Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

terry123
23. okt 2010

@tessinka Spravny postoj 🙂 Nepripustaj si nic zle 🙂 🙂 🙂
Ja som po IVFku vydrzala cakat az do 12 dna a az potom som testla. Proste som tomu verila,ze to vyjde.Nechala som tomu volny priebeh ,ak to ma prist,tak to pride....roky cakania ma naucili svoje.
No nakoniec to dopadlo negativne ☹ .........ale idem dalej bojovat 😠

@lasocka1 ....ja som citila len trosku bolesti v podbrusku, vajecnikoch....no ja som nakoniec tehu nebola ☹
ale je to asi individualne,tie pocity. Vela stastia 😉

@crazybabenka ale ti to bezi.....

@janemari ...mne ostali lieky,ale vsetky nacate, vratit sa daju asi len neotvorene. Uvidim,co mi predpisu teraz a co mozem z toho este pouzit

tessinka
23. okt 2010

Ja verím, lebo je to príjemnejšie...Budem vďačná aj za tieto dva týždne nádeje...

Často sa mi vyplatilo v živote veriť a ísť za svojím snom. Raz, ešte na strednej, som strašne chcela ísť na vianočné trhy do Viedne, ktoré organizovala naša škola, ale naši nemali na to peniaze... Tak som zobrala svojich našporených 30 korún a šla som si kúpiť stieracie lósy, že hádam vyhrám potrebnú sumu.. Stretla som aj kamaráta, tiež si kúpil jeden lós, akože pre mňa... NIč som nevyhrala, a bola som smutná...lenže keď to videla moja mama, nakoniec mi tie peniaze dala.. a ja som šla na výlet... Človek sa často k cieľu dostane okľukou a za úplne iných okolností, ak vydrží.. Je možné, že ani nás IVF neminie...ale po skúsenostiach v tomto centre sa na to pozerám trochu inak, oveľa optimistickejšie..

Tak sa držte aj vy 🙂.

janemari
23. okt 2010

@tessinka urcite sa k cielu dopracujes a ako pises niekedy je treba ist na okolo dlhsou cestou,ale dojst do ciela ako strmhlav sa niekam rutit a zlomit si vazy.Takze urcite to vyjde 😉

zuzkap221
24. okt 2010

mozte mi niekto napisat kolko stoji prve IUI.a ci sa vam hned po prvom podarilo otehotniet?

tessinka
24. okt 2010

@zuzkap221 . IUI stojí 75 EURO (v Iscare Martine), inde som v cenníkoch videla okolo 100 EURO. Pozri na začiatok tejto diskusie, myslím, že tam niektoré babulky otehotneli po prvom IUI. Alebo pozri aj diskusiu IUI. 🙂

zlatanka30
24. okt 2010

vie mi niekto povedat,ci je mozna konzultacia v iscare martin aj cez vikend.po nasom neuspesnom ivf menime car.

lasocka1
24. okt 2010

@terry123 no uvidime :D povedali ze si mam spravit test po 2 tyzdnoch ale neviem ci to tak dlho vydrzim :D najradsej by som si ho urobila hned :D

janemari
24. okt 2010

@zlatanka30 cez vikend nie,oni cez vikend robia len zakroky ked su.Ale urcite najdete termin ktory vam bude vyhovovat.Som rada ze ste sa rozhodli bojovat dalej.

tessinka
24. okt 2010

@lasocka1 , ale ak si mala pregnyl, tak on nejaký čas učinkuje, a myslím, že by nám aj po pár dňoch od jeho aplikácie mohol vyjsť falošne pozitívny test. Pre nás by asi ani neboli vhodné tie testy, čo odhalia tehotenstvo 5 dní po... Aspoň teda tak usudzujem, lebo pregnyl obsahuje hormóny tehotných žien...

Pre nás len tá trpezlivosť. Tak si držme palce a pekne počkajme.

lasocka1
24. okt 2010

@tessinka jaaaaaaaj no este ze si mi to povedala uz som si chcela zajtra kupit test :D a ty si mas kedy robit test?

drzim teda palce :D

crazybabenka
24. okt 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

tessinka
25. okt 2010

@crazybabenka , vďaka, že na nás myslíš 🙂 .

tessinka
25. okt 2010

@dejka12 , myslím na teba a posielam veľa pozitívnej energie Tebe aj Tvojmu bábätku.

janemari
25. okt 2010

Pridavam aj ja TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂

zuzkap221
25. okt 2010

@tessinka dakujem velmi pekne snad sa to na prvy krat podari

lasocka1
25. okt 2010

@zuzkap221 kedy si mas spravit test? ja az buduci tyzden vo stvrtok :D mas dake pocity? citis dake zmeny tela?

lasocka1
25. okt 2010

@tessinka kedy si mas spravit test? citis dake zmeny na tele? a kedy si mala inseminaciu?

lubka0506
25. okt 2010

@tessinka presne tak súhlasím s tebou sú velmi milý a ústretový 😵 a nech im to vydrží... 😵
@lasocka1 nebojkaj vyjde to!... 😉

lasocka1
25. okt 2010

@lubka0506 kiez by si mala pravdu :D

tessinka
25. okt 2010

@lasocka1 , tak ja potom na budúci piatok ... uups... to tak rýchlo? Veď to bude raz-dva...Hádam nám lekárni predajú tie správne.

Ja nejaké zmeny na sebe necítim, hmmm... Dva dni ma pobolievalo podbruško na ľavej strane, také jemné pálenie, ale nič nepríjemné, ani vlastne nič zvláštne, to mávam pri predpokladanej ovulácii asi dosť často...

Keby som to mala zhrnúť, tak asi nič extra, žiadne zmeny. Ani si nejdem z toho nič vyvodzovať, veď na všetko je aj tak príliš skoro. A nijaké extra pocity som asi ani nečakala. Veď aj keď žena normálne otehotne, prvé týždne o tom ani nemusí vedieť. A častoo aj ak žena nie je tehotná, tak sa cíti čudne.

A čo ty? Cítila si niečo zvláštne?

Janemari, crazybabenka, vďaka. 🙂 A ozaj, vy ste sa prvé týždne tehotenstva ako cítili? Spoznali by ste to aj bez testíka?

Tak sa držte všetky.

janemari
25. okt 2010

Baby hlavne nestresujte s tymi testimi dobre 😉 a nepozorujte sa,lebo to vam nic nepomoze a priznaky nie su ziadne.Ja ked som cakala na mrchu aby som mohla ist na KET tak som hovorila uz ide mrcha,uz sa spusti,chodila som kazdu chvilu na wc ze uz krvacam a stale nic.Ale mne pisali baby ze po neuspesno ivf moze meskat aj 70 dni tak som kaslala na to a cakala na mrchu.Potom ma crazybabenka dokopala do testiku ked mi tyzden meskala a ten ukazala //.A mozem vam povedat ze minimalne mesiac co mrcha nebola som nemala priznaky,akurat blbu chut v ustach a meskajucu mrchu. 🙂

lasocka1
25. okt 2010

@tessinka ved to no uvidime teda ja citim pobolievanie praveho vajecnika ale pobolievanie nieje presna definicia nieje to bolest a tak isto aj v maternici, dnes ma to pobolieva kustik viac ako pred ovulaciou ale tu som mala takze to bud budu dake hormony alebo nieco ine :D tak sa nechame prekvapit. No zeny ked otehotneju nevedia presny datum ako my :D takze my sa zameriavame na tie dni :D kedze vieme ze sa daco udialo. Skoda ze to trva tak dlho az 2 tyzdne ale verim ze to ubehne a budeme stastne :D dnes sa mi snivalo ze som mala dievcatko a ze som ju akurat chystala spinkat a davala som ju kojit :D kraaaaaaasny sen. Ja mam doma tak knizku a tam bolo ze na 4 den oplodnenia moze vyjst zo zeny kustik krvy ze to sa vajicko alebo uz mozno plod uhniezdilo v maternici preto moze pri tom kustik krvacat. Ja som mala dnes 4 den ale nic nebolo no zato ma prava strava vajicka dost pobolieva intenzivne a dokonca mi je kustik nevolno bud som sa moc prejedla alebo si to uz vsetko zacinam vsugerovavat :D ach jaj
a ty si odkial? aky ste mali problem?

janemari
25. okt 2010

@lasocka1 na priznaky je skoro a pobolievanie vajecnikov a podobne je zo zakrokov a hormonov,Maternica zvykne pobolievat pri uhniezdovani.Teraz je hlavne aby si bola v klude,nezacala spinit a hlavne nech nedorazi mrcha potom je to uz skoro iste ze si tehulka 😉

lasocka1
25. okt 2010

@janemari aj som si myslela :D aj ked som tych hormonov nemala az tolko dali mi iba injekciu ale aj to je urcite dost :D akurat 4.11 si mam robit test a 4.11 mam aj dostat menstruaciu dost blbe teda uvidime kto z koho :D

janemari
25. okt 2010

@lasocka1 mozes skusit urobit test aj na 10-11 den to by uz mal ukazat aspon slabu ciarocku,aj ked nemusi.Ja som mrchu dostala uz na 6 den od vkladu. 😒

lasocka1
25. okt 2010

@janemari 😒 tak to je teda blbe :( uvidime to uz pockam na 14 den ked uz tak nech je ciarocka poriadna :D

janemari
25. okt 2010

@lasocka1 ako chces je to na tebe 😉 Hovori sa trpezlivost ruze prinasa.

lasocka1
25. okt 2010

@janemari presne tak 😝

tessinka
25. okt 2010

Janemari, ešte že vás máme 🙂 🙂 To asi tie hormóny v nás vyšilujú...

No ja som sa už toľkokrát sklamala, že ja určite nebudem testovať ani po tých 14 dňoch... Veď ak by som nebola tehotná, tak jednoducho dostanem menzes... Pokiaľ by bol podozrivý, tak sa testnem...Pár dní hore-dolu, to už musím nejako zvládnuť...Ja sa už v tomto cítim úplne bezmocná, už to nechávam na pána Boha a toho bociana.

Inak, niekde som kedysi čítala, že vajíčko len vo vajcovode putuje asi týždeň. Takže citlivé podbruško v prvých dňoch asi nebude tým, že by sa prípadne vajíčko uhniezďovalo v maternici, alebo?

Ja už mám to otehotnenie premyslené a preriešené za posledné roky toľkokrát, že už v tom nevidím žiadnu logiku.Mám pocit, že to chce niečo iné...Tak už to neriešim, len si užívam, čo mi život dáva okrem toho...A posledné, čo by som chcela je to, aby som bola smutná kvôli ďalším deťom, ktoré zatiaľ nemáme a aby sa to nejako odrážalo vo vzťahu k mojim najbližším a okoliu...Mnohí ľudia majú oveľa väčšie problémy...

Tak pekný večer, babenky.

crazybabenka
26. okt 2010

@tessinka no ja som v prvých týždňoch naozaj necítila nič.....len som ako vždy dúfala......ale už nie tak strašne upäto....čo ma každý mesiac psychicky vyčerpávalo.....teraz sme si s toho s manželom robili srandu.....ani test som si nechcela robiť.....potom ma mangel donútil.....prvý test bol jednočiarkový.....ale nenasledoval deň plný plaču.....keď si niekedy manžel musel zobrať dovolenku.....čo som bola na tom tak zle.....a musel ma celý deň objímať a utešovať......teraz som to zobrala tak......že príde mrcha a ideme do MT......ale keďže nechodila.......mangel kúpil ďalší test......tam som už naozaj protestovala, že ho nerobím......ale vydieral ma, že ak nie tak ma nevezme na výlet 😀 .....tak som mu len ráno odovzdala "matroš" .... nech si ho urobí sám.....že ja ho robiť nebudem......a keď si musel chudáčik môj sadnúť.....tak som pochopila.....že sme už konečne kúpili ten správny test......až do tej polovici 2 mesiaca čo je asi 6-7tt som nepociťovala absolútne nič.....ak nerátam tie návaly šťastia......ale potom sa to začalo......ranné....v mojom prípade.....celodenné nevoľnosti.....a obrovská spavosť.....ja som bola schopná spať 24hod denne......v polovici 4mes....ta to ukľudnilo......5-6mesiac.....som len čakala kedy krpec začne kopcovať.....a sledovala ako rastie bruško......no a teraz som ako dôchodca.....tu ma bolí.....tam ma pichá.....nohy opúchajú.....ale to patrí k tomu....a nemenila by som to za nič na svete 😉 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre