Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

janemari
19. nov 2010

@sliver a nebudu to dvojicky?take vysoke hcg 😉

terry123
19. nov 2010

@sliver 🙂 🙂 🙂
@tessinka Ja som mala takyto dlhy protokol> 1 cyklus od 16.dna Provera do 25.dna, pichanie Dipherelinu od 23.dna az do odberu vajicok. Cakas na menzes a ked pride,ides do centra -odber krvi,utz
2 cyklus podla vysledkov krvi urcia kolko jednotiek dalsieho hormonu si budes pichat...gonal,menopur,puregon...
potom si pichas kazdy den 2 injekcie a chodis kazdy 2-3 den na kontroly-odber krvi,utz
az do odberu vajicok OPU-ja som mala OPU na 20 den a potom chodis na kontroly a potom pride na rad embryotransfer-ET. Pred nim presna nacasovana injekcia Pregnylu. 🙂
A potom uz len pokoj,relax. 🙂
Hadam,sa z toho vyznas....keby nieco,pytaj sa. 🙂
@bbtina Super,ze to stihate do Vianoc. Budeme bojovat spolu 😀 😀

sliver
19. nov 2010

@janemari - to myslíš fakt že je vysoké?
ale vkladali mi iba jedno vajko, ja vôbec neviem či to je veľa alebo málo..... ☹

tessinka
20. nov 2010

@terry123 , sliver, bbtina, ďakujem za odpovede. 🙂

A ako ste zvládli to pichanie injekcií? Ja som to nikdy nerobila, ale som rozhodnutá sa to naučiť, určite sa mi to vidí lepšie, ako s tým niekoho otravovať.

zlatanka30
20. nov 2010

ahoojte.to v iscare davaju len dlhy protokol??

janemari
20. nov 2010

@sliver neviem ci vysoke,ale pisala jedna baba a mala po vklade na 14 den hcg 84.
@zlatanka30 nie davaju aj kratky,zalezi od diagnozy.Ale pri nasej diagnoze davaju dlhy protokol,lebo je to setrnejsie.

zlatanka30
20. nov 2010

@janemari vidis a mne hned supli v heliku kratky.

janemari
20. nov 2010

@zlatanka30 pokial viem,vacsinou baby s endoskou maju dlhy protokol,lebo sa musia setrit vajecniky a tak.Ale ved uvidis ako ti to nastavia,zalezi od okolnosti.Mne hned dali dlhy a pritom som mala vajecniky v poriadku.

zlatanka30
20. nov 2010

@janemari ved ja viem,ale nebolo mi vobec vysvetlene preco kratky.ale na to uz kaslem.vsak uvidim,ci vobec bude daky este ☹

janemari
20. nov 2010

@zlatanka30 aspon mne to tak niekto vysvetloval,a ked mas dlhy protokol tak mas postupne davky hormonov a sa zvysuju.A ked mas kratky protokol tak mas asi vyssie davky od zaciatku.Neviem klamala by som,pri kratkom zacinas hned po mrche resp.cez mrchu a pri dlhom zacinas pred mrchou,takze to mas ako cez 2 cykly.

zlatanka30
20. nov 2010

@janemari ano kratky zacina prvy den mrchy uz

janemari
20. nov 2010

@zlatanka30 nebojkaj teraz to uz vyjde 😉

zlatanka30
20. nov 2010

@janemari no neviem.vies najhorsie je to ze,uz ani neverim.jednoducho to tak citim.

sliver
20. nov 2010

@zlatanka30 - aj ja som niekde počula že dlhý je menej škodlivý a že sa šetria tým vaječníky... napr. ja by som krátky isto nemohla mať lebo ja po dlhom mám OHSS čiže sa mi chúďatká zbláznili a keby sme ich v krátkom zabili rovno tak neviem... ale ináč v Helíku som počula že je veľa krátkych....
ale nebojkaj poznám kočky ktoré otehotneli s krátkym, menej starostí a trápenia a teraz sú už skoro šťastné maminky 😉
ale veriť musíííííš, nebojkaj!!!! ono všetko má svoj význam na tomto svete.....

zlatanka30
20. nov 2010

@sliver no tak u mna ani OHSS nehrozi nakolko mam len jeden vajecnik a aj ten uz zlyhava.viem,ze musim verit ale akosi sa to uz neda.keby som mala 30 tak s ainak k tomu stavam.onedlho mam 36 a sancu mat vlastne dieta predbieha cas a toho uz nemam naozaj vela.pri kratkom som mala horko tazko4 vajicka tak neviem ako by to bolo pri dlhom ,ale myslim,ze ani ten uz nebude.skoda,ze v car nikoho nezaujmalo ako sa citila moja dusa a ako to boli .vsak pojdete na dalsie mozme vypisat ziadost.to bola ich odpoved.

tessinka
20. nov 2010

@zlatanka30 , ale to si zas tak neber. 36 nie je až tak veľa. Ani pre tehotenstvo a materstvo. Možno to ide trošičku ťažšie, ale šance sú stále veľké. Ťažšie je to už asi skôr ku štyridsiatke. V poslednom roku porodili dve moje kamarátky, jedna má tiež 35, druhá 38,´ďalšia - 35 - je práve tehotná - po asistovanej reprodukcii.
Ja mám 35 a tiež ešte dúfam prispejem k rozšíreniu našej rodinky, hoci som tiež v poslednom čase strácala nádej ...
Ale ktovie, možno práve pri dlhom protokole by si mala vajíčok viac... Možno by sa ti tvorba rozbehla pomaly, postupne...Ja nie som expert, ale možno je to ako s chlebom, tiež musí kysnúť pomaly, aby za niečo stál..

Povedz si to tak, že dobre, že ste sa ešte včas dostali do správnych rúk. Aj keď ste možno predtým nemali dobré skúsenosti, teraz to už isto bude lepšie...Veď uvidíš. Mysli pozitívne. 🙂

lenkalienka01
21. nov 2010

Ahojte, chcem sa opýtať na skúsenosť s ISCARe v MT. Čítam tu samé dobré správy a to dáva pozotívné myslenie ďalej. Ja mám 1 dcéru, ale druhé nie a nie.
Pozdravujem a držím palce všetkých maminám a budúcim maminám 🙂

bbtina
21. nov 2010

Tak mne keď dali krátky (začánam 2 den cyklu s Clostylom, potom po 6 dňoch Bravelle a Cetrotide) tak povedali, že prešto mi staťí krátky, lebo mám pravidelný menzes a pravidelne ovuláciu, že nie je dôvod na dlhý a ano krátky je trošku agresívnejší lebo sa idem hneď s dávakami, ale ja napriklad začínam stimulovať s Clostylom, lebo už pri IUI som na´zareagovala 4 folíkami.

lenkalienka neboj všetko to raz príde a IscareMT je fakt super 🙂

lenkalienka01
21. nov 2010

@bbtina
bbtina ďakujem . S prvým manželom to trvalo rok kým som otehotnela , a s mojou terajšou polovicou skušame 😀 2 roky. Minuly rok som prišla o bábo po IUI v Heliose. Na dr. Tomáša som počula samé chváli, tak idem skúsiť štastíčko k nemu, lebo predsa , vek na to mám - 33- . Helios je dobrý, len mám nejaké výhrady voči postupom. A na IVF sa mi nejako psychicky a fyzicky nechce íst 😖 . Dúfam, že to nebude posledné možné riešenie.bbtina , ty ideš na prvé IVF ?AHOJ

zuzu100
21. nov 2010

Ahojte, Piatok - 28 DC - som urobila tehu test- slabunko pozit. a bola som aj na krv - hcg 20,2. Doki povedal, že táto hodnota je dosť nízka, vypísal mi DUPHASTON a budúci týždeň piatok mám isť na kontrolu. Už týždeň mám bolesti v podbrušku na pravej stane-ako pred menzes. Včera celý deň a aj dnes mám hnedý výtok...tak neviem...môžem mať ešte šancu na tehotenstvo?...alebo možno že iba od Duphastonu nedostanem normálny menzes...no zajtra ráno urobím test znovu a uvidím akú silnú čiarku budem mať.....Do ISCARE MT mám termín 30.nov. na prvú kunzultáciu, tak uvidíme či tam vtedy dostaneme...

lenkalienka01
21. nov 2010

zuzu100, držím palce 🙂 .Viem, že je to Ťažké, ale nerob si test. Ak to vyjde , budeš štastná ale ak nie, budeš zbytočne smutná... Ver mi, poznám ten pocit.... Ja idem do Iscare 8.12. taktiež na prvú konzultáciu. Neboj, príde čas, kedy to vyjde všetkým 🙂 🙂 🙂

crazybabenka
21. nov 2010

@sliver TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTT

crazybabenka
21. nov 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTT

janemari
21. nov 2010

Ahojte TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

lenkalienka01
21. nov 2010

Ahojte, som neznalá, čo znamenajú tie TTTTTT., lebo kukám 😕 a nerozumiem. ďakujem. PA

tessinka
21. nov 2010

@zuzu100 , podľa mňa môžeš byť tehotná. 🙂 A asi aj si, veď ti vyšiel tehotenský test a aj z krvi hcg. Duphaston by nemal natoľko ovplyvňovať menzes, keby naozaj chcel prísť.

Môže to byť špinenie v tehotenstve, keď je ešte hcg nízke.

To by bolo super, ušetrili by ste si to komplikované cestovanie od vás do MT. 🙂 Tak držím palce, nech je to ono. Ale to už čoskoro uvidíš. 🙂

@lenkalienka01 , vitaj u nás, tie TTT sú tehotenské vírusíky od našich tehuliek Crazybabenky a Janemari. Sú také zlaté, že nám ich posielajú 🙂 🙂 🙂 . Vďaka. 🙂 A očividne sú tie vírusíky extrémne nákazlivé, tak pozor !

tessinka
21. nov 2010

@janemari , @crazybabenka, a vy čo máte nové?

petuska123
22. nov 2010

@lenkalienka01 ahoj tebe vyslo iui???aj ked nie uplne???hned na prvy krat??,ja mam pochybnosti o IUI lebo po nete citam baby ktore to absolvovali a nieje ich vela ktorym to vyslo..az ked absolvovali IVF tak som na pochybach 😒

crazybabenka
22. nov 2010

@sliver TTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT aj keď neviem na čo ti ich už posielam.....keď už fazuľka krásne rastie 😀 😀 😀

crazybabenka
22. nov 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTT

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre