Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

janemari
8. dec 2010

@lenkalienka01 budem drzat palceky

buby01
8. dec 2010

@terry123 Ahoj terry, sedela si oproti televizoru alebo si ho mala po pravej ruke?

@lasocka1
@bbtina
@crazybabenka
@petuska123 Dakujem za gratulacie, verim, ze to dotiahneme do stastneho konca a vy cakatelky na ivf tiez urcite.

lenkalienka01
8. dec 2010

@janemari
dakuejm pekne, v mojom pripade budem tych palcekom potrebovat velmi vela ☹

bbtina
9. dec 2010

@tessinka nooo, až v januári, mala som už teraz v decembri, ale mrcha meškala

crazybabenka
9. dec 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

tessinka
9. dec 2010

@bbtina , to si viem predstaviť, isto si sa už tešila, že to bude čoskoro.. a teraz toto. Ale neboj, január je tu hneď. Aspoň budete mať pohodovejšie vianoce. A budeš odddýchnutejšia. 🙂

@lenkalienka01, to je teda správa... nechápem.. to ťa v tom druhom centre ťahali toľko za nos...? To je nezodpovedné... Veď to sa nemohlo stať z jedného týždňa na druhý, či... ? Tak držím palce, nech vás pustia na IVF a nech to vyjde, až máte toho súrodenca. 🙂 🙂 🙂

zlatanka30
9. dec 2010

ahojte.vyzera to tak,ze predsa podstupime aj dalsie ivf.vysledky su super.

lenkalienka01
9. dec 2010

@tessinka
ano, presne tak, vtom druhom centre ma tahali za nos, neviem z akeho dovodu, myslim, že im islo o prachy,cim viac IUI tym viac , pretoze ked ti to niekto robi s vedomim, ze mne to nepomoze, ale cosi s toho kápne, tak ma moze aj roztrhat od zlosti, zufalstva, lutosti....prerevala som celu noc a neviem odpoved na jednoduchu otazku PRECO ??
FSH som mala do minuleho roka hranicne, sanca tam bola ovela vacsia. ale neviem co teraz, dufam ze pan docent nieco vymysli
🙂
kazdopadne sa do centra, kde ma takto SUPER pripravili na materstvo chystam pre odpovede. ked takto vedome zanedbali mna nechcem, aby to zopakovali ne niekom, kdo deti este vobec nema. to ta moze trafit slak. ja som povaha, ze to posuniem dalej, taky urad nad zdravotnou starostlivostou by si mozno na tom zgustli.. V januari ideme na genetiku a uvidime co dalej

zlatanka30
9. dec 2010

@lenkalienka01 ja som na tom podobne.a kde idete na genetiku??my tam ideme az v aprili.ma ide slak trafit

tessinka
9. dec 2010

@lenkalienka01, to ti verím, že ťa to naštvalo... nech už to bolo akokoľvek, asi ti mali ivf doporučiť aj v tom druhom centre čím skôr, lebo jedna vec je, ak ti robili iui zbytočne, len kvôli peniazom, to je fakt biznis, ale druhá vec je, že ak premrhali čas, kedy si mala lepšie hodnoty, a mohli ti hneď urobiť ivf... tak to je od nich vrchol nezodpovednosti... niekedy sa také veci stávajú z púhej nedbanlivosti...

Ja som sa ivf spočiatku dosť bránila, ale teraz vidím, že si musíme vážiť, že máme túto možnosť...zatiaľ...

tessinka
9. dec 2010

@lenkalienka01 , a teraz si to čítam lepšie ... že 3 roky si tam chodila...a toto... to je neuveriteľné.... a vrcholne nezodpovedné... ale to je presne to, keď sa na teba nepozerajú ako na človeka, a jeden nevie, čo robí druhý...a všetko sa zbytočne naťahuje. A ľudia sú nešťastní.

Som rada, že sme skončili práve v tomto našom centre, tu je to celkom iné... A dobre, že ste aj vy prešli sem, v Iscare vám isto pomôžu, ako sa len bude dať.

My sme tiež boli predtým inde, ale iba na SPG, ale vôbec sa nám tam nepáčilo... Dobre, že sme dali na intuíciu a nič sme si tam nezačali.

janemari
9. dec 2010

@zlatanka30 juuj to sa mi paci take pozitivne myslenie 🙂
A nieco pre vas TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

crazybabenka
10. dec 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

bbtina
10. dec 2010

@crazybabenka 🙂 a ty nám už ani spávať nemôžeš, čo nás chytá uť predpôrodná nespavosť? 😀 😝 😀

crazybabenka
10. dec 2010

@bbtina joj moja.....ja už nespávam.....asi od 6. mesiaca 😅 ale dnes som bola aj u dokyho.....tak kým prišiel po mňa svokor......tak som sa zakvačila na net 😀

bbtina
10. dec 2010

@crazybabenka šikovnica, ja kebyže nemusím tak nevstávam, však doktor počká....ale no tak už to máš zapár, to sa zvládne, len si ešte pekne pospinkaj, lebo potom budeš hore stále 🙂)))

crazybabenka
10. dec 2010

@bbtina neboj sama zistíš.....ako sa "dá" spať v tehotenstve....ja som bola zvyknutá spať na bruchu.....na to som mohla hneď zabudnúť......na chrbte sa mi už posledný mesiac spať nedá.....lebo bábatko tlačí na nejakú dutú žilu....a strašne mi s toho tŕpnu nohy......som čítala, že u slabších tehuliek.....dokonca môže dojsť k odpadnutiu.....no a ležanie na boku sa zase neľúbi bambuľke.....dáva také rany že až.....no a samoznejme aj otáčanie je zaujímavé.....keď sa mám otočiť.....to je ako porodiť terénnych ježkov v kanadách.....buď ťa bolí strašne lonová kosť....alebo maternicové úpony....proste lahoda 😀 jéééé a ešte by som bola zabudla.....na to najdôležitejšie.....na cikanie......aspoň raz za hodinu......a keď sa krpcovi nepáči tak aj viac 😀 😀 😀

lenkalienka01
10. dec 2010

@zlatanka30
ahoj moja, sme objednani na 13.1. do Martina, ze tam chodi nejaky p. dr z BA. a vy az preco tak neskoro ??
ak pojdeme na ivf tak vedia genetiku potom urobit aj malickemu 🙂 , ked je 3 dni oplodnené, co som nevedela. urcte, ak sa podari nam dojst az do tejto etapy, dam urobit aj toto, aby som predisla , ze o babatenko prídem. tiez mas vysoke FSH?? aky vam navrhli postup??

tessinka
10. dec 2010

@crazybabenka , videla si ten film, kde Jennifer Lopez chce byť slobodná matka a otehotnie po inseminácii (a potom si samozrejme nájde aj manžela) ? Ona spáva na takom veľkom dlhom vankúši, keď už je vysoko tehotná, dá sa tým vypodložiť noha... no vyzerá to ako super vynález... 🙂

sabina897
11. dec 2010

Ahojte,
budúci týždeň ideme prvý krát na konzultáciu a chcela by som sa opýtať, či sa tam (okrem spermiogramu) za niečo platí - myslím, za odber krvi, za konzultáciu a tak podobne....
Ď.

lasocka1
11. dec 2010

@sabina897 nie neplati iba za spermogram

crazybabenka
11. dec 2010

@tessinka presne taký vankúš mám.....keby som ho nemala.....tak nespím....ani toľko .....koľko sa mi darí teraz 😀

tessinka
11. dec 2010

@crazybabenka , tak aspoň niečo 🙂 . Inak,ona ho tom filme vyhodila do smetí... som si hovorila, taká škoda. Veď ho aj nakoniec išla hľadať.

Ozaj, a kde si ho zohnala? To už predávajú aj tu na Slovensku (babule, musíme sa inšpirovať 🙂 )?

No musíš spať, čo sa len dá, lebo potom to bude ešte horšie. Ale aspoň bez brucha.Len s malým sladkým budíčkom vedľa.

crazybabenka
11. dec 2010

@tessinka ja som sa tešila, že konečne budem môcť zase spať na bruchu.....ale bola som vyvedená s omylu, že kým budem kojiť......tak na bruchu spať nebudem 🙂

crazybabenka
11. dec 2010

@tessinka dajú sa kúpiť.....ale sú drahé......mne ho ušila mamina

tessinka
11. dec 2010

@crazybabenka , aha, tak to si už nepamätám... ale nezdá sa mi, že by som ďalšie dva roky nespala na bruchu... myslím, že to nebude také zlé. 🙂

tinara23
11. dec 2010

@tessinka
@crazybabenka ja tiež keď som kojila som v pohode spala na bruchu, možno len prvých pár dní bolo takých ubolených, ale neboj, potom sa už na brušku vyspíš, ak ta bambulka nechá 😉

janemari
11. dec 2010

ahojte,tak konecne po vsetkom sa hlasim a posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

zuzu100
11. dec 2010

@lenkalienka01 aj my máme genetickú konzultáciu 13.01. 🙂

zlatanka30
11. dec 2010

@zuzu100 tu geneticku konzultaciu vam navrhol docent??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre