Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

lubka0506
13. apr 2011

@janemari dnes som 28DC ale krvácam,nie silno ale je to krv. ☹
@sliver vieš že aj mna to napadlo? Ja si osobne myslím že ked tam HCG je tak to mali ešte nechat aspon z tabletkami a potom po sone by bolo vidno. Ale asi vedia čo robia.! 😒
@janemari myslíš že prakrvenie maternice by bolo až také?
...jedno ma aspon trochu teší...že viem že som bola tehotná aspon chvílu!!! To sa mi nikdy nestalo! ☹ A inak pri mojich cykloch od28 do 43 tak mi druhý krát prišla mrcha na 28DC alebo skor...

janemari
13. apr 2011

@lubka0506 ale vkladali ti dve nie? Amozno jedno odislo a druhe este bojuje.

lubka0506
13. apr 2011

@janemari ano vkladali mi dve a inak aj to ma napadlo či náhodou jedno nebojuje...ale ako som napísala že asi vedia čo robia! Objednala som sa po velkej noci na sono a dohodnút stimulku 😉

janemari
13. apr 2011

@lubka0506 budem drzat palce nech to dopadne akokolvek.

helen5
13. apr 2011

@crazybabenka hlavna vec že ste už v poriadku a kde si rodila v Martine či uvas odkial si 🙂

sony44
13. apr 2011

@janemari - tak dúfam, že si oddychovala .....to nevadí ked bude maličká menšia, ona to určite dobehne a možno aj horšie pomerali a bude mať cez 3 kg.... a 2800 nie ja málo, ved ty tiež ie si z tých väčších žien 😀 , nebudú ťa z nej bolieť ruky pri kojení 😀 držíme palce, nech už máš drobčeka pri sebe
@lubka0506 - ahoj to ma mrzí, ale tiež by som možno skúsila zo dva dni ešte papať liečiky a skúsila by som ešte potom raz test ( ak bude čiarka silnejšia maličké zabojovalo), aj ked ja som po iui mala hcg 7 a povedali mi že to je negatívne, ale to bolo po 12 dnoch, kedy by to hcg asi malo byť už vyššie - asi sa to pri iui inak počíta ako pri ivf ,ešte možno že sa uchytilo jedno a to druhé sa vylučuje z maternice a jedno bojuje..... tak bojuj s ním ....... čaj to určite nespôsobil, neobviňuj sa nič zlé si neurobila, ja tiež pijem alchemilku ale len do ovulácie ( teraz budem do et), lebo po ovulácii by sa nemala ( ona podporuje rast sliznice maternice) držíme palce
@hope2011 - na tú druhú včeličku som zareagovala riadnou lokálnou alergiou - začervenanie, opuch svrbenie, ale asi po 4 hodinách to prešlo.....
áno je to pekný pocit predstavovať si ako budem cez leto vystavovať maličké "bruško" a čo všetko sa nám od tohto mesiaca zmení.
my sme išli k urológovi až po dvoch neúspešných ivfkách, lebo manžel bol nešťastný, že pravdepodobne je "chyba" v ňom ( s tým sme išli na ivf- že ja som ok a nedarí sa nám kvôli jeho morfológii a počtu) a nič sa s ním nerobí a aby to bolo aspon o kúlilinček lepšie( aj maličké zlepšenie je pre nás plus). My sme začínali v iscare s počtom okolo 14 mil. a teraz na iui sme mali 21 mil, pohyb sme mali dobrý a tvar sa vtedy nehodnotí( takže to nevieme). Ja si myslím, že na niečo tie návštevy u urológa boli. Určite to inak hodnotí, lebo tam máš spermiogram do 1,5 hod, aj s morfológiou a v iscare morfológia bola do týždňa a tie výsledky v morfológii sú diametrálne odlišné.Ale počet a pohyb sa asi približne hodnotia, lebo tam mal dokonca raz 32 mil. Tiež si myslím, že pohyb a počet s dajú upraviť, ale s morfológiou sa nedá až tak a ak vôbec pohnúť......nám stačí ked sa zvýši " len" na 3- 5 %. Ale my sme sa aj andrologičky pýtali, či 0% znamená, že tam nie je ani jedná pekná spermijka, tak vraj je to len určitý výber, to sa nedá skontrolovať celé množstvo a určite sa tam nájdu pekné spermijky ( len ona nevie či sú dobré), ale to nevie povedať ani o vajíčku, ktoré vie že podľa vzhľadu je zrelé, pekné, ale nevie čo je v ňom...... to všetko je príroda...ktorá môže za úspešnosť či už ivf alebo iui.. akosi som sa rozpísala.....prepáč

celkovo my sme začali najprv s ivfkami a až potom s iui, lebo sme si mysleli, že jedno ivf nám bude stačiť, lebo to je tutovka....hahaha a potom sme si povedali, že úspešnosť ivf v našom prípade je taká istá ako iui, tak prečo to neskúšať, kým si nenašetríme na ďalšie ivf ( v našom prípade musíme len skúšať) ved motyka môže vystreliť

crazybabenka
13. apr 2011

@helen5 presne tak......rodila som v Liptovskom Mikuláši a bývam v Liptovskom Hrádku

helen5
13. apr 2011

@sony44 a stimulacija to ako si už tehotna a vktorom tyžni ked som to zle napisala tak sory
🙂

hope2011
13. apr 2011

@sony44 no ja som rada, ze si tolko popisala..to su pre mna velmi dolezite rady...ale neviem ci som to spravne pochopila, vy ste od zaciatku chceli ist na IVF? a isli ste aj teda???? a tak nevime, stracam prehlad, co vam nevyslo???? ja ked citam prispevky aj od inych kociek, tak kazdy druhy mut ma tento problem...s morfologiou...aj nam dr povedal, ze to nie je az take zavazne, ze co sa robi z spg, tak tam vyberu len vzorku a z tej skumaju, co neznamena, ze v celom tom mnozstve nie je ani jedna dobra spermijka....ale ja som uplne v tom, ze IVF sa podari...vsak ja to beriem, ako poslednu moznost....ach, jaaaaj....nech uz len sa nieco stane...myslim, nech uz sme tehu a nemusime sa tymto trapit....

helen5
13. apr 2011

@hope2011 mi sme od popradu 12 kil tak už dlho chodiš do matrina kolki krat už ideš mi len druhy krat

hope2011
13. apr 2011

@lubka0506 ahojky, takze krvacas???? bozeee, vari nie...neda sa nieco teraz robit??? aby zistili, ci tam malicke je???? teda obidve????

monka112
13. apr 2011

@helen5 ahoj, ty si od Popradu? ja som z Popradu a chystame sa do Martina prvy krat, co vam robili na prvom stretnuti?

sony44
13. apr 2011

@helen5 - nie nie som tehotná, ale tento mesiac už budeeeem 😉 teraz mi stimulujú ( podporujú) vaječníky k produkcii viacerých folikulov ( pri normálnom cykle máš 1 folík alebo 2) a pri umelom oplodnení chcú aby sa ti ich vytvorilo viac, tak si picháš injekcie aby si ich mala veľa a potom ti ich odoberú - vyberú vajíčka oplodnia a ak všetko pojde ako má, tak ti nejaké embryjko vložia a potom už len čakáš, či sa uchytí ..................a ja tento mesiac čakám že sa uchytí a ja budem tehuľa.....

hope2011
13. apr 2011

@lubka0506 prosim ta....este som si citala dozadu co si pisala....mne sa tomu nechce verit....a to v centre nebudu nic robit??? ja nechapem, preco ta nepozru na sone, alebo este nerobia krvne testy,???? ved to nemoze byt len o tom, ze teraz ked si zavolala a hcg klesa, tak je koniec a objednava sa na dalsie kolo...proste to sa mi neche verit....a hlavne si stale myslim ze nie je mozne ze sa ani jedno neuchytilo.....moja, som pri tebe a naozaj ti posielam velmi silne pozitivne myslienky....a hlavne, napis co najskor co sa deje, dobre???

hope2011
13. apr 2011

@helen5 ja som chodila aj na sono, na meranie folikov, takze som tam bola minuly mesiac casto...a teraz to bude myslim asi to iste....takze od pondelka tak budem kazdy druhy den, vyzera to tak....a ty kedy presne pojdes???? kedy by ti asi malo vyjst dalsie IUI?

sony44
13. apr 2011

@hope2011 - nám nevyšli 2 ivfka a potom 2 iui a teraz ideme na tretie ivf

helen5
13. apr 2011

@sony44 a kolko ste zato všetko platila

sony44
13. apr 2011

@helen5 - neviem čo teraz myslíš??? jedno ivf vyjde cca 1000 eur, jedno iui cca 100eur ( to je aj s liekmi a s výkonom)

hope2011
13. apr 2011

@sony44 to vazne??? uz dve ivf??? a nehladali ste pricinu preco??? alebo nepovedali vam v centre, preco sa to nepodarilo????? to ma velmi zaujima....ale velmi mi je to luto...naozaj...toto tretie uz musi, musi, musi vyjst!!!!!!!!!!!!!

sony44
13. apr 2011

@hope2011 -príčinu ti nikto nepovie- pri prvom ivf sme sa nedopracovali ani k transefru a pri druhom som bola aj tehu, ale bábatko sa nevyvíjalo, nebilo mu srdiečko, tak som musela ísť na čistenie a nezostalo nám ani nič na zmrazenie

helen5
13. apr 2011

@monka112 a kedy mate ist do martina mi pojdeme druhy krat . a ked dostanem menštrulaciju tak hned na druhy den tam ideme 1 sa musim ked dostanem objednat . a 1 krat ked sme boli tak manžel daval spermije čakali sme na visledok potom nas zobrali piamo k primarovi . tam sme mali take niečo ako prihovor prečo nemožeš otehotnet a ako dlho už potom ta vezme na kozu . a višetri a podla toho ta budu višetrovat ja teraz beriem čipki a ja som od Novej lesnej a ty priamo od popradu tak ti gratulujem abi si dobre dopadla .

helen5
13. apr 2011

@sony44 to je ake biologicke a miset to je ako čo vlasne každy mi to piše s kratkami a ja som ztoho jelen potom

sony44
13. apr 2011

@hope2011 - príčiny sú podľa mňa 2 - zlá genetická výbava vajíčka alebo spermie, bez toho to nejde a nikto to neovplyvní ....presne ako nám povedali náhoda čo v tomto cykle zo mna vylezie -či kvalitné vajíčko a či spermijka s pekným tvarom má aj dobrú genetiku...

helen5
13. apr 2011

@crazybabenka tak si blisko odnas a vhradku byvaš v dome mi tam chodime do obchodu pre včeli

hope2011
13. apr 2011

@sony44 a vam ako vysla genetika???,

sony44
13. apr 2011

@helen5 - biochemické tehotenstvo je ked ti v krvi zistia tehotenský hormón - hcg ale na sone nie je nič vidieť ja som po dvoch týždňoch začala normálne krvácať a missed abort je zas že v krvi máš tehotenský hormón na sone je bábatko a po čase mu nebije srdiečko a ani nekrvácaš, takže o tom ani nemusíš vedieť (potom ťa musia vyčistiť). neviem či som ti to zrozumiteľne napísala

hope2011
13. apr 2011

@janemari ahojky, a vy sa ako mate s babatko???? srdiecko poslucha???? posielam vela pozitivnych myslienok🙂

helen5
13. apr 2011

@lubka0506 už som si to napisala a čo je to IVF a iui tie dve skratki to čo znamena . ty si ako natom kedy si bola v martine

sony44
13. apr 2011

@hope2011 - vyšla dobre, ale tých mutácií je viac a nevyšetrujú všetky. pri 1. ivf mi vysvetlili, že stačí že človek prechladne počas stimulky a môže ale aj nemusí to ovplyvniť kvalitu vajíčka

helen5
13. apr 2011

@sony44 to znamena že ta museli zospodu vičistit a si tehotna či nie 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre