Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

zuzana_18
23. júl 2010

@janemari strašne strašne Ti budem držať palce.Docent Ti nehovoril,že teraz je väčšia šanca,že to víde?Ja si myslím,že 1000000%.Uvidíš!!!!Druhý krát to pôjde ako po masle,tak už to vydrž v práci,máš to za pár 😉

zuzana_18
23. júl 2010

@janemari aj ostatné snaživé baby.Aspoň trocha Vás povzbudím na základe mojej skúsenosti pri IVF.
Tak stimulácia išla celkom v pohode,OPU super-bola som príjemne prekvapená z 15 odobratých vajíčok.
A potom prišiel šok pri odovzdaní spermiogramu.MM bol po chorobe,po antibiotikách,čo sa pravdepodobne odzrkadlilo aj na jeho SPG.Embryologička za nami dobehla,že jej je to síce ľúto,ale takú katastrofu ešte ne videla.Že nie je schopná nájsť jednu spermiu.A aha-chudiatko zlaté,tak sa snažila,že našli horko ťažko nejaké-oplodnili a ja som dnes v ôsmom týždni.Ale fakt nám nedávali veľkú nádej.Docent doteraz hovorí,že to bol zázrak,Aj keď mi je úplne jasné,ža vďaka nemu a jeho tímu.Tak baby nezúfajte,hlavne kľud,pozitívne myslenie a hlavu hore!Ani pomyslenie na to,že by to nemalo vísť.Tak janemari žiadne také,že sa embryjko nerozmrazí a podobne.Rozmrazí a víde to!
Strašne vám všetkým držím palce.

janemari
23. júl 2010

@zuzana_18 hovori sa o pozitovnom mysleni,ja som bola uplne v pohode,ani som si nepripustala ze to nevyjde,s pracou som sa rozlucila,myslela som uz na to,kde dame postielku a podobne.A potom sok,zacala som spinit a bol koniec.Takze asi to o psychike nebolo 😖

megynka
24. júl 2010

@zuzana_18 musím reagovať a súhlasiť plne s janemari, ja som dokonca aj na štvrtýkrát verila a nič z toho...niečo podobné ako pozitívne myslenie nech mi už nikto nehovorí...po psychickej stránke som bola maximálne v pohode a ani som nevnímala, že stimulujem a poznám kočky, ktoré z toho boli pekne v strese a ostali tehotné...

zuzana_18
24. júl 2010

Baby ja som chcela len povzbudiť.Strašne by som vám to priala.Asi to záleží aj od šťastria,zdravotného stavu atď.Ale aj tak vám budem držať palce.

janka134
24. júl 2010

baby jednoznacne to je o stasti a nahode ako ked podas tyket ja som vsadila vsetka a vyhra ziadna dufam ze KETnam to vynahradi 🙂 😉

mirka7582
24. júl 2010

😀 ahojte ja som vcera bola na vyberanie 😀 mam 4vajicka dufam ze su silne aj ked je ich malinko . v pondelok idem na vkladanie 🙂

janka134
24. júl 2010

mirka7582 tak sa 😉 drz nech si na tom lepsie ako my tak to nemas PK ked ti idu v pondelok vkladat

anita12
24. júl 2010

Ahojte všetky ! Len pár dní dozadu som aj ja písala, ako sa nám to nakoniec na 2.pokus podarilo. Bohužial, už 4. den prežívam peklo na zemi, nakoľko sa ukázalo, že obe naše krásne uhniezdené bublinky prestali rásť ☹ . (6-7tt ) Bolo to moje prvé tehotenstvo po dlhých rokoch čakania a mám pocit že sa z toho nikdy nespamätám , smútok a bolesť je nezmieriteľná.. O to ťažšie, že ich mám stále v brušku, nič ma nebolí, nekrvácam akoby bolo všetko ok. Musím čakať týždeň na spontánne krvácanie a ak nie musím isť na čistenie ☹ . Nedokážem už naozaj nič, len slzy ... Ale nechcem Vás zarmucovať, Vám ktoré už ste počuli srdiečka aj Vám ktoré ste v štádiu všetkých tých príprav prajem strašne veľa veľa šťastia a zdravia pre krásne vytúžené babätka. A ak sem pozriem, nech vidím len radostné správy . Držte sa !

zuzana_18
24. júl 2010

@anita12 to mi je strašne moc ľúto.Ako ste na to prišli keď nič necítiš?Na sone?Nechcem ti to pripomínať,ak to bolí,nemusíš odpovedať.Držkaj sa. ☹

janemari
24. júl 2010

@anita12 tak tomu sa hovori rana pod pas od zivota ☹ Ale je to pravda,ako raz pisala sony ,najdene // na teste este nic neznamenaju.Az ked sa dietatko narodi mozme povedat ze sme vyhrali.

bbtina
25. júl 2010

človek si nevyberá, je to všetko osud a aj genetické predpoklady. Baby musíme prejsť cez všetky sklamania, vztýčiť hlavu a ísť ďalej za svojím cieľom. Aj keď si myslím, že všetky mávame prechodné obdobia, kedy je túžba strašne silná a vzápätí by sme najradšej neriešili nič a potom zase naopak, prekonáme to nebojte.

anita12
25. júl 2010

Dnes som sa konečne trochu prekonala a začala upratovať a musím sa niečím zamestnať, inak by som sa z toho asi zbláznila... Testy boli pzitívne aj krv na 2x stúpala a bola vysoká hladina HCG, nakoľko sa uchytili obe. Ale na sono lekár videl že sú plodové vačky nejaké malé a potom už prestali rásť a aj krv začala klesať ☹ . Aj zlatý pán docent bol z toho zronený.. Zrejme genetika zaúradovala, to už nikto nezistí. Najhoršie, že nemáme ani mrazáčikov ☹ . Teraz je ťažko rozhodovať, čo ďalej...

lubka0506
25. júl 2010

ahoj kočky 🙂 poviem vám že vám nazerám do témy lebo ma zaujíma...Mala som prvé IVF neúspešné a kedže by sme chceli íst na druhé tak sa rozhodujem medzi GF Blava a Iscare Martin. Martin je pre mna bližšie a počula som samé chvály 🙂 Dlho som váhala či sa mám pridat,ale v piatok som písala do Iscaru a som zvedavá či sa ozvú.
...inak ani som sa neopýtala či sa smiem pridat 😕 papa

janemari
25. júl 2010

@lubka0506 urcite sa ti ozvu,ale teraz maju od pondelka 2 tyzdne dovolenku,takze asi az potom ti odpisu.

zuzana_18
25. júl 2010

@lubka0506 ak ti môžem poradiť,jednoznačne si vyber MT Iscare.Tak úžasný a ukážkový prístup aký má docent Tomáš sa teda len tak nevidí.Garantujem ti,že ani na chvílonku neobanuješ.Skutočne je milý,priateľský,trpezlivý,proste samé plusy a hlavne odborník.
Odpíšu ti určite.Písala som docentovi niekoľkokrát a odpísal vždy.Držím veľmi palce.

janemari
25. júl 2010

@zuzana_18 ako sa dari? 🙂

lubka0506
25. júl 2010

@zuzana 18 Dakujem za odpoved budem čakat a potom vám poviem 😉 Nemám moc chut čakat do GF 2 mesiace a potom ešte dalšie dva dokedy mi to poistovna schváli. Stalo sa mi že mi držali žiadost v GFasi 2 mesiace a až potom ju poslali do poistovne-určite mejú nejaké limity a tak si robia čo chcú. Celkovo sa mi tam znepáčil prístup a aj by som išla nakoniec do BA tak jedine k inému doktorovi.
Každopádne vážne rozmýšlam nad Martinom lebo to mám o moc bližšie...a ešte ked čítam tie chvály čo tu píšete tak ma to tam doslova tahá 😉

zuzana_18
26. júl 2010

@janemari ďakujem pekne za opýtanie.Zatiaľ celkom fajn,strach stále je-nech už je za tretím mesiacom.Budúci týždeň ho začínam.Zajtra idem aj k svojej dr na sono a dohodneme sa na nejaké odbery,ktoré vraj treba absolvovať do 10.týždňa.Minulý týždeň sme počúvali srdiečko-neskutočný pocit,ale verím,že ho o chvíľu zažiješ aj Ty.Strašne moc Ti to prajem a držím silno prsty. 😵

janka134
26. júl 2010

lubka0506 aj ja ti odporucam MT TAM TO JE SKVELE A TY ODBORNICI sama tomu nebudes verit kym sa nepresvedcis pekny den pa zuzana18 vidim za sa ti dari tak drzim palce 🙂

zuzana_18
26. júl 2010

@janka134 ďakujem ti veľmi pekne.O chvíľku budeš po mne.. 🙂
@lubka0506 a na aký mail si písala?Ak by si chcela,môžem ti poslať.Alebo aj telefónne číslo.A skutočne neváhaj,ja keby je to možné,aj by som pri docentovi rodila.Je naozaj tak skvelý,no proste dokonalý,proste pochopíš až keď sa sama presvedčíš.Potom nám dáš vedieť.

janka134
26. júl 2010

zuzana18 ja tu uz prispievam pomenej ale sledujem priebeh lebo ked pojdem na ket tak sem nevkrocim az po vsetkom moc tomu neverim ale pokusim sa ty si nasim prikladom ze aj nemozne je mozne 🙂 😵

lubka0506
26. júl 2010

@zuzana 18 ja som našla niečo na ich stránke že napíšte nám my vám zavoláme...tak som tam napísala a dala svoje tel.číslo...a ešte tam bolo že otázky čo sa chceš opýtat,tak som tam napísala skoro román... 😀

bbtina
26. júl 2010

@lubka0506 moj prvý kontakt bol taký,že ja som tiež napísala, ale mi odpísali, že si mám zavoalť na recepciu,. Bude lepšie ak to aj ty tak urobíš,, juj teda ale mimo tejto dovolenkyčo teraz majú 🙂, aby ste sa mohli spoločne dohondnúť na nejakom dátume, čo vyhovuje obom stranám. Ja som mala termín do týždňa .-)

zuzana_18
26. júl 2010

@janka134 nerotzmýšľaj nad tým,že to nevíde!Proste musí.Aj keď m i je jasné,že teraz sa mi už ľahko mudruje,ale predtým som teda bola do.... 🙂 Každý deň tŕpla či áno alebi nie a tŕpnem aj teraz ,aby bolo malinkaté v pohode.
Ani neviete ako vám všetkým straaaašne prajem mať tento pocit..

lubka0506
26. júl 2010

ahoj baby 🙂 dnes mi volali z Iscare v BA. Moja správa prišla do Bratislavy chceli mi dat konzultáciu na piatok ráno k doc. Válkymu,mám sa ozvat či ten termín platí a či prídeme...v Martine majú naozaj dovolenku,nikto tam neberie telefony... ☹ Skoda mhohla som sa rozhýbat minulý týžden...neviem či mám zobrat Blavu alebo počkat dva týždne na Martin. Musím si to nechat prejst hlavou a ráno tam zavolám... 😒 Chcela som Martin lebo do MT to mám 70 km a do BA 163... 😒 Ešte sa ozvem ako som dopadla 🙂

zuzana_18
26. júl 2010

@lubka0506 MT tí ľudia stoja za to,aby si počkala.Ale je to na tebe.Daj vedieť. 😉

lubka0506
26. júl 2010

🙂 @zuzana 18 si zlatá 🙂 Ja som chcela íst do MT kvoli tomu lebo to je bližšie a cestu by som prešla aj sama do Ba ma manžel nechcel pustit samú...nechám si to prejst hlavou 😉 Ale poviem ti pravdu láka ma ten termín že piatok ráno... 😒

zuzana_18
26. júl 2010

@lubka0506 to ti verím,mňa keď objednali tak som počítala minúty kedy už pôjdem.Nebojkaj,to je jedno kam pôjdeš,podstatné je,že pre ten správny výsledok 😉

lubka0506
26. júl 2010

@zuzana 18 máš pravdu dva týždne vydržím. Hovorili ste že od dnes majú dovolenku? Mám to z PB bližšie do MT. Počkám. 😉 aj ked naozaj ten piatkový termín ma strašne lákal. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre