Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

lenkalienka01
7. jan 2011

@zlatanka30
ja viem, je to na prd, ale na nete som citala, ze kočka tam prirodzene otehotnela s hodnotou 120 a povazovali to za zazrak, tak to ma nejako posuva dopredu, lebo inak by to bolo stratene, a zazraky sa robia 🙂 🙂 🙂

zlatanka30
7. jan 2011

@lenkalienka01 hej tu su aj ine zazraky.jednej sa uz netvorili vajicka ,jedina moznost darovane a predsa ostala tehu.musime verit . 🙂

lenkalienka01
7. jan 2011

@zlatanka30
ked budeme verit a podporovat sa navzajom , tak vsetky to spolu zvladneme.

zlatanka30
7. jan 2011

@lenkalienka01 ked mne verit akosi nejde.neviem preco ☹

lenkalienka01
7. jan 2011

@zlatanka30
asi si mala tych sklamani v zivote dost, ale ved vzdy je nejaka sanca, aj ked mala , ale je . Neviem, aky zdr. problem mas, ale mne ked povedali moju diagn, tak som si myslela , ze uz nic horsie sa mi v zivote nemoze stat. Bola som na tom dost biedne a neverila som, ale staci si tu precitat zopar stastliviek, ktorym sa stal zazrak a clovek zacne mysliet pozitivnejsie, a to je aj moj pripad. Clovek by ani neveril, ale tie baby vedia povzdbudit a dat zas kusok sily na dalsi boj 😉

zlatanka30
7. jan 2011

@lenkalienka01 no sklamani bolo dost.mam endometriozu taku mrchu jednu hnusnu.kvoli nej som prisla aj o jeden vajecnik.mm 0 spg.ale verim docentovi snad nieco vymysli 🙂 ,aby sme sa dockali aj my. 🙂

lenkalienka01
7. jan 2011

@zlatanka30
drzim palce , docent vymysli- ved preto tam vsetky chodime 🙂

zlatanka30
7. jan 2011

@lenkalienka01 to dufam,nesmie nas sklamat.a ty ako kedy vlastne zacinas so stimulkou.

lenkalienka01
7. jan 2011

@zlatanka30
no mne volali este z predosleho centra, ze mam schvalenu ziadost, ale teraz budem cakat , lebo sa to presunulo na ISCARE, takze 13.1 ideme na tu genetiku a potom dakedy. Viem ze to znie blaznivo, ale ako som pisala, dnes som bola u vestice, a ta mi povedala, ze pol roka nemam ist na IVF az potom. No kočky moje 😉 a teraz poradte 🙂 , ist ci neist ???

zlatanka30
7. jan 2011

@lenkalienka01 a na tu genetiku idete kam??a ziadost ti presunu?

lenkalienka01
7. jan 2011

@zlatanka30
na genetiku do ISCARu a ziadost len presununu do ineho centra, len trocha budeme cakat, lebo musia to akoze este schvalit pre Iscar. Tak radsej pockam, ako sa vratit do povodneho, to v ziadnom pripade 😅

zlatanka30
7. jan 2011

@lenkalienka01 no ved aj nam navrhli nejaku genetiku.vsak uvidim v piatok 🙂

lenkalienka01
7. jan 2011

@zlatanka30
to ze je dobre, aby pred ivf vylucili geneticke vady, ktore by sa mohli preniest na oplodnene vajicko a tym padom minimalizuju pripad. potrat...., tak nam to bolo vysvetlene. , vzhladom k tomu, ze ja som o babatko prisla minuly rok v 5 tt. ☹

tessinka
8. jan 2011

@zlatanka30 , tak ja ťa poteším, moja kamarátka sa vydávala s tým, že možno nebudú mať deti, kvôli endometrióze. Asi po dvoch rokoch po svadbe prišlo prvé prekvapčo, o ktorom sa jej lekár vyjadril, že asi zázrak, alebo v správnom čase;na správnom mieste. A v priebehu 15 rokov mali také prekvapenie trikrát. Len tá hlúpa endometrióza jej zostala a stále ju trápi.
Tak držím palce.

janemari
8. jan 2011

@zlatanka30 ja som sa tiez vydavala s vedomim,ze dieta nebudem mat.Endoska sa mi zhorsovala a ked som konecne otehotnela,podotykam prirodzene tak vztah skoncil.Tak nezufaj a ver,ze aj ty budes mat dietatko a mozno nie jedno 😉

zlatanka30
8. jan 2011

@janemari ved ja sa snazim verit,ale ma trapi ten moj vek 36 ☹ ☹

janemari
8. jan 2011

@zlatanka30 aj ja som panikarila zo svoho veku a to nemam tolko co ty.Ale ako som uz spominala,ked som lezala v nemocnici bola tam jedna zena ktora mala prve dietatko v 39 rokoch a druhe 42.Takze stale nic nieje stratene.Ja v to verim,ze v centre ti dopomozu k drobcekovi.

buba78
9. jan 2011

ahojte, citam, ze sa pridali nove cakatelky. vsetkym Vam drzim palce.
janemari- uz mas polovicu za sebou, ako sa mas? nevies ci uz crazybabenka porodila? dlho tu nepisala. drz sa.
nasa malinka rastie rychlo, uz sa usmieva, vidno ze je starsia. uzivaj si bruska, lebo potom Ti bude chybat. stale si ho chytam.

janemari
9. jan 2011

@buba78 Crazybabenka este neporodila aj ked nas vcera vytrapila,lebo sa cely den neohlasila a my sme uz mysleli,ze Paulinka je na svete.Ja som uz za polovicou a nejako sa to nebezpecne blizi 😀 Mam sa ako kedy,troska zdravie neposlucha ale da sa,zajtra mam poradnu,tak uvidime co a ako.Vam sa ako dari?

zlatanka30
9. jan 2011

@janemari povedz mi ako to vies,ze nam pomozu? 🙂 🙂 🙂

crazybabenka
9. jan 2011

tak aj tu sa hlásim.....ešte sme 2v1.....ale už myslím, že už nie dlho.....tak vám posielam miliony vriec.....kým ešte môžem 😉 😀

janemari
9. jan 2011

@zlatanka30 je to zazracne centrum,tak sa neboj 😉 Mozes si byt ista,ze si v dobrych rukach a urobia pre teba maximum.Skoda ze si tam nesla hned.Ale aj ja som zufala,ze som nesla skor,ze som vycakavala avsetko je stratene a pozri ako som dopadla.Budeme ti vsetky drzat palceky a kazdy den ti posielat plne vrece tehu virusikov. 😉

buba78
9. jan 2011

janemari- je to obrovska zmena, cez den pekne spinka do 15hod. potom zacina boj az do 21hod. neviem kde berie silu byt tak dlho hore. je to narocne, ale sme radi, ze ju mame. obdivujem rodiny, ktore sa daju na dvojicky. ak neurobim doobeda co treba, poobede nemam sancu. v noci sa budi dva krat na dojcenie. ani dnes nesklamala. zaspala zas o 21 hod.
vybrala si pekne meno pre babatko. drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo. obdivujem Ta, ze si presla tolkymi IVF. ked mozem rada si precitam ako sa iscare rozrasta a so vsetkymi sa tesim. je to zazrak a stastie, ze sa staneme rodicmi.

janemari
9. jan 2011

@buba78 ja som mala len jedno ivf a potom sa zadarilo prirodzene.Co sa mena tyka bolo tazke vybrat,kedze som ratala s chlapcom 😎 A vam drzim palce aby ste mali dostatok trpezlivosti pri malej,ono sa to casom upravi a budete spinkat celu noc. Ja mam zajtra porradnu tak som zvedava.

bbtina
10. jan 2011

Dievčatá, tak dneska ráno v centre viacej ľudí ako pred pekárňou na čerstvé rožky a nikto z koníka???? Fakt sa to tam premnožuje, bude na čase prijať viac personálu 🙂)))) Ale to svedčí len o dobrých referenciach na centrum a myslím, že to majú zatiaľ dobre zorganizované, že vedia využiť každú štipku času, tak ja už 6 den stimulácie 🙂))))

sliver
10. jan 2011

no supiš, konečne nejaké správy, som tiež čakala že dnes sa to spustí a samé info 😉
Držím prsty na stimulku, nech sa len rodí a rodí toho čo najviac nech je potom z čoho vyberať 😉 posielam ti kooooopec vírusíkov

zlatanka30
10. jan 2011

@bbtina bude tam stale viac a viac ludi.a ty ako pokracujes v stimulke?? 😉

bbtina
10. jan 2011

@zlatanka30 nooo veď toto je to. A aj v pohode, doteraz som brala len Colstyl, lebo ja mám krátky protokol s minimálnou stimuláciou a bác pri mne už klasika z Closytlu dneska na prvej kontrole na jednej strane 5 folikov na druhej 4 a asi 6 drobných, výsledky z krvi mi volali že dobré, takže prídem domov z práce a idem si hneď pichnúť moju prvú včielku, už teraz stresujem, lebo ja a injekcie niesme kamošky 🙂))

@sliver a u teba čo nové ? 🙂

sliver
10. jan 2011

@bbtina - tak to je supeeeeer, to sa ti krásne tvoria folíky, ja som pri clostyle (4tb.denne) mala len jeden folík o ničom, to je krásne, veľmi ma teší keď vidím že niekomu krásne zaberá!!!
u mňa nič nového 😉 priberám 😀 v stredu idem do poradne a mali by mi robiť akési testy z krvi tak uvidíme, zase trošku nervozity....
posielam TTT kopec koľko sa len dá tak sa držkaj!!! a hlavne vklude nech krásne rastú samé jednotkovej kvality 😉

bbtina
10. jan 2011

@sliver joj to dúfam,nech narstu, na OPU by som mala ist ďalší pondelok 🙂)))
Sliver ale tehotenske priberanie je najúžasnejšie, samozrejme okrem posledného mesiaca, kedy človek lezie na nervyx aj sám sebe 🙂))
Ja som brala Clostyl 2x1tbl denne a paráda. Docent vedel čo rrobí,lebo už pri stimulke na IUI som pri 1 tbl denne mala na jednej 2 aaj na druhej strane 2 🙂)), tak dúfam, ze budu plne a dobre,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre