Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

megynka
11. apr 2010

zuzi, nám robili genetiku,ale len zobrali krv a pýtali sa na celú rodinu, a pokolenia dozadu, robili si takého pavúka, že kto a koľko detí a aké choroby a manželovi robili ešte nejaké testy z krvi naviac, ale myslím že to bolo len na dedičné choroby, všetko bolo v poriadku, neviem ako zisťujú to že vlastne tí dva spolu nemôžu mať deti
my sme adopciu zvažovali dlhšie, musím povedať že ja som bola rozhodnutá hneď a manželovi som dala trochu času ale už sa teší aj on, dokonca má v práci kolegu ktorý má 3 deti a ešte uvažujú že jedno by si adoptovali 😉 mne sa to zdá také normálne, veď to mimčo čo sa niekomu narodilo za nič nemôže a keď niekto nemôže mať deti,tak prečo by nepomohol a tým vlastne pomôže aj sebe aj tomu malému, dávajú si lásku navzájom 🙂

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
megynka
11. apr 2010

chceli by sme bábätko, trvať to bude asi 2-3 roky, no je to dlho ale ktovie možno sa podarí skôr, horšie je potom čakanie keď ho už máš doma,čaká sa na súd a je tam nejaká lehota, pri bábätkách asi až rok, kedy sa môže ozvať biologický rodič a dieťa ti zoberú, to je to najhoršie čo by sa nám mohlo stať
stimuláciu som zvládla v pohode, mala som 2xdlhý a raz krátky protokol, pri dlhom proveru,decapeptyl, gonal, utrogestan a pregnyl...pri krátkom namiesto gonalu puregon a namiesto decapeptylu synarel - sprej do nosa, no a teraz budem mať asi menopur alebo fostimon, ešte nie ja rozhodnuté....som toho už vyskúšala 😀

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
megynka
11. apr 2010

ja som práve na tie hormóny reagovala hrozne slabo, pri krátkom protokole my hneď od začiatku dali 250 jednotiek,uvidím čo to urobí teraz 🙂 mne tiež pichal manžel a v pohode ale ide to dobre, sú to tenučké ihličky takže ani nevieš že picháš 😅

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alicag
11. apr 2010

Ahoj všetky.Práve po dlhšej dobe som sem nakukla a čítam a čítam 🙂 všetkym Vám držím palce.
Megynka ja sa tiež budem snažiť už 4 krát ivfko. Verím,že to bude tentokrát s uspešným koncom.

megynka
11. apr 2010

ahoj alicag, budem držať palce, určite sa to už musí podariť 😉 tak aspoň nie som sama čo som sa rozhodla skúsiť to štvrtý krát 🙂
všetkým želám krásny večer, dobrú noc a sladké sny a úspešný nový týždeň 🙂 zajtra sa na vás zasa teším 😉

alicag
12. apr 2010

Ahoj Megynka 🙂 budeš počas celej stimulky pn? Neviem sama ako či ist potom na pn či nie.

megynka
12. apr 2010

ahoj alicag,ja som predtým nebola na pn, len po ET ale teraz sa dám vypísať úplne od začiatku, bolo to onervy behať na kontroly do Martina a naspäť rýchlo do práce a potom si to do večera nadrábať lebo máme pohyblivú pracovnú dobu a hoci idem k lekárovi ráno od 7:00 počíta sa mi doba na potvrdení až od 8:00 a popritom ešte vybavovať predoperačné....už sa takto naháňať nebudem

alicag
12. apr 2010

megynka, to maš pravdu je to stres to nahánanie sa v práci a aj behanie do Martina.Dám sa asi aj ja od začiatku na pn. A ako sa cítiš? Ja sa aj teším ale mam aj hrozný strach. 😔 tiež som bola na transfere 2 krat a raz bol zrušeny lebo jedna jedina blastocysta sda mi prestala vyvíjat to bolo pre mna najhoršie.tak uvidime ako to bude prebiehat tento krat.Ak sa smiem spitat kedy začneš stimulku?A budeš mať dlhý alebo krátky protokol? Ja viem som zvedavá . 🙂

megynka
12. apr 2010

alicag,tu sa môžeš pýtať na všetko 🙂 ja sa hrozne teším ani neviem prečo, je to pre mňa zasa nová nádej, od posledného ivf už ubehol rok a ja som sa dala dohromady a tak sa teším, ale určité obavy mám, ale len z toho že keby sa to nepodarilo, ja som tiež raz nemala ET, raz mi transferovali celkom peknú blastocystu ale pri ET vznikli problémy, nemohli mi ju zaviesť a po dobrých 20-minútach ma museli uspať a dokončiť ET a teraz keď som to docentovi hovorila, povedal, že je možné že pri takom postupe, ak bola blastocysta dlho takto vonku, tak to nevydržala,takže tým sa asi proste zničila ale samozrejme že sú to dohady,no a tretí krát mi transferovali 2 ešte nie celkom blastocysty a tie sa prestali vyvíjať, nebola som tehotná, takže neviem čo bude teraz ale dúfam,že sa konečne dočkáme že sa to podarí 😉
stimulku chcem začať až tak júl - august,ešte chceme dovtedy stihnúť nejaké úpravy v byte a možno dovolenku 😉 a ty kedy začneš?
a protokol zatiaľ neviem aký bude,ale mala som už 2x dlhý a raz krátky a na výsledku to nič nemenilo,tak možno pomôže zmena liekov, lebo som predtým mala gonal a puregon a teraz bude menopur alebo fostimon 😉

alicag
12. apr 2010

no megy tiež si si už riadne vytrpela .No ja sa snažim tak 7 rokov dvakrat som bola v Heliose a jedenkrat v Iscare v Blave.Bola som na konzultacii a budem mat dlhy protokol a namiesto puregonu teraz menopur .no škoda,že tie naše liečiky su tak hrozne drahe radšej bi som brala ten puregon kvoli peru.To pichanie klasickou ihlou no jeejej už ma teraz trasie 😖 ja si to picham sama.No a začinam v máji stimulku. Takže už sa musime len tešit a verit tomu.
nakuknem večer pa musim ist pracovat 😉

megynka
12. apr 2010

ja tiež musím pracovať, prestávka vypršala 🙂 no mne bude pichať manžel, jemu to nerobí problém, povedal že do druhého si v pohode pichne, že sebe by si nepichol 😀

alicag
12. apr 2010

to je ale huncut

megynka
12. apr 2010

alicag,tak to on je, ale my to tak už trošku berieme z humorom inak by sme sa asi zbláznili 😉 s troškou srandy to ide lepšie aj keď určite aj slzy boli a dosť ich bolo 😢 😉

alicag
12. apr 2010

megynka no ja som sa tiež už naplakala .Ale vidíš vždy nas niečo nakopne a ide sa dalej.Chodila si predtým do Heliosu?Alebo do ineho centra?

megynka
13. apr 2010

ahojte, pekný deň 😉
u nás prší ☹
alicag ja som bola 2x v Heliose a 1x v ISCARE v Prahe, tam sme boli ako samoplatcovia a teraz budeme mať teda ešte cez poisťovňu

alicag
13. apr 2010

Ahojte všetky 🙂
megy super,že to budete mat cez poistovnu mi sme teraz samoplatcovia akurat sme včera večer pozerali cennik a ked sme si to tak zrátali bolo to zaujimavé najdrahšia je predimplantačná genetika a žial aj tu nam navrhli, ale ked to treba 🙂 užívaš nejaké vitamíny?alebo čajiky?

megynka
13. apr 2010

nám tiž navrhli predimplantačnú genetiku, ale už si ju dáme urobiť, aj sme s tým počítali 😉 ja som užívala také kvapky, ESTROZIN, ale to mi dala jedna pani u ktorej sme boli v marci, ale to je len taká blbosť, asi si kúpim kyselinu listovú a manžel asi vyskúša teraz pred ivf brať profertil, ale pochybujem že to pomôže, zasa len vyhodíme peniaze 😒

megynka
14. apr 2010

ahojte 😉
sliver myslím na teba, ako sa máš? 🙂 dúfam že všetko ako má byť a bublinka sa vyvíja 🙂

alicag
14. apr 2010

ahojte 🙂
megy tiež len tu kys.listovu budem brat a možno nejake multivitaminy lebo často som chorá 😒 čítala som,že máš hafana
ja som si po 3 pokuse doniesla psika naše male zlato chlpate a hrozne rozmaznane 😀 😀

sliver
14. apr 2010

ajoj megynka, dakujem si zlatá, zatial všetko OK, no čakám a čakám..... som 9DPO takže ešte času a času, v utork mám v pláne testnúť 😉 dúfam že to dovtedy vydržím a že to rýchlo ujde....
prvý týžden som cítila pichanie stáel, teraz už tri dni je klud, len občas také slabé pichnutie... ale ved uvidíme
božinku keby to vyšlo, ja by som bola taká šťastná, ako blcha, strašne veľmi chceeeeem

sliver
14. apr 2010

kočky tak sa mojuškujete so psíkmi ;)
ja mám dve mačičky 😉

megynka
14. apr 2010

sliver držím moooooc palce 🙂 tak sme tu také milovníčky zvierat 😉 ale zvieratká dokážu daž strašne veľa lásky 😵

alicag ahoj, my sme si tiež po treťom ivf kúpili tú našu lásku a tiež je neskutočne romaznaná, mojkáme si ju ako mimino,sme z nej hotoví a ona si je toho veľmi dobre vedomá 😀 a myslím že ak budeme mať deti tak budú tiež riadne rozmaznané,aj keď to nechcem 😉

alicag
14. apr 2010

sliver moc držím palce
všetky sme milovníčky zvieratiek 🙂

alicag
14. apr 2010

u nas je to iste naš hafan ako je malinky tak je prešibany a vždy nas dostane kam chce on 😀 😀 ale nedali by sme ho za nič nasvete prinaša nam vela radosti a lásky 🙂

megynka
14. apr 2010

presne tak alica, aj tá naša...a keď ju vyhreším tak sa tak na mňa pozerá že by som sa razplakala a hneď ju musím vybozkávať, presne vedie ako na nás 😀 🙂 no je to skoro ako s malými deťmi, veď keď sme si ju doniesli, museli sme ju naučiť aby sa vyvenčila vonku a tak sme s ňou chodili každé dve hodiny von a to aj v noci, bože aká som bola unavená, trvalo to mesiac, sme si brali dovolenku na striedačku aby sme boli pri nej a potom zasa k vetíkovi, raz zapálené ušká, potom očkovanie, potom vracala a mala teplotu, no presne ako s malým bábom, sa nám rodičia už smiali či to nepreháňame 😀

alicag
14. apr 2010

no megy poznam to naš havo mal stale ip ip problem s anal.vačkami a často hnačky s primesou krvi to bolo hrozne obdobie nakoniec zistili na klinike,že ma nejakeho koka ktory sposobuje krvacavost čriev aspon to zistili a veter.predtym len mu daval lieky a inekcie no hrozne 😖 a naš bubulo len chradol a nikdy nezabudnem na jeho pohlad.to obdobie som brala ako skušku či to vydržim lebo sme mali skoro cely byt same no vieš čo 🙂

megynka
14. apr 2010

alica,to je hrozné, keď sú choré zvieratá a ten pohľad ako ticho trpia prosia aby si im pomohla, keď bola naša chorá tak som normálne nad ňou plakala, keď som videla aká je smutná 😢 radšej by som bola ja chorá, až budem mať deti tak sa asi zbláznim keď budú choré, keď to takto prežívam pri psíkovi
inak ja som hrozne na poriadok a keď sme si ju doniesli, tak som nič nerobila len som behala a hadrou a mopom po byte, som myslela že ma odvezú do blázinca 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre