Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

sliver
17. okt 2010

@tessinka - ďakujem si zlatá!
no veď už som sa ukludnila, veď isto to tak malo byť aj ked teraz neviem prečo ale raz to isto uvidím 😉
verím tomu že mi zajtra povedia že ideme do toho!!! verím tomu že sa to musí podariť

dnes mi volal kamarát či nejdeme s ním 02/2011 na dovolenku do istambulu a ja že neviem, ako rada by som ale ja chcem byť vtedy tehu 😉

crazybabenka
17. okt 2010

@tessinka nemáš za čo 😉

crazybabenka
17. okt 2010

@sliver by som poprosila aby nám pribudli ďalšie tehule.....v druhej téme tehule s Iscare MT je nás málo.....a to nám za pár dní Nelly zmení stav s maminka čakateľka na maminka opatrovateľka, prebaľovateľka....pojazdná zásobáreň...a najmilujúcejší človek na svete 😀

janemari
17. okt 2010

@crazybabenka ta pojazdna zasobaren sa mi paci 😀

lubka0506
17. okt 2010

@petuska123 ahojky. My sme začali chodit do Mt v auguste ked sa mepodarilo 1 IVF.
@sliver mrcha mi prišla na 35DC...ale tak ma bolelo brucho že som bola stále na tabletkách,teraz je to lepšie ale bolia ma stále vaječníky a som nafúknutá ako melon...V utorok idem na krv a UTZ a manžel na spermiogram Trial Wash a tiež na krv. Uvidíme čo bude...papa

tessinka
17. okt 2010

@sliver , možno by stálo za to pouvažovať, či by ste sa na tú dovolenku predsa len nedali... vieš, aby bábätko malo chuť urobiť vám škrt cez rozpočet 😉

Babule, zdá sa, že v centre už nejaký týždeň tehula nepribudla. Takže teraz zrejme príde obdobie, kedy sa štatistiky vo väčšom vylepšia a s tehotnými sa roztrhne vrece, a aj tie, čo boli doteraz smutné budú mať hádam dôvod na úsmev. Aspoň tak to väčšinou vo svete chodí aj s inými vecami, nie?

Takže vám všetkým želám hlavne pohodu, pokoj v duši, a nech to vyjde.

petuska123
18. okt 2010

@lubka0506 a aku mate diagnozu??ci ste obaja v poriadku??a preco vam hned naplanovali IVF???kolko sa snazite??

crazybabenka
18. okt 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTT

petuska123
18. okt 2010

baby a za konzultacie sa plati hned prvy den???za spermio viem ze sa plati ale aj za to??a ak ano tak kolko???

crazybabenka
18. okt 2010

@petuska123 podľa toho čo viem tak sa za konzultácie neplatí....aspoň ja som za žiadnu neplatila

petuska123
18. okt 2010

tak esste 10 dni a ide sa do martina 😉 no len aby som nebola sklamana ☹

crazybabenka
18. okt 2010

@petuska123 neboj určite nebudeš 😉

petuska123
18. okt 2010

@crazybabenka mna len to sere ze tento mesiac tam ideme na plod.dni takze nemozme snazit sa bleeeeeeeeee akurat na 14 den

crazybabenka
18. okt 2010

@petuska123 ja jediný problém vidím v tom slove snažiť sa.....my pokým sme sa "snažili" tak sa nedarilo.....a keď sme sa prestali snažiť a začali o5 milovať 😎 tak mi z ničoho nič začalo rásť brušo a nebolo to s papania 😀 .....a bolo to na 13 a 15 deň 😉

tessinka
18. okt 2010

Crazybabenka, určite máš pravdu, že treba zabudnúť na snaženie (ešte keby to tak šlo, zabudnúť na to na požiadanie 😉 . Aj nám sa to potvrdilo pri prvom dieťaťku 😉 . Akurát keď sme sa vôbec nesnažili - teda nešli sme na to cielene 😉 - tak to vyšlo. Vtedy sme akurát finišovali s bývaním, boli sme zadĺžení až po uši (my sme sa s drahým vtedy smiali, že nám by dieťa na adopciu asi ani nedali, tak biedne sme na tom boli) , aj v robote sme toho mali akurát obaja veľa- no proste stres. No a vtedy to vyšlo. S odstupom času vidím, že hoci som sa dva roky veľmi trápila, že to nejde, aj tak to bolo úplne najlepší a najvhodnejší čas, kedy sa to naše dieťa prihlásilo na svet. Preň a v podstate aj pre nás. A uvidíte všetky, že keď to raz príde, a ono to príde, všetky tie roky trápenia budú okamžite zabudnuté...Akoby ani neboli....

My sme sa teda už poučili a v podstate sme sa celé tie roky potom už vôbec nesnažili, skôr sme sa tešili z toho, čo máme, aj z nášho slniečka, a tiež aj jeden z druhého, lebo dnes už je pomaly umenie mať pekný vzťah. To sa mi zdá najdôležitejšie. Ale ani to nie je záruka, že príde ďalšie dieťa, keď si človek zažiada. A preto to ja vidím dnes už inak. Nie my sa snažíme o dieťa, ale ono si vyberá nás a príde si kedy chce. Z tohoto pohľadu je teda podľa mňa naozaj fuk, či sa niekto snaží alebo nie 😉 .Na druhej strane, ak chce prísť a nemôže, ako takto po dhšom čase, vtedy je asi dobré trošku mu pomôcť... napríklad aj s AR.

crazybabenka
18. okt 2010

@tessinka u nás len bábo odšťartovalo takéto procesy.....konečne sme sa rozhýbali do vlastného bývania....po bývaní u jedných druhých rodičoch a podnajme.....vždy sme si povedali, že ešte máme čas.....no keď sa mimi ohlásilo....sme si povedali, že keď sa už tak rozhodlo....tak príde do vlastného 😀 ja som odišla s práce.....ktorú som síce milovala....a do teraz mi chýba, ale v poslednom čase.....tam bolo hlavne ľudsky zle.....samé intrigy, ohováranie.....proste stres a panika.....tak sme sa s mangelíkom dohodli, že zdravie nášho drobčeka je prvoradé.....a že sa trošku uskromníme a ostanem radšej v klude doma.....aj keď teraz mávam záchvaty nudy, ale už som "obštrikovala" svoju neterku......a aj naša žubrienky v zime nezamrzne 😀
u nás to bola so snažením katastrofa.....merali sme teplotu....rátali plodné dni.....už sme sa ani nemilovali vtedy keď sa nám chcelo....ale vtedy keď sme to mali vypočítané....no jednoducho keď sa na to pozriem sp5tne....neviem ako to ten môj mangel mohol so mnou vydržať......bola som totálne posadnutá bábom.....a nakoniec to bolo aj tak na 2 veci....keďže ja som mala anovulačné cykly.....a mm abnormálne spermošky......ale ako sme začali chodiť do centra niečo sa vo mne zlomilo.....keby som nemusela rátať dni cyklu kvôli centru....tak ani tie nerátam.....vedela som, že proste bábo bude.....nemusí to síce byť hneď zajtra.....ale bude... 😉 no a motyka vystrelila......počas prípravy na jedno pokusné IUI sme zistili, že sa už pripravovať nemusíme.......že by sme mali radšej pripravovať výbavičku 😉

lubka0506
18. okt 2010

@petuska123 ahojky 🙂 ...my sa snažíme 8 rokov...ozaj cez víkend máme 8 výročie. Preto nám naplánovali IVF lebo už mám za sebou 3 gynekologické operácie a nemám vajcovody.

@crazybabenka Dakujeme za vírusíky 😵 😵 😵

janemari
18. okt 2010

Tak aj ja vam pridam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT.A u nas sa zadarilo tiez z nicoho nic,skratka cakali sme na mrchu aby sme sli na KEt a ta uz nedosla 😎

tessinka
18. okt 2010

@crazybabenka , tak to je fajn. Budete mať babatko a ešte aj vlastne byvanie. Inak, tá tvoja story tuto kúsok vpredu v diskusii, ako sa vám podarilo babätko, sa čítala ako román 🙂.

Janemari, vďaka za vírusíky. A ty sa drž.

Babulky, je také pekné držať v rukách bábätko, a úplne úžasné bolo dojčenie. Dúfam, že to čoskoro všetky zažijete. A zvláštne je to, že hoci som to už raz zažila, človeku sa to nepreje... Ja tiež verím, že mi to ešte bude dopriate. Ale väčšie dieťa je takisto radosť... veď uvidíte.

My sa zatiaľ športovo chystáme na to IUI. Dnes som bola na folikulometriu, pekne rastú, možno to vyjde aj tento týždeň. Tak držte palce. A tuším aj lasočke1 🙂 . Nech z nás majú v Iscare radosť 🙂 . U nás je to síce naozaj len taká skúška, to vieme... ale príroda je mocná čarodejnica 🙂

tessinka
18. okt 2010

Inak, ja sa po tom Clostilbegyte cítim ako mimozemšťanka... Stále sa akoby vznášam nad zemou 🙂 ... Stále sa mi chce smiať alebo plakať... 😉 ☹ A ráno mi býva čudne a zle... Ešteže to je len 1 tabletka denne...Predtým som už užívala dve denne, to bolo ešte horšie. Ale radšej som ani nešoférovala, keď som ho užívala.

Nenadarmo sa hovorí: Sklidni hormón... 😎

Ja viem, že je to nič v porovnaní s tým, čo sa prežíva pri stimulácii na IVF... Achjaj...

Na vás ako pôsobili tie hormonálne lieky?

crazybabenka
19. okt 2010

@tessinka no veď uvažujem, či o tom nenapíšem nejaký besceler 😀 ale až keď sa krpec narodí 😀

crazybabenka
19. okt 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

lasocka1
19. okt 2010

tak dnes vecer sa mi pichne Pregnyl 5000 a vo stvrtok 9.30 prva inseminacia :D drzte palce :D:D:D

petuska123
19. okt 2010

@lasocka1 pregnyl sa pocha kvoli comu??a to si chodis pichyt do martina???ci ty tam po bliz byvas??

bbtina
19. okt 2010

@petuska123 pregnyl sa pichá ab yti praskli folikuly vtedy keď majú, a na to nemusíš ísť do Martina, može ti to pichnúť aj manžel alebo ak sa na to necíti, vypíšu ti v MT lístoček a pichnú ti to na pohotovosti 🙂

lasocka1
19. okt 2010

@bbtina ano presne tak mne to pichne doma svokra kedze je doktorka :D

dejka12
19. okt 2010

@sliver
Ahoj tak ako? Pokracujes? Dufam ze ano a drzim silno palce, aby to uz teraz islo hladko 🙂 🙂

dejka12
19. okt 2010

@crazybabenka
dakujeme za virusiky 😀 😀
Zda sa, ze to zabera 😉

crazybabenka
19. okt 2010

@dejka12 ako mám chápať že to zaberá? HMMM 😉

tessinka
19. okt 2010

@dejka12 , tak silno držím palce, nech to zaberá a zaberá a zaberá, celých deväť mesiacov.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre