Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

crazybabenka
14. apr 2011

@helen5 nie nie....na Vyšných Fabrikách v paneláku 😉

hope2011
14. apr 2011

@sony44 no tak tomu verim aj ja ze to nase male vytuzene budewm rozmaznavat aaaaaz moc. ale to len preto, lebo je naozaj tak moc vytuzene...ja neviem, asi z financneho hladiska nebudem moct byt tak dlho doma...nezvladli by sme to...budem sice po zakroku...teda po IUI doma, ale len jeden den...to keby uz prislo k IVF ja uz riesim...pripravujem sa na to pomaly, psychicky, lebo obavam sa, ze presne tam sa aj my dostaneme...ja sa pichania nebojim...ja sa bojim tooprestimulovania vajecnikov, hrozostrasne to znie, ked nam to dr vysvetloval, co vsetko sa mi moze stat.....ale zvaldneme, akj keby sa to stalo....takze teraz si oddychujes...to je taaaak dobre...ved to nepomaha len kvoli babu, ale celkovo na psychiku....ale na druhej strane ked je clovek dlho doma, tak rozmysla moc nad tym vsetkym, ci ty nie????u nas to vie vedenie...a tiez mi jejedno co si ludia myslia...aj ked u nas sa to dost riesi, ked niekto chyba.....ale co uz...nieco si uz najdem.....🙂

sony44
14. apr 2011

@hope2011 - aj u nás to riešili, lebo ja som v robote nikdy nevymeškávala, iba v lete dovolenka, sem tam nejakých pár dní volna, takže moje vymeškanie v práci viac ako 2 týždne je záhadou a PN už ani nehovorím!!! 😀 😀
rozmýšľam aj nerozmýšľam, viac už aj tak nevymyslím!!!!! po tom neúspešnom 2. ivf som si povedala, že to, že som bola doma vôbec nemalo význam ( dokonca po ET som fakt len ležala, nikde som nechodila, lebo mi vraveli že nie je dobré chodiť hore dole schodmi - ale to som naozaj prehnala 😀 😀 takže teraz 2-3 dni sa pošetrím a potom už budem normálne fungovať), že ked pojdeme do toho nabudúce, nebudem to prehánať a vidíš aj tak som to zas urobila 😉 😉 to som celá ja......ale aj tak som mala veľa dní starej dovolenky, tak som si ju chcela minúť......
pán doc. vždy radšej povie viac, on nestrká hlavu do piesku, len aby bol človek spokojný, musí upozorniť na všetky tie riziká, ale určite urobí všetko pre to aby to bolo v poriadku- on je opatrný a ked vie žeby si mala mať nábeh tak ta bude intenzívnejšie sledovať ( stačí že si prečítaš tie zmluvy k realizácii ivf, ktoré budete musiet podpísať - pri prvom som to prečítala a som zostala ako obarená a teraz??? teraz som to len popodpisovala a bolo - neriešim) čo bude to bude aj tak to chceme podstúpiť
finančná otázka je naozaj podstatná, a ked to vyjde budeme sa musiet uskromniť, ale nejako to zvládneme

mabumi
14. apr 2011

@sony44
@hope2011 ahojte priateľky 😉
chcem vás len pozdraviť 😀

@crazybabenka a aj teba, som ťa sledovala ešte keď si nebola tehu a tešila som sa s tebou. teda nie sledovala, ale čítala keď som bola doma po ivf 😀 . gratulujem a prajem veľa zdravíčka 😅

sony44
14. apr 2011

@mabumi - ahoj, no kedy má prísť mrška? ako si krátiš čakanie? 😀

zlatanka30
14. apr 2011

@sony44 zajtra zaciname

sony44
14. apr 2011

@zlatanka30 a čo zajtra začínaš??? papať liečiky, pichať injekcie, sono alebo????tak držím palce!!!!!!

zlatanka30
14. apr 2011

@sony44 papat proveru.ale ked mam pravdu povedat nechce sa mi ist do toho.ani neviem preco

mabumi
14. apr 2011

@sony44 no to vidíš, na koníkovi 😀 . mrchavá má prísť tesne po veľkej noci 😉 . a ty kedy máš mať OPU, už vieš?

sony44
14. apr 2011

@zlatanka30 - prajem ti dobrú chuť!!! 😉 😉 a plánuješ byť aj doma??? takže máš dlhý protokol a druhé lieky máš aké?? viem presne prečo sa ti nechce!!! mala som ten pocit.......

zlatanka30
14. apr 2011

@sony44 dakujem.ja som teraz doma.ano mame teraz dlhy protokol.mam diphereline a menopur.trochu som sklamana,ze nemam nieco na udrzanie ak by to vyslo.

sony44
14. apr 2011

@mabumi - OPU vraj okolo utorka alebo stredy , ten krátky protokol Ti je nejaký rýchlokurz, ved to budem len 11 alebo 12 dc, zajtra idem na kontrolu
a ty si teraz v práci???? a aj na koníkovi???? 😀 😀 😀 sa máš!!! 😀 😀

petuska123
14. apr 2011

@zlatanka30 na udrzanie ?? a utrogestan nemas???ci to sa dava daco ine??

sony44
14. apr 2011

@zlatanka30 - ale to budeš mať!!!teraz ešte netreba udržiavať, hned po OPU ti dajú 3x2 utorgestan a možno aj niečo iné ( u mna ked som začala špiniť ešte dali dufaston a estrofen) ja pijem alchemilkový čaj na zvačšenie sliznice, ale má sa piť len do času ovulácie, tak skús ak už nepiješ

mabumi
14. apr 2011

@sony44 😀 😀 🤐 tak držím palce, veľmi veľmi 😵 . možno mi stihneš ešte poslať aj nejaké tehu vírusíky kým pôjdem na KET. potom už budeme posielať spolu 😀

@zlatanka30 na udržanie ti isto ešte niečo dajú pri OPU, neboj, veď ešte pôjdeš veľakrát na kontrolu a mne dal priamo do rúk docent lieky na udržanie po OPU

zlatanka30
14. apr 2011

@sony44 ten utrogestam mam,ale ....alchemilku nebudem pit ja ju nemozem mam endometriozu.na rast sliznice je cervene vino to mam vyskusane 🙂 a ty co pichas este?

mabumi
14. apr 2011

@zlatanka30 pri endometrióze sa nemôže alchemilkový čaj 😕 😕 😕 😕 😕 ???
aj ja ju mám !
a utrogestan je na udržanie 😉 . ale mne dal ešte pri OPU niečo iné

sony44
14. apr 2011

@mabumi - dakujem, stihnem, možno budú ešte v tom čase skrytéééé, ale pošlem a aj zlatanke..........dohodnuté, musíme tu vylepšiť skóre, nenecháme sa predsa zahanbiť!!!!pred ostatnými 😉 😉

zlatanka30
14. apr 2011

@mabumi nie nemoze sa pit.
@sony44 vsak uvidime ako to dopadne.dufam,ze sa nezopakuje to,co minule.len nech mam nejake vajicka.

sony44
14. apr 2011

@zlatanka30 - čo by si ešte chcela??? ved to stačí 😀 😀 na hormonálne zbláznenie............asi to zas netreba predávkovávať a v tomto smere mám u doc. skúsenosť, že bude robiť maximum pre jeho udržanie aj ked prírodu neovplyvní.... a neboj bábatko sa udrží -
ja mám teraz puregon a cetrotide, do tretice iné lieky na stimuláciu, a iný protokol tak to musí vyjsť

lubka0506
14. apr 2011

@hope2011 ahojky...dnes tak v norme krvácam 😒 Asi to tak malo byt ☹
@sony44 máš pravdu aj o mne vedúca v robote vie a aj mi to toleruje a ak sa to babám nepáči je mi to uplne jedno! Nemám komu čo vysvetlovat,je to moja vec. 😒

sony44
14. apr 2011

@zlatanka30 - jasné uvidíme......a co si minule nemala vajíčka?

sony44
14. apr 2011

@lubka0506 - ahoj - a test si si už nerobila????to ma mrzí, ale ešte máš zmrzlinky, ktoré ťa čakajú...takže teraz skončí menzes a zas musíš čakať na ďalší a potom začať kET, či ako?

zlatanka30
14. apr 2011

@sony44 to ano.ved predtym moj vajecnik dost prudko reagoval na stimulaciu.mala som len 4 a 3 sa oplodnili.neboli uz spermie.teraz sme to poistili aj s darcom

krista5
14. apr 2011

@zlatanka30
ja zacinam proverou o 13 dni🙂🙂

zlatanka30
14. apr 2011

@krista5 super.mozno sa aj niekedy stretneme

sony44
14. apr 2011

@zlatanka30 -a aj ste vkladali? a ty si mala možnosť si vybrať darcu? teda myslím, že podľa vlastností a vzhľadu? či ako to funguje?

krista5
14. apr 2011

@zlatanka30
hej hej ty bude s týzden- dva skor tehotna ako ja 😀 😀 😀

zlatanka30
14. apr 2011

@sony44 ano vkladali sme jedno,co ostalo.ano mame si premysliet ako by mal vyzerat,farbu oci a vek.potom sa to bude riesit pri pohovore s embryologickou.

zlatanka30
14. apr 2011

@krista5 ha,ha

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre