Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

petuska123
11. nov 2010

@sliver aha....no moj mm ma dake nie dobre spermie ale nam odporucil najprv iui

sliver
11. nov 2010

@petuska123 - no však aj nám, aj ja mám za sebou dve iui 😉 , nič sa nevylučuje a každá z nás je špecifická a oni isto vedia čo robia!!!

petuska123
11. nov 2010

@sliver tak a idete teraz na ivf???kolko vas to vynde??

jada1
11. nov 2010

@tinara23 , napísala som ti IP, tak kukni 🙂

tessinka
11. nov 2010

@sliver , vďaka.

Mne totiž môj gynekológ jeden čas odporučil laparoskopiu, ale potom sme už o tom nehovorili a šli sme do Iscaru. Aj som rada, že sme tam... len mi stále vŕta hlavou, čo by sa ešte pre to dalo urobiť.

Ja si tak totiž premietam, ako som otehotnela prvýkrát. To sme sa tiež už niekoľko rokov snažili a nič. A potom ma moja alergologička nahovorila na nejaké antihistamínové injekcie, lebo mám alergiu, tak aby som bola celú sezónu v kľude. Povedala mi, že by som nemala otehotnieť, ale po toľkom snažení mi to prišlo ako zbytočná výstraha... A just som práve vtedy otehotnela... Však ma potom aj zvozila a museli sme s injekciami prestať... Ale to som ja už bola vysmiata.... 🙂 Tak tak dumám, či by to nemohlo mať súvis... Či napríklad nevytváram protilátky proti manželovým spermiám a práve tými injekciami sa to nestlmilo.... Toto by možno mohlo ukázať nejaké imunologické vyšetrenie ... ???

Mali ste ho niektorá?

Bože.. Čím viac do toho Ivf a otehotnenia hľadím a skúmam. tým sa mi to zdá komplikovanejšie... Áno, v centre nám urobia ivf a určite sa budú snažiť, ja im verím,, ale tiež to nie je 100%, v podstate je to pol na pol .... Ovplyvňuje to toľko faktorov... Čo ak existuje ešte niečo, čo môžem pre svoje dieťa urobiť aj ja...? Len keď človek sa už cíti taký bezmocný...

sliver
11. nov 2010

@tessinka - tak to povedz dr. o tých injekciách, uvidíš čo ti poradí....

crazybabenka
11. nov 2010

@sliver ja by som aj spala.....ale krpec si myslí.....že spávať od 3 rána je zbytočnosť.....a tento krát ho neuspal ani tato....takže sme od tretej hore.....a veselo si kopkáme 😀 ale nech si kopká....ja som len rada 😀

terry123
11. nov 2010

@tessinka Ja som za tie roky absolvovala kopec vysetreni, kym som isla do MT -aj HSG,laparoskopiu, a vsetko bolo O.K az na vysoky prolaktin. Ale pri nom sa da otehu,tak sme skusali dalej... Kazdy lekar je iny,kazdy to inak riesi.
Skus docentovi povedat o tych injekciach,co ti na to povie.Isto ti to rad vysvetli.

terry123
11. nov 2010

@crazybabenka To musi byt krasne to kopkanie 🙂

tessinka
11. nov 2010

Vďaka, babule, určite to skúsim prebrať v centre. Veď určite s tým majú skúsenosti. A spýtam sa aj na alergo.

Lebo ak by to nejakou veľkou náhodou bolo tak potom mi napadá jeden grif - možno by stálo za to pri iui brať antihistaminikum, aspoň na pár dní, a predtým používať ochranu.... Musím to prebrať, čo mi odporučia...

Tak sa držte všetky. 🙂 A chystajte sa na kopkanie, keď tu crazybabenka robí také chúťky 🙂 🙂 🙂 .

crazybabenka
11. nov 2010

@terry123 jasne, že krásne....hlavne keď trafí....obličku alebo vaječník 😀

buba78
11. nov 2010

ahojte, s radosťou Vám oznamujem, že sme už traja. Máme dcérku Olíviu 6.11.2010 51cm a 3260g. Konečne sme doma a užívame si to. Je to obrovská zmena a zodpovednosť. Všetkým Vám to prajeme zo srdca. Držte sa a verte, že to vyjde

dejka12
11. nov 2010

ahojte babulky 🙂
sliver ako sa citis uz si testovala? Ja som bola riadny nedockavec, ja som testovala uz na 4 den po ET.
Drzim palceky aby si nasla vytuzene 2 ciarocky.
Posielam Ti zopar TTTTTTTTTTTT 🙂 🙂 😉

crazybabenka
11. nov 2010

@buba78 gratulujem.....veľa zdravíčka a šťatíčka.....maličkej aj rodičom 😉 😀

crazybabenka
11. nov 2010

@dejka12 ak som správne pochopila.....tak bude bábo?.....sa ani nepochváliš? 😀 či len ja som nepostrehla 😀

dejka12
11. nov 2010

@crazybabenka
ahoj moja 🙂 No chvalila som sa ale zatial este velmi opatrne, ale uz som pocula srdiecko 🙂 , tak som trochu pokojnejsia.
ty sa pochval, 30 tyzden, to uz je parada, zachvilku si budes drobca naplno uzivat 🙂 🙂

tessinka
11. nov 2010

@dejka12 , tak to veľká gratulácia 🙂 🙂 🙂 . Len pár strán dozadu si písala, aká si rada, že už máš drobca v brušku, že bol chudáčik sám v labáku 🙂 .A už je to tu naozaj. Už sa ťa nepustil. Tak sa držte. 🙂

Dnes máme naozaj pekný deň. Jedno bábätko na svete a ďalšie potvrdené v brušku.

dejka12
11. nov 2010

@tessinka
dakujem Ti velmi pekne, ano moje embryjko bolo slabunke ale ja som mu verila a ono mne, tak sme to dokazali 🙂 🙂
teraz este preklenut ten kriticky prvy trimester dufam ze sa uz budem moct naplno tesit 🙂 🙂

crazybabenka
12. nov 2010

@dejka12 chvíľa? ešte nekonečných 10tt 😉 😀 aj sa už teším.......aj mám strach.....ale to asi každá......v utorok ideme do MT.....kuknúť krpca ako sa má.......tak sa vytešujem 😀

crazybabenka
12. nov 2010

@dejka12 toto nechcem počuť..... a ani na to netreba myslieť, žiadny kritický prvý trimester......a po pravde.....a úprimne.....ani si nebudeš zvládať uvedomovať nejaký prvý trimester......lebo ak si taká tehuľa ako my v téme Tehule iscare MT.......teda.....kde sa teraz aj ty presťahuješ 😀 tak ti bude....tak poctivo zle......a toľkokrát budeš komunikovať s kúpeľňou sanitou, že sa ani nenazdáš....a budeš vo 4. mesiaci 😀

crazybabenka
12. nov 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

crazybabenka
12. nov 2010

@sliver denná dávka 😀 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTT

sliver
12. nov 2010

@crazybabenka - dakujem, som sa normálne tešila že ked zapnem PC tak tak budu zase vírusíky od teba 😉
som akurát prišla z MT, zase mi odsávali tu vodu.... ja to mám asi za trest..... včera ma tak bolelo bruchu ako pred MS tak nebola ani nálada ani nič.... dnes sa utešujem že to bolo možno z tej vody..........

@dejka12 - nie netestila, ved to je ešte skoro? nie? čo ti ukázal test na 4.den?

crazybabenka
12. nov 2010

@sliver fuuu to ešte stále musíš chodiť vyťahovať vodu? no moje chúďatko....neboj bruško bolelo s vody.....fazulečka sa už určite poriadne zahryzla 😉

janemari
12. nov 2010

@sliver tak pre teba aj odomna TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

tessinka
12. nov 2010

@sliver , teda, to si vytrpíš... Už aby sa to zlepšilo... Ale na druhej strane, vraj OHSS býva horšie vtedy, keď sa to podarí....Tak držím palce, nech sa ti už polepší a nech sú čoskoro dve čiarky. 🙂 🙂 🙂

A nie je to za trest, to určite nie.

crazybabenka
13. nov 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

crazybabenka
13. nov 2010

@sliver no ako moja? TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

sliver
13. nov 2010

@crazybabenka - dakujem mnamky 😉 ja už neviem ako my je 😉 brucho mám sfučané ako melón a vôbec neviem z čoho, či má prísť mrcha alebo čo je... prsia bolia ale tie ma vždy bolia ked čakám mrchu.... tak neviem čo si mám myslieť 😉 asi zajtra skúsim test, aj ked to bude ešte skoro ale... uvidím.... hlavne že je vonku kráááásne, úžasné počasíčko, škoda že mám PNku a trčím doma 😢

tessinka
13. nov 2010

@sliver , ale možno už niečo vyjde. Veď to už budeš ktorý, šiesty deň po ET? Veď aj Dejka testovala tak zavčasu, a už videla dušíka, ak si dobre si pamätám? Ale kúp si nejaký naozaj dobrý.

Tak držím veľmi veľmi palce. 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre