Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

sliver
15. jún 2011

@zuzu100 - presne ako písala @mabumi zvýšiť šancu je ťažké lebo to by už každá bola tehu 😉
OHSS som mala a riadne!!!! ale stálo to zato....... už som na to aj zabudla... aj keď to nie je nič príjemné hovorí sa že vtedy je väčšia šanca na uchytenie vajíčka tak som rada že som ho dostala a mám maličkú pri srdiečku 😉 hovorili vela vela vela piť, no ja som sa mu aj tak nevyhla....
zamraziť sa dá aj PK - ja som zamrazovala 4........

terry123
15. jún 2011

@micikatka Ahoj. No veru necakala som taketo nieco. 🙂 Nechodim do prace, som na PN. Vcera uz na mna prislo aj vracanie 😖 Potom som sa bala aj nieco zjest...zajtra idem k lekarovi, tak sa bojim. Radsej ani jest nic nebudem...pre istotu
@helen5 Ano som tehotna. 🙂 Prednedavnom som tu pisala hotovy roman o sebe, o priebehu IVF,atd...skus si pocitat aj dozadu. A v MT ti vsetko podrobne vysvetlia. Ja som si injekcie pichala najprv rano, no potom mi povedali,ze je lepsie pichat vecer,tak som to prehodila.
@zabka60 Parada,ze mate spg super 🙂 Tak sup sup do uspesneho IUI, vela stastia 😉
@lubka0506 Och nie 😠 😠 Je mi to luto,posielam ti vela pozitivnej energie 😉
@petuska123 Na piatok bohatu urodicku, drzim palce 😉

micikatka
15. jún 2011

@terry123 a si pn od gynekologa ci od obvodneho lekara? skus piskoty alebo suchy rozok s čajom. nieco spapat musis, aby si mala vyzivu pre babatko. drzim palceky, zajtra sa mi potom ozvi ze ako si dopadla u lekara. budem napato čakat. :o)))

ivta5
15. jún 2011

@helen5 ahojky, veru ten nešťastný vek, mňa hneď upozornili, že mi poisťovňa hradí 3 IVF do posledného dňa pred mojou 39-tkou. Ale keď nám doc. povedal, že čo stojí 1 krát IVF + genetika embrya a ostatné (myslím tým okrem toho čo nám hradí poisťovňa) tak nás to výjde do 2000 eur. Ja si ešte nepichám, ja tam mám ísť až v auguste.

lubka0506
15. jún 2011

@terry123 dakujem za energiu 🙂 Opatruj sa! 😉
@mabumi máš pravdu dúfam že o rok budeme kočíkovat! Aj ked mne vyložila veštica že budem mat deti o 2-3 roky možno skor. Dúfam že nebude mat pravdu! To by mi asi cvoklo... 😅
@micikatka máš jedno kto ti napíše marodku,ja som mala aj od obvodnej raz a inak stále od obvodného gyn. Udajne že nechodia tak kontroly po gyn. lekároch. Ale to neviem či je pravda. 😒
@sliver my sme mali zamrazený 5+1 a nevyšlo. 😒

micikatka
15. jún 2011

@lubka0506 dakujem aj som si to myslela ze to tak bude. len som sa chcela terry123 spytat, ci ma pn taku co moze chodit von alebo len na urcite hodiny alebo vobec?

lubka0506
15. jún 2011

@micikatka nemusíš sa bát...ja osobne som nikdy žiadnu kontrolu nemala a to som mala viac zákrokov. Ale je pravda že sa aj bojím íst mimo vychádzok. Náhoda je blbec. Platím si aj dobr. nem. poistenie a preto sa bojím že by prišli zo sociálky. 😉 Ale naozaj je pravda že bývam na dedine a nikdy som ešte žiadnu kontrolu nežažila!. 😉

zabka60
15. jún 2011

@terry123 dakujeme a my gratulujeme k vasej fazulke 😉 dufam,ze aj my uz dostaneme semiacko do bruska a budeme krasne raaast

micikatka
15. jún 2011

@lubka0506 a ty si ako na tom? mas deticky alebo sa aj ty pokusas?

bbtina
15. jún 2011

@micikatka no mne bola kontrola po 2 mesiacoch,pochopitelne mimo vychadzok a este aj v sobotu. A v tehotenstve su len pri nejakej 1diagnoze neobmedzene vychadzky,inac to ani neexistuje a socialka to ani neuzna

micikatka
15. jún 2011

@bbtina a ty mas ako často vychadzky? a platis si dobrov.nemoc.poistenie?

bbtina
15. jún 2011

@micikatka neplatim,ale mam celkom vysoku pn. Vychadzky mam od 9.00 do 12.00 a od 15.00 do 17.00 a zastavam nazor,ze je to kravina,lebo dakedy cely den z domu nevyjdem a dakedy ked sa flakam po obchode tak sa neskoro spamatam a zeniem sa v strese domov aby som to stihla🙂

lubka0506
15. jún 2011

@micikatka pozri pár stránok spet 😒
@bbtina inak ja som počula že tehotným nechodia kontroly... 🤐

sliver
15. jún 2011

no aj ja som počula že tehotným nechodia ale bola som neskutočne šťastná ked mi PNka skončila lebo som sa bála že ked prídem domov tak si tam nájdem lístoček.... potom ku koncu som to dodržiavala menej a menej lebo to sa už fakt nedalo 7 mesiacov chodiť von iba podla vychádzok, však som potrebovala ísť aj k rodičom na víkend a tak.....
poznám ten stres.... že čo ak boli 😉 lebo kamoške boli.....

helen5
15. jún 2011

@gabi.k ja som mislela či take pero ako si pichaju cukrovkari . vieš ked tu začnu pisat 50 ludi potom mam tu velki chaus stoho

helen5
15. jún 2011

@bbtina Ja mam počitač velmi kratko a ešte sa nanom učim . a nič v zlom ale už sa pitať nebudem zavolam sesternici a ona mi povie v šetko . lebo tu aj tak malo všetci pišu . a niekto na to chodi už 2 alebo aj 4 kolo tak mi mohli aj lepšie visvetlit ostatnym čo su tu kratko nič v zlom tieš

helen5
15. jún 2011

@zuzu100 ja idem zajtra tak som zvedava ako ja dopadnem až mam šoki

helen5
15. jún 2011

@terry123 aj ja držim všetkim palce

helen5
15. jún 2011

@ivta5 Ahoj mi ideme zajtra tak som zvedava ako dopadneme mi ja viem že to stoji okolo 2000 eura tak tebe asik ešte zaplati poistovna ale mi si už budeme platit sami a mi stym suhlasime . inač bisme dotoho nešli moja neboj dopadneme možno okej

daska1977
15. jún 2011

@lubka0506
@micikatka ja som mala PN od gynekológa a sestričky mi povedali, že takým nechodia na kontrolu, pretože máš diagnózu rizikové tehotenstvo a zrejme si myslia, že žiadna tehuľka nechce ohroziť svoje tehotenstvo... kamoška mi hovorila, že ona bola PN od začiatku tehu, neboli jej vôbec na kontrole a platila si aj dobrovoľné a hovorila, že ak by jej prišli doobedu, pôjde hneď za svojim gyndošom, že má nejaký problém a keď poobede, skočí na pohotovosť, že ju bolí hlava, alebo niečo a oni jej dajú potvrdenie... 🙂

micikatka
15. jún 2011

@daska1977 no a ako to potom riesila ked mala kontrolu. a ked nahodou nebola doma?

sliver
16. jún 2011

ked máš kontrolu a ty nie si doma tak ti nechajú v schránke lístok že u teba boli. S týmto lístkom si povinná ísť do soc.poist. a odôvodniť kde si bola.... ak neprídeš nepošlú ti prachy....
ja som to mala tiež tak že ak by prišli tak mám zavolať doktorovi a on by mi dal papier že som bola unho.... a ten by som im zaniesla
kedysi (ešte asi pred rokom) mali tehotné neobmedzené vychádzky ale ževraj sa to už nedá 😒

mabumi
16. jún 2011

@sliver ahoj 🙂 . a ty si skusala pytat od hartela neobmedzene vychadzky? aky ma k tomu pristup? neda sa to? ani keby si chcela ist na dovolenku niekam do hôr kde by si mala tak isto kludovy rezim ako doma?

sliver
16. jún 2011

@mabumi - jo skúšala som to, lebo som doma od novembra..... a bolo to fakt o držku a aj vianoce boli a stále len tie vychádzky dve hodky doobeda a dve hodky poobede.... chcela som aj k rodičom ísť na víkend a tak....
no a on mi presne vysvetlil že sa dávali neobmedzené (kamoška mala pred rokom unho neobmedzené) ale že to zakázali..... no Sociálka je štát v štáte...... povedal že si nemám robiť starosti a ísť ked budem potrebovať a ak by som si náhodou našla lístok v schránke mám mu zavolať a on mi dá papier.... že inak to urobiť nevie....

ale poviem ti mala som zakaždým chvenie v žaludku ked som išla domov a otvárala schránku..... potom som začala čerpať dovolenku a pripadala si ako vtáááááááák najmä cez víkendy....

mabumi
16. jún 2011

@sliver no ved to, ze cez tyzden sa to da pripsôsobit. ale tie vikendy...
a keby ti prisla kontrola cez vikend alebo vecer, aj tak by ti dal papier? aj mne to naposledy takto povedal, ale mi to neslo do hlavy, ze v takom nezvycajnom case asi nie 😒 . a bezat na pohotovost s vymyslenym problemom si tiez neviem predstavit 😒

sliver
16. jún 2011

@mabumi - ja som sa konkrétne na víkendy nepýtala lebo som dosť riešila aj týžden, lebo som mala nízky tlak, nesmela som chodiť von sama aby som niekde neodkviacla ale mm bol v práci do 17,00 ked mne končila vychádzka tak povedal nech si nerobím starosti a chodím ako chcem....
a chodila som potom aj cez víkendy, ved to sa nedalo existovať toľko mesiacov ako väzeň doma.........

mabumi
16. jún 2011

@sliver no prave. a v dome by sa to este dalo, ale v tom byte... 😝

ivta5
16. jún 2011

@helen5 tak vám držím palčeky, a daj potom vedieť. žiadne možno... ja hovorím, že nám to výjde na prvý krát.

petuska123
16. jún 2011

@sliver kde mas fotku???

petuska123
16. jún 2011

@sliver a potom po vklade budem sa moct slnit na slnku ked budem mat dovolenku??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre