Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

janemari
15. jún 2010

anelinka este to nevzdavaj 😔

crazybabenka
16. jún 2010

@anjelinka presne tak......prestaň to vzdávať

bbtina
16. jún 2010

@anjelinka ešte vydrž 2 dníčky, veď koľko kočiek hovorilo, že na 12 deň nič a mohli testovať koľko chceli a potom o 2 dni také dve silné čiary....

@crazybabenka juj kiež by to tak vyšlo aj mne 🙂 je to o polovicu menej pokusov, keby sa dalo tak by som si tie folikuly sonovala aj každý deň xixi 🙂

crazybabenka
16. jún 2010

@bbtina neboj....určite sa to podarí......ja by som tiež chodila na sono každý deň len aby som videla ako ten drobček rastie 😀

sliver
16. jún 2010

ahojte kočky, ako sa vám darí?
@crazybabenka býva ti zle? si ostala doma že? či chodíš do práce...
@janemari injekcie ako? ešte stále štípu či si už postupne zvykáš? ty si teraz už v tej druhej fáze? už chodíš na sona?
@megynka a ty ako pokračuješ?

megynka
16. jún 2010

ahojte 😉
sliver ja ešte stále beriem proveru a v sobotu začínam pichať diphereline 🙂 a ty čo máš nové? 😉

bbtina
16. jún 2010

a tak verím...o týždeň mi má prísť mrcha a teda hneď by sme sa pustili na IUI stihnem to LTT pre dovolenkou, na deň presne a možno by to bolo teda ja dobre, lebo ak budem preč,t ak určite nebudem na to myslieť a po psychickej stránke je to dobre

sliver
16. jún 2010

megynka tak držím prsty nech to ide tak ako má 😉 a najmä nech ti to rýchlo ujde! a potom ideš čo pichať? ja mám Fostimon.... nikto ho tu nemá každý má niečo iné 😉
bbtina možno to bude tak fajn že budeš mať dovču a oddýchneš si a budeš vklude

ja postarom, nič nového, doma mám výbavičku ale kvôli dovči mojej aj v Care začnem až po lete tak vegetím, venujem sa práci a manželovi, vlastne všetko postarom a trošku oddych... konečne neriešim žiadne soná a kontroly....

megynka
16. jún 2010

sliver aspoň si trošku oddýchneš od lekárov 🙂 ja budem potom pichať menopur 😉

bbtina tak to máš super naplánované a načasované, nech sa podarí 😉 🙂

sliver
16. jún 2010

to každý pichá menopur, prečo mne doc.dal ten fostimon? vtedy ma to nenapadlo sa spýtať na základe čoho to vyberajú... a teraz ked sa kočiek pýtam tak nikto nemá to čo ja 😕 😕 😕

bbtina
16. jún 2010

veru kočky, treba si oddýchnuť a odreagovať sa.
Megynka,noo to som si zatiaľ ja naplánovala, ešte som zvedavá, čo mi na to povie pán doc. 😉 idem mu volať v piatok, tak by mi to hádam mohol odobriť

sliver
16. jún 2010

bbtina a je tam nejaký dôvod prečo by ti to nemal odobriť? ste sa nedohodli na stretku že pôjdeš na IUI?

bbtina
16. jún 2010

@sliver aaaale dohodli sme sa že dáme najprv IUI aspon 2 x a ak nič tak IVF, ale stretko bolo len minulý piatok a toto som si už ja potom rýchlo vypočítala, že by sa to dalo stihnúť 🙂))

janemari
16. jún 2010

sliver ano som uz v druhej faze a ja picham Puregon.Na sono idem v piatok to budem 6 DC,ta som zvedava.Inak ma baby strasia tym ohss tak lejem do seba vodu 😅

bbtina
16. jún 2010

@janemari a čo je to ohss?

megynka
16. jún 2010

janemari neboj, ja som nikdy pitný režim nedodržovala ohss som nemala, no ale na druhej strane čo nie je môže byť 😀 dúfam že sa ho nedočkám teraz, lebo budem pichať až 300 jednotiek ☹

janemari
16. jún 2010

@bbtina to je hyperstimulacny syndrom-to vajecniky pracuju nad mieru a telo sa zavodnuje,su tam bolesti a podobne.Vtedy sa ivf stopne a zana skonci v nemocnici.Je to zivota ohrozujuci stav.

@megynka az 300 😲 ja mam 150j a mam pocit ze je to vela aj ked picham len druhy den
😔

crazybabenka
16. jún 2010

@sliver ostala som doma.....doc. mi doporučil, že mám mať teraz kľud .....takže si doma v kľude užívam ranné v mojom prípade celodenné nevoľnosti......no a na druhej strane mi to vyhovuje....teda to, že som doma......lebo sme konečne kúpili vlastný bytík tak mám pokoj na balenie....a neskôr na zariaďovanie 😀

orsulka
16. jún 2010

cavko cavko .-)))))

@janemari pichanie už teda ide OK ?????

inak ohss može nastať aj po OPU...nielen pocas stimulacie.....preto odporucaju pit viac tekutin ako normálne, a hlavne ak je vonku teplo......ale to v závislosti aj od postavy....ak je niektorá dosť chudá, tak tiež je je vhodne sa prelivat....

megy...tak aj mna si prekvapila s tymi jednotkami !!!!! to je fakt dost..... 😕

megynka
16. jún 2010

@janemari dali mi až takú konskú dávku, doc. povedal že normálne mám FSH hormón raz tak zvýšený, tak aby moje vaječníky vraj zabrali musí mi dať maximálnu dávku, toho sa bojím lebo najviac som si pichala 225j, ale 300j to už bude asi sila, to budú 4 ampulky prášku a jedna vodičky, to budem mať hádam aj husté, no uvidím, bojím, bojím ☹

@crazybabenka tak si to krásne užívaj, sťahovanie a zariaďovanie, to je super, drobček príde do nového bytíku 😵

megynka
16. jún 2010

baby nestrašte ma 😕 ☹ sa budem báť a začnem si asi pichať menej, ja som predtým dosť slabo reagovala, no dúfam že mi to nechá len prvé dni a po kontrole to zníži 😒

orsulka
16. jún 2010

@megynka ale docent je velmi skuseny odbornik.....tak zas asi vie preco to robi a v podstate ti to aj vysvetlil....ked slabo reagujes, tak to treba dat na maximum...ved ťa budu pekne sledovat nie??? budes chodit na krv aj na sono???? takže budes stale pod dohladom.... neboj...hlavne, aby to vsetko dobre dopadlo... 😉

janemari
16. jún 2010

@crazy ake prijemne "starosti" stahovanie 🙂
@orsulka ano picham,da sa povedat bez problemov,nejako sa nad tym nezamyslam,naiesam,pichnem a pokracujem v zivote dalej 😀
@megynka ako pise orsulka on vie co robi a ked to bude velka davka tak ti ju znizia neboj 😉

crazybabenka
16. jún 2010

@megynka sme si s manželíkom povedali, že keď do toho máme kopnúť tak poriadne.....nový človiečik, nový byt., nový život.....a dúfam, že mu zostane stará práca.....nech máme aspoň aký taký príjem 😅

janemari
16. jún 2010

crazy a kam sa stahujete?Do mesta ci zostavate v Hodrusi?

janka134
16. jún 2010

ahoj dievcata konecne doma z prace od pondelka dovolenka pichanie v pohode myslela som ze to bude horsie da sa orsulka uz si pripravena na dvojicky 🙂 😉 ☹ janemari ty si uz uzivas prve dni volna lebo este ich bude vela verim tomu 😅 😕

anjelinka
16. jún 2010

Ahojte,

jane, ja ta velmi obdivujem, drzim ti velmi palceky, aby sa to podarilo...potom budete radit nam, co nas to bude este len cakat. No ak to IUI nepovychadza a rozhodneme sa pre IVF, tak mozeme zacat setrit, ale povedala som si, ze asi este tento rok dame nejaku dovolenku a az potom budeme setrit 😀 .

crazy, tinka, dievcence, nechcem to vzdavat, dokonca mi dnes opat teplota vyskocila nad 37, ale akosi som skepticka. 🙄

bbtina
16. jún 2010

@anjelinka Supeeer, noo vidíš zahoď skeptizmus. Ja som presvedčená, že je to tam 🙂

crazybabenka
16. jún 2010

@janemari Sťahujeme sa do Liptovského Hrádku

janemari
16. jún 2010

@anjelinka ked musis tak musis a pravdupovediac uz asi by som si to nedala nikomu pichat.Ja uz viem ako si to mam,aby ma to nebolelo.Ale dnes som total skapata 😔

@crazy no tak to idete dobre daleko 😲 ty si odtial?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre