Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

moniatko13
9. jún 2011

@micikatka moja nás ivf stalo cca 820 eur...ved keď tam pôjdete docent ti ukáže čo všetko budete platiť 😵 😵 😵 😵

janemari
9. jún 2011

@moniatko13 gratulujeeeem.
Uz chodim malo na net,ale som rada,ze sa centru dari a cakame ta v teme Tehulky a maminky z Iscare Martin 😉

moniatko13
9. jún 2011

@janemari už sa tam chystám,ale povedala som si ,že tam pôjdem až po 12tt.. 😵 😵 😵

zibi
9. jún 2011

@ivta5 dakujem mojaa 🙂

zibi
9. jún 2011

dobru nocku kocky..ja idem k telke.. 🙂

janemari
9. jún 2011

@moniatko13 jasne ked bude potvrdene srdiecko.Ale ani nemysli na to,zeby bolo nieco v neporiadku 😉 si tehulka a uz sa to nezmeni.Budeme drzat palceky,aby si mala bezproblemove tehulkovanie 🙂

buba78
9. jún 2011

@micikatka ahoj......nicoho sa neboj......rozhovor prebieha v pokoji.....docent je mily clovek/vlastne cely personal/ s velkou laskou plnit nase najvacsie tuzby mat babatko....je skuseny......my sme boli dva krat na IVF...verili sme , ze to vyjde a ze sme v spravnych rukach......po rozhovore urobi sono a odoberie krv........drzim palce

buba78
9. jún 2011

@zuzu100 ano dobre si kupila......neboj zvladnes...drzim palce

micikatka
9. jún 2011

@buba78 a aj vas vyslo jedno IVF 820 eur? ako brala som ze je to drahe ale ze az tak, to som prekvapena.

buba78
9. jún 2011

@micikatka neviem Ti uz presne povedat kedze nasa dcerka je uz vacsia, ubehlo uz vela mesiacov od prveho IVF11/2009, ale myslim, ze tak do 1000eur jeden cyklus......ano stoji to dost a hlavne ked to nevyjde hned a nemas nic zamrazene......to bol nas pripad....stale sme len setrili a nelutujeme i ked obcas hneva a hlavne je to obrovska zmena po tolkych rokoch byt sami a mat vecer klud.......je to najkrajsi pocit mat rodinu......vianoce boli krasne.....drzte sa

micikatka
9. jún 2011

@buba78 dakujem za cenne rady. som rada ze si mi to takto vysvetlila. tak som zvedava ake to bude v tom mt.

kiosk
9. jún 2011

@zuzu100 ja som mala tiez oranzove na pichane a podla toho co mi vraveli, su to tie najtensie a uvidis sama, ze po par pichnutiach budes presne vediet kde to boli a kde nie 🙂

kiosk
9. jún 2011

Ak ste tu niektora po transfere, za aky cas ste si spravili test?

sliver
10. jún 2011

@micikatka - ja som bola dvakrát na IUI neúspešne a potom prvé IVF úspešne

@kiosk - na 7.den po vklade som mala také slabulilinkého dušíka ktorého som videla asi len ja 😉 alebo mi to mm nechcel potvrdiť nech sa neradujem zbytočne 😀

moniatko13
10. jún 2011

@kiosk tak ja som si robila na 12 deň a bola tam taka slabučká čiarka,že ju skoro ani nebolo vidieť,potom som si robila na druhy deň a čiarka už bola vidieť.. 😵 😵 😵 😵

terry123
10. jún 2011

@helen5 Super,ze mas dobre vysledky.Nic nebrani tomu aby ste sa potesili malemu uzlicku 😉 Vela stastia. 😵
@moniatko13 Srdiecko som este nepocula, teraz idem na prvu poradnu 16.6, dufam,ze vsetko bude O.K.
Ty si doma, ci chodis do prace?
Aj ja myslim na Zlatanku 😉 Naposledy som nasla,ze sa ozvala pred 3 tyzdnami, a ze su zas nejake problemy.... 😖
Vsetky na teba myslime 😉 😉 😉
@lenkalienka01 Vela vela stastia do dalsieho pokusu, nech je na konci to vytuzene male prekvapenie 🙂
@zuzu100 Prijemne vcelickovanie s este krajsim vysledkom ti prajem 😉

terry123
10. jún 2011

@zibi @micikatka Babulky nic sa nebojte pichania...prvy raz to bude neiste, budete sa bat....no potom to pojde ako po masle 🙂 Aj ja som sa toho bala, prvu vcelicku mi pichol manzel, no a potom s druhou som uz nemala na vyber, bola som v praci a ostalo to na mne 😒 ale zvladla som to a este vela vela dalsich pichani....celkovo sme absolvovali 2 IVF, takze som sa napichala az az. Ked sme isli 2 krat do toho som sa az tesila na pichanie 😀 😀 Zavislacka 😎
Nas IVFka vysli....jedno okolo 1000 E. ta suma zavisi od toho, co vsetko treba urobit okrem zakl. ukonov, ake davky liekov su potrebne, ci sa bude robit predlzena kultivacia,ci sa bude nieco mrazit, prip. genet. testy embrya, atd......
@ivta5 Protokol urci docent podla vasich diagnoz. My sme mali vzdy dlhy protokol.
Tie vysledky z AHM hormonov uz baby maju. Skus tam zavolat. Boli na tom helen,lenkalienka
@kiosk Ja som si testy robila az na 12 den od transferu, odolala som robit skor,bala som sa neuspechu 😢
Aky den si? Ma snejake priznaky?

ivta5
10. jún 2011

.....oki dík, akurát som tam volala, tak sestrička, ktorá zodvihla mi len povedala, že ohľadne týchto výsledkov mi budú volať, nuž tak idem čakám. Prosím ťa vám robili aj genetické testy embrya? A ten protokol mi teda doc. nastavím, keď sa pôjdem učiť pichať injekcie? Sestrička z ISCARE mi hovorila, že keď chcem začať s pichaním v septembri, tak jej mám zavolať v auguste.

terry123
10. jún 2011

@ivta5 Geneticke testy nam robili obom, ale gen.testy embrya nie. Ked pojdes na konzultaciu ohladom IVF, docent ti presne povie co ako, aky protokol budete mat, ake lieky budes brat, koordinatorka ti vysvetli ako treba pichat 😉

ivta5
10. jún 2011

@terry123 oki dík, akurát som tam volala, tak sestrička, ktorá zodvihla mi len povedala, že ohľadne týchto výsledkov AMH mi budú volať, nuž tak idem čakám. Prosím ťa vám robili aj genetické testy embrya? A ten protokol mi teda doc. nastaví keď sa pôjdem učiť pichať injekcie? Sestrička z ISCARE mi hovorila, že keď chcem začať s pichaním v septembri, tak jej mám zavolať v auguste.

ivta5
10. jún 2011

@terry123 OKi, ďakujem. Nám docent hovoril, že vzhľadom na môj vek 38 by doporučil gen. testy embrya, no neviem, neviem.

zibi
10. jún 2011

@terry123 tery tak nam mozes ty opisat dlhy protokol ako to u teba prebiehalo? ja som to vyssie okopiorvala..ale najlepsie povie ten co uz zazil a skusil..dik

terry123
10. jún 2011

@zibi Dlhy protokol zahrna 2 cykly.
V prvom cykle....od 16 DC tabletky Provera
od 23 DC zacinaju sa pichat injekcie Diphereline a pichaju sa stale az do odberu vajicok.
25 DC posledna tabletka Provera
30-32 DC zvycajne dojde menzes ( mne prisiel raz 28DC a raz 30DC)
Volas do centra, objednaju ta hned na sono, krv.

V druhom cykle....Po odbere krvi a sone lekar urci kedy zacnes pichat dalsie injekcie od ktoreho DC.Ja som brala 1x Gona od 4DC, na druhy raz som mala od 2 DC Menopur a Merional.
Na kontroly -sono,krv chodis kazdy treti den a vzdy ti lekar upresni davku hormonu...nemeni,zvysi,co treba
Pichala som si injekcie az do 18 DC(16 DC) V ten den si este das pichnut Pregnyl do svalu presne v stanovenom case vecer.
Den mas pauzu a na dalsi den ta caka odber vajicok OPU v celkovej anesteze.
Po OPU odychujes na izbe a embryologicka vam pride oznamit pocet aodobratych vajicok a ich kvalitu. Manzel odovzda spermie.
Potom odchadzate domov.
Na druhy den si telefonujes ako sa embryjka oplodnili .Nam robili predlzenu kultivaciu, cize embryjka sa vyvijali niekolko dni v specialnom mediu a sledovali ich kvalitu..Volali sme si 2, 4, 6 den a na dalsi mi robili vklad.
Mne vzdy zostalo len jedno embryjko,tak vlozili to. No ale neujali sa ani raz. 😢
Ani mrazit nam nemali co 😢.....ale nakoniec sa stal zazrak a mimi sa ujalo prirodzene. 😉
12 DC si robis tehu test a volas do Iscaru.
Som sa rozpisala 😀 hotovy roman.
Drzim palce, nech vam to vsetkym vyjde,nech sa tesite z vytuzeneho zazraku 😉

smeyka27
10. jún 2011

ahoojte baby tak v stredu sa chystame na konzultaciu do Martina 🙂 nahodov sa nechystate niektora tiez??
@terry123 pekne si to rozpisala 🙂

micikatka
10. jún 2011

@terry123 dakujem ti za povzbudive slova, uz sa neviem dockat kedy tam pojdeme. teraz mame pauzu do nejakeho 4.7. a medzitym ideme na dovolenku tak si trosku oddychneme.

micikatka
10. jún 2011

@sliver dakujem ti ze si mi napisala. aspon sa nebudem bat keby nahodou nebolo to IUI uspesne. ze este stale mam moznost IVF.

helen5
10. jún 2011

@terry123 to si fak napisala roman a to ako si pichaš ešte teraz som nepochopila ako sa to tak vola a ako často si pichaš raz dende alebo 3 dene a neboli ta brucho stoho moja

helen5
10. jún 2011

@zabka60 diki dufam že to vinde za tie peniazi na 1 krat

helen5
10. jún 2011

@moniatko13 dakujeme vam pekne za všetko moja pekne aj tebe nech sa tu všetkim dari

zabka60
10. jún 2011

@helen5 no musis verit,ale zbytocne sa moc nad tym nezamyslaj,az ta to nejako nerozrusuje jo a ozvi sa ako ste dopadli

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre