky, že si to človek vie tak lepšie predstaviť....

crazybabenka
2. okt 2010

@sliver aj tu sú obrážťoke :D

tessinka
2. okt 2010

My sme boli opäť v ISCARE na pohovore s genetikom. O mesiac budú výsledky. Ale prekvapili nás - dali dohromady všetko, čo zatiaľ o nás vedia a už nám odporúčajú aj IUI.... Ešte máme ísť na konzultáciu s docentom... Vlastne som sa celkom potešila, lebo napriek tomu, že to má asi menšiu úspešnosť, predsa len to vyzerá byť oveľa šetrnejšie pre ženu ako IVF... Len neviem, či som to predbežne pochopila správne: IUI poisťovňa neprepláca, takže by sme si to hradili sami. Je to tak? Nie je to až taká veľká položka, v cenníku majú okolo 75 EURO, tak asi cca 100 EURO, ak som dobre pozerala... Myslíte, že je možné ísť na IUI aj bez stimulácie liekmi? Čítala som, že je to možné, ja mám teraz s liekmi na štítnu žľazu úplne pravidelný cyklus, takže je predpoklad, že vajíčko by malo dozrievať v poho... Rada by som to skúsila bez liekov, aspoň kým sa dá... Veď ide o to jedno vajíčko, nie?

A neviete náhodou presne, ako je to pri IUI so spermiami manžela? Teda konkrétne, vyberú nejaké najlepšie, alebo jednoducho zoberú vzorku a vložia do maternice takú? Nemôžem to na nete nikde nájsť...
Vopred vďaka za odpovede 😉 .

Silver, tak sa drž s injekciami.... A pekne si predstavuj... Bude to dobré, uvidíš.

Janemari, Crazybabenka, ste zlaté, že tu s nami ostávate ako podpora.

Dúfam, že aj Janka sa nám po tých pár dňoch ozve s dovrou správou.

antiiscaremt
3. okt 2010

@tessinka, áno cena je dobrá. Približne v deň Tvojej ovulácie Ti pravdepodobne pichnú jednorazovo pregnyl na dozretie vajíčka, potom do 48 hod. myslím prídeš do centra, ráno odoberú klasickým spôsobom spermie, tam ich prečistia, vyberú najlepšie, zmiešajú ich s nejakou tekutinou a potom to do Teba v podstate importujú..... vraj. Nie každý bol tak šťastný, že ho na iui pustili.......

tessinka
3. okt 2010

@antiiscaremt , vďaka za odpoveď ... To znie pozitívne...

sliver
3. okt 2010

@tessinka - nemusíš na IUI stimulovať liekmi ak ti všetko dozrieva vporiadku, ja som mala jedno IUI bez stimulácie a druhé s tabletkami... trochu prečitia spermie mužíkove, ktoré mu zoberú ráno a tebe ich o dve hodiny vložia, stojí to 75,- eur

sliver
3. okt 2010

HELP
kočky potrebujem poradiť 😉 klasika ja tu stále s niečim otravujem.........
Ked si ráno miešam "včeličku" tak mi Dipherelinu ostane trošku naspodku vo flaštičke lebo mi tam nedoštiahne ihla....... mám to riešiť a volať do Caru alebo kašlať nato, je to tak jeden milimeter vodičky v ampulke
ĎAKUJEM

buba78
3. okt 2010

sliver- ked si natahujes tekutinu do striekacky daj si flasticku hore dnom a potom sa Ti podari vybrat co najviac, nevadi ked tam ostane trochu. drzim palce

janemari
3. okt 2010

@sliver ja som najprv strekla vodicku do ampulky,nechala rozpustit a pri naberani tekutiny naspet som postupne prevracala flasticku hore dnom,takze sa mi vacsinou podarilo natiahnut vsetku tekutinu.Ale na internete je video kde ti ukazuju ako to mas robit.Je to asi pod nazvom puregon,alebo diphereline.

zuzana_18
4. okt 2010

@sliver ahoj moja.Po dlhom čase som sem zavítala a rada ti poradím.Vôbec si to nemusíš pichať na hodinu presne.Ja som si,resp.mm mi pichal večer a hocikedy-ako to vyšlo po celom dni sprcha a potom mi pichol a šup do postieľky.S tým zarábaním-zarábal mi to všetko drahý,ale vždy tam aj jemu zostávala nejaká tá kvapka .On vždy keď išiel nasávať zarobenú vodičku,fľašku si otáčal.Najlepšie sú na to čierne ihly-sú najväčšie a najviac sa zmestia a nasajú.Na pichanie zase ružové al.oranžové-najmenej bolestivé-mlinké. 🙂
Tak takto sme pichali a pozri-úspešne.Drobček už dáva o sebe vedieť kopančekmi.Tak držím veľmi palce a neboj,prvá je najhoršia,a potom ti už pichanie pôjde ako najlepšej sestričke 😉 .
Držte sa všetky babule nech vás čo najskôr vítame v téme tehule Iscare MT!

crazybabenka
4. okt 2010

babule čerstvé vírusíky TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😀 patať a nech rastú brušká

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre